האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

מס התיירים החדש ביוון

מס התיירים החדש ביוון

לקראת עונת התיירות 2024 החליטה ממשלת יוון על העלאת "מס התיירות". זהו מס שנגבה על ידי מלונות בכל יוון. גביית מס התיירות החלה בשנת 2018 ונעה בין 1.5-4 יורו ללילה לחדר בהתאם לדירוג המלון. החל ממרץ 2024 תעריך המס התייקר ונע בין 5-10 יורו ללילה לחדר בהתאם לדירוג המלון, כאשר במלונות חמישה כוכבים המס הוא 10 יורו ללילה ובמלונות פשוטים המס הוא 5 יורו ללילה לחדר, ובהתאמה מלונות 3 או 4 כוכבים יגבו כ-7 יורו ללילה לחדר.

חשוב לציין שגם מדינות נוספות ברחבי העולם גובות מס תיירים. בחלק מאותן מדינות מדובר בסכום קטן של יורו בודדים המתווספים לעלות חדרי המלון (מתווספים למחיר לרוב באחוזים) ובמדינות מסויימות המס כבר כלול במחיר ומגולם במחיר החדר, ולכן רק לא ממותג כמס, אבל הוא קיים בפועל, לכן גם חדרי המלון באממסטרדם או בלונדון יקרים משמעותית מיעדים אחרים באירופה, חלק מהייקור של אותם חדרים הוא בעקבות מיסים הכלולים במחיר החדר, יוון בחרה לשווק את המס התשלום הנוסף כמס נוסף אך כאמור אין בפועל הבדל בין המס היווני למס הנגבה במדינות אחרות בעולם ובאירופה.

למרות המס הנוסף שיוון תגבה ממכם הרי שחופשה ביוון לרוב עדיין תהיה זולה מחופשה ביעדים מקבילים ליוון ולכן היוונים מאמינים שתוספת המס לא תהווה בעיה עבור תיירים המגיעים ליוון. מה גם שיוון הולכת להשקיע את ההנכסות מאותם מיסים בחיזוק התשתיות הקשורים לאסונות ביוון, מה שיגדיל באופן משמעותי את בטיחות המטיילים והנופשים ביוון. לאחרונה יוון חוותה גם שטפנות הרסניים וגם שריפות נרחבות וכעת פועלים במלא המרץ לטיפול תיקון ושדרוג תשתיות למצב של בטיחות מקסימלית עבור התיירים המגיעים ליעדי הנופש השונים ביוון. ע"פ הערכות ממשלת יוון תשקיע השנה סכום של מעל 500 מיליון יורו על שידרוג תשתיות ברודוס, במחוז תסליה, בחצי האי פיליון, במחוז תראקיה וסביב העיר אלכסנדרופולי, באזור הערים טריקלה וקרדיצה וכן במספר יעדים ואיים נוספים ביוון בהם התשתיות ניזוקו השנה.

המס חדש על תיירים ביוון יגבה לפי דירוג המלון כאשר: 
מלונות בדירוג של 1 עד 2 כוכבים המס הנוסף יהיה של 5 יורו ללילה לחדר
מלונות בדירוג של 3 כוכבים - 7 יורו ללילה לחדר
מלונות בדרוג 4 ו 5 כוכבים - 8 עד 10 יורו ללילה לחדר

הטעות השיווקית של היוונים היתה בכך שהם מדברים על מס נוסף לעלות החדר כאשה במדינות נוספות אחרות בעולם גם קיים מס, אלה שהוא מגולם במחיר החדר, רוצים לדעת איפה יש עוד בעולם מיסי תיירים ואולי לא ידעתם?
אוסטריה: כ-3% מעלות החדר, מס נוסף של המדינה.
האיים הקאריבים: בין 10 ל-40 יורו ללילה מס נוסף.
ספרד: סביב ה-7 יורו ללילה מס נוסף.
הולנד: כ-8% מעלות הלינה מס נוסף (הגבוה ביותר באירופה)
צרפת: בין 0.50 יורו ל 4 יורו תלוי באזור וברמת המלון.
הונגריה: 4% מעלות הלינה.
איטליה: בין 3 ל-7 יורו ללילה לחדר, תלוי במיקום באיטליה וברמת המלון.
פורטוגל: בין 2 ל-4 יורו ללילה.
סלובניה: סביב ה-3 יורו לללה.
ארה"ב: תלוי באזור, המס יכול להגיע עד 15% ממחיר הלינה.

יוון אם כך משתלבת במקום "טוב באמצע" היא אינה מהיקרות ביותר במס שהיא גובה לתיירים הנכנסים אליה אך גם לא מהנמוכות ביותר, המס הולך להגבות מתיירים המגיעים ליוון מחודש מרץ ועד חודש אוקטובר וכן ייקר את החופשה שלכם במעט, אבל לא במחיר כזה שרוב התיירים ישקלו ביטול של חופשה ביוון בשל המס הנוסף בטח ובטח כאשר ביעדים אחרים בעולם המס גבוה משמעותית מהמס היווני.Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il