Greece and the islands- אתר יוון והאיים
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
4%
כמות ישראלים ביעד זה - Israeli Tourists

הרקליון Heraklion

   

הרקליון Heraklion היא העיר הגדולה והמרכזית בכרתים והרביעית בגודלה ביוון. בעיר הרקליון מתגוררים כ-150 אלף תושבים.
נמל התעופה של הרקליון הוא השני בגודלו ביוון מבחינת כמות התיירים הנכנסים אליוו מדי שנה, הראשון הוא באתונה כמובן. נמל התעופה הבינלאומי של הרקליון מצוי כ-4 ק"מ מזרחית ממרכז העיר, הדרך המומלצת והנוחה ביותר להגיע מנמל התעופה למרכז הרקליון היא בעזרת מונית, נסיעה עולה בממוצע כ-10 יורו. 
הרקליון על אף היותה העיר החשובה באי כרתים, אינה נחשבת לעיר היפה בכרתים, ללא ספק ריתמנו, חאניה ואגיוס ניקולאוס יפות ממנה, אבל מי שיכיר את הרקליון מעט יותר לעומק ימצא עיר ססגונית, מלאה במסעדות וטברנות משובחות, עם בארים וחיי לילה תוססים, שווקים מקומיים, מוזיאונים מרתקים, נמל דייגים מקסים והומה, הסטוריה מרתקת  והרבה שמחת חיים.

רוב התיירים המגיעים להרקליון עושים זאת דרך נמל התעופה המרכזי, אך חלק מהתיירים מגיעים או עוזבים את הרקליון דרך נמל הים, נמל הים. הנמל של הרקליון מקושר בקשרי הפלגות עם האיים: סנטוריני, פארוס, נאקסוס, איוס ועם אתונה, מדי יום יש לפחות הפלגה אחת מאתונה להרקליון ולפחות רחפת אתר מהרקליון לסנטוריני, איוס, נאקסוס ופארוס וחזור. ישראלים רבים המגיעים לכרתים בוחרים לצאת ליום באי סנטוריני, אך שימו לב שזה מצריך גם לילה, אנו מקבלים פניות רבות בנושא זה אז נעשה קצת סדר - סנטוריני אינה מתאימה לגיחה של יום מהבוקר עד הערב כיוון שתנועת ההפלגות אינה מאפשרת זאת. מי שבוחר לצאת לסנטוריני יצטרך להזמין גם לילה על האי ולחזור רק למחרת. להזמנת לינה בסנטוריני לחצו כאן, אם שואלים את דעתנו - כיוון שרוב התיירים מגיעים לכרתים ללא יותר משבוע, הקדישו שבוע זה לכרתים כי שבוע לא מספיק והשאירו את סנטוריני לנסיעה בפני עצמה בהזדמנות אחרת.

הרקליון עצמה עברה פיתוח רציני מאד בשנים האחרונות, עד לא מזמן רצועת החוף שלה לא משכה אליה נופשים, במרכז העיר אין רצועת חוף כלל, אך בחלק המערבי של העיר, מצויים מספר מלונות ממש על חוף הים, כך שתוכלו לשלב חופשה של בטן גם עם אווירה אורבנית וחיי לילה טובים. כך או כך במסגרת טיול או נופש באי כרתים אנו ממליצים מאד על לפחות שהיה של לילה אחד העיר הרקליון.

מידע נוסף כולל אטרקציות בהרקליון, מלונות מומלצים, דרכי הגעה ועוד טיפים תוכלו לקרא באתר כרתים הישראלי בעמוד המידע על העיר הרקליון.גם אם אתם לא לנים בעיר, כדאי להקדיש לה יום ביקור אחד, לסייר בין החומות המקיפות את העיר העתיקה. לבקר בכיכר אלפתריאס Plateia Eleftherias הממוקמת בלב העיר והיא ככר גדולה ושוקקת ומקום נפלא לעצור לקפה ולהנות מהאווירה המיוחדת. להגיע לנמל הונציאני ולאכול באחת מטברנות הדגים המעולות (המלצות באתר כרתים) ולצפות במבצר קולס השוכן ממש מול הנמל. בקיץ מתקיימים גם אירועי תרבות ופסטיבלים הלוקחים חלק בתיאטרון הפתוח השוכן בין החומות. מצידן השני של החומות בחלק המערבי אפשר לבקר בקברו של Nikos Kazantzaki מסופריה המפורסמים של יוון, אנו מכירים את ספרו או יותר נכון את הסרט "זורבה היווני". לאורך כל הטיול בעיר תיפגשו שרידים לתרמות המינואית שהשאירה את חותמה במקום.

כאמור, העיר מארחת גם מוזיאונים מהחשובים ביוון: 
המוזיאון לארכיאולוגיה של הרקליון AMH Archeological Museum Heraklion כולל אוסף של ממצאי התרבות והאומנות המינואית והוא אחד מהמוזיאונים החשובים ביוון, חובה לחובבי ארכיאולוגיה. שעות פתיחה בעונה 25/4-31/10 הם בין 08:00-20:00, מחיר כניסה 10€ לאדם וילדים עד גיל 18 חינם. במידה ומבקרים גם באתר קנוסוס, מוטב לרכוש את הכרטיס המשולב במחיר 16€ לאדם. שלא בעונה התעדכנו בשעות הפתיחה (גם הכניסה מוזלת יותר), המוזיאון פתוח מדי יום מלבד בחגים הלאומיים של יוון.
מוזיאון חשוב נוסף הוא 
המוזיאון לתולדות כרתים IMK Historical Museum of Crete המאפשר היכרות עם ההסטוריה של האי מאז הכיבוש הוניציאני וכולל אוספים מוצגים מרהיבים המאכלסים 3 קומות. בנוסף במוזיאון זה אצור הציור היחיד של אל גרקו המוצג בכרתים. שעות פעילות המוזיאון: מתחילת אפריל ועד תחילת נובמבר בין 09:00-17:00 מדי יום מלבד ימי ראשון וחגים לאומיים. בשאר השנה עד 15:00 כולל ימי ראשון. מחיר כניסה 5€ לאדם וילדים עד גיל 12 חינם.

וכמובן, אחד מאתריה המפורסמים והחשובים של כרתים, שאין סיור שלא כולל ביקור בו, הוא אתר קנוסוס Knososהאתר בו שכנה בירתה של כרתים בתקופה המינואית. העיר שוכנת על תל מלאכותי בפאתיה הדרומיים של הרקליון ורק עשר דקות נסיעה ממרכז העיר.הביקור בעתיקות קנוסוס מאפשר הצצה לחיים בארמון העצום, בין העתיקות בנות יותר מ-2,500 שנה שהשתמרו באופן מרשים. אוטובוסים יוצאים ממרכז הרקליון באופן תדיר אל האתר. שעות פעילות האתר: בקיץ, 30/4 עד 31/8 מ-08:00-20:00, בשאר השנה יש שעות פתיחה אחרות בהתאם לחודש, אך פתוח מדי יום מלבד בחגים הלאומיים של יוון - התעדכנו בשעות הפתיחה במידה ולא מגיעים בעונה. עלות כניסה: 15€ לאדם, ילדים עד גיל 18 חינם. אך שימו לב, אם מתכוונים לבקר גם במוזיאון הארכיאולוגיה רצוי לרכוש כרטיס משולב לשני האתרים במחיר 16€ לאדם.

סיור מודרך בהרקליון
נשמח לתאם סיור מודרך לקבוצות של 6 אנשים או יותר. סיור פרטי עם נהג צמוד שיאסוף אתכם מהמלון ויקח אתכם לסיור במרכז ההיסטורי והמעניין של הרקליון ובאתר קנוסוס.
למחיר והזמנה פנו אלינו בטופס הכחול (בתחתית העמוד) ופרטו תאריך, מספר משתתפים ומאיזה מלון בכרתים יוצאים ונשמח לחזור אליהם בהקדם עם הפרטים המלאים.

מלונות מומלצים בהרקליון

למרות הפופולריות של העיר הרקליון ומיקומה ממש ליד נמל התעופה הבינלאומי של האי כרתים, מלונות רבים כאילו נשכחו בזמן.. המקומיים לא ממש השקיעו בפיתוח, שידרוג או פיתוח, רק בשנים האחרונות ביחד עם המשבר היווי חל שיפור ברמת המלונות של העיר הרקליון וכיום יש כבר בחירה די נאה של מלונות במגוון רמות, אך עדיין אם תתבוננו היטב תשימו בוודאי לב שחלק מהמלונות כאן מתאימים יותר לשנות השבעים המאוחרות מאשר לשנת 2018-19, אספנו עבורכם כאן כמה מהמלונות שמקבלים הכי הרבה המלצות ממטיילים מכל העולם ששהוא בעיר הרקליון במסגרת חופשתם בכרתים, אם ללילה אחד ואם למספר לילות: 

Lato Boutique Hotel
מלון לאטו היושב במיקום נח מאד ליד הנמל והמדרחוב של הרקליון הוא אחד המלונות המומלצים בעיר. מלון בוטיק קטן המקבל המלצות טובות ממטיילים ישראלים שמחפשים קירבה לחיי הלילה של הרקליון באיזור המתוייר של העיר, ראו אפשרות להזמנה גם דרך בוקינג.קום 

Olive Green הוטל נחשב למלון 4 כוכבים המומלץ והטוב ביותר בעיר הרקליון, המלון מקבל המלצות רבות וטובות ממגוון מטיילים ונופשים בכרתים שהגיעו מכל העולם. המלון ממוקם במיקום מעולה במרכז העיר וקרוב גם לשוק, גם למדרחוב הראשי, גם לים וגם לאיזור הבילויים של הרקליון, ראו אפשרות להזמנה גם דרך בוקינג.קום

Legacy Gastro Suites נחשב למלון  דירות 5 כוכבים הטוב והמומלץ ביותר בהרקליון. המלון חדש לחלוטין ובעיצוב ניאו-קלאסי מיוחד ומקסים, ניתן לראות ולבצע הזמנה גם דרך בוקינג.קום

Marin Dream הוא מלון פשוט אך כזה המקבל הרבה המלצות בעיקר בשל מיקומו והתמורה בעד המחיר. מלון פשוט וחביב במרכז העיר, ניתן להזמנה גך דרך בוקינג.קום.

זקוקים לעזרה בנושא מלונות בהרקליון או בכרתים בכלל?
ספרו לנו מה אתם מחפשים, באילו תאריכים ונשמח לשלוח לכם המלצות למלונות מתאימים כולל קישור להזמנה ישירה וללא עמלות הזמנה - השרות ללא תשלום.
ראו גם את העיר חאניה, כרתים
ראו גם את העיר לאמיה


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il