האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » קניון לוסיוס - Lousios canyon יוון

קניון לוסיוס - Lousios canyon יוון

קניון לוסיוס Lousios Gorge יוון

קניון לוסיוס Lousios Gorge שבחבל ארקדיה בפלופונסי אינו מפורסם כמו קניון ויקוס בזגוריה או קניון האוס בצפון זגוריה או אפילו כקניון האראכטוס שבצומרקה, אבל הוא מושך אליו מטיילים המתעניינים בטיול באיזור הפלופונס.
מסלול ההליכה הראשי בקניון לוסיוס מתחיל מהכפר המפורסם Dimitsanna ונמשך עד הכפר Stemnitsa תוכנות ניווט למינהן מכירות את המסלול הזה כ-Lousios Gorge Hiking שעשויים להוביל גם לתחילת המסלול בדימיצינה וגם למסלול נוסף המתחיל בקרבת הכפר הליניקו. המסלול עצמו מסומן באופן חלקי, אם אינכם מטיילים מנוסים, מוטב לקחת את המסלול בליווי מודרך על ידי אחת החברות המקיימות גם את הראפטינג בקניון, דוגמאת חברת Peripetia, המדריכים המנוסים יקחו אתכם למסלול חוויתי בקניון שמלווה גם בפיקניק כליל. הליכה במסלול לוסיוס מתאימה גם למשפחות עם ילדים גדולים [רצוי מגיל 12 ומעלה].

ניתן לעשות גם מסלול קצרצר, טעימה, ולצאת מן נקודת התצפית על הקניון, שנמצאת לצד כנסיה, אליה תגיעו אם תסעו מדימיצאנה לכוון Ancient Gorthy, בדרך תראו שילוט אל מנזר Prodromou שיוביל אל הכנסיה והתצפית. שם מחנים את הרכב ויורדים על פי השילוט בשביל אל הקניון, הליכה של כעשרים דקות במורד הקניון, תוביל אתכם אל מנזר פרודרומו, שהוא מנזר שחיים בו נזירים גם כיום וניתן ואף מומלץ להיכנס לבקר, המנזר יפיפה גם מבחוץ וחצוב בסלע.

וכמובן, האטרקציה המרכזית בקניון לוסיוס הוא הראפטינג על נהר הלוסיוס. חוויה מלאת אנדרנלין מהנה. ראפטינג על הלוסיוס הוא אחד המרגשים ביוון, בשל אופיו של הנהר. הפעילות אפשרית לילדים מגיל 8, וזאת חוויה נהדרת שלא כדאי לפספס בטיול בפלופונס. את הראפטינג יש לתאם מראש בפניה ל-חברת Peripetia
ראו גם את : קניון ויקוס - אגרפה קרוסרמה מארקס


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il