האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

צאגאראדה tsagarada

צאגאראדה tsagarada

הכפר המקסים צאגארדה בחלקו המזרחי של חצי האי פיליון הוא אולי "המייצג" הטוב ביותר של כפר ייחודי בחצי האי פיליון, שיפולי הבתים במעלה הגבעה המשתפלת לעבר הים, הסימטאות הצרות, הנופים הקסומים והמראות הכל כך מיוחדים לחצי האי פיליון, אם כי האטרקציה המרכזית בישוב צאגארדה הוא עץ הדולב העתיק ביותר באירופה והגדול שבהם, ללא ספק חוויה יוצאת דופן ואתר חובה לביקור בחצי האי פיליון, הישוב צאגארדה גם קרוב מאד לאחד החופים המרהיבים ביותר של חצי האי פיליון "מילופוטאמוס".

כדאי להקדיש חצי יום או יום שלם לביקור במשולש הכפרים צאדארגה, מילופוטאמוס וגם דמוחארי המצויים במרחק לא גדול בין אחד לשני, כאשר כביש מפותל ואיטי מקשר בינהם בתוך יער סבור וירוק עם מפלוני מים היוצאים מהסלע מכאן ומשם, שימו לב שאם אתם מגיעים לצאגארדה בחורף ואתם לנים בחלקו המזרחי של חצי האי פיליון, תכננו היטב את הזמנים שלכם, השקיעה בחלק המזרחי בחורף בסביבות השעה 17:00, בקיץ ניתן למשוך כאן באור עד 21:00 לפחות. מסעדה טובה בצאגאראדה עונה לשם אלקאס, ממש לפני הפנייה ימינה לכביש שמוביל לעת הדולב ועל הכביש הראשי של צאגאראדה.. נסו להמנע ממלכודות התיירים בכיכר הדולב עצמה שם התמורה לכסף שלכם לא תהיה טובה.

כאופציית לינה צאגאראדה היא נחמדה, אם כי הכפר מורסי בהמשך הכביש מספק אפשרויות לינה טובות יותר ובגם במחיר טוב יותר, להמלצות על מלונות בחצי האי פיליון ראו את העמוד הבא : מלונות מומלצים בפיליון 

הדולב הענק של צאגארדה בפיליון הוא לא סתם ענק, יש סיפור ארוך מאחורי עץ הדולב הזה, כי למעשה מה שאתם רואים הוא לא הגזע של העץ.. אלה רק הצמרת שלו, הגזע [ סיפור ארוך ] שיסופר בהזדמנות אחרת מצוי 30 מטר למטה מהצמרת שאתם רואים וע"פ הערכות גודלו פי 4 מהצמרת הזו!!

תמונה מתוך : http://www.pelion.co.il


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il