האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » האי אנטיקיתרה Antikythera - יוון והאיים

האי אנטיקיתרה Antikythera - יוון והאיים

אנטיקיתרה Antikythera יוון

האי היווני אנטיקיתרה Antikythera מצוי בלב הים דרומית לאי קיתירה שעל שמו הוא נקרא וצפונית לחלק המערבי של האי כרתים, למעשה מדובר באחד האיים המרוקחים ביותר מהציביליזציה ביוון אבל שעדיין חיים בו מעט אנשים, נכון לשנת 2019 חיים ב אנטיקיתרה Antikythera כ 10 עד 15 משפחות, האי סובל בשבנים האחרונות מהגירה שלילית ומעט מאד תיירים מגיעים אליו ואלה שכן מגיעים אליו הם בדרך כלל סקרנים חסרי תקנה שרוצים לחוות את החיים ביוון לפני 40-50 שנה. לאי עצמו ניתן להגיע במעבורות היוצאות מהאי קיתירה, אליו יש גם טיסות ישירות יומיות מאתונה, אך עקב גובה גלים יחסית גבוה בים באיזור זה של יוון הפלגות רבות מבוטלות, בדומה למה שקורה באי אנאפי המצוי דרומית לאי סנטוריני, ולכן קשה לקיים בו חיים סדירים.

לאחרונה עלה סיפור לכותרות בעולם שהכנסיה המקומית מוכנה לשלם ליוונים שיבואו לחיות על האי על מנת לפתח את האי ולשפר את תשתיותיו, המידע הזה נכון באופן חלקי ובכל מקרה מדובר בעיקר על יוונים ולא מיועד לתושבי חוץ, אלה כפופוים לחוקים של יוון ואינם יכולים להפוך להיות אזרחי יוון בכזו קלות וללא השקעה מינימלית של 250 אלף יורו ולכן.. חלומות לחוד ומציאות לחוד : ) אבל אם אתם רומנטיקנים אמיתיים וגם שאפתנים מאד, אתם מוזמנים להגיע לאי אנטיקיתרה Antikythera  ולבדוק את הנושא מקרוב, ביוון כמו ביוון הכל אפשרי, אם מתחברים עם האנשים הנכונים...

הגעה לאנטיקיתירה
האי אנטיקיתירה, הוא יעד די מבודד ודרכי הההגעה אליו אינם מהקלילים והפשוטים להגעה.
ראשית הזמינו טיסה לאתונה או לכרתים (עדיפות מאתונה). להזמנת טיסה לחצו כאן
ראשית עליכם להגיע אל האי הצמוד והגדול יותר קיתירה ואליו יש הפלגות היוצאות פעמיים בשבוע מגיתיו שבפלופונס, ועל מנת להגיע לשם תצטרכו לשכור רכב ולנסוע כשעתיים וחצי מאתונה.
פעמיים בשבוע יוצאות גם הפלגות מנמל קיסאמוס שבמערב האי כרתים, וכדי להגיע אליו עליכם לנסוכ מנמל התעופה הרקליון בכרתים כ-3 שעות עד לקיסאמוס. ולעיתים רחוקות יוצאת גם הפלגה מפיראוס.
מהאי קיתירה תצטרכו לקחת שייט אל אנטיקיתירה.
בשל מיקומו וצורת הנמל שלו, יש הרבה מצבים שרוחות ותנאי הים משבשים את ההפלגות ואז הפלגות מתבטלות או נדחות, ולכן אם מחליטים לנסוע לקיתירה ולאנטיקיתירה דרך הים, יש לקחת מקדם הגנה שלא יהיה מצב שנתקעתם על האי ללא יכולת להפליג ולהגיע אל טיסתכם.
יש דרך פשוטה יותר והיא לקחת טיסה מאתונה אל האי קיתירה וממנו אפשר רק בשייט אל אנטיקיתירה.
סיפור מעניין נוסף שמתקשר עם האי הוא "מנגנון אנטיקיתרה" שהוא למעשה מכונת חישוב אנלוגית קדומה, שהתגלתה על קרקעית  ליד האי היווני אנטיקיתרה וקרויה על שמו. מנגנון זה נבנה, ככל הנראה, על מנת לחשב מיקומים אסטרונומיים של גרמי שמיים, והוא מתוארך לתקופה שבין 100 ל 150 לפני הספירה, המנגנון נממצא בקרבעית הים ליד ספינה טרופה המתוארכת לאותם התאריכים, המנגנון המיוחד מאד מסוגו ביחס לתקופה בה הוא הומצא ויוצר, ככל הנראה הוא חלק ממשלוח של יוליוס קיסר שהוזמן מהאי רודוס, אם כי הפרטים המדוייקים עדיין נשארו תעלומה שכן חלקים שונים של הפזל ההיסטורי לא ממש מתחברים, בכל מקרה בשל הים היחסית סוער סביב האי אנטיקיתירה יש סברה שישנן עוד אונטיות טרופות רבות המצויות באיזור זה, בחלקם עדיין מאימים שיש אוצרות שלא התגלו, מידע זה מתבסס על אוניות ששטו בקו מרודוס לכרתים ומשם לרומא וששרידיהם נמצאו סביב האי אנתיקיתירה בעבר, אם כי בשל מצב הים באיזור קיים קושי חקר במעמקי הים.


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il