האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » לפקדה » השכרת רכב בלפקדה

השכרת רכב בלפקדה

השכרת רכב בלפקדה

יוצאים לחופשה בלפקדה? מחפשים לשכור רכב למהלך חופשתכם? בעמוד זה ריכזנו את כלל המידע וההמלצות להזמנת רכב בלפקדה. להזמנה ישירה כעת לחצו כאן.

מה צריך לדעת לפני הזמנת רכב בלפקדה?

האם יש צורך ברישיון בינלאומי?

כן! חובה להוציא גם רישיון בינלאומי אך לקחת גם את הישראלי. מאד פשוט, לוקח דקות וכמה שקלים להוציא רישיון בינלאומי בחנויות אופטיקה רבות ברחבי הארץ ובכל סניפי מ.מ.ס.י.

מאיזה גיל מותר להשכיר רכב?

ביוון הגיל המינימאלי להשכרת רכב הוא 21.

כמה עולה להשכיר רכב בלפקדה?

המחירים משתנים בהתאם לסוג הרכב ובהתאם לעונה. בעונת הקיץ המחירים גבוהים ורכב קטן ידני יתחיל ב-40 יורו ליום. רכבים יותר גדולים ויוקרתיים עשויים להגיע למחירים של מעל 100 יורו ליום. רכבים אוטומתיים יקרים ב-15 אחוזים מרכבים ידניים, ויש מעטים יותר מהם. מחוץ לעונת הקיץ המחירים נמוכים משמעותית.

מתי להזמין את הרכב?

כדי להבטיח לעצמכם את ההצעה הטובה ביותר, מומלץ להזמין כשעדיין יש הרבה זמינות ולא בסמוך לעונה. ככל שהעונה תתקרב ישארו רק ההצעות הגבוהות ביותר. אין בעיה להזמין חודשים רבים מראש, למעשה בהזמנה בקישור זה, תוכלו להזמין כעת ועם אפשרות ביטול מלא עד 48 שעות לפני.

האם ניתן להפליג עם הרכב?

חשוב לבדוק מול חברת ההשכרה אם מאפשרת הפלגה עם הרכב, לא כולן מאפשרות זאת. וגם לא כל החברות מבטחות רכב בעת הפלגה. חברות מסויימות, וביניהן הרץ, סיקסט, אויס, באדג'ט, טריפטי, נשיונאל ואנטרפרייס, מאפשרות הרחבת ביטוח להפלגה Ferry Fee. את הביטוח הזה ניתן להוסיף רק בעת איסוף הרכב, לא בעת ההזמנה ולא אחרי שאספתם את הרכב. המחיר משתנה בהתאם לסוג הרכב ונע בין 45-70 יורו תוספת.

נקודות חשובות לפני הזמנת רכב אונליין

על שם מי צריכה להיות ההזמנה?

ההזמנה חייבת להיות על שם הנהג. בעת איסוף הרכב בעל ההזמנה הוא זה שנדרש להציג את רישיונות הנהיגה.

בחירת היעד

כמה אפשרויות לפניכם: למגיעים מאתונה כמובן ראו השכרת רכב באתונה. למגיעים משדה התעופה אקטיון. לאיסוף מהעיר לפקדה (יופיע רק לפקאדה), לאיסוף מהעיירה נידרי, ולאיסוף מהעיירה אגיוס ניקיטאס. לאחר שרשמתם לפקדה בתחילת תהליך הזמנת הרכב, יהיו תוצאות שונות והצעות שונות, הקפידו לשים לב למיקום הרכב שמופיע בכחול בתוך המסגרת של כל רכב והזמינו בהתאם.

תוספות בהזמנת הרכב

לאחר שבחרתם את הרכב, תעברו לבחירת התוספות. מדובר בתוספות שאינן כלולות במחיר הרכב והן לבחירה. בין השאר ניתן להזמין מושב לתינוק, צמיגי חורף, וחשוב מכל: ביטוח לרכב. מומלץ להוסיף ביטוח ולקרוא בקפידה מה הוא כולל.

החזרת הרכב לא במקום האיסוף

במסך הראשון, מתחת לבחירת היעד והתאריכים, ניתן לסמן במשבצת במידה ואתם רוצים להחזיר את הרכב במיקום שאינו מקום האיסוף. שירות זה כרוך בתשלום שנקבע על ידי החברה בהתאם למיקום. במידה ומחזירים במקום האיסוף, אין צורך לסמן במשבצת.

אישור ההזמנה

בתום ההזמנה תקבלו אישור. אנו ממליצים לעבור בקפידה על כל הפרטים. במידה ומצאתם טעות, תוכלו להיכנס לאיזור האישי באתר הזמנת הרכב ולתקן את הטעות.

איסוף והחזרת הרכב

מאיפה לאסוף את הרכב?

בהתאם לבחירה שעשיתם בעת הזמנת הרכב, אם זה משדה התעופה אקטיון, מהעיר לפקדה, מנידרי או מאגיוס ניקיטאס, ואולי בכלל מאתונה. חשוב לבדוק באישור ההזמנה אם יש הנחיות מיוחדות לגבי נקודת האיסוף.

אילו מסמכים להציג?

במעמד איסוף הרכב הנהג נדרש להציג את רישיונות הנהיגה הישראלי והבינלאומי, שניהם כמובן צריכים להיות בתוקף. בנוסף יש להציג כרטיס אשראי בינלאומי בתוקף, עליו חברת ההשכרה תסגור מסגרת שתשוחרר רק בעת החזרת הרכב באופן תקין. סכום המסגרת בכפוף לנהליה של כל חברה.

בקרת הרכב

כשתקבלו את הרכב מומלץ וחשוב לבדוק אותו היטב בנוכחות נציג חברת ההשכרה, ולוודא שהוא מסמן את הפגמים אם יש כאלה, בטופס הייעודי. עוד מומלץ בנוכחותו, לצלם את הרכב באופן שניתן לראות בבירור את הפגמים.

דלק

כשתקבלו את הרכב, הנציג ימלא בטופס גם את מד הדלק שאותו קיבלתם, עם כמות דומה של דלק אתם נדרשים להחזיר את הרכב. וודאו גם מה סוג הדלק שהרכב צורך, אם בנזין או דיזל והקפידו למלא בהתאם.

פרטי התקשרות

מומלץ לרשום לפניכם טלפון להתקשרות עם חברת ההשכרה על כל בעיה או תקלה שאתם עשויים להיתקל בה.

נהיגה בלפקדה - מידע כללי

נהיגה בלפקדה כוללת סוגים רבים של תוואי שטח: גם עירוני (בעיר לפקדה), גם הררי וגם בינעירוני, וגם על אוטוסטרדה על מנת להגיע בין אם זה מאתונה או מאקטיון.
הנהיגה בלפקדה אינה שונה מנהיגה בארץ, גם פה נוהגים בצד שמאל. כל התמרורים כמוכר לנו מהארץ, וכמובן שיש להפקיד על נהיגה חוקית ובטוחה, מתן זכות קדימה, ציות לתמרורי הגבלת מהירות, הדלקת אורות, חניה במקומות המותרים בלבד. ונהיגה זהירה ואיטית בתוואי שטח הררי ובכפרים המיושבים.

חברות השכרת רכב בלפקדה

בלפקדה - כלומר בשדה התעופה אקטיון - פועלות חברות השכרת הרכב הבינלאומיות Hertz ו-Avis ושתיהן מקבלות דירוג גבוה במדד שביעות רצון לקוחות. עוד בלפקדה ניתן למצוא חברות מקומיות כמו Thrifty, Green Motion, Autounion, National, Enterprise ואף חברות מקומיות יותר שניתן למצוא בנידרי, באגיוס ניקיטאס ובעיר לפקדה. מומלץ להיכנס לעמוד השכרת רכב באתר יוון והאיים על מנת לבחון את הדירוג של החברות לפני שמזמינים את הרכב, כיוון ששירות הוא נושא חשוב מאד בתחום השכרת הרכב.

טיולים עם רכב בלפקדה

לפקדה הוא יעד שמצריך רכב, כיוון שמדובר באי גדול עם עיירות חוף וכפרים הרריים, הרבה חופים מרהיבים, זהו יעד לטיולים. אם אתם מחפשים יעד לבטן גב לרזורט על חוף הים, בוודאי הייתם בוחרים יעד אחר ביוון שסוג חופשה זאת הוא יותר טבעי לו. בלפקדה, מרבית התיירים ילונו בוילות או דירות או מלונות קטנים בכפרים השונים באי, ומשם יצאו לטיולים וחופים ברחבי האי. מומלץ להיכנס לעמוד לפקדה באתר יוון והאיים, כדי לקבל את מיטב ההמלצות והמידע על לפקדה.

תחבורה ציבורית בלפקדה

במידה ואתם לא נוחתים בשדה התעופה אקטיון שנמצא צפונית ללפקדה, אלא מגיעים לאתונה, ניתן להגיע ללפקדה באוטובוס מאתונה היוצא 4 פעמים ביום מתחנה מרכזית Kifissos, העלות לכוון היא כ-40 יורו לאדם. או להזמין נהג פרטי לאיסוף משדה התעופה ועד לפקדה, בפניה למייל [email protected].
בלפקדה פועלים גם קווי אוטובוס בין הישובים והכפרים באי. כדי למצוא לוחות זמני אוטובוסים, חפשו אונליין Ktel Lefkada. כאמור, בלפקדה רכב הוא הכרחי וקשה להסתמך על תחבורה ציבורית בלבד.

מדרום לפקדה ניתן להפליג אל האי קפלוניה, מ-Vasiliki בלפקדה, אל Fiskardo בקפלוניה. לוחות זמנים ניתן לבקש מהמארחים שלכם, התדירות יחסית גבוהה.

סוגים נוספים של השכרת רכב בלפקדה

השכרת רכב גדול

הרכב הגדול ביותר שניתן להשכיר ביוון לנהיגה עצמאית הוא רכב של 9 מושבים. זמינות של רכבים אלה נמוכה מאד ומומלץ להזמין ככל שניתן מראש על מנת להבטיח זמינות. מחירי רכב 9 מושבים בקיץ יתחילו ב-150 יורו ליום. הרכבים הללו בעלי גיר ידני בלבד.
רכבים של 7 מושבים, יש לשים לב, חלקם גדולים וחלקם הם של 5+2 כלומר שני מושבים באים על חשבון מקום מטען ובמקרה כזה לא ניתן לקחת 6 או 7 נוסעים עם מזוודות.

הזמנת רכב עם נהג פרטי

רבים מגיעים מאתונה אל מרינה לפקדה כדי לצאת משם להפלגה, במקרה זה מיותר להשכיר רכב ומומלץ להזמין נהג פרטי שיאסוף מאתונה או משדה התעופה של אתונה, לכל גודל של קבוצה, ויקח אתכם אל מרינה לפקדה, או לכל יעד אחר בלפקדה. להזמנת נהג פרטי פנו במייל [email protected] באנגלית, עם פירוט של יעד, תאריך ומספר נוסעים.

שאלות ויצירת קשר

יש לכם שאלות בנוגע להשכרת רכב בלפקדה? זקוקים להמלצות לינה בלפקדה? מוזמנים לפרט בתיבה מטה ונשמח להשיב:

מתכננים חופשה ביעדים נוספים ביוון?
ראו גם השכרת רכב באתונה, השכרת רכב בסלוניקי, השכרת רכב בסנטוריני


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il