האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

וולוס יוון volos

וולוס יוון Volosראו גם השכרת רכב ב Volos  ראו גם הסעות ומוניות מומלץ volostaxitransfer.gr


העיר וולוס היא העיר הגדולה של חצי האי פיליון, וולוס עצמה היא עיר ידידותית ונעימה, מלאה בשכונות חביבות וקו החוף שלה חביב מאד ותוסס. עם זאת, יש לדעת שהעיר וולוס עצמה אינה מהווה בסיס טוב לטיול בחצי האי פיליון, זאת מכמה סיבות. ברוב השטח האורבני והתעשיתי של העיר אין חוף ים בו ניתן לשחות, החופים הקרובים נמצאים רק בחלקה הדרומי של העיר, מאזור העיירה אגריה לכיוון דרום. רמת המלונות בוולוס ובאגריה אינה גבוהה, בנוסף תוואי הכבישים המפותלים של חצי האי פיליון יהפכו את הנסיעה הלוך חזור לוולוס מדי יום ללא נוחים, לכן אם אתם מגיעים רק לביקור קצר בוולוס או לנסיעת עסקים, כן, ניתן ללון בעיר וולוס או באגריה לילה אחד. אך ליותר מכך, במיוחד אם הגעתן כדי לטייל ולנפוש, מומלץ להמנע מהשימוש בוולוס ובאגריה כבסיס לחופשה בחצי האי פיליון. מקומות טובים יותר ניתן למצוא לאורך החוף המערבי של חצי האי פיליון, לדוגמא, בקאטו גדזאה או בקלה נרה או באפיסוס. או בחלקו המזרחי של חצי האי פיליון מורסי או בזגורה או בצאגאראדה, או בחלק העילי של פיליון בפורטריה או אגיוס גאורגיוס.

סיורי יום מודרכים בחצי האי פיליון

בעברית או באנגלית [ ע''פ זמינות המלווה ] יציאה ממערב פיליון או וולוס

    
בואו לטיול מרהיב ליום שלם לכמה מהפינות הכי מרהיבות בחצי האי פיליון, ניתן לקחת סיור מודרך ליום אחד, לשניים שלושה או יותר, עם הרכב שלכם ורכב שלנו או רק עם רכב שלנו, הסיורים מתחילים ממערב פיליון או מהעיר וולוס.
להשארת פנייה למחיר ובדיקת זמינות »אם אתם מתכננים ביקור של מספר ימים בחצי האי פיליון, אזי בהחלט כדאי להקדיש לעיר וולוס יום אחד או חצי יום מהטיול שלכם, שווה לטייל בטיילת שלקו החוף, בכיכר המרכזית של העיר, בשוק התוסס, לאכול מהלוקומי (רח'את לוקום) הטעים ביותר ביוון [ באחריות ] ולשוטט במדרחוב הקניות הנעים שבמרכז העיר. אך מלבד זאת סביר שוולוס תהיה רק תחנה שלכם בדרך פנימה לתוך חצי האי פיליון או החוצה מחצי האי פיליון. שימו לב שכביש טבעתי מקיף את העיר וולוס מצפון, כך שאם אתם לא מעוניינים להכנס לתוך העיר וולוס, עיקבו אחר השילוט ל Ring road ותוכלו לאגוף את וולוס ביציאה או בכניסה לחצי האי פיליון.

רוב המגיעים לעיר וולוס כאמור מגיעים לטיול או נופש בחצי האי פיליון ולכן מגיעים עם רכב שכור מכיוון סלוניקי, אתונה או מטאורה, אם במקרה הגעתם לוולוס באופן ישיר - יש לעתים (רחוקות) טיסות מיעדים אחרים - קחו בחשבון שנמל התעופה של העיר ממוקם מחוץ לחצי האי פיליון כ-35 ק''מ דרומית לעיר וולוס, ואינו ממש צמוד לעיר. בפיליון קשה מאד להתנייד ללא רכב לכן לחצו כאן להשכרת רכב בנמל תעופה או בעיר וולוס.

חבילות נופש: חצי האי פיליון והעיר וולוס אינם יעד שמתאים לחבילות נופש. רוב המלונות הגדולים בפיליון ובוולוס וסביבתה הקרובה בפרט מיושנים ואינם מספקים תמורה טובה לכסף שלכם. חצי האי פיליון הוא יעד לתיירות בוטיק, למטיילים המקשים חופשה ביעד שאינו המוני. הרבה מלונות קטנים, ווילות מקסימות הן סוג התיירות המוביל כאן. ניסיונות למכור חבילות נופש לפיליון ממגוון יעדים באירופה, נחלו כשלון חרוץ.. עם זאת התיירות לחצי האי פיליון נמצאת בהחלט בתהליך של גידול. רובם של התיירים מגיעים ברכבם מכיוון מאתונה או מסלוניקי, פתיחת המקטע החדש של האוטוסטרדה באיזור האולימפוס של יוון, קיצרה את מרחק הנסיעה מסלוניקי לעיר וולוס לשעתיים וחצי בלבד, דבר שבהחלט מביא יותר אנשים לוולוס ולפיליון בכלל, אם מצאתם טיסה לפיליון בלבד [ יש לעתים גם כאלה ] הזמינו טיסה בלבד, מלון או וילה הזמינו עצמאית [ ראו המלצות ]אוכל, חלק די חזק של העיר וולוס:  בעיר וולוס Volos מתקיים מנהג הקרוי צ'יפוראדיקו, צי'פוראדיקו הם מסעדות המגישות מזטים בעיקר מתחום הים, צלופחים, דגים, קלמארי, צדפות, תמנונים שונים ועוד ועוד, המנות מוגשות בצלחות קטנות ולצידן משקה הציפורו המקומי. הציפורו של פיליון שונה מהציפורו המפורסם של מחוז אפירוס בצפון יוון, אבל המקומיים מתים עליו, בסיום ערב כזה רצוי לא לנהוג בחזרה למלון שלכם.. אלא להזמין מונית או ללכת מתנדנדים ברגל, במקרה הטוב : ). עוד כדאי לדעת על מסעדה מעולה העונה לשם hodos המתמחה בכל סוגי הכבש, יודעי דבר אומרים שיש בה את בשר הכבש הטוב ביותר בכל יוון. אז אם אתם מבקרים בחצי האי פיליון אל תשכחו את הצ'יפוראדיקו ואת תשכחו ללכת לאכול בהודוס, כתובת : iolkou 28 volos אם היה לכם טעים, תמסרו ד''ש מסיון זמיר מאתר יוון והאיים : ) הוא אוכל כאן באופן קבוע בעת ביקור בוולוס מדי פעם. עוד מידע על אוכל בחצי האי פיליון כדאי מאד לעיין בעמוד הבא: מסעדות מומלצות בפיליון

נמל הדייגים של וולוס: מדי בוקר יש כאן שוק צבעוני ומקסים של דגים. הסחורה הטריה מגיעה מדייגי העיר הרבים החוזרים מהים. העיר וולוס השייכת למחוז תסליה ביוון, היא העיר הגדולה ביותר בחצי האי פיליון המצוי בחבל מגנסיה של תסליה. בעיר וולוס volos מתגוררים כ 85000 תושבים. רוב האוכלוסיה מוצאת את פרנסתה בתחום התעשיה הקלה והכבדה. המיקום של העיר וולוס כעיר הגדולה ביותר בחצי האי פיליון ובנוסף באמצע הדרך בין אתונה לסלוניקי ועל שפת הים, הופך אותה לאחת הערים האטרקטיביות של יוון מבחינה גאוגרפית. בדרך כלל ישראלים מכירים את העיר וולוס בעיקר בשל נמל הים שלה, ממנו ניתן להגיע למספר איים מקבוצת האיים הספוארדיים : סקופולוס, סקיאטוס ואלוניסוס. אך בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים המגיעים לנופש בחצי האי פיליון גילו את וולוס, ומגיעים אליה ליום אחד כדי לספוג מעט עירוניות..

מזג אוויר בוולוס : העיר וולוס מצוייה למרגלות הר pillio שעל שמו קרוי חצי האי פיליון, רוח קרה נושבת מפסגת ההר כלפי מטה ויוצרת באופן כמעט תמידי מזג אוויר נח בקיץ ומזג אוויר קר למדי בעונת החורף. להתעדכנות במזג האוויר בעיר וולוס online כנסו לאתר השרות המטאורולוגי של יוון לערך volos

להזמנת כרטיסי הפלגה מהעיר volos לאיים הספוראדים : סקיאטוס, סקופולוס ואלוניסוס חייגו למוקד ההזמנות שלנו.
הזמינו גם מלונות באיים אלה ללא עמלות הזמנה: סקיאטוס | סקופלוס | אלוניסוס | 
וגם בכפר המקסים בחצי האי פיליון פורטריה 

אם אתם מתכננים להגיע אל העיר וולוס ובכלל לטיול ביוון, תוכלו לשקול הגעה לייעוץ מקצועי עם מומחי היבשה של אתר איי יוון הישראלי. ביחד נשמח להמליץ לכם על מסלול מותאם אישית לטיול שלכם ביוון, ובין היתר להמליץ לכם על מקומות מעניינים, אגמים, מפלים, נחלים, טברנות מומלצות לאורך המסלול, כפרים מיוחדים, ודרכים מיוחדות גם לטיולים רגליים קצרים או ארוכים בכל איזורי יוון ובאיזור וולוס וחצי האי פיליון בפרט, בואו לפגישת ייעוץ באתר איי יוון הישראלי, לפרטים על פגישות הייעוץ שלנו עיברו לעמוד : ייעוץ טיולים ביוון

ראו גם מידע על העיר וולוס מתוך אתר לשכת התיירות של יוון - באנגלית - וולוס חלק מצוות האתר מצוי ממש בימים אלה באיזור העיר וולוס, בנוסף נציגות אתר איי יוון הישראלי ביוון מצוייה בעיר וולוס. זקוקים להמלצה על וולוס, מסלולי טיול, או המלצה על מלונות מומלצים בוולוס בפרט ובחצי האי פיליון בכלל? השאירו לנו פנייה, ספרו לנו מה אתם מחפשים ובאיזה מועד, ונשמח לעזור. השרות ללא תשלום.

צ'יפוראדיקו: אמרתם צ'יפוראדיקו, התכוונתם לוולוס, בעיר וולוס מצויות טברנות יווניות [ מסעדות ] ייחודיות שנקראות צ'יפוראדיקו, למעשה אתם מזמינים מנה של צ'יפורו שהוא משקה יווני ידוע ומפורסם, זהו הראקי המקומי, משקה שטעמו ואופן הכנתו דומה לגראפה המוכרת. עם המשקה מגיעות גם מספר צלחות של מאכלים מקומיים שרובם מבוססים על פירות ים ודגים, הן מוגשות למרכז השולחן וכל הסועדים אוכלים מהן, בכל פעם נוספת שאתם מזמינים צ'יפורו המלצר יביא לכם עוד סוגים של צלוחיות עם סלטים ופירות ים אבל מסוגים שונים לאלה שהוגשו בפעם הראשונה, אסור להגיש את אותה המנה פעמיים, זה החוק הקולינארי בעיר וולוס אלה אם הלקוח ביקש את אותה המנה פעמיים, וולוס מתגאה בצ'יפוראדיקו הנחשבים לטובים והטריים ביותר ביוון. האכילה במסעדה שכזו היא בגדר אחת האטרקציות המרכזיות של הגעה לעיר וולוס, מומלץ מאד, לא לפספס.

מידע בעמוד זה העיר וולוס Volos יווןראו גם  :  חצי האי פיליון   |   טיסה לוולוס   | ראו גם את ווריה  |  וילות בפיליון  

המלצה על מלונות בוולוס או בפיליון

זקוקים להמלצה על מלון בעיר וולוס או בכלל בחצי האי פיליון?
השאירו פנייה לצוות השרות של אתר יוון והאיים ונשמח לעזור, השרות ללא תשלום.


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il