האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » נמפאו Nymfaio ומקלט הדובים arcturos - יוון

נמפאו Nymfaio ומקלט הדובים arcturos - יוון

נימפאו Nymfaio ומקלט הדובים Arcturos - יוון

הכפר נימפאו Nymfaio הוא כפר יפה וציורי השוכן במערב מחוז מקדוניה בצפון יוון, וחלק מתת המחוז פלורינה Florina, כ-25 קילומטר דרומית לעיר פלורינה, בירת המחוז. בכפר חיים כיום כ-120 תושבים בלבד. הכפר נימפאו שוכן בגובה 1350 מטר.
הוקם על ידי הוולאכים במאה ה-14, כאשר תושבים ברחו אל ההרים בעקבות כיבוש עותומאני עקוב קרבות.
הכפר הציורי, עם בתי אבן עתיקים, מושך אליו תיירות, בעיקר מקומית. בסופי שבוע בפרט, הכפר תוסס ומרכז הכפר מתמלא אדם בבתי הקפה ובמסעדות.
במרכז הכפר ניצב מוזיאון הפולקלור, במבנה אבן מרשים. במוזיאון מוצגים תלבושות, כלי אוכל, תכשיטים, רהיטים ועוד, מפולקלור הכפר והמתיישבים הראשונים. אבל האטרקציה המרכזית בנימפאו וללא ספק מוקד המשיכה העיקרי אל הכפר, היא מקלט הדובים הממוקם בסמוך.
מתוך הכפר יוצא מסלול מסודר והליכה יפה ונעימה ביער של כ-15 דקות, מובילה אל מקלט הדובים Arcturos


הדרך אל מקלט הדובים Arcturos בכפר נימפאו (צילומים: שרית דוידובסקי)

מקלט הדובים בנימפאו הוא פרוייקט מיוחד של פעילי סביבה. במקום פועלת העמותה שאוספת, מטפלת ומשקמת דובים שאינם יכולים לחזור אל הטבע, דובים שנאספו מקרקסים, מגני חיות ואף מאנשים פרטיים. דובים שחיו חיי שבי ואינם מורגלים להסתגלות בטבע. המקלט הוא למעשה יער רחב בו חיים הדובים ומטופלים. דובים צעירים שמגיעים למקלט, מסוגלים לאחר תקופת הסתגלות לחזור אל הטבע, תחת מעקב של העמותה. דובים מבוגרים שחיו חיי שבי, הסיכוי שלהם לחזור לטבע הוא נמוך מאד. מספר הדובים בשמורה משתנה, נכון לשנת 2021 בשמורה חיים 20 דובים. לדברי נציג המקלט, בצפון יוון חיים כיום בטבע למעלה מ-500 דובים - כך הם מעריכים על פי שיטות המחקר שלהם בנושא.
הביקור בשמורה הוא בקבוצות, בליווי מודרך בלבד, כחלק מדאגה לרווחת הדובים. אין צורך להזמין סיור מראש. המקלט פתוח מדי יום למעט ימי רביעי, בין 10:00-16:30 - סיור אחרון יוצא בשעה 16:00. 


שמורת הדובים Arcturos

מתי מתאים לבקר בנימפאו?
עקרונית כל השנה. כאמור, בסופי שבוע יותר תוסס פה, כיוון שמגיעים למקום הרבה תיירים יווניים. 
מתאים כעצירה בדרך למי שבדרכו מסלוניקי (או האיזור) לכוון קסטוריה Kastoria 

לינה בנימפאו
במידה ותעדיפו לבלות פה את הלילה, תוכלו להינות באחד ממקומות האירוח בכפר. אין הרבה מקומות לינה, שכן הכפר הוא קטן ואפשר למנות את מקומות הלינה על יד אחת. מתוכם שניים מומלצים. כמובן מדובר באירוח כפרי, משפחתי ומסורתי, ולא במלונות פאר:

Guesthouse Enterne
בית הארחה מומלץ במרכז נימפאו. בבית אבן מסורתי, בעיצוב חם והררי, תוכלו להתארח לילה בכפר היפה ולהינות מהחוויה המקומית. החדרים נוחים ומעוצבים גם הם בסגנון הקלאסי של המקום. ארוחת בוקר טובה ואווירה הררית חמה לצידה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Nymfes Hotel
מלון קטן ובוטיקי בכפר נימפאו, בחלק העליון של הכפר. מומלץ גם הוא למי שרוצה ללון לילה בנימפאו. המלון הזה כמו הקודם, מעוצב בסגנון הניאו קלאסי המסורתי, עיצוב חם האופייני לכפרים ההררים. בימי שמש תוכלו לאכול את ארוחת הבוקר הטובה בטרסה של המלון הצופה אל בתי הכפר והנוף ההררי. תוכלו להינות גם מהוט-טאב שזמין לאורחי המלון. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

.

מוזיאון הפולקלור בנימפאו


בימי ראשון בתי הקפה בכפר מתמלאים בתיירים (רובם יווניים)

ראו גם צבי ים ביוון


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il