האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

השכרת רכב בפיראוס - יוון והאיים

השכרת רכב בפיראוס

 מחפשים לשכור רכב במהלך החופשה? ריכזנו עבורכם את כל המידע בעמוד זה של אתר יוון והאיים, ההמלצות והמבצעים על השכרות רכב בפיראוס. להזמנת רכב כעת

לשכור רכב בפיראוס - מה חשוב לדעת לפני?

רישיון

הרישיון הישראלי שלכם תקף ביוון. יש להנפיק בנוסף רישיון בינלאומי.

מסמכים נוספים

מוטב לכלול את ביטוח הרכב שלכם במועד ביצוע הזמנת הרכב, אנו ממליצים לכם לבחור באפשרות הרחבה ביותר הכולל ביטול השתתפות עצמאית
אמנם תמצאו מספר נקודות לאיסוף הנמצאות במרכז אתונה / בפיראוס, אך לרוב מגוון רב יותר של רכבים, ושל מועדי איסוף יתאפשר בהשכרה / השבה בשדה התעופה של אתונה.
- יש לקחת בחשבון כי השבה במיקום אחד ממקום האיסוף כרוכה לרוב בקנס של כ-250 יורו.

מחיר השכרת רכב בפיראוס

מחירי השכרת רכב בפיראוס משתנים בהתאם לעונת ההשכרה וסוג הרכב. בעונת הקיץ המחירים גבוהים גם ביחס להשכרה במדינות אחרות באירופה. השכרת רכב בחורף יכולה להגיע לכ-שליש ממחיר השכרת רכב בקיץ. רכבי גיר אוטומט יקרים מרכבי גיר רגיל, וככל שהרכב גדול ואקסקלוסיבי יותר, בהתאמה עולה מחירו. טווחי המחירים באופן ממוצע נעים החל מכ-45 יורו ועד כ-150 יורו ואף 200 יורו ליום, בהתאם לעונה, סוג הרכב.
בדרך כלל, למי שמתכנן נסיעות קצרות, רכבים קטנים יספיקו, לזוג, מקסימום שלושה (בהתחשב בנסיעה נוחה ומהנה). אם אתם משפחה, ומתכננים לטייל ליעדים מרוחקים אנו ממליצים לבחור ברכבים מסוג גדול יותר. 
המצב המלחמתי בארץ לא משפיע בשום צורה על השכרת הרכבים ביוון בכלל ובפיראוס בפרט.

בחירת חברה להזמנת רכב

מבין שלל חברות ההשכרה, אנו ממליצים לכם לבחור בחברות, אוויס, הרץ, באדג׳ט, סיקסט, טריפטי. (סיוון - קישור לקנטאלקארס) הזמנת רכב דרך יוון והאיים הינה במחיר זהה להזמנת רכב באופן ישיר מחברת ההשכרה.
שימו לב למדד שביעות הרצון שיצרנו עבורכם, מבין החברות השונות (סיוון - קישור בעוגן לאזור בעמוד מטה).

איסוף הרכב והחזרתו

מאיפה?

בכל חברות ההשכרה, איסוף ניתן לבצע משדה התעופה של אתונה. בחלק מחברות ההשכרה איסוף אפשרי גם בפיראוס.

מה צריך להביא איתי כדי לקבל את הרכב?

עליכם להצטייד ברישיון הנהיגה שלכם, רישיון בינלאומי - שניהם כמובן בתוקף, דרכון בתוקף ומספר ההזמנה שלכם, במידה וביצעתם מראש (בהחלט מומלץ).

שעות פעילות הסניפים בנמל התעופה:

הרץ Hertz - פתוחים 24 שעות ביממה
בדג'אט Budjet - פתוחים 24 שעות ביממה.
אוויס Avis - פתוחים 24 שעות ביממה.
טריפטי Thrifty - פתוחים 24 שעות ביממה.
המידע נמסר לאתר יוון והאיים מהחברות עצמן ודורש אימות ישיר מולן באשר לשינויים עתידייים צפויים.

שעות פעילות הסניפים בפיראוס:

הרץ Hertz - פתוחים עד 21:00
טריפטי Thrifty - פתוחים עד 20:00.

טיפים לאיסוף והחזרה:

- בקרת הרכב לפני מסירה ע״י חברות השכרת הרכב - וודאו בזמן ביצוע הבדיקה כי כל פגם של הרכב צוין וסומן בטופס ההשכרה.
- בקרת רכב לפני ההחזרה (פגמים, נקיון וכד׳) - שימו לב להשיב רכב מטופח ונקי והימנעו מקנסות מיותרים. אם ביצעם פגם ברכב, מוטב שתציינו זאת בעצמכם בעת ההחזרה.
- טיפים ונושאים העשויים להוזיל את עלות השכרת הרכב - בחרו ביטוח תואם לסוג הנהג והוותק, מספר הנהגים שצפויים לנהוג, ככל שמספרם פחות וגיל הנהג ותיק יותר, כך יהיה הביטוח זול יותר. ככל שאתם שוכרים רכב לתקופה ארוכה, בייחוד בתקופות שמחוץ לשיא העונה, תוכלו לקבל מחיר זול יותר ליום. 

חברות השכרת רכב באזור

הרץ Hertz - עם ציון יפה של 8.5, שומרים על שירות איכותי ואמין מזה שנים רבות ונחשבת לאחת מחברות השכרת הרכב הידועות והמומלצות גם לאור שיתוף הפעולה שלהם עם חברה התעופה הלאומית של יוון. כמובן שיש תלונות מדי פעם, אך ביחס לכמות השכרות הגבוהה, זהו נתון סביר. 

טריפטי Thrifty - ציון 8, נמצאת בצמיחה והשתפרות מתמדת ומצליחה לאזן את הביקורות שלה מפחות טובות ליותר טובות. לרוב תחזוקת הרכבים טובה והשרות ענייני. 


מידע כללי - נהיגה בפיראוס

מתי צריך להזמין את הרכב / כמה זמן מראש?

כמה שיותר מוקדם ככה עדיף. זמינות הרכבים בייחוד בשיא העונה נתפסת במהרה. ככל שמדובר בתקופות שמחוץ לשיא העונה יהיה קל יותר למצוא רכב לרוחכם גם ברגע האחרון. 

כסא בטיחות לילדים - למה צריך לשים לב? מאיפה לוקחים?

תוכלו לכלול כסא בטיחות בעת ביצוע הזמנת הרכב מחברת ההשכרה.

כיוון הנהיגה וזכות קדימה

ביוון חוקי התנועה זהים לחוקי התנועה בארץ.

חנייה

אנו ממליצים לכם להקפיד על חנייה בחניונים מוסדרים בכל עת שאתם נמצאים בעיר, ככל שתצאו ליעדים כפריים, תוכלו בקלות יתרה לחנות בצד הדרך.

הגבלות מהירות

ישנם שלטים המורים על מהירות מותרת, כמו גם תוכנות הניווט מקפידות להציג את המהירות במותרות בכל חלק בכביש. אנו ממליצים לכם שלא לעבור את המהירות המותרת ולהמנע מדוחות מיותרים.

דלק - תחנות דלק ומחירים

מחירי הדקל ביוון זהים למחירי הדלק ונעים סביב 2 יורו לליטר בבמוצע בשנים האחרונות.

אורות - מתי מדליקים?

אורות יש להדליק עם רד החשכה ובעת כניסה למנהרות.

צמיגי חורף

יש לוודא קיומם של צמיגי חורף במידה ואתם מגיעים בעונה מושלגת ומתכננים לצאת לאיזורים מושלגים / הרריים. תוכלו לכלול זאת בהזמנתכם מחברת השכרת הרכב.

העברת רכבים במעבורת

יש לבטח את הרכב השכור שלכם ביטוח מיוחד לעלייה על מעבורת.

מה חשוב לדעת על הזמנת רכב באינטרנט?

יש לבצע את ההזמנה תוך שימת לב מוגברת לפרטים, לאחר ביצוע ההזמנה קשה לבצע שינויים וזה כרוך ביצירת קשר חוזר מול חברות ההשכרה שגם יכול לקחת זמן רב. 

נקודות שחשוב שתכירו לפני שאתם סוגרים חברת השכרת רכב בפיראוס

אם הזמנת רכב של 7 מקומות, לוודא שהוא אכן כזה ושיש בו מקום למטען נוסף.

לעיתים רכבי 7 מקומות, הם למעשה רכבים של חמישה מקומות ועוד שני כסאות מתקפלים שתופסים את חלל המטען. לכן אם אתם מספר נוסעים שעולה על 4/5 מוטב שתוודאו כי אכן מדובר ברכב 7 מקומות שיש בו מקום נוסף למטען.

חברות ואתרי השכרה בעייתים

ישנן כל מיני השכרות רכב מקומיות באזור פיראוס, אליהם אנו לא מקשרים. חברות אלו לעיתים נותנות שירות טוב ולעיתים שירות נוראי. מאחר ואין שום בטוחה לגביהן אנו ממליצים שלא להתפתות ולהזמין דרך חברה שאינה מומלצת בעמוד זה.

תחבורה ציבורית בפיראוס

יש מגוון של תחבורה באזור פיראוס, כולל אוטובוסים, הפלגות למגוון יעדים ביוון וגם תחנת מטרו ממנה גישה נוחה למרכז העיר ובחזרה.
תדירות התחבורה באזור פיראוס גבוהה מאחר ומדובר באזור מרכזי בעיקר לכל מי שמפליג מ/אל אתונה.
מומלץ להשכיר רכב במידה ואתם מתכננים לטייל מחוץ לאתונה, בין אם דרך היבשת בין אם במעבר במעבורת.
תחבורה מפיראוס מקשרת למגוון יעדים ביוון, למשל אוטובוס X96 קו המחבר את פיראוס עם שדה התעופה של אתונה, קו X80 המחבר את פיראוס עם מרכז אתונה - אקרופוליס ועוד קוים רבים עליהם תוכלו לקרוא בעמוד אוטובוסים ביוון

סוגי השכרות רכב נוספות הרלוונטיות לאזור

השכרת רכב גדול עם נהג מקומי

אפשרית ומומלצת למי שרוצים חיים קלים במיוחד, בין אם הגעתם לפיראוס בהפלגה ומחפשים להתנייד אל מרכב העיר, בין אם ממרכז העיר אל פיראוס לקראת הפלגה, תוכלו לשכור שירותי הסעה - החל ממונית קטנה, מיניבוס ואף אוטובוס דרך חברת הולידיי פלאן האמינה והמקצועית.

מסלולים באזור פיראוס

פיראוס היא עיר בפי עצמה ומחוברת לאתונה ולכן המסלולים מפיראוס הם אותם אלה המקושרים לאתונה, עם זאת מאד מומלץ לקחת סיור לילה או יום מודרך עם חברת Holidayplan היוונית. עם זאת תוכלו להגיע לפארק העירוני Lipasmata Multifunctional Park או ל Mikrolimano שהינו מעגן יאכטות עם בתי קפה וטיילת יפה וגם ה Archaeological Museum of Piraeus שווה ביקור, לכולם ניתן להגיע גם עם רכב שכור ויש חניונים נוחים לצד אותם אתרים בפיראוס.

טופס ליצירת קשר

טיולים עם רכב שכור באזור פיראוס והסביבה

פיראוס דומה לאותם מיקומים שניתן להגיע אליהם מאתונה ובינהם תעלת קורינטוס, קייפ סוניון, דלפי, ארגולידה וכיוצ"ב, לנהג גם מנוסה פיראוס עצמה עשוייה להיות מעט מורכבת לנהיגה, היא צפופה ויש בה רחובות צרים עם הרבה תנועה, ככלל רצוי לא לנהוג יותר מדי בפיראוס ורצוי או לצאת ממנה לטיולים המצויים סביב לאתונה או לצאת ממנה עם הרכב השכור מהר ככל שניתן, אלה אם אתם מאותגרי נהיגה : )

שירות ויעוץ על השכרת רכב בפיראוס עם יוון והאיים

זקוקים לעזרה בתכנון טיול ליוון, המלצה על מלונות, כרטיסי הפלגה לאיי יוון מפיראוס או נושאים אחרים?
עברו לעמוד צרו קשר של אתר יון והאיים
ראו גם השכרת רכב בקרפאטוס


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il