האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

פטראס patras

העיר פאטרס Patras


העיר פטראס Patras היא העיר השלישית בגודלה ביוון (אחרי אתונה וסלוניקי). היא שוכנת בצפון מערב הפלופונס, בקרבת גשר המיתרים ריו אינטריו, המחבר בין הפלופונס למרכז יוון מעל המפרץ הקורינטי, והיא בירת מחוז אכאיה של הפלופונס. העיר פטראס אינה מושכת אליה מבקרים ישראלים רבים, אך בכל זאת יש כאלה המגיעים אליה או ללילה לפני מעבר על גשר ריו אינטריו בנסיעתם צפונה או ההיפך בנסיעתם דרומה. אחרים מגיעים לעיר פטראס למגוון כנסים מקצועיים המתקיימים בעיר זו, ואחרים מגיעים אליה כבסיס לטיול בחלק הצפון מערבי של הפלופונס, אך רוב המבקרים שמגיעים אל העיר מגיעים אל קרנבל פטראס, הקרנבל הגדול ביותר ביוון, ובין הגדולים והוותיקים באירופה.

לאחרונה יש תופעה של ישראלים שהזמינו טיסה ישירה לפטראס מבלי להכיר את האיזור :  הם מגיעים ללא מחקר ולא מוצאים את עצמם, לא יודעים מה לעשות, לאן לטייל או איך להעביר את הזמן, לאותם ישראלים אם יש להם כמה ימים אנחנו ממליצים לשכור רכב ולצאת לטייל למספר ימים צפונה מפטראס או לקרפניסי, או לצומרקה, או לאיזור יואנינה וכפרי זגוריה או לסרוגין להדרים ליעדים אטרקטיבים יותר בפלופונז של יוון או בצפון הפלופונז, את כל המידע תוכלו לקרא באתר יוון והאיים, אבל במקרה זה תזדקקו להזמין מלונות באותם יעדים שתסעו אליהם [ הם מרוחקים מפטראס ] אפשרות נוספת קלה יותר, היא לקחת הפלגה מפטראס לאיים : קפלוניה או זקינטוס [ נמל ההפלגה לזקינטוס מצוי מעט דרומית מפטראס ] בעיירה בשם קיליני. אם זקוקים למסלול, ניתן לרכוש את הקוד למסלול המודולרי למטיילים בצפון יוון ההררית - המסלול המודולרי.העיר פאטרס היא כאמור, בירת מחוז אכייה Achaia בצפון הפלופונס. אוכלוסיית העיר מונה כ-250 אלף תושבים. פאטרס ממוקמת 215 ק"מ מערבית לאתונה, וכביש מהיר ונח מחבר ביניהם. העיר שוכנת על שפת מפרץ פטרס שהוא החלק המערבי של מפרץ קורינתוס, למעשה בין המפרץ הקורינתי לים האיוני. בסמוך שוכנת העיירה Rio שממנה יוצא הגשר הגדול והמפורסם, אל Antirio שמעברו השני של המפרץ, והוא מחבר בין דרום יוון, הפלופונס, לבין מרכז יוון. 
 
פטרס היא עיר עם היסטוריה עתיקה, בטרם בואם של הדורים והאכיים היוונים, היו כאן כפרים מיקניים. האכיים הקימו ממלכה ובנו את העיר, אך רק בתקופה הרומאית הפכה לנמל חשוב. בימי הביניים ירדה מגדולתה, אך היתה מרכז נוצרי. כנסיית Agios Andreas על יד הנמל העתיק, היא מקום מותו של הקדוש אנדראס, מהחשובים בקדושים של ראשית הנצרות. בשנת 1460 נכבשה פאטרס בידי התורכים, ששלטו בה תקופה ממושכת. היתה גם תקופה בשליטה ונציאנית בין השנים 1687 ועד 1715, אז נבנתה המצודה ששרידיה בעיר העליונה. לאחר מכן שוב חזרה לידי התורכים. בזמן מלחמת העצמאות לכינונה של יוון המודרנית פאטרס היה עיר חשובה במרד היווני, כמו שכנתה, העיר נאפפקטוס Nafpaktos שנמצאת בצד הצפוני של המפרץ. 


 
העיר פאטרס, למרגלות הר Panachaikon שמוכר גם כהר Vodias, מחולקת לעיר עילית ועיר תחתית. בעיר העילית יותר אתרים, בתים ומבנים היסטוריים, כולל המצודה שממנה תהנו מתצפית יפה על המפרץ. ואילו האתרים המרכזיים מקומות הבלוי והמוזיאונים ממוקמים בעיר התחתית המודרנית יותר. גם בעיר התחתית נשמרו  מבנים נאו קלאסיים אחדים. קשה לשמור על העבר בפאטרס, רעידות אדמה קלות מורגשות באופן תדיר והחזקות גם הן אינן נדירות. רעידת האדמה המשמעותית האחרונה התרחשה בעיר ב-1993.

הכיכר המרכזית בעיר היא כיכר Georgiou בה ניצב גם התיאטרון הגדול והמפורסם, תיאטרון אפולון. בכיכר מתרחשים האירועים המרכזיים ופה נפתחים גם אירועי פסטיבל פאטרס המפורסם, כשממרפסת התיאטרון מכריז ראש העיר על נושא הפסטיבל השנתי, נושא שנותר בגדר סוד עד ליריית הפתיחה. כיכר מרכזית וחשובה נוספת היא כיכר Psila Alonia זוהי ככר גדולה מרובעת עם עצי דקל, גן שעשועים לילדים וגם אנדרטת זכרון פטריוטית לגיבורים של יוון. סביב הכיכר מסעדות ובתי קפה.
בעיר פועלות שתי אוניברסיטאות וזה תמיד מתכון טוב לעיר צעירה ותוססת, מעודכנת ועם חיי לילה עשירים. מכון טכנולגי, בעיר פועל גם מוזיאון ארכיאולגי, מוזיאון לתולדות המרד והמאבק לעצמאות, ופארק עירוני המהווה מקום בילוי מרכזי למקומיים. 

נמל פטרס הוא נמל חשוב וגדול ושער מסחרי של העיר. מנמל פאטרס יוצאות הפלגות אל האיים האיוניים: איתקה וקפלוניה, וכן אל מספר יעדים באיטליה - נקודה למחשבה על שילוב מעניין של טיול יוון-איטליה בלי לטוס ביניהם. ראו מידע על לוחות הזמנים של המעבורות  בעמוד מעבורות והפלגות ביוון של באתר איי יוון.
למעוניינים לעשות טיול במחוז, קבלו רעיון ליום טיול מפאטרה: לצאת בבוקר מזרחה לאורך המפרץ הקורינתי לעבור על פני נמל Aigio ולהגיע לדיאקופטו, מכאן עולה רכבת הרים המטפסת בקניון מרשים עד לעיירה קלבריטה Kalavryta.
או לנסוע לבקר במנזר Mega Spileo השוכן בינות ההרים המרשימים של המחוז. גם מרכז סקי נמצא בסמוך לקלבריטה וגם זה במרחק נסיעה סביר מפאטרס (כשעה וחצי).

קרנבל פאטרס
הקרנבל של פאטרס הוא הקרנבל המפורסם, הגדול והוותיק ביוון, ובין הגדולים באירופה כולה. הקרנבל מתרחש בעיר פאטרס כבר 180 שנים ומתחיל מדי שנה ב-17 בינואר ומסתיים ב-Clean Monday שזה 6 שבועות לפני פסחא, כלומר הפסטיבל נמשך כ-40 ימים או סדר גודל כזה. והפסטיבל רצוף אירועים כשאירוע השיא הוא התהלוכה הגדולה והססגונית שמתרחשת בסוף השבוע האחרון של הפסטיבל. בסוף שבוע האחרון של הפסטיבל מתקיימת תהלוכה בערב שבת, בה המציגים צועדים בקבוצות יצירה, וביום ראשון בבוקר מתקיימת התהלוכה המרהיבה והאקסטרווגנטית מכולם, הססגונית והיצירתית. והשיא, או אירוע הסיום החותם את אירועי הפסטיבל הוא שריפת מלך הפסטיבל (דמות ססגונית), בנמל של פאטרס.
הפסטיבל כולל כמה אירועים מרכזיים: ראשית אירוע הפתיחה שמתרחש בכיכר וממרפסת תיאטרון אפולון המיתולוגי של העיר, מכריז ראש העיר על נושא הפסטיבל השנה, נושא שתמיד ישאר בסוד עד לרגע החשיפה באירוע הפתיחה. האירוע יכלול בימת מופעים, מוסיקה, ריקודים וזיקוקים.
אירוע מרכזי נוסף הוא קרנבל הילדים, אחד מאירועי הפסטיבל האהובים שמתקיים כבר עשרות שנים. בתי ספר למוסיקה, למחול, לאומנויות, פעוטות ועד נוער על הוריהם בתהלוכה ססגונית ביותר עם תחפושות, מסיכות ומחולות ברחובות פאטרס.
'חפש את המטמון', גם הוא מאירועי הקרנבל האייקוניים, משחק עם עשרות אלפי משתתפים מתושבי העיר ומבקרי הפסטיבל, אירוע אינטראקטיבי ומלא פאן. וכאמור התהלוכות שהוזכרו לעיל: מצעד שבת בערב של סוף השבוע האחרון של הפסטיבל והמצעד הגדול והססגוני מכולם של יום ראשון האחרון שמסתיים בטקס הנעילה של השריפה בנמל.
לקרנבל יש אתר אינטרנט יעודי שמתעדכן מדי שנה עם האירועים והתאריכים העדכניים.

מתכננים להגיע לקרנבל? כדאי שתשריינו מקום לינה מספיק זמן מראש. ובמידה ולא מוצאים מקום פנוי, דעו שאפשר ללון גם בעיירות השכנות כמו Rio, וגם מעבר לגשר ב-Antirio ואפילו ב-Nafaktos.

.

מלונות מומלצים בפאטרס
אמנם העיר השלישית בגודלה ביוון, אך אפשרויות הלינה אינן רבות ומלונות מפוארים גם לא תמצאו פה. ריכזנו עבורכם את אפשרויות הלינה המומלצות ביותר בפאטרס:

Casa Marron Grecotel All Inclusive Resort
אתר הנופש הכל כלול קאזה מארון גרקוטל שוכן בלאקופטרה ביץ‘ (Lakopetra Beach), ומציע גינה, טרסה, טרקלין משותף, בר, דלפק קבלה הפועל 24 שעות ביממה, מסעדה, בריכה חיצונית, בריכה מקורה ושירותי דלפק לאורך כל היממה. יחידות האירוח כוללות ארון בגדים, טלוויזיה בעלת מסך שטוח, חדר רחצה פרטי ופינת ישיבה. מזנון ארוחת בוקר מוגש באתר מדי בוקר. מקום האירוח מציע מתקני שעשועים לילדים. פטרה (Patra) נמצאת במרחק 33 ק"מ, וקאטו אחאיה ( Kato Achaia) נמצאת במרחק 12 ק"מ. נמל התעופה ארקסוס (Araxos Airport) ממוקם במרחק 10 ק"מ. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

The Bold Type Hotel
מלון יפיפה ממש, נמנה על Member of Design Hotels העולמי, וצריך להיות מיוחד כדי להיכנס לרשימה הזאת. המלון נמצא במרכז פאטרס, כ-400 מטר מכיכר פסילה אלוניה המרכזית. החדרים מעוצבים לעילא וכוללים פרטים קטנים ומיוחדים. למלון יש גן פנימי מקסים שהוא פינה שקטה וקסומה בעיר. כל חווית האירוח נפלאה ומיוחדת. מומלץ מאד. לפרטים מלאים והזמנה

City Loft Hotel
מלון חדש ומומלץ במרכז העיר פאטרס. מלון בוטיק בעיצוב מודרני ונקי. מגוון סוגי חדרים כולל לופטים וסטודיו עם מטבחונים. מיקום מרכזי בקרבת רחוב ראשי בעיר. יש חניה שזה יתרון ומאד נח. מרחק הליכה של 15 דקות מהנמל. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Days City Suites
מלון דירות מקסים וחדש במיקום מרכזי בפאטרס. סמוך לכיכר המרכזית פסילה אלוניה וכן מהנמל של פאטרס. היחידות יפות ובעלות עיצוב חמים אך מודרני, נקי וכולל מרפסות וגם נוף לים. ארוחת בוקר טובה מוגשת לאורחים בחדר האוכל המקסים או בחדר אם תעדיפו.
לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

My Way Hotel
מלון ארבעה כוכבים בלב פאטרס, מיקום מרכזי ונח, בקרבת הנמל, בתי קפה ומסעדות. בקרבת רחוב מרכזי. חדרי המלון מרווחים מאד, מוארים מאד וכמובן נקיים ונוחים. המלון הוא מלון מסורתי, לא מלון בוטיק חדשני. שירות מצויין וידידותי. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Saeloft
בגזרת הדירות, ה-סילופט, דירה נוחה ויפה במרכז העיר עם נוף לים. הדירה מאובזרת לחלוטין, כוללת חדר שינה עם מיטה זוגית ושתי מיטות ספה. תקרה גבוהה, חדר השינה הוא בגלריה, הסלון מרווח וגדול, המטבח מאובזר. הסביבה של הדירה נעימה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Stylish Luxury Loft Apartment
לופט לאקז'רי מציע מיזוג אוויר, טרסה, נוף לעיר ואינטרנט אלחוטי חינם. הדירה עם מרפסת ונוף להרים וכוללת חדר שינה אחד, סלון, טלוויזיה בעלת מסך שטוח, מטבח מאובזר עם תנור ומיקרוגל וחדר רחצה אחד עם אמבטיה או מקלחת. מגבות ומצעים כלולים. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן 

Sea View Apartment
חוף פרטי, מתקני ברביקיו ואינטרנט אלחוטי חינם. הדירה, המתגאה במרפסת, נמצאת באזור בו האורחים יכולים לעסוק בפעילויות כגון סקי, שנורקלינג ורכיבה על אופניים. כוללת 2 חדרי שינה, 3 חדרי רחצה, מצעים, מגבות, טלוויזיה עם שירותי סטרימינג, פינת אוכל, מטבח מאובזר במלואו וטרסה עם נוף לים. מחסן ציוד סקי זמין באתר וניתן ליהנות מטיולי הליכה בקרבת הדירה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן 

Moxy Patra Marina
מלון בדירוג 3 כוכבים כולל טרקלין משותף וחדרים ממוזגים עם אינטרנט אלחוטי חינם, כל אחד עם חדר רחצה פרטי. במלון בריכת שחייה, חניה פרטית ללא תשלום, מרכז כושר וגינה. האורחים יכולים ליהנות ממאכלים יווניים ומקומיים במסעדה או ליהנות מקוקטייל בבר. כל חדר במלון מצויד בשולחן עבודה וטלוויזיה בעלת מסך שטוח. החדרים מצוידים בכספת, בעוד שחלק מהחדרים כוללים מרפסת ואחרים מתהדרים גם בנוף לעיר.מקום האירוח מציע ארוחת בוקר קונטיננטלית או טבעונית. האורחים יכולים לעשות שימוש במרכז העסקים או להירגע במזנון החטיפים. השפות המדוברות בדלפק הקבלה כוללות גרמנית, יוונית, אנגלית וספרדית. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

DAYS City Suites
מלון הדירות 'דייז סיטי סוויטס' (DAYS City Suites) נמצא במיקום מרכזי בפאטרה, לא רחוק מכיכר פסילה אלוניה ומנמל פטרס, ומציע מגוון חדרי אירוח יוקרתיים. כל היחידות כוללות טלוויזיה עם מסך. מקום האירוח מגיש ארוחת בוקר קונטיננטלית כל יום. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Filoxenia Luxury Home Patras
נכס זה מציע גישה למרפסת וחניה פרטית ללא תשלום. דירת 2 חדרי שינה המציעה אינטרנט אלחוטי חינם, טלוויזיה בעלת מסך שטוח, מכונת כביסה ומטבח עם תנור ומקרר. מגבות ומצעים כלולים בדירה. כיכר פסילה אלוניה נמצאת במרחק של 4.3 ק"מ, ומרכז התרבות והכנסים של אוניברסיטת פטרס נמצא במרחק של 4.7 ק"מ. שדה התעופה הקרוב ביותר הוא שדה התעופה אראקסוס הממוקם במרחק של 39 ק"מ ממקום האירוח. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Kastelokampos Art House
מקום האירוח מציע גישה למרפסת, חניה פרטית ללא תשלום ואינטרנט אלחוטי חינם. הווילה כוללת 3 חדרי שינה, 2 חדרי רחצה, מצעים, מגבות, טלוויזיה בעלת מסך שטוח, מטבח מאובזר במלואו וטרסה עם נוף לגן. האורחים יכולים להירגע בגן שבמקום. כיכר פסילה אלוניה נמצאת במרחק של 7.5 ק"מ, שדה התעופה הקרוב ביותר הוא שדה התעופה אראקסוס. לפרטים מלאים ולהזמנה לחצו כאן

MANDO PATRASSO - Classical apartment in the center of Patras
דירה קלאסית במרכז פטראס מציעה יחידות אירוח ממוזגות עם מרפסת ואינטרנט אלחוטי חינם. יחידת אירוח זו מציעה נוף של רחוב שקט, פטיו. הדירה כוללת חדר שינה אחד, חדר רחצה אחד, מצעים, מגבות, טלוויזיה בעלת מסך שטוח עם שירותי סטרימינג, פינת אוכל, מטבח מאובזר במלואו וטרסה עם נוף לעיר. שירות השכרת אופניים ושירות השכרת רכב זמינים בדירה. לפרטים מלאים ולהזמנה לחצו כאן

You & Me, near the sea and Patras University
דירה עם חדר שינה אחד, ליד הים ואוניברסיטת פטראס המציעה מיזוג אוויר וגישה לטרסה. אינטרנט אלחוטי חינם, טלוויזיה בכבלים בעלת מסך שטוח ומטבחון עם כיריים. מגבות ומצעים מוצעים בדירה. נמל פטראס נמצא במרחק של 8.6 ק"מ מהדירה, ואילו אצטדיון פמפלופוניסיאקו נמצא במרחק של 10 ק"מ ממקום האירוח. שדה התעופה הקרוב ביותר הוא שדה התעופה אראקסוס, שנמצא במרחק של 46 ק"מ. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Sweet Home near Patras
דירת 3 חדרי שינה זו מציעה אינטרנט אלחוטי חינם, טלוויזיה בעלת מסך שטוח, מכונת כביסה ומטבח עם תנור ומיקרוגל, מגבות ומצעים מוצעים. התיאטרון הרומי של פטראס נמצא במרחק של 7 ק"מ מהדירה, וטירת פטראס נמצאת במרחק של 7.3 ק"מ ממקום האירוח. שדה התעופה הקרוב ביותר הוא שדה התעופה אראקסוס, שנמצא במרחק של 38 ק"מ ממקום האירוח. לפרטים מלאים להזמנה לחצו כאן

Sunset English Villas
מלון הדירות מציע מרפסת, נוף לים, פינת ישיבה, טלוויזיה, מטבח מאובזר במלואו עם מדיח כלים ותנור, וחדר רחצה פרטי עם מקלחת ומייבש שיער. מיקרוגל, מקרר וכיריים מוצעים גם כן, כמו גם מכונת קפה וקומקום. יש גינה פתוחה לקהל המבקרים. נוף להרים, אינטרנט אלחוטי חינם וחניה פרטית ללא תשלום. המלון שוכן בפראליה, במרחק של 6.4 ק"מ מנמל פטראס. לפרטים נוספים ולהזמנה לחצו כאן

Casa Marron Grecotel All Inclusive Resort
אתר הנופש הכל כלול קאזה מארון גרקוטל, שוכן בלאקופטרה ביץ‘ (Lakopetra Beach), ומציע גינה, טרסה, טרקלין משותף, בר, דלפק קבלה הפועל 24 שעות ביממה, מסעדה, בריכה חיצונית, בריכה מקורה ושירות קונסיירז‘. יחידות האירוח כוללות ארון בגדים, טלוויזיה בעלת מסך שטוח, חדר רחצה פרטי ופינת ישיבה. מזנון ארוחת בוקר מוגש באתר מדי בוקר. מקום האירוח מציע מתקני שעשועים לילדים. פטרה (Patra) נמצאת במרחק 33 ק"מ, וקאטו אחאיה ( Kato Achaia) נמצאת במרחק 12 ק"מ. נמל התעופה ארקסוס (Araxos Airport) ממוקם במרחק 10 ק"מ. לפרטים נוספים ולהזמנה לחצו כאן

Grecotel Olympia Oasis & Aqua Park
הכל-כלול יוקרתי פותח בפניכם עולם של אינספור אפשרויות במיקום מדהים מול המים. תוכלו ליהנות כל היום ממגוון של מאכלים ומשקאות ברמה הכי גבוהה, כולל אפשרויות מעולות של ארוחות בוקר, צהריים וערב, מסעדות א-לה-קארט, נשנושים טעימים (בשעות מסוימות), עמדות של מאפים / שוקולדים וקרפים / גלידות, משקאות בלי הגבלה ממבחר גדול של מותגי פרימיום, סוגי יינות מובחרים, קוקטיילים מרעננים ומיצים בריאים. שירות בבריכה ובחוף, ופעילויות כושר ובריאות. אביזרי נוחות בחדר, מיני בר שימולא מחדש כל יום, אמצעים להכנת תה וקפה, אינטרנט אלחוטי, מתקנים יוקרתיים ושירותי קונסיירז' 24 שעות ביממה – הכל בחינם. KIDS GO FREE – ילדות וילדים עד גיל 12 יכולים לשהות בחינם בחדר של ההורים, ליהנות מארוחות ילדים בחינם ב-Tasty Corner, מתוכנית Grecoland לילדים, מתוכנית GrecoTeens וממגוון של פעילויות יצירתיות באוויר הפתוח – הכל בחינם. כניסה בחינם לפארק המים Olympia: בפארק המים Olympia יש מגלשות מים ומתקנים. פארק המים המדהים הזה, הוא פארק המים הכי גדול באתר נופש יווני.חדרי האירוח כוללים מרפסת, חדר רחצה פרטי עם אמבטיה, מיזוג אוויר וארון בגדים. לפרטים נוספים ולהזמנה לחצו כאןראו גם כתבה מעניינת על חיי הלילה והאטרקציות סביב העיר פטראס שנחשבת לאחת הערים האטרקטיביות ביותר ביוון מבחינת חיי לילה ופסטיבלים, ראו את עמוד הנושא שלנו על : חיי לילה בפטראס.


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il