האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

השכרת רכב בוולוס

השכרת רכב בוולוס

העיר וולוס Volos היא העיר הגדולה בפתחו של חצי האי פיליון. לטיול בחצי האי פיליון רכב הוא חובה. לרוב, מטיילים יגיעו לפיליון עם רכב שישכירו באתונה או בסלוניקי, אך קיימת גם דרישה לאיסוף רכב בוולוס. ריכזנו בעמוד זה את כלל המידע וההמלצות שכדאי לדעת לפני הזמנת רכב בוולוס. להזמנת רכב באישור מיידי כעת, לחצו כאן.

חשוב לדעת לפני הזמנת רכב בוולוס

וולוס היא עיר קטנה והיצע הרכבים להשכרה בעיר מוגבל ונמוך בהשוואה לערים הגדולות. סמוך לנמל ניתן למצוא את סוכנויות השכרת הרכב בוולוס.

רישיון נהיגה

עליכם להציג את שני הרישיונות: רישיון ישראלי בתוקף ורישיון בינלאומי, שקל ומהיר להוציא אותו בסניפי מ.מ.ס.י ובאופטיקות רבות ברחבי הארץ.

ביטוח 

בעת הזמנת הרכב, בין התוספות שיוצעו, תוכלו להוסיף גם ביטוח מלא. עם הצגת האופציה להוספה יצויין גם מה כולל הביטוח.

מחירי השכרת רכב

המחירים בעונת הקיץ מתחילים ב-60 יורו ליום לרכב בינוני וגיר רגיל. רכב אוטומט יקר יותר. מחוץ לעונת הקיץ המחירים הרבה יותר אטרקטיביים ויכולים לרדת עד פחות מ-20 יורו ליום.

סוג הרכב המומלץ 

רוב מי ששוכר רכב בוולוס, פניו לטיול בחצי האי פיליון, כיוון שהאיזור ההררי והכבישים צרים, מוטב לקחת רכב לא מאד גדול אבל עם נפח מנוע של לפחות 1400 סמ"ק.
ידני או אוטומט זאת בחירה שלכם, רק חשוב לדעת שרכבים אוטומתיים יש בודדים וחשוב להזמין הרבה מראש, מחירם גם גבוה יותר מרכב ידני.

הזמנה באישור מיידי

כיוון שההיצע מוגבל מאד בוולוס, חשוב להזמין מספיק זמן מראש לעונת הקיץ. בהזמנה ישירה באתר יוון והאיים ניתן להזמין עם אפשרות ביטול של עד 48 שעות לפני מועד האיסוף.
בעמוד השכרת רכב של אתה יוון והאיים ראו גם מדד שביעות רצון לקוחות מחברות ההשכרה השונות.

האם ניתן לעלות עם רכב שכור למעבורת?

לא כל חברות השכרת הרכבים מבטחות רכב בעת הפלגה. חברות מסויימות, וביניהן הרץ, סיקסט, אויס, באדג'ט, טריפטי, נשיונאל ואנטרפרייס, מאפשרות הרחבת ביטוח להפלגה. את הביטוח הזה ניתן להוסיף רק בעת איסוף הרכב, לא בעת ההזמנה ולא אחרי שאספתם את הרכב. המחיר משתנה בהתאם לסוג הרכב ונע בין 45-70 יורו תוספת.

 

איסוף והחזרת רכב בוולוס

מהיכן אוספים את הרכב?

הקפידו לבחור איסוף הרכב ב-וולוס Volos אך שימו לב שהאיסוף הוא במרכז וולוס (הנמל), כיוון שהתוצאות כוללות גם איסוף בשדה התעופה שהוא מרוחק מהעיר ולא רלוונטי וכן איסוף מהאיים השכנים, לכן חשובה תשומת הלב בעת ההזמנה.

מה צריך להציג בעת איסוף הרכב?

יש להציג רישיון נהיגה בתוקף, גם ישראלי וגם בינלאומי וכן כרטיס אשראי בינלאומי תקף ודרכון.

שעות פעילות סניפי השכרת הרכב בוולוס

וולוס היא עיר עם קצב משלה וגם סוכנויות השכרת הרכב בנמל פועלות בשעות המקובלות בוקר עד צהרים, בצהרים סייסטה ופותחים שוב אחר הצהרים עד הערב.

בקרת הרכב לפני איסוף והחזרה

הקפידו לבדוק יחד עם נציג החברה את הרכב ולוודא שהוא מסמן את כל הפגמים. מומלץ לצלם את הרכב מסביב.

דלק

את הרכב יש להחזיר עם כמות רכב דומה לזאת שקיבלתם. וודאו איזה סוג דלק הרכב צורך, אם בנזין או דיזל ומלאו בהתאם.
מחירי הדלק ביוון עומדים על כ-2 יורו לליטר.

איך ניתן להוזיל עלות השכרת רכב?

הדרך להוזיל היא להזמין ככל שניתן לפני הקיץ, גם חצי שנה ויותר, ובפרט ביעד כמו וולוס שההיצע שם מוגבל מאד. גם הזמנת רכב גיר ידני תהיה זולה משמעותית ביחס לרכב אוטומטי.

מאיזה גיל ניתן להזמין רכב?

מגיל 21 ניתן לשכור רכב ביוון. שימו לב למשבצת הגילאים שעליכם לסמן בעת ההזמנה, מי שמתחת לגיל 30 ומעל גיל 65 אינו מנוע מלהזמין, אך עלות הביטוח היא גבוהה יותר.

 

 

חברות השכרת רכב בוולוס

היצע חברות ההשכרה בוולוס מוגבל וכולל את החברות הבינלאומיות Avis שמובילה במדד שביעות רצון לקוחות עם ציון של 9.2, את Hertz שבדרך כלל מובילה אך בוולוס המדד שלה נמוך יחסית, ואת המקומיות: Thrifty ואת Green Motion שגם מקבלת דירוג טוב מאד של 8.7.

מידע כללי על נהיגה בוולוס והסביבה

הנהיגה בעיר פשוטה וקלה ודומה לנהיגה בארץ מבחינת חוקי התנועה: כוון הנהיגה, זכות קדימה, תמרורי הגבלת מהירות ועוד.
ההבדלים ביחס לארץ: נתיב התחבורה הציבורית הוא הנתיב שצבוע בירוק. הרמזורים עומדים בצמוד לקו עצירת הרכב, אז עצרו קצת לפני כדי לראות את הרמזור מתחלף. מעברי חציה יש בודדים, סעו לאט במרכז העיר.

הנהיגה בחצי האי פיליון היא נהיגה הררית, הנתיבים צרים ודו סטריים, הקפידו על הגבלת המהירות המותרת כמצויין בתמרורים. באיזורים המיושבים סעו אף לאט יותר ובזהירות.

חניה

בוולוס חנו בחניון מסודר. יש חניון גדול בתשלום בנמל, שמשרת את מרכז העיר. 
בפיליון ברוב המקומות אין בעיית חניה, למעט לעיתים במרכזי הכפרים המתויירים, במקרה זה פשוט חונים מעט רחוק יותר.

תחנות דלק

יש מספיק תחנות דלק גם בוולוס וגם בפיליון

 

נקודות נוספות שחשוב להכיר לפני הזמנת רכב

הזמנת רכב גדול בוולוס

היצע רכבים גדולים של 7 או 9 מושבים בוולוס אפשר לספור על יד אחת. במידה ואתם זקוקים לרכב גדול בוולוס, הקפידו להזמין חודשים רבים מראש.
שימו לב שרכבי 7 מושבים הם רכבים ששניים ממושביו באים על חשבון מקום למטען.

עליה עם רכב למעבורת

חברות השכרת הרכב אינן מבטחות את הרכב בעליה למעבורת, במידה ומתכננים להפליג עם הרכב, חתמו על הצהרה מול החברה שידוע לכם.

חברות רכב בעייתיות בוולוס

ממליצים להתייחס למדד שביעות רצון בעמוד השכרת רכב באתר יוון והאיים.

תחבורה ציבורית מוולוס

בוולוס פועלת תחנה מרכזית KTEL של אוטובוסים, אליה יש אוטובוסים מיעדים מסויימים ביוון. וממנה יוצאים אוטובוסים אל חצי האי פיליון על פי לוח זמנים מאד מוקפד שכולל בין נסיעה אחת לשלוש פעמים ביום בהתאם ליעד בפיליון.
האוטובוסים נוסעים לכפרים השונים. כדי לטייל בפיליון ולהגיע לחופים המיוחדים רכב הוא הכרחי.
מנמל וולוס יוצאות הפלגות יומיות אל האיים הספוראדיים השכנים: סקיאתוס, סקופלוס ואלוניסוס.

טיול עם רכב שכור בחצי האי פיליון

חצי האי פיליון הוא אחד היעדים האהובים לטיול ביבשת כיוון שהוא יעד מאד מגוון וכולל מגוון חופים מהיפים ביוון, כפרים מסורתיים, מגוון גדול של מסלולי הליכה ועוד. אתר יוון והאיים מציע, בנוסף לשפע המידע על פיליון הקיים בעמוד פיליון באתר יוון והאיים, גם תכנית מפורטת לחופשה בפיליון, לרכישה 

אפשרויות נוספות של הזמנת רכב מוולוס

טיול בפיליון הוא אידיאלי לעשות עצמאית ועם רכב שכור. אך למי שרוצה לטייל ולהימנע מנהיגה בפיליון, קיימת האפשרות להזמין טיול עם נהג פרטי או מדריכה מקומית דוברת אנגלית, לכמה ימים או ליום סיור בודד. מידע נוסף בעמוד פיליון.

שאלות ויצירת קשר

לעזרה ושאלות בנוגע להזמנת הרכב בוולוס או המלצות לינה וולוס או חצי האי פיליון, שלחו פניה בטופס זה:

ראו גם השכרת רכב באתונה והשכרת רכב בסלוניקי


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il