האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » דרום צומרקה

דרום צומרקה

דרום צומרקה

הביטוי דרום צומרקה אכן מתייחס לחלק הדרומי של תת מחוז צומרקה, המצוי בתוך מחוז אפירוס בצפון יוון ההררית. עם זאת, מבחינה מוניציפלית האיזור קרוי ''הרשות המוניציפלית של מרכז צומרקה'' אלא שגאוגרפית, דרום צומרקה ללא ספק מצוי בחלק הדרומי של איזור צומרקה ולכן השם הפחות רשמי "דרום צומרקה" הינו השם הנכון לאיזור זה. בשנת 2012 סיון זמיר ואכילס פאפאפטימיו פתחו את איזור צומרקה [מרכז וצפון צומרקה] למטיילים מישראל בפעם הראשונה. בשנים שלאחר מכן החל להגיע זרם הולך וגובר של ישראלים, למיקומים הנדירים ביופיים של מרכז וצפון צומרקה כגון מעיינות קויאסה, מנזר קיפינה, נהר האראכטוס, הכפרים סיראקו וקאלאריטס, מצוקי ופרמנטה, ואיזור דרום צומרקה מעט נזנח, אך לא בשל חוסר אטרקטיביות, אלא מאחר ואיזור צומרקה ההררי דורש יותר ימי טיול בכדי לחקור אות כולו, והישראלים שהגיעו לצומרקה ל 2-3 ימים לא הצליחו לשלב בין דרום למרכז וצפון. חכן אנחנו ממליצים לכם לשלב ביקור בדרום צומרקה רק אם אתם מגיעים לצומרקה ליותר מ 4 ימים, אז תוכלו באחד הימים לצאת בבוקר ולחזור בערב המאוחר ולטייל יום שלם בדרום צומרקה, או אם אתם מגיעים מכיוון מטאורה, על הדרך לצפון צומרקה.


+ עדכון נכון לשנת 2023 : מספר מקטעי כביש חדשים שנסללו באיזור מאפשר לישראלים לנסוע בצורה קלה יותר מצפון ומרכז צומרקה ליום טיול בדרום צומרקה ולחזור בחזרה בערב למרכז צפון ואז למנוע את החלוקה של שני מלונות שונים בשני איזורים של צומרקה, בהחלט בשורה שיכולה להקל מאד על מתכנני טיול לצפון יוון ההררית ולצומרקה בפרט, אם תכננתם להיות במרכז / צפון צומרקה 2-3 ימים ואתם רוצים גם להיות בדרום צונרקה ומוכנים לנסוע באחד הימים מהמרכז צפון לדרום וחזרה, הוספיו לטיול שלכם עוד יום בצומרקה וביום הנוסף תוכלו לנסוע לחלק הדרומי של צומרקה ולחזור לעת ערב. שימו לב שאם אין לכם מספיק ימים לתת בכדי לחרוש את צומרקה, כלומר לפחות 4 ימים, ניתן גם לטייל בצפון ומרכז צומרקה בטיול הזה ולשמור את דרום צומרקה לטיול אחר, שיכול לכלול גם איזורים נוספים המצויים דרומית לצומרקה.

+ ראו מידע חשוב ואפשרות להזמנה בטוחה של רכב: השכרת רכב ביוון
+ ראו רשימת יעדים להזמנה בטוחה של מלון: מלונות ביווןישנן שתי דרכים עיקריות להכנס לדרום צומרקה, תלוי מהיכן אתם מגיעים. אם אתם מגיעים מאתונה, ישנה אפשרות להכנס מהעיר ארטה שמצוייה על האוטוסטרדה [אתונה-יואנינה] ומארטה לנסוע עד הכפר וורגרלי Vourgareli שהינו הכפר הגדול ביותר בדרום צומרקה. מי שיגיע ממרכז היבשה היוונית, מאתונה גם כן, יוכל להכנס לדרום צומרקה דרך כביש אגרפה קרוס, המתחיל ליד הישוב Pyli ונמתח עד העיר ארטה, מדובר בדרך נופית מרהיבה ומיוחדת שגם היא עוברת בכפר וורגרלי. גם מי שמגיע מסלוניקי ורוצה להגיע בדרך המהירה ביותר, רצוי שיסע עד הכניסה הדרומית מארטה, על אף שאם מסתכלים במפה יכולים לשער שישנן דרכים קצרות יותר, אבל בשל תוואי השטח ההררי, הכניסה מארטה לכיוון וורגרלי היא הכניסה המהירה ביותר.מיקומי הטבע המפורסמים והידועים ביותר באיזור דרום צומרקה: בראש ובראשונה: רמה מארקס Rema Marks, מסלול הליכה לאפיק מים עם סלע מחורץ היוצר מפלים מרהיבים [מפלים 1, 2, 3] הניתנים להגעה בהליכה מעט קשה אם כי לא קשה מאד. המפלים היפים ביותר הם מפל 2-3 ויש עוד מפלים בהמשך, אם כי מסלול ההליכה לשאר המפלים שאחרי המפל השלישי, עדיין לא מסומן [הם מרהיבים, מניסיון, אבל אל תנסו את זה לבד].  מלבד המפלים המסומנים, מיקום נוסף ויפה במיוחד שגם מככב בהרבה סרטוני תדמית על צפון יוון הם מפלי סודה Souda Waterfals. שני מפלים נהדרים אשר זורמים כל השנה ומצויים בסמיכות לכפר תאודוריאנה Theodoriana צפונית לכפר וורגרלי.

עוד מיקום מרהיב ומרענן במיוחד בדרום צומרקה הוא חוף צומרקה, מדובר בחוף של נהר האכלוס [אחד הנהרות הגדולים ביוון] הזורם בדרום צומרקה ולמעשה משמש כגבול הטבעי של צומרקה עם המחוזות אגרפה בדרום, והעיר טריקלה בדרום מזרח - לא להתבלבל עם טריקלה קורינטיאס, מקום זה נמצא במיקום שונה לחלוטין, בצפון הפלופונס .. כן, ככל שתטיילו ביוון תבינו שיש מאות מיקומים עם אותו השם בדיוק, המצויים מרחק של מאות ק"מ אחד מהשני בכיוונים שונים לחלוטין של יוון.מלבד שלושת מיקומי טבע אלה, גם הכפרים של דרום צומרקה מקסימים, הם אותנטים מאד. התיירות בצומרקה עדיין לא בשיאה ויש לכם את ההזדמנות לראות את חיי הכפר האמיתיים של צפון יוון, להריח ולטעום את המאכלים של המקומיים, לטייל בכפרים ובכיכרות המכוסות עצי דולב ענקיים, לשוטט לצד גשרים עתיקים ומעיינות, או מפלים שצצים מכל מיני מיקומים מפתיעים, או ללכת בשלל מסלולי הליכה מקסימים לעבר רכס צומרקה המרהיב החולש על כל אזור דרום צומרקה. אנחנו ממליצים למי שבאמת חובב טבע להגיע למחוז צומרקה למינימום של 5 ימים ומתוכם להקדיש לדרום צומרקה לפחות 2 ימי טיול, ואז לעבור לחלק המרכזי של צומרקה, לכיוון נהר האראכטוס, מעיינות קויאסה, פרמנטה, הר סטרוגולה והחלק הצפוני של צומרקה. להמלצה על מלונות ודירות אירוח כפריות בדרום צומרקה, כנסו לעמוד צומרקה של אתר יוון והאיים, בעמוד מצויות המלצות למקומות לינה באזור זה שאינו שופע באפשרויות לינה, ולכן רצוי להזמין מקום זמן רב מראש, בעת תכנון הטיול שלכם לצפון יוון ההררית: כנסו לעמוד צומרקה של יוון והאיים
ראו את את הגרסה החדשה של המסלול המודולרי שלנו למטיילים בצפון יוון הכולל בתוכו גם את דרום צומרקה, מסלול כתוב ומוכן עם כל ההמלצות האפשרויות למטיילים בצפון יוון, הדפס וסע:  מעבר למסלול המודולרילמכירה מגוון נכסים אטרקטיבים בצומרקה / כפרי זגוריה / יואנינה והסביבה, הנכסים מוצעים רק לרשותים לשרות ייעוץ נדל"ן ביוון של אתר יוון והאיים.

Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il