האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

השכרת רכב בלסבוס

השכרת רכב בלסבוס

מתכננים חופשה בלסבוס? מחפשים רכב להשכרה באי? בעמוד זה ריכזנו את המידע המלא וההמלצות להזמנת רכב בלסבוס. להזמנת רכב כעת, לחצו כאן.

חשוב לדעת לפני הזמנת רכב בלסבוס

האם צריך רישיון בינלאומי?

כן, עליכם לקחת את שני הרישיונות: הישראלי והבינלאומי. פשוט וזול להוציא רישיון בינלאומי בחנויות אופטיקה רבות בארץ ובכל סניפי מ.מ.ס.י.

מאיזה גיל ניתן להשכיר רכב?

השכרת רכב ביוון אפשרית מגיל 21.

כמה עולה להשכיר רכב?

המחיר משתנה בהתאם לסוג/גודל הרכב ובהתאם לחודשי השנה. בקיץ, הביקוש גבוה וכך גם המחיר. רכב קטן בקיץ יתחיל בכ-40 יורו ליום, בחורף יכול לעלות גם פחות מ-20 יורו ליום. רכבים גדולים יותר יתחילו ב-50-60  יורו ליום בקיץ. המחירים מתייחסים לרכב ידני ולפני תוספת ביטוח. רכב אוטומט יעלה בדרך כלל כ-10-15 אחוז יותר.

מתי להזמין?

אם אתם מתכננים לנסוע לאי לסבוס בקיץ, מומלץ להזמין רכב מוקדם ככל שניתן, כיוון שההצעות האטרקטיביות נחטפות. בהזמנה ישירה בקישור זה, תוכלו להזמין כעת ועם אפשרות ביטול מלאה עד 48 שעות לפני. הבטיחו לעצמכם רכב. אם נוסעים מחוץ לעונה, לרוב אין בעיה להזמין גם שבוע לפני.

האם ניתן להפליג עם הרכב?

לרוב, סוכנויות הרכבים באיים, אינן מאפשרות הוצאת רכב מהאי, ורבות גם אינן מבטחות רכב בהפלגה, אך יש לבדוק נקודתית. חברות מסויימות, כמו הרץ, סיקסט, אויס, באדג'ט, טריפטי, נשיונאל ואנטרפרייס, מאפשרות הרחבת ביטוח להפלגה. את הביטוח הזה ניתן להוסיף רק בעת איסוף הרכב, לא בעת ההזמנה ולא אחרי שאספתם את הרכב. המחיר משתנה בהתאם לסוג הרכב ונע בין 45-70 יורו תוספת. וכאמור לא בכל יעד.

נקודות חשובות להזמנת רכב אונליין

על שם מי צריכה להיות ההזמנה?

השם על ההזמנה צריך להיות של הנהג. במועד איסוף הרכב הוא זה שנדרש להציג את רישיונות הנהיגה שלו.

בחירת היעד

בלסבוס ניתן להזמין את הרכב לאיסוף בשדה התעופה אודיסאס אליטיס או בעיר מיטליני (יופיע פשוט כלסבוס בתוצאות החיפוש).

תוספות בהזמנת הרכב

לאחר בחירת הרכב, תתקדמו עם ההזמנה ותוכלו לבחור תוספות  שאינן כלולות במחיר הרכב. לא חובה, אלא בחירה: בין השאר ניתן להזמין מושב לתינוק, צמיגי חורף, והכי חשוב: ביטוח לרכב. מומלץ להוסיף ביטוח ולקרוא בקפידה מה הוא כולל.

אישור ההזמנה

בתום ההזמנה תקבלו אישור. רצוי לעבור בקפידה על כל פרטי ההזמנה. במידה ומצאתם טעות, תוכלו להיכנס לאיזור האישי באתר הזמנת הרכב ולתקן את הטעות.

איסוף והחזרת הרכב

היכן לאסוף את הרכב?

בהתאם לבחירתכם בעת ההזמנה - בעיר או בנמל התעופה. חשוב לבדוק באישור ההזמנה אם יש הנחיות מיוחדות לגבי נקודת האיסוף.

אילו מסמכים יש להציג בעת איסוף הרכב?

בדלפק קבלת הרכב, על הנהג להציג את רישיונות הנהיגה הישראלי והבינלאומי שלו, שניהם צריכים להיות בתוקף מן הסתם. כמו כן תידרשו למסור כרטיס אשראי בינלאומי בתוקף. חברת ההשכרה תסגור מסגרת אשראי שתשוחרר רק בעת החזרת הרכב באופן תקין. סכום המסגרת בכפוף לנהליה של כל חברה.

בקרת הרכב

כשתקבלו את הרכב מומלץ וחשוב לבדוק אותו היטב בנוכחות נציג חברת ההשכרה, ולוודא שהוא מסמן את הפגמים אם יש כאלה, בטופס הייעודי. עוד מומלץ בנוכחותו, לצלם את הרכב באופן שניתן לראות בבירור את הפגמים.

דלק

כשתקבלו את הרכב, הנציג ימלא בטופס גם את מד הדלק שאותו קיבלתם, עם כמות דומה של דלק אתם נדרשים להחזיר את הרכב. וודאו גם מה סוג הדלק שהרכב צורך, אם בנזין או דיזל והקפידו למלא בהתאם.

פרטי התקשרות

מומלץ לרשום לפניכם טלפון להתקשרות עם חברת ההשכרה על כל בעיה או תקלה שאתם עשויים להיתקל בה.

חברות השכרת רכב בלסבוס

חברות השכרת הרכב הפעילות בלסבוס הן - הבינלאומיות Hertz ו-Avis ושתיהן מקבלות דירוג גבוה במדד שביעות רצון לקוחות. עוד בלסבוס ניתן למצוא חברות מקומיות כמו Thrifty, Green Motion, Autounion, National, Enterprise, Exer. מומלץ להיכנס לעמוד השכרת רכב באתר יוון והאיים על מנת לבחון את הדירוג של החברות לפני שמזמינים את הרכב, כיוון ששירות הוא נושא חשוב מאד בתחום השכרת הרכב.

נהיגה בלסבוס - מידע כללי

לסבוס הוא אי גדול ונהיגה בלסבוס כוללת סוגים שונים של תוואי שטח וכבישים: עירוניים, בינעירוניים, כפריים, הרריים, מפותלים.... אך באופן כללי הנהיגה בלסבוס אינה שונה מנהיגה בארץ, נוהגים בצד שמאל. ומצייתים לכל התמרורים: מתן זכות קדימה, ציות לתמרורי הגבלת מהירות, הדלקת אורות, חניה במקומות המותרים בלבד. ונהיגה זהירה ואיטית בתוואי שטח הררי ובכפרים המיושבים.
סעו בזהירות והקפידו על כללי התנועה.

טיולים עם רכב בלסבוס

האי לסבוס הוא האי השלישי בגודלו ביוון, ואיים גדולים טומנים בחובם גם הרבה טבע ומסלולי טיול, חופים, ישובים, כפרים ובלסבוס גם מעיינות חמים ועיר שתוססת כל השנה. כדי להכיר את האי באמת ולטייל אל פינותיו, צריך רכב, כי עם תחבורה ציבורית ניתן להגיע רק אל הישובים המרכזיים. בעמוד לסבוס באתר יוון והאיים תוכלו לקרוא ולמצוא המלצות בלסבוס.

תחבורה ציבורית בלסבוס

כאמור, לסבוס אי גדול ופעיל כל השנה, אוכלוסיה חיה ועובדת באי ולכן יש גם מערך אוטובוסים שמגיע ממטליני לשאר הישובים באי. ניתן למצוא לוחות זמנים של קווי האוטובוס בלסבוס בחיפוש אונליין של Ktel Lesbos עם מנוע חיפוש נח שכולל רשימה ארוכה של ישובים באי, ועליכם לבחור נקודת מוצא ויעד ותמצאו את שעות הנסיעה.
קשרי ההפלגה מנמל מיטליני כוללים רשימת יעדים ובהם: קבאלה (עיר בצפון מזרח יוון), האיים: לרוס, לימנוס, מיקונוס, פאטמוס, חיוס, פורני, איקריה, סאמוס, סירוס ואף הפלגה אל נמל סלוניקי. ההפלגות יוצאות בתדירות משתנה בהתאם ליעדים, בין פעם בשבוע למדי יום. את לוחות הזמנים ניתן למצוא בעמוד הפלגות באתר יוון והאיים.

סוגים נוספים של השכרת רכב

השכרת רכב גדול בלסבוס

הרכב הגדול ביותר שניתן להשכיר ביוון לנהיגה עצמאית הוא רכב של תשעה מושבים. במנוע החיפוש יש לחפש מיניואן ותקבלו את הרכבים הגדולים של 9 מושבים או של 7 מושבים - יש לשים לב שרכבים של 7 הם לרוב של 5+2 כלומר ששני מושבים הם על חשבון מקום למטען ולכן לא מתאימים לנסיעה של שישה או שבעה אנשים עם מזוודות. הרכבים הגדולים הם גיר ידני בלבד. הזמינות שלהם נמוכה יותר ולכן יש להזמין מספיק זמן מראש אם זקוקים לרכב גדול בקיץ.

שאלות ויצירת קשר

אם יש לכם שאלות נוספות? אם זקוקים להמלצת לינה בלסבוס? מוזמנים לפרט בתיבה זאת ואנו באתר יוון והאיים נשמח לענות:

מתככנים חופשה ביעדים נוספים ביוון?
ראו גם השכרת רכב ביואנינה, השכרת רכב בקפלוניה, השכרת רכב בסירוס


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il