האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

פארוס, נאקסוס וסנטוריני

"איילנד הופינג" - חופשת איים בפארוס, נאקסוס וסנטוריני

המושג "איילנד הופינג" מתייחס לחופשת איים שמשלבת כמה איים ולא רק אי אחד. הבחירה בין האיים ביוון יכולה להיות קשה, אנו יודעים, כי יש המון, וכמעט כולם טובים, אז הבחירה אינה פשוטה.
הדרך הטובה לבחור בין איים שתרצו לשלב היא להתחיל באחד, ולבדוק עם אילו איים הוא מקושר. 
אחת השילובים האהובים והמבוקשים ביותר הוא חופשה שמשלבת בין האיים: פארוס, נאקסוס וסנטוריני. קלאסיקה של שלושה איים מקבוצת הקיקלאדיים המבוקשים.

אל שלושת האיים הללו ניתן להגיע בטיסת פנים מאתונה או בהפלגה מאתונה, מנמל פיראוס. בעונת הקיץ, תדירות הטיסות גבוהה יחסית אך גם מבוקשת מאד ולא תמיד פשוט למצוא מקום זמין על טיסה ברגע האחרון. מעבורת היא דרך נהדרת להגיע והחופשה מתחילה ברגע שהספינה עוזבת את הנמל ויוצאת אל הים הפתוח.

שימו לב שבעונת הקיץ יוצאות טיסות ישירות מישראל לסנטוריני, אך טיסות אלה הן טיסות צ'רטר ומוגבלות לשבוע. ובזמן של שבוע, תוך התחשבות במועדי הפלגות בין האיים, ושעות הנחיתה וההמראה בסנטוריני שהם בגדר נעלם כרגע, לדעתנו מספיק לשלב אי אחד נוסף ולא לדלג בין שלושה איים. זה אפשרי אבל זה כרוך בהרבה תנועה ומעט מדי זמן בכל יעד. לטעמנו, חופשה שמשלבת שלושה איים, רצוי להקדיש לפחות שלושה ימים לכל יעד.

.

.

איך לחלק את הזמן בין שלושת האיים?

אנחנו אוהבים לקחת את הזמן, להעמיק את ההיכרות ולא לרוץ לסמן וי. לכן לדעתנו המינימום הנדרש הוא 3 לילות בכל אחד מהאיים ואם יש לכם עוד זמן אז כמובן שיותר. החשש המוכר שאנו שומעים לא פעם: "זה לא משעמם?", "זה לא מאד דומה בסך הכל?", נענה עליו כך: אם אתם היפראקטיביים, אולי אתם צריכים לשקול יעד אחר ביוון, אולי טיול טבע אקטיבי בצפון יוון, אך אם אתם יודעים להוריד הילוך, אם באתם לחופש, לנקות את הראש ולשכוח משגרה, אז משעמם זה לא!, ויותר סביר שתתקשו לעזוב יותר מאשר תחושו שיעמום. ולגבי אם זה מאד דומה בסופו של דבר, אי זה לשכנו... אז הנתונים היבשים - אי-חופים-טברנה מקומית-כפר דייגים-סמטאות ציוריות... נשמע דומה, אבל בפועל, ומניסיון של ביקור בהמון איים ביוון, יכולים לומר שלכל אי יש את הקצב שלו, את האנרגיה שלו ואת הייחוד שלו. בטוחים במאה אחוז שיהיה אי שתתחברו אליו יותר מאחר, כזה שהכימיה של כל המרכיבים תעבוד עבורכם יותר באי אחד מאשר בשכנו.

לסיכום: איך אנו היינו עושים את הסיבוב? כנראה שהיינו מתחילים בסנטוריני, משם ממשיכים אל נאקסוס ומסיימים בפארוס וכאמור, אם ניתן, רצוי לפחות שלושה לילות בכל יעד. וראו הרחבה על כל אחד מהאיים בהמשך..

.

סנטוריני

סנטוריני הוא אי יפיפה ורומנטי וציורי ונחשק מאד. אחד היעדים המפורסמים ביותר ביוון. קשה להישאר אדיש מול מראה הסימטאות הצרות והבתים הלבנים הציוריים מול שקיעה מרהיבה. סנטוריני הוא יעד של ספוטים עוצרי נשימה. ובשונה מרוב איי יוון, ההיילייט והיעדים הכי מבוקשים ללינה בסנטוריני הם לא אלה הקרובים אל החוף אלא דוקא הישובים הגבוהים, הצופים אל הקלדרה (לוע הר הגעש), הישובים איה Oia, אימובריגלי Imovrigli, וגם בירת האי, פירה Fira. זה לא כי החופים של סנטוריני רעים, נהפוכו, הם מיוחדים אך קצת פחות קונבציונאליים, החול השחור (כתוצאה של פעילות וולקנית), אל מול הים הכחול יוצר קונטרסט יפיפה, אבל המיקומים המתויירים ביותר באי הם עיירות הצוק כאמור.
מידע בהרחבה על סנטוריני, המיקומים המומלצים, האטרקציות, המסעדות ועוד, בעמוד סנטוריני.

דרכי הגעה לסנטוריני
כאמור, אל סנטוריני יש טיסות ישירות מישראל בעונת הקיץ. המגבלה של טיסות אלה היא שהן לשבוע לכל היותר, ולנופש שמדלג בין איים אנו ממליצים על 9-10 ימים לפחות. בכל אופן, אם אתם מגיעים לסנטוריני בטיסה ישירה מישראל, אפשר לשלב גם אי נוסף, את פארוס או את נאקסוס (או אחרים). להזמנת טיסה לסנטוריני לחצו כאן
ל
נוסעים ליותר משבוע, הגעה אל סנטוריני דרך אתונה. בעונת הקיץ יוצאות טיסות מאתונה אל סנטוריני בתדירות גבוהה, אך מוטב להזמין מראש, טיסות אלה מבוקשות ומתמלאות מהר. להזמנת טיסה לאתונה
והדרך החביבה עלינו, בהפלגה מאתונה, מנמל פיראוס. המרחב הפתוח של הים, דרך נפלאה לפתוח חופשה, עם כוס קפה או בירה על הסיפון, פתיחה טובה לחופשה יוונית. תדירות הפלגות היא נמוכה יותר, וכשמפליגים באוגוסט כדאי גם להזמין כרטיסי הפלגה מראש. הפלגה במעבורת אורכת כ-5 שעות. הפלגה ברחפת קצרה יותר אך חסר בה את המרכיב של הסיפון והישיבה מול הים הפתוח. ללוח זמני הפלגות והזמנת כרטיסי הפלגה.

לינה בסנטוריני
כפי שציינו לעיל, יעדי הלינה המבוקשים בסנטוריני הם עיירות הצוק, אך הם גם היקרים ביותר. כאן נמצאים מלונות הבוטיק המפנקים והייחודיים לסנטוריני. מחפשים לינה במחירים יותר נוחים בסנטוריני? מוטב לחפש באיזור החוף דוקא.

רשימת המלונות המומלצים בסנטורני

רשימת ההמלצות של צוות אתר יוון והאיים

היעזרו בניסיון הרב של אתר יוון והאיים בהמלצות לינה גם בסנטוריני. 
​​​​​​​לחצו מטה לרשימת הוילות והמלונות המומלצים והזמינו בקלות בקישור המאובטח.

.

.

פארוס

פארוס, הפך בשנים האחרונות לאחד היעדים המבוקשים באיי יוון. גם בפארוס יש שדה תעופה אך לא מגיעות אליו טיסות ישירות מישראל. ניתן להגיע בטיסה או הפלגה מאתונה (או מסנטוריני). בפארוס נשמר איזון שונה של רמת תיירות, מצד אחד הרמה של המלונות גבוהה, אך יש מגוון גדול גם למקומות לינה צנועים ומקומיים, וכך גם בתחום האוכל, יש פה הכל מהכל, גם מטבח יותר מודרני אבל לצד הרבה טברנות מקומיות מסורתיות ונפלאות. בפארוס ישנם גם הכפרים הקיקלאדיים הקלאסיים שאנו אוהבים, עם סמטאות צרות ובתים בלבן וכחול, רציפי דייגים וחופים נהדרים שהגישה אליהם פשוטה, לא במקרה הוא אחד היעדים הנבחרים לחופשת קיץ על ידי ישראלים.
כל המידע וההמלצות בעמוד: פארוס 

דרכי הגעה לפארוס
בפארוס פועל שדה תעופה, אך לא נוחתות בו טיסות ישירות מישראל, אבל כן טיסות מאתונה בתדירות גבוהה למדי בעונה, אבל הביקוש בהתאם ואם בכוונתכם לטוס מאתונה דאגו להזמין מראש טיסה. להזמנת טיסה לאתונה או לפארוס לחצו כאן.
וכמובן יש את הדרך החביבה עלינו והיא בהפלגה. בעונה יוצאות הפלגות אל פארוס הן מנמל פיראוס והן מנמל ראפינה - שימו לב שהפלגה מנמל ראפינה (הוא הנמל הסמוך לשדה התעופה של אתונה), הן ברחפת ולא במעבורת. הפלגה ברחפת אורכת כ-3 שעות אך היא נעדרת מחווית ההפלגה הנעימה ודומה יותר לאופי של מטוס. הפלגה במעבורת אורכת כ-4 שעות שבהן תוכלו להינות מתחושת החופש של הים הפתוח, עם כוס קפה או בירה על הסיפון ורוח הים החמימה. הפלגות יוצאות בתדירות מוגבלת, ראו לוחות זמנים בעמוד הפלגות באתר יוון והאייםכמובן, אם התחלתם את הסיבוב שלכם בסנטוריני, חפשו את לוח זמני ההפלגה בין סנטוריני לפארוס - משך ההפלגה בין האיים הללו הוא בין שעה וחצי לשלוש שעות - תלוי בסוג המעבורת - והתדירות בעונה היא גבוהה יחסית.

המלצות לינה בפארוס
ההיצע בפארוס מגוון מאד וכולל מלונות בוטיק מפנקים, דומאטיה מקומיים וצנועים, מלונות חוף, וילות, דירות.. יש מהכל וההיצע גדול וטוב. יעדי הנופש הכי מבוקשים בפארוס הם בעיירות: נאוסה, עיירה תיירותית תוססת, בפריקיה, עיירת הנמל (בעיקר צעירים יעדיפו את המיקום הזה), אליקי כפר דייגים בדרום האי, פיסו ליבאדי, כפר דייגים תיירותי ומקסים, פונדה, דריוס ועוד... מרחקי הנסיעה קצרים וקלים וכדאי לבחור מקום שאוהבים מבחינת פסיליטיס, מחיר וזמינות.

מלונות מומלצים בפארוס

רשימת ההמלצות של צוות אתר יוון והאיים

גם בפארוס נצלו את הניסיון הרב של צוות אתר יוון והאיים והיכנסו לרשימת המומלצים שלנו. ברשימה תמצאו מלונות ווילות שבחרנו בקפידה. הזמינו באופן בטוח וקל בקישורי ההזמנה.
​​​​​​​לחצו מטה לרשימת המומלצים

.

.

נאקסוס

נאקסוס הוא האי שהכי טבעי לשלב עם פארוס, הם שכנים ורק חצי שעה הפלגה מחברת ביניהם. נאקסו הוא הגדול בין האיים הקיקלאדיים, והוא נפלא וכולל חופים משגעים חוליים זהובים עם מי טורקיז. עיירת הנמל התוססת עם הקסטרו המתנוסס מעל ומקבל את פני המגיעים אל נמל האי. הסמטאות הציוריות המפורסמות של נאקסוס האופייניות כל כך לאיים הקילאדיים, בעל הבתים הקטנים הלבנים והדלתות הצבעוניות. שפע טברנות מצויינות ווילות נופש ומלונות בוטיק.
מידע בהרחבה והמלצות: 
נאקסוס

דרכי הגעה לנאקסוס
גם לנאקסוס יש שדה תעופה וגם אליו מגיעות טיסות מאתונה, ואין טיסה ישירה מישראל. כמו האיים הקודמים, גם פה, במידה ומתכננים לקחת טיסה מאתונה, על אף שיש טיסות בתדירות גבוהה יחסית בעונת הקיץ, הן נוטות להתמלא מהר וכדאי לשריין מספיק זמן מראש. להזמנת טיסה לאתונה או לפארוס לחצו כאן.
הפלגות יוצאות אל נאקסוס מנמל פיראוס, התדירות נמוכה יותר מתדירות הטיסות, ולנוסעים באוגוסט מומלץ להזמין כשבוע-שבועיים מראש. 
הכי טבעי לשלב את נאקסוס עם פארוס כיוון שההפלגה ביניהם בתדירות נוחה ואורכת רק חצי שעה. ההפלגות היוצאות מסנטוריני אל פארוס עוצרות גם בנאקסוס והן גם כן בתדירות גבוהה יחסית להפלגות בעונה. ראו לוחות זמנים בעמוד הפלגות באתר יוון והאיים.

המלצות לינה בנאקסוס
באופן יחסי לגודל האי, האיזורים המבוקשים לנופש מתרכזים באיזור החוף המערבי, אל מול חופי האי פארוס,  וכוללים בין השאר את אגיה אנה, אגיוס פרוקופיוס, פלאקה, סטלידה, אליקו. הביקוש ביחס להיצע גדול ומוטב להזמין מספיק זמן מראש על מנת להשיג חדר פנוי במלון נבחר. בנאקסוס תמצאו מלונות בוטיק קטנים ונהדרים, דומאטיה, דירות ווילות. רזורטים יוקרתיים זה לא סוג המלונות שניתן למצוא באי. לחצו מטה לרשימת המומלצים של צוות אתר יוון והאיים

מלונות מומלצים בנאקסוס

רשימת המומלצים של צוות אתר יוון והאיים

גם בנאקסוס, היעזרו ברשימת אתר יוון והאיים למקומות הלינה המומלצים ביותר והזמינו בקלות בקישורים המאובטחים כדי להבטיח מקום טוב ומומלץ לחופשת האיים היוונית שלכם..

.

.

הזמנת הפלגות

בעמוד ההפלגות תמצאו קישור ללינק הזמנת הפלגות, ועליכם לחפש לפי נמל מוצא, נמל יעד ותאריך מבוקש.
שימו לב: בעונה, עשוי להיות מצב שאין מקום על הפלגה, ולכן מוטב להזמין מראש. הזמנה אונליין אפשרות עד 48 שעות לפני, אם אתם מחפשים להזמין כרטיס מהיום להיום או מהיום למחר, יש להגיע לקיוסק בנמל ולרכוש (עדיין מראש, כי אין הבטחה שיהיה מקום אם תגיעו לרכוש ממש לפני ההפלגה)

הזמנת הפלגות

לוחות זמנים והזמנת כרטיסי הפלגה

ראו עמוד הפלגות באתר יוון והאיים, כולל את כל מה שצריך לדעת לגבי הפלגות ביוון.
שימו לב שתדירות הפלגות היא מוגבלת, חשוב לבדוק לוחות זמנים מראש ולהיות בנמל לפחות חצי שעה לפני. 
למפליגים באוגוסט, מומלץ מאד להזמין כרטיסיה הפלגה מראש.

סנכרון בין טיסה להפלגה

היוצאים מאתונה לחופשת האיים בהפלגה ולא בטיסה, לרוב יגלו שהטיסה מישראל נוחתת בשעה שלא בהכרח מסתדרת עם שעת ההפלגה הקרובה. אך תתנו לזה לתסכל אתכם, אנו רואים בכך הזדמנות להינות מהעיר אתונה בזמן שיש בין הנחיתה להפלגה. נניח שהגעתם בטיסת בוקר ומצאתם שההפלגה שלכם יוצאת רק אחר הצהרים.. סעו למרכז העיר, ראו בעמוד זה מידע על מקומות לשמירת חפצים, אחסנו את המזוודות וצאו לבלוע את העיר שלא נחה, תהנו משיטוט במרכז העיר, מטברנה טובה או ביקור באתרים, והמשיכו אל הנמל לזמן ההפלגה שלכם - קחו בחשבון שברכבת ממונאסטיראקי הנסיעה אורכת 15-20 דקות, ובמונית גם אלא אם פקוק, ובנוסף, הנמל מאד מאד גדול ולכן קחו זמן מספיק כדי להגיע, לאתר את הקיוסק שבו אתם צריכים לאסוף את כרטיסי ההפלגה ולעלות אל המעבורת בזמן.
נחתתם בערב באתונה? תצטרכו ללון לילה בעיר. נכון שאפשר גם ללון בפיראוס קרוב לנמל, אך אם הגעתם בשעה שמאפשרת לכם בילוי, אולי תעדיפו את מרכז העיר. הגעתם בשעה שזה רק פיפי ולישון, העדיפו לינה בפיראוס כדי לצאת בהפלגת הבוקר המוקדמת. למלונות במרכז העיר או בפיראוס לחצו כאן

השכרת רכב באיים או באתונה

הזמינו מראש כדי להבטיח רכב זמין

שימו לב שאם אתם שוכרים את הרכב כבר באתונה, דאגו לעשות מול חברת ההשכרה את ביטוח ההפלגות הנדרש.
אפשרות אחרת וחסכונית יותר היא להשכיר רכב בכל אחד מהאיים - לא ניתן להוציא רכב מהאי וגם עלות ההפלגה עם הרכב מייקרת את ההפלגות. 
היכנסו לקישור להזמנה בטוחה עם אפשרות ביטול עד 48 שעות לפני.

נהג פרטי לאיסוף משדה התעופה אל נמל פיראוס

או לסיור באתונה ומשם לנמל

חברת הולידיי פלאן, וותיקה ומקצועית מציעה שירותי הסעה וסיור.
זקוקים להסעה משדה התעופה לנמל? או לאיסוף משדה התעופה, סיור בעיר והגעה לנמל? פנו בקישור מטה וציינו את השירות המבוקש, מספר נוסעים ותאריך.

יצירת קשר

יש לכם שאלה? זקוקים לעוד המלצת לינה באחד האיים או באתונה?
מוזמנים לפרט - ונסו לדייק כדי שנוכל לקלוע בול
השירות חינם

ראו עוד המלצות ל"איילנד הופינג" ביוון

.


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il