האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

השכרת רכב ברתימנו כרתים

השכרת רכב ברתימנו כרתים

יוצאים לחופשה ברתימנו בכרתים? מחפשים להשכיר רכב למהלך חופשתכם? קראו עמוד זה בו ריכזנו את המידע המלא וההמלצות להזמנת רכב ברתימנו. להזמנת רכב כעת לחצו כאן.

מידע חשוב לפני הזמנת רכב ברתימנו

האם ניתן לאסוף את הרכב ברתימנו?

כן. במרכז רתימנו בסמוך לנמל יש מספר קטן של סוכנויות מקומיות.
במידה ורוצים את הרכב מייד עם הגיעכם לכרתים, מוטב לבחור איסוף בשדה התעופה הרקליון או חאניה בהתאם ליעד נחיתתכם.

האם נדרש רישיון בינלאומי?

כן. יש להציג את שני הרישיונות - בינלאומי וישראלי, שניהם צריכים להיות בתוקף כמובן. רישיון בינלאומי קל ומהיר להוציא בסניפי מ.מ.ס.י ובאופטיקות רבות ברחבי הארץ.

מה עלות השכרת רכב?

בעונת הקיץ עלות השכרת רכב ברתימנו מתחילה ב50-55 יורו ליום. כאשר מזמינים רכב לאיסוף בהרקליון ההיצע רחב יותר וניתן למצוא רכבים גם ב-40-45 יורו ליום. מחוץ לעונה המחיר משמעותית זול יותר ועומד על 20 יורו ליום ופחות מזה.

מתי להזמין?

על מנת להבטיח את ההצעות הזולות יותר ואת הזמינות הגבוהה של הרכבים, מומלץ להזמין מוקדם ככל שניתן. בהזמנה בקישור זה, תוכלו להזמין רכב עם ביטול מלא עד 48 שעות לפני, מה שמקל על הההזמנה.

מאיזה גיל ניתן להשכיר רכב?

מגיל 21 ניתן להשכיר רכב ביוון.

האם ניתן להפליג עם הרכב?

מבחינה טכנית, רכבים עולים למעבורות (לא לרחפות קטנות), אבל חברות ההשכרה אינן מאפשרות הוצאת רכבים מהאי ואינן מבטחות את הרכב בהפלגה.

נקודות לדעת לפני הזמנת רכב אונליין

שם המזמין

חייב להיות השם של הנהג והוא זה שנדרש להציג את הרישיונות שלו בעת איסוף הרכב.

בחירת היעד

שימו לב שבחיפוש איסוף ברתימנו, התוצאות יכללו מגוון יעדים בכרתים. במידה ומעוניינים לאסוף רכב עם נחיתתכם בחרו איסוף בשדה התעופה (הרקליון או חאניה). במידה ומעוניינים לאסוף רכב ממרכז העיר רתימנו, חפשו בתוצאות את הרכבים בכרתים - רתימנו (מופיע בכחול במסגרת של כל הצעה בתוצאות החיפוש).

תוספות לבחירה

במהלך ההזמנה תעלה האפשרות לתוספות שאינן כלולות, ביניהן: הביטוח - חשוב לקרוא מה כולל, ותוספת מושב לתינוק - חשוב להזמין בשלב זה, כי במועד האיסוף אין הבטחה שיהיה זמין במידה ולא הזמנתם. תוספת המחיר תצויין ליד התוספת הנבחרת ותתווסף לסך ההזמנה.

החזרת הרכב שלא במקום האיסוף

במסך הראשי מתחת לבחירת היעד והתאריכים יש משבצת ריקה שיש לסמן במידה ורוצים להחזיר את הרכב שלא במקום האיסוף. האפשרות יכולה להיות החזרה ביעד אחר בכרתים אך לא מחוצה לה, עשוי להיות כרוך בתוספת עלות.

סימון גיל הנהג

במסך הראשי בנוסף יש משבצת נוספת המסומנת במידה והנהג בין גיל 30-65, במידה ואתם לא בטווח הגילאים הזה, הורידו את הסימון וציינו את גילכם. נהגים שבין גיל 21-30 ונהגים שבין 65-70, רשאים להזמין, רק מחיר הביטוח הוא שונה.

אישור הזמנה

חשוב לעבור על פרטי האישור. במידה ומצאתם טעות, תוכלו להיכנס באמצעות מספר ההזמנה לאיזור האישי באתר הזמנת הרכב ולתקן את הטעות.

איסוף והחזרת רכב ברתימנו

נקודת האיסוף

לאוספים את הרכב בעיירה רתימנו, סוכנויות הרכב נמצאות במרכז העיר בסמוך לנמל. באישור ההזמנה יצויין מיקום מדוייק.

אילו מסמכים צריך להציג?

המזמין, הנהג, צריך להציג את רישיונותיו התקפים - הישראלי והבינלאומי, ובנוסף אשראי בינלאומי בתוקף, עליו תיסגר מסגרת אשראי שתשוחרר עם החזרת הרכב במצב תקין.

בקרת הרכב

חובה לבדוק את הרכב היטב בעת איסופו, לוודא שנציג החברה מסמן את הפגמים בטופס הייעודי. מומלץ לצלם את הרכב ואת פגמיו במידה וקיימים.

דלק

עם קבלת הרכב יצויין בטופס המסירה את מדד הדלק ברכב שקיבלתם, עם כמות דומה של דלק עליכם להחזיר את הרכב. בנוסף בידקו מה סוג הדלק שהרכב צורך.

נהיגה ברתימנו ובכרתים - מידע כללי

הנהיגה ברתימנו ובכרתים בכלל כוללת תוואי שטח מגוונים: יישובים, בהם הנהיגה איטית, נסיעה הררית שגם דורשת נסיעה איטית ונהיגה בכביש הבינעירוני הראשי של כרתים.
חוקי התנועה זהים לאלה בארץ וכמובן יש לנהוג על פיהם ולציית לתמרורים ולהגבלות המהירות.

חניה

במרכז העיירה רתימנו, באיזור העיר העתיקה, יש לחנות בחניונים המסודרים בלבד. חניה חופשית אפשרית במקומות שאין איסור, אך בעונת התיירות קשה למצוא חניה שלא בחניון. 

חברות השכרת רכב ברתימנו

החברות הפעילות ברתימנו הן חברות מקומיות בלבד - Thrifty, Green Motion, Enterprise, SK rent 
מומלץ לבחון את מדד שביעות רצון הלקוחות המפורסם ומתעדכן בעמוד השכרת רכב של אתר יוון והאיים.

שעות פעילות הסניפים

ברתימנו חברות השכרת הרכב פועלות בשעות המקובלות של חנויות, ובעונה זה אומר בין 09:00 בבוקר ועד שעות הערב.

טיולים עם רכב ממחוז רתימנו

מחוז רתימנו הוא אחד מארבעת המחוזות של האי כרתים ומתפרס מצפון לדרום במרכז האי, מערבית למחוז הרקליון ומזרחית למחוז חאניה.
בתחומי המחוז ניתן לטייל אל מגוון מעניין של יעדים הכוללים טבע מרהיב, קניונים ומסלולי הליכה וחופי רחצה יפיפיים. מידע על יעדים לטיול במחוז רתימנו בעמוד רתימנו באתר כרתים
גם טיולים במחוז הרקליון ובמחוז חאניה יכולים להיות רלוונטיים לטיול ליוצאים מרתימנו.

תחבורה ציבורית לרתימנו

תחבורה ציבורית הכוללת אוטובוסים מקשרת בין רתימנו להרקליון ולחאניה וכן אל יעדים נוספים בכרתים. את לוחות הזמנים ניתן למצוא בחיפוש אונליין של צירוף המילים KTEL Retymno.
יחד עם זאת, למי שמעוניין לטייל באמת בכרתים, מומלץ לשכור רכב. התחבורה הציבורית טובה ונוחה להגיע ליישובים המרכזיים בלבד.

סוגים נוספים של השכרת רכב ברתימנו

רכבים של 7 או 9 מושבים

הרכב הגדול ביותר שניתן להשכיר ביוון לנהיגה עצמאית הוא רכב 9 מושבים. זמינותם של רכבים אלה נמוכה מרכבים רגילים ומומלץ להזמין הרבה מראש. לגבי רכבים של 7 מושבים, יש לשים לב שלרוב הם כוללים 5 מושבים + 2 מושבים שבאים על חשבון מקום למטען.

הזמנת רכב עם נהג פרטי

ברתימנו ובכל יעד בכרתים ניתן להזמין נהג פרטי לכל גודל של קבוצה, לסיורים וטיולים והסעות בהתאם למיקומכם באי. להזמנה יש לפנות אל [email protected].

שאלות ויצירת קשר

אם יש לכם שאלה בנוגע להזמנת רכב ברתימנו, או שזקוקים להמלצות לינה ברתימנו, מוזמנים לפרט בתיבה זאת ואנו נשמח לעזור:

מתכננים חופשה ביעדים נוספים ביוון?
ראו גם: השכרת רכב בקוס, השכרת רכב בקיתירה


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il