האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

VASSILIS TSITSANIS ווסיליס ציצאניס

VASSILIS TSITSANIS

פורסם לראשונה ב "הכל על אתונה" בפייסבוק.

ווסיליס ציצאניס מנכסי צאן הברזל ומגדולי היוצרים במוסיקה היוונית. כותב, מלחין, נגן בוזוקי וגם זמר. הוא נולד בתאריך 18.1.15 ונפטר כעבור 69 שנים באותו יום 18.1.84 את שנות ילדותו העביר בעיר טריקלה ובגיל 20 עבר לאתונה כדי ללמוד משפטים, אך עד מהרה שינה כיוון והשקיע את כל כולו בתחום המוסיקה. ציצאניס מגיע לסלוניקי במסגרת שרותו הצבאי ונשאר בה עד לאחר מלחמת העולם השנייה. בשנים הללו הוא הקים טברנה/אוזרייה שם הופיע ובתקופה הזאת כתב את מרבית להיטיו וביניהם את השיר המזוהה איתו יותר מכל "יום ראשון המעונן" (sinefiasmeni kiriaki) אשר נכתב בהשראת המאורע של ריכוז יהודי סלוניקי בכיכר העיר ושליחתם ברכבות למחנה ההשמדה באושוויץ. לפני שנתיים ציינו ביוון 100 שנים להולדתו ואז יצא לאקרנים הסרט "אוזרי ציצאניס" המספר את סיפור אהבתם של צעיר נוצרי ובחורה יהודייה תושבי סלוניקי העיר אשר קרועים בין רצונם לממש את אהבתם לבין המציאות האכזרית בה הם נתונים, הם מוצאים מקלט בטברנה ההיסטורית אוזרי ציצאניס, אותה מנהל וואסיליס ציצאניס. הסרט זכה לשבחים רבים ביוון והוקרן אף בארץ.

לאחר מלחמת העולם השנייה חוזר ציצאניס לאתונה שם הוא מוביל יחד עם מרקוס וומוואקאריס את הגל החדש של מוסיקת הרבטיקה, (אסכולת פיראוס) אשר הייתה פחות אנטי ממסדית ופנתה למרכז, זו הייתה מהפכה אשר גרמה לכך שהמוסיקה המחתרתית שהייתה מחוץ לקונצנזוס הפכה למקובלת ולמובילה. ציצאניס כתב שירים רבים והרבה זמרים וזמרות דוגמת מריקה נינו וסוטרייה בלו התפרסמו בזכותו. אפשר לומר בוודאות מוחלטת שבכל ערב בכל טברנה ביוון מבצעים את שיריו של ציצאניס האהוב על הכל, את מופע המחווה וההוקרה שיתקיים ב 4 ביולי באצטדיון קלימרמרו אשר מכיל למעלה מ 50000  איש יוביל הזמר הנודע יורגו דלאראס כאשר לאורך כל הערב יופיעו לצידו מיטב זמרי יוון אשר ישירו את שיריו של ציצאניס האגדי . הקונצרט מאורגן בשיתוף פעולה עם ארגוני צדקה שונים לגיוס כספים ותמיכה בקבוצות חברתיות חלשות ביוון.

מצ"ב קליפ של השיר יום ראשון המעונן אותו מבצע ציצאניס וכמו כן גם הגרסה העברית של השיר בביצועו של יהודה פוליקר אשר נצמד לרוח הדברים ומייחס את המילים שכתב למאורעות השואה.
כרטיסים, הסעות, מוניות ושרותי קרקע באתונה, ניתן לפנות ל : [email protected] 

ראו גם מלונות מומלצים באתונה


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il