האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

השכרת רכב בסקיאתוס

השכרת רכב בסקיאתוס

יוצאים לחופשה באי סקיאתוס? מחפשים להזמין רכב למהלך החופשה שלכם? מצאו את המידע המקיף וההמלצות בעמוד זה של השכרת רכב בסקיאתוס. להזמנת רכב כעת לחצו כאן

חשוב לדעת לפני הזמנת רכב בסקיאתוס

האם נדרש רישיון בינלאומי?

כן, יש צורך להציג גם רישיון ישראלי בתוקף וגם רישיון בינלאומי בתוקף. הוצאת רישיון בינלאומי היא פשוטה ומהירה בסניפי מ.מ.ס.י ובחנויות אופטיקה ברחבי הארץ.

מתי להזמין את הרכב?

מודקם ככל שניתן, רק כך תבטיחו לעצמכם היצע יותר מגוון ואת המחירים היותר אטרקטיביים. בהזמנה בעמוד זה, ניתן להזמין עם אפשרות ביטול מלא עד 48 שעות לפני מועד איסוף הרכב.

מאיזה גיל ניתן להשכיר רכב?

בכל יוון, אפשרות להשכרת רכב היא מגיל 21. שימו לב למשבצת שיש לסמן בעת ההזמנה, במידה ואתם בין 30-65, עליכם לסמן אותה, אחרת לציין את גילכם.

מחירי השכרת רכב בסקיאתוס

רכבים קטנים בסקיאתוס בעונת הקיץ, מתחילים ב-45 יורו ליום, וג'יפים החל מ-120 יורו ליום. שימו לב שחלק גדול מהאי הוא "Off Road", רכבים קטנים ונמוכים עשויים להיות פחות נוחים בדרכי העפר.

איך ניתן להוזיל מחירי השכרת רכב?

המחירים לעיל הם מחירים התחלתיים, על מנת להבטיח מחירים אלה ולא יקרים יותר, חובה להזמין הרבה מראש. 
שימו לב שרכבים אוטומתיים הם יקרים יותר, ויש ספורים כאלה להשכרה בסקיאתוס.

האם ניתן לעלות עם רכב שכור למעבורת?

חשוב לבדוק מול חברת ההשכרה אם מאפשרת הוצאת רכב מהאי, לרוב זאת אינה אפשרות בסקיאתוס. וגם לא כל החברות מבטחות רכב בעת הפלגה. חברות מסויימות, וביניהן הרץ, סיקסט, אויס, באדג'ט, טריפטי, נשיונאל ואנטרפרייס, מאפשרות הרחבת ביטוח להפלגה. את הביטוח הזה ניתן להוסיף רק בעת איסוף הרכב, לא בעת ההזמנה ולא אחרי שאספתם את הרכב. המחיר משתנה בהתאם לסוג הרכב ונע בין 45-70 יורו תוספת.

איסוף והחזרת הרכב בסקיאתוס

שם המזמין

כאשר מבצעים הזמנה אונליין, ההזמנה חייבת להיות על שם הנהג, והוא זה שיציג את הרישיונות בעת איסוף הרכב.

מהיכן לאסוף?

ניתן לבחור איסוף מנמל התעופה של סקיאתוס או מנמל סקיאתוס (הנמל הימי והעיר הראשית באי). חשוב לשים לב לאחר שמקבלים את תוצאות החיפוש, למיקום הרכב, זה מצויין בכחול  במסגרת של כל רכב שמוצע. המיקום יהיה או 'סקיאתוס - נמל', או 'נמל התעופה סקיאתוס - אלכסנדרוס פאפאדיאמנטיס'

מה צריך להציג בעת איסוף הרכב?

הנהג, שעל שמו גם ההזמנה, נדרש להציג רישיון בינלאומי בתוקף ורישיון ישראלי בתוקף. בנוסף, אשראי בינלאומי תקף שעליו ישבגו פיקדון עד החזרת הרכב.

בקרת הרכב בעת האיסוף

חשוב מאד לבדוק את הרכב בעת קבלתו, לוודא שנציג החברה מסמן את הפגמים כולם בטופס הייעודי. מומלץ לעשות צילום מקיף של הרכב.

דלק

בעת קבלת הרכב יצויין בטופס עם כמה דלק קיבלתם אותו, יש להחזיר את הרכב עם כמות דומה. בידקו בעת איסוף הרכב איזה דלק הרכב צורך, בנזין או דיזל.

נקודות חשובות נוספות בהזמנה אונליין

שם המזמין

כפי שצויין לעיל, ההזמנה חייבת להיות על שם הנהג הראשי, שהוא זה שיציג את רישיונות הנהיגה בעת האיסוף.

תאריכים, שעות ומיקום איסוף הרכב

בעת הזמנת הרכב חשוב לעבור בריכוז על כל הפרטים - התאריכים והשעות (שימו לב שכאשר מזינים שעת החזרה שהיא מאוחרת משעת האיסוף, נוסף יום למניין הימים), ולוודא שבחרתם מיקום נכון של איסוף הרכב.

החזרת הרכב שלא במקום האיסוף

במידה ולא מחזירים את הרכב במיקום איסופו יש לסמן את המשבצת בתחילת תהליך ההזמנה (מופיעה מתחת לחלון עדכון יעד ותאריכים). לא ניתן להוציא רכבים שכורים מהאי ולכן האופציה היחידה היא החזרה בנמל או בשדה התעופה.

תוספות להזמנת הרכב

במהלך הזמנת הרכב, לאחר שבחרתם את הרכב הרצוי, יופיע מסך עם תוספות אפשרויות שניתן להוסיף, וכוללות בין השאר:
ביטוח, הקפידו לקרוא מה הביטוח כולל. מושב לתינוק, נהג נוסף וכו. ליד כל תוספת יצויין גם המחיר שלה שיתווסף לעלות הכוללת של ההזמנה.

אישור הזמנה

בסוף התהליך תקבלו אישור הזמנה עם מספר הזמנה, חשוב לעבור היטב על כל הפרטים ולוודא שנכונים. במידה ונדרשים שינויים, ניתן להיכנס לאתר הזמנת הרכב, לאיזור האישי, ובאמצעות מספר הזמנה לבצע שינויים.

חברות השכרת רכב בסקיאתוס

חברות השכרה הפועלות בסקיאתוס הן Hertz ו-Avis הבינלאומיות שמובילות במדד דירוג לקוחות המופיע בעמוד השכרת רכב באתר יוון והאיים. הרץ בדירוג של 8.5 ואויס עם 8.3.
מבין החברות המקומיות הזמינות בסקיאתוס: Thrifty, Alamos, Enterprise, Exer, Green Motion ו-National, המובילה בדירוג היא טריפטי עם ציון של 8, האחרות עם דירוג נמוך מ-8 ובתחתית הטבלה, גרין מושן עם ציון 4 בלבד.

שעות פעילות הסניפים

בעונת הקיץ חברות השכרת הרכב בשדה התעופה פתוחות כל זמן שנוחתות טיסות, ובנמל פעילות בדרך כלל עד 22:00 או 23:00

נהיגה בסקיאתוס - מידע כללי

כמחצית האי סקיאתוס אינו סלול, כלומר כבישי אספלט סלולים יש בצד המזרחי של האי בעיקר, ורוב הצד המערבי הוא דרכי עפר. מסיבה זאת רבים מהתיירים מעדיפים לקחת רכב שטח ולהגיע לחופים המערביים הנפלאים. גם רכב רגיל יכול לעבור ברוב דרכי העפר, כל עוד הוא לא נמוך מאד.
הנהיגה באי דומה לנהיגה בארץ מבחינת חוקי התנועה, כוון הנהיגה, הגבלת המהירות, מתן זכות קדימה, הדלקת אורות וכו'.
באי אין כבישים מהירים, הנסיעה היא איטית בהתאם למהירות המותרת.

חניה

במקומות שמסומן שהחניה אסורה, לא מחנים. במרכז העיר יש איזורי חניה שבעונה לרוב יהיו עמוסים.

תחבורה ציבורית בסקיאתוס

בסקיאתוס פועל אוטובוס שמגיע מהעיר המרכזית, הנמל, אל ספוטים מרכזיים באי - אל שדה התעופה, חוף קוקונארייס ועוד מספר מיקומים בודדים. אינו נוסע בצד המערבי שכולו דרכי עפר.
מומלץ לשכור רכב בסקיאתוס.
בחוף Koukonaries ניתן לשכור סירה לשייט עצמאי אל החופים המערביים.

kk

לטייל עם רכב בסקיאתוס

כאמור, מחצית מאי אינו סלול, ותחבורה ציבורית אינה מגיעה לשם, אך הדרכים עבירות ומובילות אל החופים הכי יפים באי וגם אל הקסטרו, שרידי המבצר הצופה אל נוף מרהיב. המידע המלא על סקיאתוס והחופים בעמוד סקיאתוס באתר יוון והאיים.

ביקור באיים הסמוכים לסקיאתוס

סקיאתוס הוא היחיד בין האיים הספוראדיים שיש לו שדה תעופה, ובעונה הוא מתמלא בתיירים ותוסס. מנמל סקיאתוס ניתן להפליג מדי יום אל האיים השכנים: אל האי סקופלוס, שנמצע כשעה הפלגה מסקיאתוס, ואל האי אלוניסוס שנמצא כשעתיים וחצי הפלגה מסקיאתוס.
על האיים הללו קראו בקישורים המצורפים.

שאלות ויצירת קשר

יש שאלות שלא מצאתם להן מענה? זקוקים להמלצות לינה בסקיאתוס? מוזמנים לפרט פנייתכם בטופס מטה ונשמח לענות

חושבים על יעדים נוספים ביוון?
ראו השכרת רכב בסקופלוס, השכרת רכב בוולוס


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il