האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון

Greece and the islands- אתר יוון והאיים
6%
כמות ישראלים ביעד זה - Israeli Tourists

אפידברוס - Epidavros

אפידברוס - Epidavros
אפידברוס מהערים החשובות ביוון העתיקה. ממוקמת במזרח הפולופונז על המפרץ הסארוני, בדרך לקורינטוס. העיר ידועה בשל שולשה גורמים עיקריים :

1. מקום הולדתו של אסקלפיוס "המרפא ", בנו של אפולו אל השמש.
2. עיר מקלט, עיר מרפא לחולים.
3. התיאטרון היוצא דופן שבה, אשר פעיל גם היום.

אפידברוס עוד קיימת מתקופה פרי היסטורית,  העיר הידועה לנו כיום כאפידברוס הפכה למרכזית ופעילה עקב האל אסקלפיוס אשר נולד בה והיה לאל הדומיננטי שבאזור, כאמור אל המרפא. אפידברוס הייתה ידועה בעולם העתיק כמרכז לרפואה, לריפוי בעולם הקלאסי. חולים לסוגיהם הגיעו מקצוות יוון כדי להירפא ואם לא אז רק להפיק תקווה אישית הנשענת על מידותיהם הטובות של האלים, במקרה הזה, אסקליפוס הייתה לעיר מקלט, החולים היו ישנים בהיכל ענק,  Enkoimeteria, במשך הלילה, במשך שנתם של החולים, אלוהים היה מתגלה להם בחלומות ומכוון אותם על איך לרפות את מחלתם, כך האגדה מספרת בכל אופן. ראוי ורצוי לציין שבנוסף לצד המיסטי של העניין, באמת היו באזור מעיינות מינרלים, מעיינות אשר עזרו לחולים להירפא.

בשנת 87 לפנה"ס נשדד המקלט ע"י בוזזים רומים, אך עם זאת העיר והרעיון שמאחוריה המשיכו להיות משגשגים גם בתקופה הרומית, הרומים גם האמינו באל המרפא, בשנת 395 לספירה נשדדה ונבזזה אפידברוס ע"י הגותים. מאות מאוחר יותר תחת השפעת הנצרות, העיר ממשיכה לשמש כעיר מקלט לחולים, הפעם שינו אל, תכונות המרפאות של העיר נשארו גם אז.

עקב השגשוג הרב של עוד בימים עברו, ניצלו את המומנטום לבניית מונומנטים מסוימים, אחד מהם והכי פופולרי הוא התיאטרון של אפידברוס, התיאטרון נבנה במאה ה-4 לפנה"ס, היה ( ועדיין ) לתפארת היופי, עוצמה, אריכקטורה ואקוסטיקה, למען האמת הקוסטיקה שם כל כך יוצאת דופן שהעניין נבדק מדעית ב 2002, מדריכי תיירות מושיבים תיירים בכל מיני פינות בתאטרון כדי להוכיח את היכולות האקוסטיות של המבנה. הרעיון הוא שכאשר מדברים במרכז הבמה השמיעו באופן שווה בקצוות שווים בתיאטרון. ממרום מושבם של הקהל נפרש נוף מרהיב.

ניתן להגיע לאפידברוס במסגרת של טיול יום מאתונה, עצמאית עם רכב או בהזמנה של סיור מודרך מאתונה, להזמנת יום סיור באפידברוס לכל עמות של אנשים חייגו למוקד השרות של אתר איי יוון הישראלי 03-6206147 אם אתם מתכננים להגיע עצמאית מאתונה, עלו על attiki oddos וסעו לכיוון תעלת קורינטוס, לאחר התעלה יש שילוט טוב למדי עד אפידברוס, סה"כ מדובר על כ שעה וחצי נסיעה, תוכלו גם לנוח מעט באיזור, על חוף הים של אפידברוס [אגרולידה] יש טברנות, סירות ומזח נעים למנוחה.

עלות כרטיס כניסה לאמפיתאטרון של אפידברוס 3 € לאדם.
אין צורך לרכוש כרטיסים מראש, האתר פתוח בכל ימות השבוע בשעות הבוקר.

ראו גם : אתונה ראו גם את תעלת קורינטוס

ראו מפה :


הצג מפה גדולה יותר 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il