האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » מה לעשות מאתונה למטאורה

מה לעשות מאתונה למטאורה

מה לעשות מאתונה למטאורה

תחילה חשוב להבין, מי שמתכנן טיול מאתונה לצפון יוון וישר עולה מאתונה לכיוון מטאורה עושה טעות בניווט ובהבנת מסלול הטיול המומלץ ביוון, שכן הדרך הנכונה וגם היפה ביותר וגם הקצרה ביותר, היא הצפנה לזגוריה וצומרקה דרך מערב יוון [ קורינטוס, גשר ריו אינטריו וארטה ] ואז כניסה לצומרקה או עליה לכפרי זגוריה ואז מומלץ לשלב את מטאורה רק בחזור משני איזורים אלה, בדרך חזרה לפיליון או בדרך חזרה לאתונה, אז מטאורה הופך להיות "האטרקציה" בדרך חזור, כאשר בוחרים במטאורה כיעד הראשון אליו נוסעים בצפון יוון, בניית המסלול מעט שגוייה [ אם אם אתם לא מתכננים להגיע לצומרקה או כפרי זגוריה כלל ] ואז זה סיפור אחר..

אם בכל זאת מסיבה זו או אחרת בחרתם לנסוע מאתונה למטאורה, להלן כמה אפשרויות :


2. אם אתם מתכונים לעשות את הדרך מאתונה למטאורה ויש לכם יום או לילה בדרך, מומלץ לתת גיחה ללילה אחד בדלפי [ אחד האתרים הארכיאולוגים החשובים והמרהיבים ביוון ] שיושב ברכס הרים יפה העונה לשם פראנסוס, למידע נרחב על דלפי כנסו לעמוד דלפי באתר יוון והאיים.

3. אם יש לכם לילה בדרך או שאתם יוצאים מוקדם בבוקר מאתונה ומוכנים להגיע למטאורה מאוחר בלילה, ניתן לעשות עצירה לטיול מסביב לאגם פלסטירה, ניתן גם אם רוצים לעשות לילה אחד באגם פלסטירה, אגם פלסטירה ממוקם כשעה דרומית למטאורה, יש אמנם סטייה קלה בנסיעה מאתונה למטאורה להגעה לאגם פלסטירה אבל זו בהחלט אופציה יפה להפסקה בדרך מידע נוסף על אגם פלסטירה ניתן למצוא בערך אגרפה באתר יוון והאיים שכן האדם משוייך למחוז אגרפה.

4. גשר פילי - גשר פילי מצוי בתחילת המסלול של אגרפה קרוס, ממש 45 דקות נסיעה דרומית למטאורה, בהחלט שווה ביקור, מדובר באחד מגשרי האבן המרהיבים ביוון מעל ערוץ של נחל מקסים, אגב, מפלסטירה לגשר פילי, קחו בחשבון נסיעה של כ 50 דקות עד שעה.

ושוב להערה בתחילת העמוד, אם אתם מתכננים לנסוע לצפון יוון ההררית [ כפרי זגוריה וצומרקה ] רצוי לשלב את מטאורה רק בחזור שלכם לאתונה או בחזור שלכם לסלוניקי, אז ההלוך שלכם לצפון יהיה רצוף במיקומים מרהיבים לעצירה ומטאורה תהפוך להיות האטרקציה בדרך חזור, בנייה חכמה יותר של מסלול, פרטים נוספים ותקציר מסלול מומלץ ביוון תוכלו לראות בעמוד הבא : תקציר מסלול לטיול ביוון.


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il