האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

דרמה drama

דראמה Drama Greece

העיר דרמה היא בירת תת המחוז דרמה אשר במחוז מזרח מקדוניה ותראקיה Thraki (Thrace), המחוז שגובל ממערב במחוז מקדוניה, מצפון בבולגריה, ממזרח בטורקיה ומדרום בים האגאי.  העיר דרמה שוכנת כ-45 ק''מ צפונית מערבית לעיר קאבלה Kavala, וכ-150 ק''מ מזרחית ל-סלוניקי. היא ציר מרכזי של תעשיה ומסחר של טבק מזה כמה מאות. אוכלוסיית העיר ופרבריה מונה כ-50 אלף תושבים. העיר דרמה שוכנת למרגלות הר פלאקרו Fllakro ולמעשה מוקפת הרים וטבע פראי ומרהיב. סביבה שופעת מים והרים מיוערים. דרמה יכולה לשמש כבסיס לטיולי טבע במחוז שכולל גם הרבה אתרים הסטוריים לצד כל הטבע המקיף. בעיר עצמה יש כמה מבנים נאוקלאסיים היסטוריים וכן פארק גדול בליבה ושפע מקורות מים טבעיים. על הר פלאקרו יש אתר סקי, שמשמש רבים מתושבי העיר והסביבה וכן תיירים מרחבי יוון. העיר ובכלל תת מחוז דרמה עבר לשליטה בולגרית וחזר ליוון פעמיים לאורך המאה ה-20 וכיום כמובן הוא בשליטה יוונית אך השפעות בולגריות ואף טורקיות ניכרות במקום.

אטרקציות בדרמה וסביבתה:

פארק אגיה ברבארה Agia Varvara Park
איזור חמד בליבה של העיר דרמה. פארק שופע ירוק ומים. בפארק אגמים קטנים, מזרקות ומפלוני מים, תחנת מים וכן בתי קפה וטברנות. בפארק פועל גם תיאטרון חוצות ובו מתקיימים רבים מאירועי התרבות של העיר. בניין מפעל הטבק הוותיק ניצב בפארק על שפת אגם.

מוזיאון הארכיאולוגיה ומוזיאון הפולקלור
שני מוזיאונים שפועלים בעיר. האחד מציג ממצאים ארכיאולוגים שמצאו בתת מחוז דרמה והשני משמר את הפולקלור המקומי, את המנהגים, התלבושות והטקסים.
 
אתר הסקי פלאקרו Flakro
אתר הסקי על הר פלאקרו, שוכן כ-40 ק''מ צפונית לדרמה. באתר ניתן לשכור ציוד החלקה וסקי. במקום פועלת קפטריה. האתר אינו אתר גדול, הוא משמש לרוב את המקומיים.

Kalifitos Trail Park
פארק טבעי על הגבעות שצפונית מזרחית לדרמה, מרחק 8 דקות נסיעה ממרכז העיר. יער ירוק ויפה עם הרבה מסלולי טיול ורכיבת שטח. הרבה רוכבי אפניים מגיעים לכאן כדי לרכב בטבע כיוון שהמסלולים נוחים והסביבה יפה.

הכפר אדריאני והיקבים Adriani
שוכן רק 7 ק"מ מזרחית לדרמה. ישוב עתיק בו נמצאים שרידים של המבצר הוותיק ביותר באיזור. הכפר מפורסם ביינותיו ובציפורו ובכפר וסביבו יש יקבים ומזקקות ציפורו בהם תוכלו לבקר, לצאת לסיור ולטעום יין וציפורו.

ראפטינג ואומגה
נהר הנסטוס Nestos הוא הנהר הגדול ביותר הזורם במחוז מזרח מקדוניה-תראקיה. בחלק של הנהר הזורם צפונית לדרמה יש ספוטים יפים לצד פעילויות כמו ראפטינג ואומגה. בסמוך לכפר הקטן Paranesti, נמצא בסיס הראפטינג.

קבאלה Kavala
עיר הנמל המרכזית של מחוז מזרח מקדוניה-תראקיה. עיר נמל יפה ותוססת עם טיילת ארוכה לאורך הים ומבצר מרשים החולש על העיר. מקבאלה יוצאות הפלגות לכמה איים אטרקטיבים כמו לסבוס, חיוס ונוספים. העיר קבאלה נמצאת כ-40 דקות נסיעה דרומית לדרמה. עוד על העיר קבאלה בעמוד זה.

.

.

ראו ערך נוסף באתר איי יוון : דלפי וגם אראכובה ראו גם רכס צומרקה

 מלונות מומלצים ביואנינה


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il