האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

השכרת רכב בסלוניקי

השכרת רכב בסלוניקי

סלוניקי, העיר השניה בגודלה ביוון, היא בסיס יציאה לטיולים במגוון רחב של יעדים ביוון, למחוז אפירוס (צומרקה וזגוריה), מחוז מקדוניה, תראקיה, האולימפוס, חצי האי פיליןן, האיים הספוראדיים ועוד. טיולים שמצריכים רכב.
מעוניינים לשכור רכב במהלך חופשתכם מסלוניקי? אתר יוון והאיים ריכז עבורכם את כל המידע וההמלצות בנושא השכרת רכב בסלוניקי. להשכרת רכב כעת

חשוב לדעת לפני הזמנת רכב בסלוניקי

העיר סלוניקי סואנת וצפופה, להתניידות בעיר מומלץ רגלית או תחבורה ציבורית ומוניות. הזמינו את הרכב רק כאשר יוצאים מסלוניקי לטיול.

רישיון נהיגה

חובה לקחת את שני הרישיונות - ישראלי ובינלאומי. קל, פשוט, מהיר וזול להוציא רישיון בינלאומי בכל סניפי ממסי ובחנויות אופטיקה רבות בארץ.

מתי להזמין רכב?

אם נוסעםי בעונת הקיץ, רצוי להזמין ככל שניתן מוקדם, גם 6 חודשים ויותר. הביקוש עצום וההיצע מוגבל. בהזמנה ישירה בעמוד זה, ניתן להזמין עם אפשרות ביטול עד 48 שעות לפני.

מחירי השכרת רכב

בעונת הקיץ, עלות רכב משפחתי עשוי להגיע ל-100 יורו ליום. ומתחיל מ-60 יורו ליום. העלות אינה כוללת ביטוח. על מנת להבטיח את המחירים האטרקטיביים יותר, הקפידו להזמין ככל שניתן לפני. רכב אוטומטי יקר יותר מרכב ידני. מחוץ לעונת הקיץ המחירים זולים משמעותית.

איזה רכב מתאים?

כמובן שתלוי בהרכב הנוסעים וביעד. אך באופן גורף, במידה ונוסעים לטייל ביעד הררי, הקפידו על רכב עם נפח מנוע של לפחות 1400 סמ"ק. 

האם ניתן לעלות עם רכב שכור למעבורת?

לא כל החברות מבטחות רכב בעת הפלגה. חברות מסויימות, וביניהן הרץ, סיקסט, אויס, באדג'ט, טריפטי, נשיונאל ואנטרפרייס, מאפשרות הרחבת ביטוח להפלגה. את הביטוח הזה ניתן להוסיף רק בעת איסוף הרכב, לא בעת ההזמנה ולא אחרי שאספתם את הרכב. המחיר משתנה בהתאם לסוג הרכב ונע בין 45-70 יורו תוספת.

איסוף והחזרת הרכב

מהיכן לאסוף את הרכב?

בהתאם תכנית שלכם. שימו לב שאנו ממליצים לקחת רכב רק כשיוצאים מהעיר, בעיר עצמה מסורבל ומיותר להתנייד עם רכב. במידה ויוצאים מהעיר הזמינו את הרכב לאיסוף מהעיר. במידה ויוצאים מייד מהשדה, הזמינו לאיסוף בשדה התעופה.
לאיסוף בעיר בדקו את המיקום המדוייק על אישור ההזמנה שלכם.

אילו מסמכים נדרשים?

שני הרישיונות בתוקף, כמצויין לעיל: ישראלי ובינלאומי. בנוסף, אשראי בינלאומי ואת הדרכון שלכם

מה שעות הפעילות של חברות ההשכרה?

בשה התעופה של סלוניקי בעונת הקיץ, החברות הגדולות פועלות 24 שעות. אלה שבמרכז סלוניקי בועלות לרוב בין 08:30 בבוקר ל-21:00 בערב

האם ההזמנה חייבת להיות על שם הנהג?

כן, ההזמנה חייבת להיות על שם הנהג והוא שיציג את הרישיונות. האשראי לא חייב להיות שלו. בעת ההזמנה או במעמד האיסוף ניתן להוסיף נהג נוסף, אך את הרכב ימסרו רק למי שההזמנה על שמו.

בקרת הרכב לפני איסוף

הקפידו לבדוק את הרכב מבפנים ומבחוץ בנוכחות נציג חברת ההשכרה, וודאו שהוא מסמן את הפגמים בטופס הייעודי. מומלץ לצלם את הרכב מסביב.
בידקו כמה דלק יש ושזה גם מה שצויין בטופס המסירה, זאת כמות הדלק שתצטכו גם בעת החזרת הרכב. וכן מה סוג הדלק הדרוש, בנזין או דיזל.

חברות השכרת רכב בסלוניקי

 בנמל התעופה של סלוניקי וגם במרכז העיר פועלות חברות השכרת הרכב הבינלאומיות - Hertz, Avis, Sixt, Budget, Eurocar ו-Avance. חברות מקומיות רבות עובדות באיזור נמל התעופה ובאישור ההזמנה יציינו את נקודת המפגש, ביניהן - Thrifty, Unioncar, Green Motion, Caldera ונוספות.
מומלץ להתייחס למדד שביעות רצון של החברות הללו, שנמצא בעמוד השכרת רכב של אתר יוון והאיים.

נהיגה בסלוניקי והסביבה - מידע כללי

ביוון נוהגים כמו בארץ:
כוון הנהיגה שמאל, התמרורים דומים, הגבלת המהירות, מתן זכות קדימה, הכל כרגיל כמו שאתם מכירים.

חניה בסלוניקי

אם אתם נוהגים בעיר, ראשית תתכוננו לעמוד בפקקים, סלוניקי היא עיר פקוקה, הרכבת הקלה שלה בעבודה כבר יותר מדי זמן ועדיין לא רואים את הסוף.
את הרכב חנו בחניונים מסודרים בלבד. לא להשאיר ברכב חפצים אישיים בשום מצב, גם לא כשהוא חונה בחניון מסודר.

הדלקת אורות

עם רדת חשיכה וכבר בשעות בין ערביים ובימים חורפיים גם במהלך היום, אך מעבר לכך, יציאה מחוץ לעיר הרבה פעמים כרוכה בנהיגה במערות, והאורות חייבים לדלוק במערה.

יוון ברובה הררית, ולכן, מחוץ לעיר ומחוץ לאוטוסטרדות, הרבה איזורים עם נהיגה בכבישים צרים ומפותלים וכן בכפרים קטנים, ולכן על הנהיגה להיות איטית.

תוספות בהזמנת הרכב

במהלך הזמנת הרכב תוכלו להוסיף מספר אפשרויות שאינן כלולות בעלות הרכב, כמו ביטוח מלא - הקפידו לקרוא מה כולל, כסא לילד או תינוק, צמיגי חורף (חשוב מאד לנהיגה חורפית) ועוד. עלות התוספת מצויינת לצידה.

נקודות חשובות להתייחסות לפני הזמנת רכב

כמה נקודות נוספות לידיעה לפני הזמנת הרכב

גיל מותר להזמנת רכב בסלוניקי

בסלוניקי וביוון כולה הגיל הוא מ-21. שימו לב שבעת ההזמנה יש משבצת לסמן אם אתם בגילאים שבין 30-65, זה מהסיבה שביטוח שאינו בטווח הגילאים הללו הוא מעט יקר יותר.

הזמנת רכבים גדולים

ביוון ניתן להשכיר רכבים של 7 או 9 מושבים, מעבר לזה יש צורך בנהג פרטי. שימו לב שרכבים של 7 מושבים הם לרוב רכבים ששניים מהמושבים שלהם באים על חשבון מקום למטען, לכן אם אתם בונים על 7 מקומות ישיבה ויש לכם מזוודות, קחו רכב של 9 מושבים.

חברות השכרה לא מומלצות

זה משתנה כי חברות הן דינמיות ומנסות לשפר בדרך כלל, לכן מוטב להתייחס למדד שביעות רצון לקוחות שמתעדכן בעמוד השכרת רכב של אתר יוון והאיים.

עליה עם רכב למעבורת

טכנית אפשרי, מבחינת ביטוח, לא מבוטח. חברות ההשכרה והביטוח המקומיות אינן מבטחות את הרכב בהפלגה. לידיעתכם. אם חשוב לכם לבטח, חפשו חברה חיצונית בארץ שמציעה ביטוח כולל.

תחבורה ציבורית מסלוניקי

המרכז המתוייר של סלוניקי אינו גדול ואת הרוב ניתן לעשות ברגל, התעייפתם? תוכלו לקחת מונית, מדובר בנסיעות קצרות במרכז ובעלות של 4-5 יורו. מנמל התעופה של סלוניקי אל העיר פועל אוטובוס שעוצר בכמה תחנות במרכז העיר ומסיים בתחנה המרכזית. יש לקחת בחשבון שזמן הנסיעה ממושך יותר כי הוא עושה הרבה תחנות.
תחבורה ציבורית מסלוניקי ליעדים סביב, יש מהתחנה המרכזית של האוטובוס - KTEL THESSALONIKI. על מנת למצוא לוחות זמנים, ניתן לחפש אונליין את המילה KTEL בצירוף שם היעד אליו רוצים לנסוע.

מנמל סלוניקי יוצאות בעונה הפלגות מדי בוקר אל האיים הספוראדיים. ובימים מסויימים בשבוע ניתן למצוא הפלגות לאיים בודדים נוספים.

סוגי הזמנת רכב נוספים

אתר יוון והאיים מפעיל נהגים פרטיים דוברי אנגלית שניתן להזמין להסעות, לימי סיור מחוץ לעיר, לטיולים בני מספר ימים בצפון יוון, האולימפוס, חצי האי פיליון. השירות מתאים לכל גודל של קבוצה. להזמנת נהג פרטי שלחו מייל ופרטו לאן, מתי ולכמה אנשים: [email protected]

טיולים עם רכב שכור סביב סלוניקי

סלוניקי יכולה להיות בסיס מצויין לטיולי יום, ההיצע מגוון ורחב וכולל את מטאורה, מפלי אדסה, מעיינות פוזאר, אגם קרקיני, וריה, ורגינה, חלקידיקי, האולימפוס ועוד. טיולים הדורשים נסיעה של בין שעה לשעתיים (למטאורה שלוש) לכוון. להמלצות לימי טיול מחוץ לסלוניקי לחצו.
כמו כן, סלוניקי היא נמל נחיתה לרבים מהמטיילים בצפון יוון - מחוז אפירוס: צומרקה וזגוריה, וכן חצי האי פיליון, חלקידיקי, מחוז מקדוניה ותראקיה. טיולים המחייבים רכב ולכן הביקוש לרכבים שכורים בנמל התעופה של סלוניקי ובעיר הוא גבוה. את הרכב מומלץ להזמין מייד לאחר שהזמנתם טיסה, כך תבטיחו מחיר טוב ובחירה יותר רחבה של הרכב הנחוץ לכם.

שאלות ויצירת קשר

שאלות בנושא השכרת רכב בסלוניקי והמלצות לינה בסלוניקי והסביבה, השאירו פניה בטופס מטה ונשמח לעזור.

חושבים על יעדי טיול נוספים ביוון?
ראו גם השכרת רכב באתונה השכרת רכב בוולוס


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il