האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » אגם פרספה, צפון יוון, Prespes lake at north Greece - יוון והאיים

אגם פרספה, צפון יוון, Prespes lake at north Greece - יוון והאיים

Prespes lake at north Greece

אגם פרספה Prespa lake אשר בצפון יוון, נמצא צפונית לעיר קסטוריה. האגם שוכן על הגבול עם מקדוניה ואלבניה. בעבר הוא שימוש גם מעבר בין שלוש המדינות. מטיילי ג'יפים רבים מגיעים לאגם פרספה כנקודה הצפונית ביותר שלהם בטיול הג'יפים ביוון. עוד תיירים מגיעים במסגרת טיול יום מקסטוריה, האגם נחשב לאחד האגמים היפים של יוון. בחורף, כאשר פסגות ההרים מושלגות מצפונו ודרומו הוא אף דרמטי הרבה יותר. מיני עופות רבים, ציפורים ודגים מצויים באגם וסביבתו, האיזור הוא אחד האיזורים הפחות מתויירים של צפון יוון, ניתן למצוא כאן כפרים ואנשים שהציביליזציה עדיין לא הגיעה אליהם במלוא קידמתה. בהחלט יום טיול סביב אגם פרספה הוא אטרקציה שכדאי לשלב במסגרת טיול שלכם לצפון יווון. שימו לב שאם אתם מגיעים לאגם פרספה מכיוון מזרח [סלוניקי] מומלץ אח"כ להמשיך לכיוון דרום מערב, לכפרי זגוריה ולאיזור צומרקה.

מתכננים טיול בצפון יוון?
ניתן ללון באגם פרספה וסביבתו או בעיר קסטוריה שאינה רחוקה מאד מצפון יוון ההררית. אם אתם בדרך מסלוניקי לזגוריה [ אבל לא בדרך הרגילה ] אלא בדרך האיטית העוברת תחילה גם באיזור המעיינות החמים בפוזאר ובמפלים של אדסה, האיזור של אגם פרספה בהחלט שווה במסלולים מסויימים יום טיול אחד מתוך הטיול שלכם בצפון יוון, אך פחות מתאים לטיול הקלאסי של צפון יוון ההררית, תהנו!

הפיתוח המועט באיזור זה של יוון נובע מהעובדה שעד תחילת שנות ה-70 אגם פרספה היה בעיקר מחנה צבאי סגור של הצבא היווני, ולא הותרה במקום בנייה או פיתוח לצרכי תיירות. מיקום האגם על גבולות אלבניה ומקדוניה היווה תמיד נקודה מתוחה מבחינה מדינית, וממשלת יוון חיזקה במשך השנים את אחיזת הצבא במקום. לקראת אמצע שנות השבעים סקרנים מכל העולם התחילו לעשות דרכם אל אגם פרספה גם לצורך מעבר למקדוניה [אוכריד] הנמצאת כמה עשרות קילומטרים בלבד מהגבול. עם הזמן הצבא זנח את האיזור ורק בתחילת שנות השמונים נבנו כאן מספר מלונות ותשתית תיירותית מינימלית. האזור נותר בתולי ברובו, ואם אתם מחפשים את הכפרים של פעם, והאיטיות של צפון יוון המעבר באגם פרספה בהחלט משתלם. הזמן הטוב ביותר לביקור בפרספה הוא בעונת הפשרת השלגים [מאי, יוני] אז הטבע כאן בשיאו. פרספה נמנה גם על היעדים המומלצים לתצפיות על ציפורים. ראו גם צפרות ביוון.

השכרת רכב ביוון דרך אתר יוון והאיים!

אתר יוון והאיים הוא שותף בכיר של אתר ההזמנה אליו אנו מפנים, לכן אם אתם מתחילים את הליך ההשכרה של הרכב בלחיצה על קישור מאתר יוון והאיים, נוכל לעזור לכם מול אתר ההזמנה וחברת ההשכרה במקרה של חס וחלילה תקלה או בעיה עתידית מול חברת ההשכרה. כל זה בדיוק באותה עלות וללא תוספות או עמלות, שקט נפשי ובטחון ב 0% עמלה!

למידע נוסף והזמנה »

לינה בקרבת אגם פרספה
הביקור באגם פרספה מתאים למבקרים בעיירה קסטוריה Kastoria היושבת על שפת אגם אחר ונמצאת שעה נסיעה מפרספה.
מלון מומלץ בקסטוריה הוא Chloe Hotel
מלון קלואי נמצא במיקום מצוין בחלק השקט של קסטוריה עם נוף נהדר של האגם הפסטורלי.
החדרים חדשים ונעימים ובעלת הבית מקסימה.
לפרטים נוספים והזמנה לחצו כאן

 

 ראו גם : טיול צפרים ביוון | טיול שלכת ביוון | 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il