האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » וילה למכירה ביוון

וילה למכירה ביוון

וילה למכירה ביוון villa for sale in greece

קניית וילה ביוון, מבין החלומות שכולנו יכולים לאמץ, לא כך?

אם אתם מחפשים מקום אידיאלי לרכוש את בית החלומות שלכם, אנחנו אמנם מעט ׳מכורים׳ אך לא בכדי, יוון, הלא היא ארץ האלים, גן עדן על פני אדמה, כמה יפה לטייל בה, ככה נעים שיש בה נכס פרטי לכל שימוש שתרצו לעשות..

האם חלום זה נכנס לרשימת החלומות הפשוטים להגשמה? בהחלט לא! ישנם היבטים רבים שכדאי לבחון היטב לפני ותוך כדי רכישת וילה / בית פרטי או כל נכס אחר ביוון.
יש תנאים מסוימים שצריך לעמוד בהם. אנו יודעים שעבור מי שנמצא בתחילת דרכו, זה יכול להיות קשה מכיוון שיש הרבה שאלות להבהיר, כמו - 
מהו המקום הטוב ביותר לרכישת וילה ביוון?
מה התהליך של בעלות על נכס ביוון?
האם כדאי לקנות נכס ביוון?
ועוד שאלות רבות..
אנו באתר יוון והאיים מעבר לעמוד זה שמטרתו להיות עבורכם מפרט כללי בכל הסוגיות שיש לקחת בחשבון לפני ולאורך תהליך הרכישה וגם לאחריו בכל הנוגע לשימוש / ניהול הנכס שרכשתם - נשמח להציע לכם גם שירותי ייעוץ אישיים ומקצועיים הכוללים ייעוץ בלבד, ליווי שוטף, איתור נכסים וסיורי נדל״ן - עליהם תוכלו לקרוא וליצור קשר / להרשם מיידית - כאן

ייעוץ נדל"ן ביוון לפני קנייה

עם סיון זמיר, מנכ"ל יוון והאיים

אחת הטעויות שעשרות ישראלים עושים מדי שנה ביוון הוא לשהקיע בנכס מהתלהבות מבלי לקחת בחשבון מגוון גדול מאד של פרמטרים עתידיים, בכדי למזער את הנזק ואו לקבל החלטה מושכלת יותר שתחסוך לכם בין אלפי לעשרות או מאות אלפי יורו, היא לקבל ייעוץ או דעה נוספת ממי שיש לו נסיון של מעל 20 שנה במגורים / תיירות / ושיווק תיירות ליווןיתרונות וחסרונות של רכישת וילה ביוון

זה די ברור שאם אתם קונים וילה ביוון, תרצו לדעת את העליות והמורדות של המקום בו אתם דורכים רגל.. אחרי הכל, תשקיעו סכום לא מבוטל..

להלן כמה מהדברים שתאהבו ביוון - יתרונות בבעלות וילה ביוון -

מחירים נוחים: הגורם המרכזי שאמור לעודד אתכם לקנות נכס ביוון הוא המחירים הנוחים. מאז 2008, מחירי הנדל"ן ביוון נמוכים. אבל, לפי הדיווחים האחרונים של הבנק של יוון, מחירי הבתים באזורים העירוניים עולים בהדרגה. מחירי הבתים ממשיכים לעלות עם התייצבות הכלכלה ביוון ולכן, אם אתם מתכננים לרכוש בית ביוון, זמן הוא כסף... לטוב ולרע.. כי אם זה המצב, ניתן להסיק שגם עלייה בשווי הנכס צפויה לאורך טווח.. בהתאם לפופולריות היעד בו בחרתם כמובן.

מסים נמוכים: ENFIA הוא המס השנתי שהוכנס על ידי החקיקה ביוון משנת 2014. מס שנתי זה הוכנס כדי להגביר את הכנסות ההקופה הציבורית. עם זאת, חקיקה זו הובילה לביקורת כבדה מכיוון שהקטינה את ההשקעות בנדל"ן ביוון. בהתחשב בכך, ראש הממשלה הנוכחי מיצוטקיס הודיע על השעיית המע"מ על בנייני הנדל"ן במדינה, מה שהוביל לירידה מסיבית במסים, כמו למשל הפחתה של 30% עבור נכסי נדל"ן בשווי של עד 60,000 אירו. זה לרוב אינו רלוונטי לרוכשי וילה שמחירן בממוצע נע ונד סביב 250-500 אלף יורו נכון להיום (עבור וילה ממוצעת).

תשואות שכירות גבוהות: אם אתם משקיעים בוילה ביוון עבור תשואות שכירות, ייתכן שיוון היא היעד האולטימטיבי עבורכם. בין המיקומים הטובים ביותר ביוון להשגת הכנסה גבוהה משכירות - אתונה. אולם באתונה מרכז אין וילות רבות, בפאתי העיר ובשאר חלקי אתיקה בהחלט ניתן לרכוש וילה מפנקת וכן גם להשכיר אותה לטווח שנתי / ארוך (תמיד תלוי מיקום - כל יעד והמאפיינים שלו, כמו גם מצב סוציו אקונומי של התושבים / קיומם של תושבים זרים בעלי יכולת כלכלית גבוה / נמוכה יותר - כל זאת יכול להיות נושא לדיון בשירות היעוץ האישי שלנו. באופן כללי, נכון להיום, תשואה של כ- 5 / 6 אחוזים הנה תשואה יפה שברוב ההשקעות ניתן להשיג. 

אורח חיים: אחרון וחביב הוא אורח החיים של יוון, משכנם של כמה מהמנהגים והמסורות המדהימות ביותר שיצא לנו להכיר. אנשים יוונים מתמקדים יותר במשפחה, במסורות, בכנסייה ובפטריוטיות. מלבד זאת, האומה פופולרית גם בזכות האוכל והכנסת האורחים הלבבית. ביוון, אם לבן משפחה יש בעיה, בני משפחה אחרים מתכנסים כדי לעזור לאותו אדם. אז אם אתה קונים לכם וילה ביוון, ותדעו לנהוג ברומא כרומאים, או לכל הפחות לכבד את המקומיים, להיות פותחים ולהושיט יד חברותית, בוודאי תתקבלו בארשת פנים ידידותית וניסיוננו יספר כי אף יותר... מהיתרונות החשובים ביותר!

חסרונות בבעלות וילה ביוון -

עמידה בתקנות שימור: מאחר ווילות ונכסים רבים אחרים ביוון בחלקם או בכללותם בעלי אופי היסטורי, קיימת חובה על הבעלים לשמור על שיפוץ תואם ותחזוקה מתמדת של הנכס כדי לעמוד בתקנות שימוש נראות פני אזור מסוים.. שימור לעיתים כרוך בהשקעות רבות ובאופן קבוע. לפיכך, פרט זה הופך לאחד החסרונות שעומדים בפניכם בהשקעה בנדל"ן ביוון. כמובן שפרט זה מוטב והגיוני שתדעו קודם לרכישת הוילה שלכם, כל עוד תתלוו בצוות מקצועי ואמין (חיבור לאנשי מקצוע אמונים דרכנו - פנו במייל למנהלת מחלקת הנדל"ן צרו קשר

הונאות: קיימת אפשרות שבזמן רכישת וילה ביוון, אתם עלולים למצוא עצמכם עם הסוכן הלא נכון. סוכנים מסוימים עשויים למכור לכם נכס שיש עליו חובות / בעיות אחרות. לכן, יש צורך להקפיד על כמה דברים כמו:
1. ודאו שאינכם משלמים / חותמים על שום דבר מחייב מול סוכן לפני הפגישה איתו וביקור בנכס
2. בדקו האם הנכס ראוי למכירה או לא. לדוגמה, אם הנכס מסומן בסימון אלפא על ידי הממשלה, ייתכן שאין לך זכות לבצע בו שינויים כלשהם ויש דוגמאות נוספות רבות.
3. להבטיח את הלגיטימיות של סוכן הנדל"ן או המוכר (ומנעו מעצמכם סוגיות לא נעימות בשלבי רכישה מתקדמים / לאחריה.
4. ערכו סיור בנכס עם הסוכן ואמתו בקפידה את מסמכי הנכס, הרישום בטאבו, מרשם בעלות, תקינות וחוקיות מכירה.

הגבלות רכישה: ישנן הגבלות רכישה מסוימות, משיקולים שונים - חלקם בטחוניים, בהתאם למיקום הנכס (וקרבתו לבסיסים צבאיים למשל) ובהתאם למוצא שלכם.. כן כן.. למשל אם מדובר באזרח האיחוד האירופי, זה האחרון יכול לקנות וילה בכל מקום ביוון למעט אזור הגבול. אזרח אירופאי המעוניין לרכוש וילה באזורי הגבול צריך לקבל אישור מהרשויות. דוגמא נוספות, לענייננו, בעל אזרחות ישראלית לא יכול מבחינה חוקית ומוחלטת לרכוש נכס ברדיוס מסוים בבסיס צבאי אמריקאי.. 

סוגיות שכדאי לקחת בחשבון לפני רכישת וילה ביוון

עקב השינויים בשיטת המיסוי במדינה וסיבות נוספות (חלקן ציינו ביתרונות לעיל) יוון הפכה למוקד השקעה בנדל"ן. משקיעים מרחבי העולם שואפים להשקיע בנכסים ביוון לצרכי מגורים ולצרכי השכרה. אם גם אתם מחפשים וילה / נכס ביוון, מוטב שתקחו בחשבון את כל ההיבטים המשפטיים. להלן מספר דוגמאות -

דרכי רכישת הנכס: ניתן לרכוש נכס ביוון בחוזה או במכירה פומבית. המכירה הפומבית מתקיימת באינטרנט, בעוד שעליכם ללכת לנוטריון כדי לחתום על שטר או חוזה.
זכויות קניין: ישנה חשיבות מכרעת לבדוק אילו זכויות יש למוכר על הנכס, שכן הן יועברו אליכם לאחר תום הרכישה. הזכויות שיכולות להיות לבעלים הן בעלות מלאה, בעלות חלקית או חזקת בשימוש.
ניתוח תהליך רכישת הנכס: יש להכיר את התהליך והדרישות לרכישת נכס ביוון. חלק מהדברים שעליכם להיות מודעים אליהם הם שכירת עורך דין לטיפול בהליך, קבלת מספר המס, סקר נכסים, תשלומים, רישום הבעלות ורישום מקוון.
שיטת המיסוי: יש לזכור את שיטת המיסוי. המסים ביוון יכולים להיות מסוגים שונים כמו מס רכוש שהוא מס שנתי המוטל על המחיר הכולל של הנכס. מלבד זאת, גם הכנסה מבוססת רכוש מחויבת במס בשיעורים מרובים.
מגבלות קנייה: בדיוק כמו לכל מדינה אחרת, גם ליוון יש כמה הגבלות קנייה המבוססות על האזור שבו נמצאת הקרקע. לפיכך, יש צורך לוודא אם הנכס עומד למכירה. אם לא, מהם התנאים שבהם ניתן לקנות אותו? רכישת נכסים באזורים כמו קו חוף, גבולות ואזורים מונומנטליים זקוקה לאישור מיוחד מהרשויות. אלו הם חלק מההיבטים שדורשים תשומת לב מיוחדת לפני רכישת וילה ביוון.

סוגי נכסים
לצד בדיקת הקריטריונים לרכישת בית ביוון, טוב יהיה לבדוק אילו סוגי נכסים קיימים במדינה. יוון, כמו מדינות אחרות, התברכה בכל סוגי הנכסים לרכישה - דירות, וילות ובתי קרקע, בניינים, קרקעות, מלונות, שטחים חקלאיים, בעיר, בכפר, גבוה על ההר או לאורך קו החוף.. 

דירות בעיר - יוון לא מפורסמת רק בזכות המונומנטים, הפסלים והבתים הבנויים באופן מסורתי. עם הזמן, היא ראתה מודרניזציה. מכאן שבדיוק כמו שכניו האירופאיים, העם היווני המודרני מתגורר בדירות שנבנו בתקופתנו אנו, בעיצור חדיש ובאבזור טכנולוגי מתקדם.

וילות - סוג הנכסים הנפוצים ביותר ביוון הן וילות. וילות אלו כוללות גם ׳וילות איטלקיות׳ וגם וילות מודרניות. ׳וילות איטלקיות׳ הן מהוילות המסורתיות יותר, בעיצוב יווני קלאסי (אבן / עץ / טיח לבן - בנגיעה של פשטות, ניקיון והרבה צמחיה צבעונית ועצי פרי, לרוב הן גם נושקות אל קו המים. וילות מודרניות נבנות בהתאם למגמות התשתית המודרנית וכוללות רצפות אריחים, קירות לבנים ובריכות פרטיות. המחיר של וילה ממוצעת עם בריכה, תלוי ביעד, תלוי בגודל, במפוארות שלהֿ, מתחיל בסביבות 200,000 אירו ביעדים לא מפותחים בכלל, ומגיע גם לכמה מילוני יורו ביעדים פופולריים כמו מיקונוס / סנטוריני ועוד. 

בתי כפר
 להבדיל מוילות, מעט ייחודיים בהשוואה לשאר הנכסים ביוון. במה מתבטאת ייחודיות זו? בתים אלו מעוצבים אחרת, כמו ביוון, יש בהם משהו יווני, לא תמיד קלאסי :-) ותמיד מזמין, חם וקרוב לטבע ולאוטנתיות שהוא מביא איתו, ייחודי לכל פיסת אדמה. לרוב יהיו דלתות צבעוניות, מרפסות שטופות שמש לצמחייה ונוף מרהיב של חוף הים כמו גם ההרים מהמרפסות. לרוב בתי כפר יהיו במחירים סבירים יותר מוילות יוקרתיות.

- לא נדון במכסים מסחריים בעמוד זה.

איך לקנות וילה ביוון? 
מכיוון שכבר יש לכם מושג לגבי הפורמליות של רכישת נכס ביוון, הנה מדריך מפורט צעד אחר צעד:
קביעת קריטריוני החיפוש שלכם:
זמן מחקר - עליכם לרתום מקורות מדיה מקוונים ואחרים כמו עיתונים כדי לדעת על הנכסים בארץ. בדקו במדור הנדל"ן בעיתון כדי למצוא את הוילה שלכם, וכאמור לעיל, ניתן להירשם גם לאתרי אינטרנט מקוונים לצורך השתתפות במכרזים. 
לחיפוש טוב יותר ומהיר, תוכלו גם ליצור קשר עם צוות האתר שיחבר לסוכנים מקומיים / יבצע חיפוש עבורך. להרשמה לחצו כאן

יציאה לסיור היכרות בוילה:
למרות שנוכל להיות לכם זרוע מושטת מרחוק, אין צעד נכון יותר מאשר ביקור עצמאי בנכס לפיכך. זהו צורך בסיסי להגיע, להרגיש ולהכיר את הוילה שאתם מתכננים לרכוש, את הסביבה בה היא נמצאת, התנאים והשירותים. זה יעזור לכם להבין איך תתנהל ההגעה / עזיבה / ביקורים למקומות שונים ואם השירותים הבסיסיים זמינים באזור או לא. אם תרצו לעשות את הביקור שלכם קל, מאורגן ויעל תוכלו לפנות אלינו לתיאום סיור נדל״ן בן יום אחד / בן מספר ימים. פרטים כאן

מספר מס:
הדבר החשוב ביותר אם אתה רוצה לערוך עסקה כלשהי ביוון. AFM, הידוע גם כמספר רישום המס, מסופק על ידי שירות המס הפנימי של יוון. זה עוזר להאיץ את תהליך רכישת הנכס אם כבר יש לך אותו בהתחלה.

בחירת הנכס: כשתסיימו לסייר, לבחון, לנתח ולהשוות בין הנכסים שבהם ביקרתם ובהם הבעתם עניין, הגיע הזמן לעשות את הבחירה הסופית. אם אתה עובדים יסודי, היינו ממליצה לבקר שוב בוילה הנבחרת ולבחון אותה לעומקה, הפעם ללא מתחרים. כמו כן, יש צורך לבחור בעורך דין שיטפל בכל העניינים המשפטיים של הרכישה. הוא גם הגורם המוסמך לבצע בדיקה על הנכס - בדיקה ראשונית ביותר שמטרתה לוודא היעדר שעבודים, חוקיות הרישום, בעלות תקינה, האם קיים על נכס זה חוזה שכירות וכל פרט שעלול להוות מניעה / מוטב לדעת לקראת רכישה בפועל.

הגשת הצעה: צעד קריטי וזמן משא ומתן. מכיוון שיש לכם מושג לגבי מחיר הוילה הנבחרת, עדיף לקחת בחשבון את כל הגורמים כמו שערי חליפין, זמינות משכנתא ותעריפים (אם זמינים) לפני מתן הצעה במחיר קבוע. כמו כן, זכרו לקבוע סכום שמותיר מקום למשא ומתן הגון.

הסכמה על מחיר רכישה: בסיום המשא ומתןֿ, יש לבדוק את כל החיובים התוספים שמצטברים למחיר הנכס, כמו מע"מ, סכומים שיהיה עליכם לשלם. עליכם להתייעץ עם עורך הדין שלכם כדי לבדוק את החיובים הללו.

שמירת הנכס או חוזה ראשוני: לאחר שסיימתם לקבוע את המחיר הסופי למכירה, יש צורך לסמן את הנכס (כמו רישום הערת הזהרה אצלנו בארץ). כדי שזה יקרה, יש להפקיד מקדמה, לרוב ישירות אל המוכר של הוילה, לעיתים בהסכמת הצדדים, עורך הדין יכול להיות צד שלישי - ביניים כגורם מתווך להפקדת הכסף. הפקדת מקדמה מבטיחה למוכר שתרכשו את הנוילה. אך לפני כן, יש צורך לתת לעורך הדין שלכם לטפל בהיבט המשפטי של העסקה. זה הכרחי מכיוון שייתכן שתצטרכו לחתום על כמה מסמכים לרישום הנכס תחת שמכם.

שטר / הסכם מכירה סופי: כאשר עורך הדין שלכם מנתח כל היבט משפטי של הנכס כמו תקנות תכנון, מיסים כרוכים וחובות והוא בטוח שהכל עומד בציפיות טובות, אתם צריכים לקבל עותק של הכותר מהמוכר. לאחר מכן, עליכם ליצור קשר עם הנוטריון לצורך עריכת השטר הסופי / הסכם המכירה הסופי עבורכם. עליכם לבדוק בזהירות הסכם סופי זה. לאחר מכן, אתם והצד של המוכר (לעיתים כמה במספר) צריכים לחתום על השטר כדי לבצע את העסקה הסופית מול הנוטריון. לאחר החתימה, הנוטריון יבצע את תהליך רישום העסקה ברשומות הציבוריות. יתרה מכך, מוכרים צריכים גם לספק אישור מס. זאת על מנת להבטיח שהם נקיים לפי משרד המס. השלב האחרון הוא הגשת העתקי החוזה ואישורי העברה לרשם הקרקעות.

המקומות הטובים ביותר לחיות ביוון

למרות שכל המדינה מלאה בטוב (תלוי בהעדפות האישיות שלכם), בכל חלק של יוון יש משהו מיוחד במחינת מאפייני החיים. לכן, למי שקונה את הנכס למטרות מגורים אישיים, לעיתים קל מאוד לבחור ביעד (אם יש סיבות / קשרים אישיים) או שזו יכולה להיות משוחה לא קלה.. כנ״ל לגבי מי שרוכש וילה במטרה להשכיר אותה לצרכי תיירות - שוב יש צורך לשקול את היעד בהתאם למטרה.

הנה כמה מיקומים שבהם תוכלו לשקול רכישת וילה - 
סלוניקי - שילוב מצוין של מטרופולין מודרני ונופים עירוניים היסטוריים. לאוהבי תרבות מקומית, חיי לילה תוססים, מסעדות נהדרות ומגוון של פעילויות כבעיר גדולה.. היתרון ההגדול ביותר של רכישת נכס בעיר גדולה כמו סלוניקי הוא סבירות גבוהה להשכרה / מכירה עתידית. עלות המחיה הממוצעת בערי יוון לעת הזו נעה סביב 1,700 אירו לחודש, ושכר הדירה החודשי נע בין 400 - 800 - ואף 2000 (בשכונות הטובות ביותר באתונה / סלוניקי) אירו. החיסרון, בסלוניקי קר בחורף ויכול להיות קצת שקט לפעמים.
אַתונה -  אם אתם חובבי ארכיטקטורה עתיקה אז אתונה היא המקום בשבילכם. זהו המקום בו נולדה הדמוקרטיה והוא גם ביתם של שני אתרי אונסק"ו, כלומר מנזר דפני מימי הביניים והאקרופוליס של אתונה. אתונה ידועה בחיי הלילה, הבידור והאוכל שלה.
הן בסלוניקי והן באתונה, סביר יותר שתמצאו וילה לקניה בפאתי הערים, והתכוננו לתקציב גבוה..
סנטוריני -  דיברנו על סוג של נכס - בתי כפר -  סוגים כאלה של נכסים בסנטוריני, כמובן שגם וילות יוקרתיות. היתרון המרכזי של מגורים בסנטוריני הוא כמובן הנוף הרענן והצבעוני בכל בוקר. לא משנה היכן אתם גרים בסנטוריני, תמיד תיהנו מהיופי הנופי של הסביבה. סנטוריני פחות צפופה מאתונה ויש לה גם המון דברים חדשים לעשות בדומה לעיר קטנה ומעוצבת להפליא.. החיסרון הוא שזה יכול להיות מאוד יקר.
רודוס - היא מיקום נוסף בו תוכלו ליהנות מהקיץ הארוך ביותר ביוון. וילות רבות קיימות ולמרות הפופולריות של האי, ניתן למצוא מחירים סבירים יותר מאיים כמו סנטוריני. 
כרתים - כמו מדינה קטנה ועצמאית בתחומי יוון, כרתים, האי הדרומי והגדול ביותר נותן תחושת בית מחבקת בכל איזורי האי. העיר חאניה התפתחה בעשור האחרון עד מאוד, ומציעה חיים שוקיים במשך כל השנה, בארים / מסעדות, מדרחובים מאורגנים, חנויות גדולות ובוטיקים, ירקניות יפהפיות - יש סגנון אין מה להגיד. בפאתי חאניה ישראלים וזרים רבים רוכשים וילות בקצב עולה, המחירים נעים בממוצע בסביב 500,000 יורו (מדובר ביעד יקר יחסית).
חצי האי פיליון - לאוהבי הטבע הירוק והשופע, ההרים, שפע של מקורות מים, חופים מרהיבים כמו שרואים בעיתונים, בשילוב של קרבה לעיר גדולה ופעילה (וולוס) כמו גם המחירים המאפשרים - יעד מעולה ממנו בקלות אפשר לצאת לטייל במרכז יוון / צפון מזרח/ מערב יוון, כמו גם הגעה נוחה דרומה. 
האי אוויה -  לאחרונה התחיל להכנס לתודעת המשקיע הישראלי, למי שחולם על וילה, מגוון של וילות מוצעות למכירה, כמו גם אפשרות לרכוש שטח אדמה במחיר סביר מאוד ולבצע בנייה עצמאית לפי רצון חופשי שלכם. היתרון החלוט של אוויה הוא קרבתו לאתונה, מדובר באי גדול עם עיר גדולה - חלקידה (נגישות תמיד חשובה) והחסרון לעת עתה היא עונת התיירות הקצרה, למי שמתכנן להשכיר את הוילה למטרות תיירות מוטב להתחשב בכך.
החוף המערבי של אפירוס -  מציע וילות נהדרות למכירה, במחירים סבירים מאוד, מדובר באזור שיש בו חיים לאורך כל השנה, רצועות חוף יפהפהיות, גישה ליעדי טבע, יציאה למסלולים, אל מול נופי לפקדה / קורפו - תוכלו לרכוש וילה במחיר נמוך יותר מהיעדים ממול שהפכו ליוקרתיים ויקרים בשנים האחרונות. 
 
עלויות של רכישת נכסים ביוון

כאשר אתם קונים וילה ביוון, יש עלויות שונות בתהליך הכולל מלבד המחיר של הנכס. לפיכך, יש צורך לתכנן ולשמור כמה עלויות נוספות בזמן הקנייה. להלן כמה מהעלויות השונות הכרוכות:

מיסי נדל"ן ביוון -
מס העברה: זהו מס שמשלמים בעת רכישת נכס, נע בין 3% ל-24% (במקרים יוצא דופן במיוחד , לרוב ממוצע של 4/5 אחוז).
הוצאות משפט: 1% – 2% מערך הנכס
אגרות רישום מקרקעין: 0.48% עד 0.68% מערך הנכס
עמלות נוטריון: 0.80% עד 1% מערך הנכס
מומלץ ללמוד היטב את נושא מיסי הרכוש ביוון.
עמלות ועלויות אחרות - 
עמלות סוכן נדל"ן 2% (בתוספת מע"מ)

העברת כספים לחו"ל כאשר אתם קונים נכס ביוון, יש לקחת בחשבון העברת כספים מהחשבון שלכם בארץ  לחשבון יווני. לפיכך, יש צורך לבדוק את שער החליפין ואת עלותה של כל העברה. זה ישפיע על העלות הכוללת. שיעור זה משתנה ממדינה למדינה.

הוצאה לאחר רכישה - שיפוץ, אפילו צביעה, עבודות תשתית (טלפון / חשמל / אינטרנט), ריהוט חדש, כל דבר שאתם מתכננים לחדש / להוסיף / להחסיר מהוילה שרכשתם, מוטב שתעשו שקלול עלויות כדי לדעת את הצפי פחות או יותר ולכלול אותו בתקציב הכללי.

קבלת משכנתא ביוון
הבנקים ביוון כבר לא מספקים כמות גדולה של משכנתאות, ייתכן שלא יהיה קל להשיג אחת. עם זאת, זה לא בלתי אפשרי, תוכלו לגשת ולבדוק עם אחד מהבנקים המקומיים. לרוב העדיפות של משקיעים זרים להביא את ההון שלהם ממדינת המקור / ואם כבר לקחת משכנתא אז במדינת המקור. 

דיני מקרקעין ביוון
ישנם שלושה סוגים של זכויות קניין ביוון
אזרחי יוון בפרט ואזרחי האיחוד האירופי בכלל, כמו גם אזרחי מדינה שלישית בעלי זכות החזקת נכס מקרקעין ביוון
אין ערבות מדינה לגבי בעלות
מתווכים בנדל"ן של יוון מוסדרים בחוק מיוחד
חוזי מכר נכתבים ונחתמים מול נוטריון, ניתן לקיים אותם גם באופן אלקטרוני
העברת הארנונה מתבצעת ברישום
משך עסקת המכירה נע בין חודש לשלושה חודשים (אם אין סיבוכים)
הכנסה משכירות חייבת במס הכנסה נפרד

Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il