האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » תומאס קוק יוון

תומאס קוק יוון

קריסת תומאס קוק

קריסת חברת הנסיעות והתעופה תומאס קוק הביאה למצב ש 50 אלף בריטים תקועים בימים אלה ביוון מבלי יכולת לחזור לביתם, זאת לאחר שצי המטוסים וכל פעילות חברת תומס קוק הושבתו עקב הקריסה הפתאומית. לתיירים המצויים ביוון מתלווים גם קרוב ל חצי מיליון תיירים התקועים ביעדים אחרים בעולם מבלי יכולת לשוב הביתה, וזה עוד מבלי לדבר על מאות אלפי הזמנות עתידיות של החברה שבוטלו בשל קריסת החברה. בימים אלה מתארגנים בבריטניה להשבת הבריטים התקועים ביוון בעזרת חברות תעופה מכל העולם וגם בעזרת בריטיש איוראייז וורג'ין הבריטיות. גם מספר ישראלים שרכשו חופשות או טיסות דרך Thomas cook נשארו ביד עם כלום. מבצע ההשבה של התיירים הבריטים חזרה לארצם יעלה לממשלת בריטניה כ 600 מיליון ליש"ט, כאשר כ 50 מיליון ליש"ט הם רק השבתם של הנוסעים התקועים ביעדי יוון השונים דוגמת אתונה, סלוניקי, מיקונוס, כרתים, רודוס, סקיאטוסלסבוס ועוד יעדים שתומאס קוק הוציאה אליהם תיירות ביוון. מלבד תומאס קוק יש עוד חברות בארץ ובעולם כולל חברות תעופה שמעליהם קיימת עננה לגבי מצבם הפיננסי. עולם התיירות חווה שינויים קיצוניים מאד בטווחי זמן קצרים, מה שגורם לעיתים לחברות מסויימות [ בעיקר סוכני נסיעות ותאגידי תיירות ] שיש להם הוצאות רבות, לקריסה תוך פרק זמן קצר מאד וכמעט ללא הודעה או התראה מראש.
קריסת תומאס קוק תעלה גם לתיירות היוונית הרבה כסף, זאת בשל עשרות אלפי הזמנות לשנת 2020 שבוטלו כעת, דבר שיגרום למלונות רבים ביוון להתחיל חפש פתרונות קסם, אחרי ששנים רבות ניזונו מהזמנות גדולות דרך אתר התיירות הבריטי הקורס וכעת נשארו עם חלל שיש למלא תוך כדי שהם חוששים מקריסה גם של חברות תיירות ממדינות נוספות בעולם. רשתות מלונות רבים ביוון עזבו את קשריהם עם סוכני נסיעות בעולם ומשווקות עצמם להזמנות עצמאית של תיירים בשל סיבות אלה וחשש מקריסת של חברות נסיעות נוספות בעתיד.

בשל קריסת תומאס קוק גדלו ההזמנות באתרי סוכני הנסיעות הבריטים האחרים כמו Tui או ורג'ין אטלנטיק בעשרות אחוזים בימים האחרונים, גם booking.com מקבלים יותר הזמנות מלקוחות מבריטניה בימים האחרונים. נראה שגם הבריטים מבינים שהדרך הבטוחה ביותר לצאת לחופשה היא הפרדה של הזמנת הטיסה מהזמנת המלון. גם בכדי לא לשים את כל הביצים באותו הסל, וגם כדי ללכת על חברות ידועות ובטוחות יותר להבטחתם החופשה שלהם בחו"ל, וכאלה שמשלמות לספקים רק לאחר סיום החופשה ולא מראש, דוגמת בוקינג.קום.

Thomas cook היא סוכנות הנסיעות הוותיקה והגדולה ביותר בבריטניה ופועלת מעל 176 שנים. החברה ידעה משך השנים עליות ומורדות, אך הייתה שם דבר בתיירות העולמית ולא רק הבריטית כאשר מטוסי החברה הגיעו ליעדים בכל העולם [ ציא של מעל 100 מטוסים ] לחברת תיירות שאינה רק חברת נסיעות זה בהחלט מרשים. בשנים האחרונות וכתוצאה מקבלת החלטות ניהוליות שגויות וכניסתן לשוק של חברות הלואוקוסט מצבה של החברה התדרדר מאד עד לקריסה הסופית כעת, ראו וידאו זה על החברה שיצא לפני מספר שנים המתאר את היסטוריית החברה באנימציה חביבה.
Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il