האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון

Greece and the islands- אתר יוון והאיים

חאניה כרתים Chania - Crete

העיר חאניה נחשבת לעיר היפה והמיוחדת ביותר באי כרתים, היא קטנה משמעותית מהעיר הרקליון בירת האי כרתים. עם זאת, החוויה שמשאירה העיר חאניה בפני הבאים אליה, היא אולי החוויה הכרתית המיוחדת והמרתקת ביותר. חאניה היא עיר נמל ונציאנית עתיקה, עיר שמחה שלא הולכת לישון עד השעות הקטנות של הלילה, וממוקמת אידאלית באיזור החופים היפים ביוון כולה. כך מתקבלת מתכונת לחופשה מלהיבה של חופים מעולים, חיי לילה פעילים והיסטוריה עשירה. ניתן להגיע לחאניה ברכב, בנסיעה של בין שעתיים-שלוש מנמל התעופה הבין לאומי של כרתים בהרקליון, ולפעמים יש גם טיסות ישירות מתל אביב לשדה התעופה של חאניה. ראו מידע מקיף על חאניה כולל המלצה על מלונות ואטרקציות בעמוד העיר חאניה של אתר האי כרתים בעברית, ראו חאניה

 

מבקרים בחאניה?

סיור קולינארי [ אוכל בחאניה ] שאסור לפספס.

    
בואו לטעום מכמה מהמטעמים המפורסמים ביותר של האי כרתים, בחאניה המרכז הקולינרי של האי, הסיור הוא סיור פרטי רק עבורכם [ זוג, משפחה, קבוצת חברים ] השאירו לנו פנייה ונשמח לארח אתכם לסיור קולינארי בחאניה.
למידע נוסף »
צילום: אורי מגנוס דותן


מידע כללי:  העיר חאניה ממוקמת בצפון מערב האי כרתים, היא השנייה בגודלה בכרתים עם כ-88 אלף תושבים (נכון לשנת 2021). חאניה ממוקמת כשעתיים וחצי נסיעה משדה התעופה של הרקליון.
לחאניה יש גם שדה תעופה בינלאומי, אך לא תמיד ישנם קווי תעופה סדירים הפועלים בקו תל אבחב - חאניה.
לעיר חאניה היסטוריה עשירה ומתועדת עוד מהתקופה המינואית. אימפריות וכובשים שונים שלטו באי ובעיר במשך מאות בשנים: מינואים, דורים, רומים, מורים, ביזנטיים, עותמאנים, ונציאנים ועוד. הרבה מהם השאירו את חותמם בעיר כמו המסגד, הנמל הונציאני ועוד. המורים אפילו שינו את שמה מסידוניה לשם חאניה. מידי הגרמנים היא שוחררה רק ב-1944. עד 1970 חאניה שימשה כבירת האי. ב-1971 נלקח ממנה התואר לטובת הרקליון, אך דבר זה לא שינה את עובדת היותה מוקד תיירותי מקסים ומעניין.העיר העתיקה והנמל
העיר חאניה נחלקת לשניים: העיר החדשה והעיר העתיקה. העיר העתיקה מוקפת עדיין בחלק משרידי החומות שהונציאנים בנו כדי לבצר את העיר, וכמו כל עיר עתיקה גם בחאניה אפשר ומומלץ לטייל בסמטאות הציוריות אשר בין שרידי החומות. הרבה טוענים שחאניה היא העיר הכי יפה בכרתים. אין ספק שהיא מאוד יפה והיא גם מלאת קסם, בעיקר הנמל הוונציאני. יש בחאניה גם רובע טורקי אך הוא לא תוסס ומתוייר כמו הרובע הוונציאני. הכובשים/השולטים השונים בעיר חאניה השאירו לאורך השנים "מזכרות" שונות: חומות עתיקות, נמל וגם מסגד בעיר העתיקה. למעשה המסגד ממוקם בנמל העתיק של חאניה ונקרא Hassan Pascha Mosque. הוא נבנה באמצע המאה ה-17, ככל הנראה על שרידי כנסיה עתיקה. ב-1939 נהרס הצריח שלו וכיום יש בתוכו גלריה של אמנים מקומיים. בעיקר תכשיטנים. הנמל עצמו מהווה את החלק התיירותי ביותר בעיר חאניה. כולם מגיעים לשם לטייל לאורך הטיילת, לראות את המסגד, לאכול באחת הטברנות הפזורות לאורך הטיילת ולצלם את המגדלור המפורסם של חאניה.
המגדלור של חאניה
המגדלור של חאניה נחשב לאחד המגדלורים העתיקים ביותר בעולם, גובהו 21 מטר והוא ממוקם בקצה המזח של הנמל העתיק, מול מבצר פירקאס Firkas. בנייתו החלה בסוף המאה ה-16 ואת צורתו הסופית כמינראט של מסגד קיבל בסביבות שנת 1839. לאורך השנים שופץ מעט ושחזור אחרון בוצע בשנת 2006. המגדלור נחשב לאחת האטרקציות העיקריות באזור הנמל של חאניה. אומנם הוא לא מגדלור מאויש ולא ניתן לבקר בו, אך בלילה הוא מאיר ואפשר לעשות הליכה נחמדה לאורך השביל המוביל אליו, ולקבל מבט מהמים לכיוון הנמל. שיטוט מומלץ לשעת השקיעה היפה בחאניה.


צילום: אורי מגנוס דותן


השוק המקורה
השוק המקורה ממוקם בדרום העיר העתיקה של חאניה. הוא הוקם בתחילת המאה ה-20 כחלק מהחגיגות של הצטרפות כרתים ליוון ונבנה בצורת צלב כמו השוק במרסיי, צרפת. בשוק המקורה של חאניה יש מעל 70 חנויות עם רוב של מוצרים מקומיים מכרתים. לא רק חנויות תמצאו בשוק המקורה אלא גם בתי קפה ומסעדות קטנות, זולות ומצוינות. השוק פתוח כל יום [חוץ מימי ראשון] מ 8:00 בבוקר ועד 21:00 בערב.


הקהילה היהודית ובית הכנסת של חאניה
לאורך ההיסטוריה יהודי כרתים חיו תחת שליטתן של אימפריות שונות כמו הרומאים, הוונציאנים והעותמאנים. במהלך השנים הקהילה היהודית בכרתים הצטמצמה ולמעשה נשארה רק הקהילה של חאניה עם קצת יותר מ-300 יהודים. הקהילה היהודית התגוררה ברובע היהודי של העיר חאניה, בצפון העיר העתיקה. לקהילה היהודית של חאניה היו 2 בתי כנסת מתקופת ימי הביניים: בית שלום הספרדי ועץ החיים הרומניוטי. בעקבות ההפצצות במלחה"ע ה-2 בית הכנסת בית שלום נהרס. במאי 1944 כל יהודי חאניה שנותרו באי נשלחו על ידי הגרמנים להרקליון ושם הועלו על ספינה אשר הפליגה לכיוון נמל פיראוס. יחד איתם היו עוד כ-600 שבויי מלחמה יווניים. בדרך לפיראוס הספינה הותקפה על ידי משחתת בריטית וטבעה ללא ניצולים. מבנה בית הכנסת נותר יתום לאורך השנים מאחר ולא נותר כל גורם שיטפל בו, והוא אף נפגע כתוצאה מרעידת אדמה. ב-1995 הגיע פרופסור ניקוס סטאברולאקיס וגייס תרומות לשיפוץ ושימור בית הכנסת. ניקוס עבר לגור בחאניה שם החזיר את בית הכנסת לחיים, פתח אותו לקבלות שבת, לחגים ואפילו לביקורים של תיירים סקרנים ובעקבות כך חזרו הישראלים לבקר בבית הכנסת. בית הכנסת "עץ החיים" נפתח רשמית באוקטובר 1999 והוא בנוי לפי המסורת הרומניוטית, כמו ביואנינה. ההיכל והבמה אחד מול השני. בבית הכנסת יש גם חצר אשר שימשה לקבורה ויש גם מקווה. ניקוס נפטר, וכיום עמותת מתנדבים אוסטרית מטפלת ומתחזקת את בית הכנסת. כתובת בית הכנסת: Parados Kondylaki לאתר בית הכנסת לחצו כאן: בית הכנסת עץ חיים. בית הכנסת פתוח כל ימות השבוע מ11:00 ועד 16:00 אחר הצהריים (בימי שישי נסגר ב15:00, ובימי שבת סגור). 


צילום: אורי מגנוס דותן


המוזיאון הימי של חאניה
המוזיאון הימי, או ליתר דיוק מוזיאון ההיסטוריה הימית של כרתים ממוקם בקצה הנמל הוונציאני [צפון מערב הנמל], בתוך מבצר פירקאס Firkas. המבצר נבנה ב-1629 למטרות הגנה על הנמל אך כיום מחזיק את המוזיאון הימי ומהווה נקודת תצפית פנוראמית על הנמל. 
במוזיאון ניתן למצוא דגמי ספינות, היסטוריה של חיל הים היווני ושל כרתים בעיקר, חפצים אשר נמצאו בספינות עתיקות ובקרקעית הים ואפילו דגם של ספינה מינואית.  
כתובת המוזיאון: Akti Koundourioti
טלפון לבירורים: 2821091875 30+
ימים ושעות פעילות:כל יום מ9:00 בבוקר ועד 15:40 אחר הצהריים.בחורף המוזיאון נסגר ב15:00 אחר הצהריים. בימי ראשון המוזיאון סגור. 
עלות כניסה: יש 2 תצוגות ולכל אחת מהן עלות נפרדת [3 יורו ו-2 יורו] ניתן לרכוש כרטיס משולב ב-4 יורו.
לסטודנטים ולפנסיונרים יש הנחה. לאתר המוזיאון: המוזיאון הימי של כרתים
ישנם מוזיאונים נוספים בעיר למעוניינים: מוזיאון הפולקלור ומוזיאון המלחמה של כרתים בו יש את ארכיון המסמכים ההיסטוריים הנחשב לשני בגודלו ובחשיבותו לאחר הארכיון באתונה.


מחוץ לעיר

גבעת אליהו הנביא Profitis Ilias:
בגבעת אליהו הנביא תמצאו את קברו של אלפתריוס וניזלוס שהיה ראש ממשלת יוון ואחד הפוליטיקאים הכי משפיעים, הכי חשובים וכנראה גם בין הכי אהודים ביוון. גם בנו קבור לצדו ולכן קוראים למקום גם פארק וניזלוס.
בנוסף תמצאו שם גם את כנסיית אליהו הנביא שעל שמה נקראת הגבעה, פסל של גיבור לאומי ותצפית נהדרת על חאניה. כל זה במרחק של קצת פחות מ-5 ק"מ ממרכז העיר, בואכה חצי האי אקרוטירי.


חופי הים: כאמור, חאניה ממוקמת בצד המערבי של כרתים, הצד עם החופים היפים בכרתים, ואולי ביוון כולה. שני החופים המפורסמים ביותר באיזור חאניה הם חוף באלוס Balos beach, וחוף אלפוניסי Elafonissi beach. אם אתם מגיעים, גם לביקור קצר של ימים בודדים בחאניה, מומלץ לבקר לפחות באחת משמורות הטבע האלו.

חוף באלוס: ניתן להגיע אל החוף בשתי דרכים: בנסיעה או בשייט. הנסיעה לחוף באלוס ממרכז העיר חאניה אורכת כשעה וחצי. אמנם המרחק מחאניה לא גדול, אך משלב מסויים הדרך לא סלולה, ומדובר על נסיעה לאורך הצוק מעל הים. הנופים מרהיבים, ויש לקחת בחשבון את שעות ההגעה והחזרה. מומלץ לא לעשות את הדרך בשעות החשיכה, וגם לברר מול חברת השכרת הרכב: לא כל החברות מאשרות הגעה לבאלוס, מאחר וחלק מהדרך, היא דרך עפר. ניתן להגיע עם הרכב עד לחניון הממוקם בגבעה שמעל החוף (החניה חינם), שם יש קיוסק קטן, ובו ניתן להצטייד בשתייה ואוכל. בחוף עצמו אין מסעדות ואין שירותי חוף. הירידה ברגל לחוף אורכת כ10-15 דקות, והעליה בחזרה בדרגת קושי גבוהה יותר, ולא מומלצת למתקשים בהליכות. דרך נוספת, קלה יותר, להגיע לחוף באלוס היא שייט. השייט לבאלוס יוצא באופן סדיר מנמל קיסאמוס Kissamos, הממוקמת כ40-45 ממרכז העיר חאניה. עונת השייט לבאלוס מתחילה במאי ומסתיימת בסוף אוקטובר. כרטיסים בעלות 25 יורו לאדם, לשייט היוצא בסביבות השעה 10 בבוקר וחוזר בסביבות 13:00 בצהריים (השעות יכולות להשתנות בין החברות המפעילות את השייט מקיסאמוס). ניתן לשכור שמשייה, ולקנות אוכל ושתיה על האוניה, מאחר ואין בכלל שירותי חוף, בחוף עצמו. כרטיסים לשייט ניתן להזמין גם באתר הזה: שייט לבאלוס וגרמבוסה. ניתן להגיע לקיסאמוס מחאניה גם באוטובוס, לאלה המעדיפים שלא לשכור רכב, או לקחת את הטיולים היומיים המומצעים בכל מלון בחאניה הכוללים את ההסעה לקיסאמוס ואת השייט.

חוף אלפוניסי: החוף המקסים הנמצא בפינה הדרום מערבית ביותר של כרתים, הוא נסיעה של שעה וחצי ממרכז העיר חאניה. הנסיעה היא חלק מהחוויה, ומשלבת נוף מתחלף של חופים ומפרצים קסומים, הרים, כפרים קטנים, המון מטעי זיתים, ובצידי הדרך שלל דוכני מכירה של שמן זית, דבש, ריבות וראקי משובחים שהמקומיים מכינים. חוף אלפוניסי הוא חוף מסודר, עם קיוסקים שבהם ניתן לקנות בירה או קפה, משהו קטן לאכול, ולשבת מול הנוף עוצר הנשימה. ניתן גם לשכור מיטה על החוף בעלות 10-12 יורו. בשיא העונה בחודשים יולי-אוגוסט כדאי להגיע בשעות הבוקר המוקדמות כדי לתפוס מיטה ושמשייה. החניה חינם, החניון גדול, וגם בעונות העמוסות ניתן למצוא חניה. מומלץ לטייל באיזור השמורה, ולהגיע לאיזורים בהם אפשר לראות את תופעת הטבע הצובעת את החול בורוד. גם לאלפוניסי קיימת אופציה של טיולי יום מחאניה, עליהם ניתן לברר בכל מלון, לאלה המעדיפים שלא לשכור רכב.

גרמאבוסה ובאלוס:

צילום: אורי מגנוס דותן

לעוד חופים מומלצים במערב כרתים לחצו כאן


קניון סאמאריה Samaria Gorge: ממוקם בין 3 הרים, אורכו 16 ק"מ והוא מוגדר כפארק לאומי משנת 1962, פארק סאמאריה. קניון סאמאריה הוא אחד האתרים הכי מתויירים בכרתים. הוא פתוח למטיילים רק בעונה וכשאין סכנה לשטפונות. בדרך כלל נפתח בתחילת מאי ונסגר בסוף אוקטובר, תלוי בגשמים. עלות הכניסה היא 6 יורו לאדם. המסלול בערוץ סאמאריה הוא מסלול לא קל וצריך להיות בכושר ומצוידים בהתאם כדי לחצות את הערוץ. מדובר ב-5 עד 7 שעות הליכה ולמעשה יורדים מגובה של 1200 מטר פלוס לגובה הים. בסיום מגיעים לאגיה רומלי Agia Roumeli שם ניתן להתרענן, לשחות, לשתות קפה או בירה קרה, ומשם גם לוקחים את המעבורת עד להיכן שהושאר הרכב בנקודת ההתחלה. חשוב לדעת לפני שיוצאים למסלול: להיות מצוידים היטב בהתאם למסלול, לתכנן נכון את הזמנים שלכם לפי זמני המעבורות [בדיקה מראש]. בדרך, לאורך המסלול תמצאו נביעות מים, פחי אשפה, שירותים ומספר פקחים עם מכשירי קשר אשר יוכלו לסייע במידת הצורך. לאתר השמורה לחצו כאן: קניון סאמאריה


ערוץ אימברוס Imbros/Impros: אורכו קצר בחצי מאורכו של ערוץ סאמאריה. הוא רק 8 ק"מ ונחשב להרבה יותר קל ונוח להליכה מערוץ סאמאריה. גם יותר קצר מבחינת זמן, כ-3 שעות הליכה. הוא אינו  מסלול מעגלי לכן תצטרכו לקחת מונית מאחת המוניות אשר ממתינות בסיום המסלול או לחזור אותו בחזרה אך אנו בספק אם תעשו זאת...

לעוד מסלולי הליכה במערב כרתים לחצו כאן


מפרץ סודה ובית העלמין של בעלות הברית: מפרץ סודה נמצא כ- 16 ק"מ דרומית לעיר חאניה. סודה Souda היא גם עיירה וגם המפרץ. הנסיעה בכביש המוביל למפרץ סודה מלווה בנוף נהדר של המפרץ  ובמראה שבדרך כלל לא מצפים לראות כל כך קרוב לים - בית עלמין. בית העלמין של סודה נקרא גם בית העלמין של בעלות הברית ומהווה אנדרטת זכרון עברו לוחמי בעלות הברית אשר נפלו בקרב על כרתים במלחמת העולם השנייה.


אוכל ובילויים בחאניה: חאניה שופעת מסעדות, בתי קפה ובארים מעולים, עם אוכל נהדר, ואווירה שמחה כל השנה. העיר אמנם מהווה מוקד תיירות, אבל המקומיים עצמם גם מבלים בעיר העתיקה, ושמחת החיים שלהם בהחלט מורגשת. שני האיזורים המומלצים לבילוי ערב מקסים בעיר העתיקה הם איזור הנמל ורחוב Chatzimichali Ntaliani, שם כל אחד יכול למצוא מקום שישמח לבלות בו את הערב. 

Ginger מסעדה עם אוכל ים תיכוני/יווני מודרני, ממוקמת באחת הסמטאות המקסימות של העיר, מומלצת במיוחד לחובבי ארוחת הבוקר, אבל לא רק. תפריט הבוקר העשיר מציע מבחר של קערות בוקר עם יוגורט יווני איכותי, סלט פירות, ארוחות בוקר הכוללות מאפים, ביצים, גבינות, לחמים, קפה יווני משובח ומתוקים נהדרים. בעונות התיירות, יולי ואוגוסט, רצוי להזמין מקום מראש.  

Bougatsa Iordanis בוגצה הוא מאפה מפורסם בכל רחבי יוון, האהוב על היוונים בעיקר בשעות הבוקר המוקדמות. הויכוח על הבוגצה הטובה על שלל גרסאותיה, מוכר היטב ברחבי יוון. דוכן הבוגצה הזה, ללא ספק מתחרה על התואר הבוגצה הטובה ביותר ביוון. הגרסה הכרתית למאפה כאן, היא בצק פילו דק, ממולא בגבינת עיזים רותחת, מוגש טרי ומהביל, היישר מהתנור, ומעל מפזרים סוכר. מומלץ בלווי כוס קפה קר - פרדו קפוצ'נו. המקום פתוח רק בשעות הבוקר ונסגר ב 14:30 בצהריים (בימי ראשון עד 13:30). 

Palazzo al mare המסעדה הנמצאת על שפת הנמל הונציאני הצבעוני והשמח של חאניה, מציעה אוכל יווני/איטלקי מעולה. סלטים, פסטות, מנות דגים ופירות ים, וגם מנות בשר מעולות. הכל טרי, מלווה בשירות מעולה, ורוח ים נעימה. מומלץ לארוחת ערב חגיגית, וגם תפריט הבוקר נהדר. בעונת התיירות יולי ואוגוסט רצוי להזמין מקום מראש. 

Troubi אחת ממסעודות המזה Meze (מנות קטנות) המציינות ברחוב דליאני Ntaliani שוקק החיים בערבים. המקום מומלץ במיוחד לחובבי הבשר, אבל לא רק. לכאן באים להעביר ערב בזוג או חברים על מגש בשרים ונקנינקיות עם הרבה אוזו. יאמאס!

Kosmas taverna  אמנם לא במרכז העיר חאניה, המסעדה ממוקמת באגיה מרינה, כ20 דקות נסיעה ממרכז העיר העתיקה של חאניה. טברנה יוונית מומלצת במיוחד, אוכל מסורתי, שירות נפלא, האוכל פשוט, טרי ומצויין וגם המחיר לא יקר. המסעדה גם מאוד מתאימה מאוד למשפחות, באווירה רגועה בחצר נעימה ומטופחת, כל אחד ימצא מה לאכול בתפריט העשיר שהם מציעים. 

מלונות מומלצים בחאניה: חאניה היא עיר נמל, ואין בה חוף רחצה, לכן רוב המלונות בה הם מלונות בוטיק קטנים בממוקמים בלב הסמטאות הציוריות. לאלה מכם המעדיפים לינה על החוף מומלץ לקחת מלון בחופים הקרובים לעיר ולבקר בה, ולאלה המעדיפים מלון במרכז העיר, מומלץ לשכור רכב ולטייל בחופים באיזור חאניה. בתוך העיר העתיקה אין אפשרות להסתובב ברכב, כך שמי שמעדיף לשכור רכב, יש לקחת בחשבון את החניונים בתשלום, או לחנות באחד מאיזורי החניה בחינם הקרובים למרכז העיר העתיקה. 

מלונות במרכז העיר העתיקה:

Eva pension מלון קטן ומסורתי, מנוהל על ידי משפחה נחמדה. רוב החדרים לא גדולים, אבל נקי מאוד,מאובזר ונוח. המקלחת אמנם קטנה, אבל מצויינת. ממוקם בלב הסמטאות של חאניה, ונמצא 5 דקות הליכה מכיכר טאלוס, שם ניתן לחנות בחינם. שימו לב שיש מדרגות צרות בעליה לחדר. אל תשכחו לעלות לגג המלון, להתרווח על הספה, ולהנות מנוף הגגות העירוני של חאניה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Eva Plus צמוד לפנסיון אווה, ומנוהל על ידי האותה המשפחה, חדרים ברמה קצת יותר גבוהה מהפנסיון,מעוצב, נעים ונוח. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

La Maison Ottomane מלון בוטיק יוקרתי, בתוך העיר העתיקה. מאוד מסוגנן ומיוחד, ארוחת בוקר נפלאה, מלון מאוד מוקפד, וניכר שהיתה חשיבה על עיצוב החדרים בכלל ועד לרמת הפריט הקטן ביותר. חוויה מיוחדת, ברמה גבוהה מאוד. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Hotel Off מלון קטן ומתוק, חדרים מודרניים מעוצבים, עם חצר מקסימה. ממוקם במרכז העיר, אידיאלית קרוב לאיזור החניה החופשית, ושתי דקות הליכה מאיזור הנמל הונציאני. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Belmondo Hotel מלון 4 כוכבים, ממוקם ממש על הנמל הונציאני, חדרים נוחים, וארוחת בוקר טובה ונוף מקסים לנמל. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

מלונות מחוץ לחאניה:

The Theodore Boutique Hotel מלון בוטיק מיוחד, ממוקם באגיה מרינה, כ20 דקות נסיעה ממרכז העיר חאניה. המלון מציע חדרים מעוצבים, מרווחים, ברמה גבוהה מאוד ונמצא ממש על החוף. עם מיטות שיזוף נוחות מול הים, ושף מעולה שמכין ארוחת בוקר יוונית, לא תרצו לצאת מהמלון. המחיר לא זול, אבל אם מתחשק לכם להתפנק, ותצליחו להשיג כאן חדר, מומלץ בחום. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Balos Beach  ממוקם בקיסאמוס, כשעה נסיעה מחאניה, משקיף על מפרץ קיסאמוס היפה, מתאים מאוד למשפחות, אבל לא רק. מאוד נוח לצאת ממנו לטיולים באיזור חאניה ולהנות מהשהייה על הים בחופים היפים של מערב כרתים. חדרים נוחים, נקי ופשוט. מקום מושלם למי שמחפש בעיקר נוף יפה מהמרפסת. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

עוד המלצות בעמוד חאניה באתר כרתים: לחצו כאן


צילום: אורי מגנוס דותן

זקוקים להמלצה על מלון , דירת נופש או וילה באיזור חאניה?
השאירו לנו פנייה ונשמח לשלוח לכם את האפשרויות המומלצות ביותר - אל תשכחו לציין תאריכים והרכב חדרים על מנת שנשלח הצעות רלוונטיות בלבד

ראו גם את רומא איטליה


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il