האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

שאלות ותשובות - עמוד 4

שאלות גולשים ותשובות מערכת האתר

ניווט מהיר באתר איי יוון הדפים הפופולרים ביותר, מידע מעודכן לשנת 2010!
הזמנת מלון ביוון  טיסות  הפלגות   מזג אוויר  אוכל   אתונה  נדל"ן למכירה ביוון   אי קרוב לאתונה  כבישים ונהיגה  פסח ביוון   חורף ביוון  יוון מפות  פארוס  נאקסוס   סיפנוס  מיקונוס  איוס  סנטוריני   פרסום באתר  עמוד הבית שלנו!


אני רוצה להפתיע את בעלי לרגל יום נישואין שיוצא בסוף ספטמבר. הבעיה היא שאין לנו הרבה ימים  ולכן זה צריך להיות קצר וקולע.קיבלתי לפני כשנתיים המלצ על מקום בזקינטוס
PORTA DEL MAR אבל מכיון שאמרתם שזה האי שהכי קשה להגיע אליו זה ירד מהפרק. אני אשמח להמלצה על אחד האיים הקטנים +מלון (לא סנטוריני רודוס או כרתים) ושקל ומהר להגיע אליהם שלא כל החופשה תתבזבז על אמצעי תחבורה...המון תודה, מיכל.
 
מיכל אהלן, תוכלי לקחת טיסה לאתונה ולהגיע לנמל פיראוס ומשם בהפלגה של כשעה וחצי להגיע לאיי קטן ונחמד מאד בשם אגיסטרי, תוכלי להזמין
אגיסטרי הוא קטנטן, אך יש בו חופיים טובים, אוכל טוב, והוא קרוב לאיים נוספים כגון אגינה, ספצאס, הידרה, פורוס.
 
 
לצוות האתר שלום.
אנחנו זוג מבוגר (60+) שמתכנן טיול ליוון בין התאריכים 8 לספטמבר ועד ה18 לספטמבר ,בשלב זה קנינו כרטיסי טיסה לאתונהב-8.9 עם לינה ללילה אחד ,וחזרה מסנטוריני לאתונה ב17.9 ובאותו היום חזרה מאתונה לתל-אביב.בתוכנית שלנו לבקר באיים אידרה, פארוס,ואיוס ובסוף למשהו כמו 3 לילות אחרונים להיות בסנטוריני שאלתי היא מכיוון שאין לנו תוכנית מפורטת לטיול ואנחנו לא יודעים מתי נגיע  לכל אחד מהאיים וכמה זמן נשהה בכל אי ,וזו הסיבה שאנחנו לא מזמינים,  מקומות לינה . האם אפשר להגיע לכל אחד מהאיים ולמצוא מלון או דירה או יותר נכון מה הסיכויים למצוא מלון בתאריכים אלוה  .והשאלה הנוספת היא   אם יש לכם רעיונות לטיול בימים האלה ובאיים האלה. בתודה מראש  אפריים ורינה.
 
אפרים ורינה שלום בדרך כלל ניתן למצוא מלון על האיים בהגעתכם ייתכן אמנם שבשל עומס המבחר שלכם לא יהיה גדול כפי שהוא גדול בהזמנה באינטרנט - אך אן לכם מה לדאוג- תסתדרו - לגבי תוכניתכם היא נשמעת לי טובה וממצה אם כי עשויה להיות מעט לחוצה לדעתי תוכלו לוותר על איוס - נ.ב זיכרו שהידרה ופארוס/סנטוריני לא באותה קבוצת איים ואן מעבר ישיר בינהם תזדקקו להחלפת מעבורת בפיראוס.

שלום רב, אנחנו שלושה חברים שמעוניינים לטוס לאיוס בין התאריכים 9.9 עד 20.9 ניסינו להשיג מקומות בטיסות ישירות לסנטוריני ולאחר שיחות עם עשרות סוכני נסיעות לרובם אין טיסות לסנטוריני בתקופה הזאת כלל ואלו שכן יש להם אמרו שהטיסה מלאה. פנינו לאופציה השנייה וניסינו להשיג טיסה לכרתים אך גם כאן אנו לא מצליחים להשיג טיסה. לבסוף ככל הנראה הדרך הטובה ביותר העומדת לפנינו כרגע היא טיסה לאתונה ומשם מעבורת לאיוס. אנו ממש לא בטוחים בנוגע למסלול ולכל ההתעסקות עם מעבורות ורצינו לקבל מעט הדרכה ואולי המלצות בנוגע למסלולי הגעה לאי (או דרך הגעה אלטרנטיבית אטרקטיבית יותר..) קיים חשש כי אנו נגיע לאתונה ומשם לא נוכל למצוא מעבורת טובה לאיוס או שהאופציה הטובה ביותר התעמוד לפנינו תהיה רחפת מהירה מה שינפח את מחיר ההגעה מאד(בנוסף לכך שהמחיר הוא יקר משמעותית מטיסה ישירה לסנטוריני) אם תוכלי לציין גם מחירים של מעבורות לעומת רחפות זה יהיה מעולה, ואולי גם תאריכי יציאה מאתונה וחזרה לאתונה זה יהיה מעולה כל עזרה תתקבל בברכה, בתודה מראש, ליאור.

ליאור שלום, הגעה לאיוס דרך אתונה היא הנוחה ואולי גם הזולה ביותר בהעדר טיסה ישירה לסנטוריני, זאת בשל הסיבה שמאתונה [ פיראוס  ] קיימות מעבורות לאיוס, שהן זולות יותר מהרחפות שקיימות מכרתים, ב 9.9 בשעה 07:25 בבוקר, וב 10.9 בשעה 17:00 קיימות מעבורות מפיראוס לאיוס, העלות בין 25-30 יורו לכרטיס על הסיפון, אם אין לכם מעבורת ביום ההגעה לאתונה, העבירו לילה אחד באתונה או בפיראוס והגיעו לאוניה לפחות שעה לפני יציאתה את הנמל, כרטיסים למעבורת תוכלו לקנות באחת הסוכנויות הקיימות מעבר לכביש צמוד לנמל פיראוס, או בסוכנות הראשית הקיימת ליד המעבורות לאיים הקיקלאדים, לגבי זמני חזרה, תלוי בטיסתכם חזור בקשו מסוכן הכרטיסים לתת לכם מידע אודות זמני מעבורות חזור מאיוס, בגדול ישנן מעבורות חזור גם ב 18 לחודש וגם ב 20 לודש [ קחו את ה 18 לחודש ] שעות : 16:40, 17:40, 20:25, אך בררו לגבי הזמנים שוב שתגיעו לאתונה, המידע הקיים אצלנו עשוי להשתנות.

שלום, אנחנו זוג צעיר 28 , מתכננים חופשה בת ארבעה ימים  ביוון בשבוע הבא. אנחנו מחפשים אי שקט (סריפוס, סיפנוס, מילוס ? ), הרחק ממרכזי התיירות וחיי הלילה. האם ארבעה ימים מספיקים או שזה קצר מידי בגלל טיסות ההמשך/ מעבורות? האם תוכלו להמליץ לנו על מלונות קטנים ואינטימיים  עם מעט אנשים, אוכל אוטנטי ממש על הים אם אפשר עם רצועת חוף קטנה וחולית?

 שלום, הכיוון של סריפוס, סיפנוס ומילוס הוא כיוון מצויין!, כל זאת אם יעד הנחיתה שלכם ביוון היא אתונה, מעבורת של 3-4 שעות תוביל אתכם ליעד, לגבי מלונות נסו לברר בקישור הזמנת בתי המלון ביוון שבראש דף אינטרנט זה, נ.ב בידקו היטב את זמני המעבורות בחזור לפיראוס.

ש שלום לכם ! אני רוצה בתקופת סוכות לצאת לטיול רומנטי אשתי ואני רציתי המלצה לאיזה אי כדאי לנסוע יש לציין שאנחנו בסביבות הארבעים לחיינו מחפש מקום שקט יחסית עם הרבה ים וקצת ישראלים מקום שעדיין נשאר אותנטי יחסית. עם טיולי גיפים הפלגות ואולי צלילות . הזמן שיש לנו הוא 9 ימים אז אולי אפשר לשלב 2 איים.

ת שלום לכם, לרשותכם עומדים הרבה איים שיכולים לספק את רצונכם, מציע לכם ללכת לכיוון של האיים : סריפוס, סיפנוס, מילוס, פולגנדרוס, או פארוס, אנטיפארוס, ונאכסוס, או בכיוון אחר לגמרי, קורפו, פאקסי וקפלוניה [ שלושת האחרונים ההגעה מעט מורכבת וכוללת טיול ביוון ] על כולם תוכלו לקרא באתר זה. [ נ.ב חלק מצוות אתר איי יוון צפוי להגיע במהלך סוכות לסיפנוס, סריפוס ומילוס, אולי נפגש שם ]

ש - אנחנו רוצים לטוס לפרוס לאן עלינו לטוס ומהי הדרך המהירה להגיע אל האי?
 
ת - בשלוש דרכים ניתן להגיע לפארוס, הראשית בהפלגה מפיראוס [ נמל אתונה ], בעונת התיירות קיימות לפחות 5 מעבורות בשבוע, עוד דרך היא מהרקליון  [ כרתים ] בעיקר ברחפת, שעלותה כפול ממעבורת והיא פחות מהנה [ הריחוף הוא רק על המים, כאן זה נגמר ], הדרך השלישית והיקרה ביותר היא בטיסה, מאתונה. ללוחות זמנים של מעבורות ראי דף הפלגות ביוון
 
ש  - שלום לצוות האתר. אני וחברה שלי ( בני 23) הסתכלנו באתר ומאוד התלהבנו מהאי זקינתוס. 
אנחנו מחפשים חופשה רומנטית (לא איוס או קוס), חופים יפים אך גם שיהיה מפותח במבחינה תיירות ( מקומות יציאה, לטייל, ספורט ימי וכו') לפי מה שהבנתי האי זקינתוס עונה על הדברים האלה בצורה טובה. 
השאלות שלי הם: אני חיפשתי בגוגל ובכל מיני אתרים את לוח הרכבות של אתונה ולא הצלחתי לברר האם יש רכבת מאתונה לקיליני. אז שאלתי היא האם יש רכבת כזאת ואם כן אז איך אני מברר את לוח הזמנים שלה? כמה זמן נסיעה כזו לוקחת? אם לא רכבת האם יש אוטובוס? כל כמה זמן יש הפלגה מקוליני לזקינתוס? בנוסף רציתי לדעת אם לא זקינתוס אז על איזה אי חלופי הייתם ממליצים שיתאים למה שאנחנו מחפשים.. 
אני מאוד יודה על תשובה מהירה ככל האפשר כי אנחנו רוצים לצאת בשבוע הבא לחופשה.בתודה מראש ערן.
 
ת - ערם שלום, תוכל להשתמש במנוע החיפוש שלנו לחיפוש תשובה מפורטת יותר, כבר ענינו על זו בעבר מספר פעמים, בגדול יש קו אוטובוס מפיראוס לקיליני, הנסיעה אורכת כ 6 שעות, מקליני לזאקינטוס קיימות מספר הפלגות מדי יום, כך לפחות עד 15 לספטמבר, זאקינטוס הוא אי יפה מאד, אך עם זאת די מרוחק מבחינת ההגעה ואולי כדאי לכם גם לשקול את סנטוריני, או פארוס. שהם קלים יותר להגעה ומפותחים לא פחות.
 
 
ש - שלום!, אנחנו זוג צעיר, מתכננים חופשה באחד מאיי יוון בתחילת אוקטובר (לא יכולים לפני). מחפשים בעיקר חוף יפה לשרוץ בו, מלון לא יקר, בלי יותר מדי משפחות וילדים מסביב, אבל כן מבחר של מסעדות טובות ואם יש דבר כזה - גם אופציות של אוכל צמחוני מעניין. כמה שאלות:

1. חשבנו בינתיים על מיקונוס או על סנטוריני, אבל נשמח לשמוע על המלצות נוספות בכיוון של חופים יפים ואוכל טוב.
2. האם מקובל להשתזף טופלס ביוון, או שבשביל זה יש לחפש חופי נודיסטים?
3. האם אפשר לצפות לחופשה של שמש בתחילת-אמצע אוקטובר, או שמצפה לנו חופשה סגרירית, אלפי תודות,
יעל.

ת - יעל שלום, מיקונוס הוא אי יפה ויש בו מהכל, אך הוא גם מוקד של קהילת ההומו/לסביות של יוון ואירופה, סנטוריני הוא מקום נפלא והוא גם מעט יותר דרומי, כך שמבחינת מזג אוויר הסיכוי לתפוס ימים סגריריים קטן יותר, להערכתי סנטוריני יותר יתאים לכם, ימים סגריריים ממש לא צפויים, ובאוקטובר בדרך כלל יש המון שמש באיזור זה, אך לעתים מגיע ענן עם מעט גשם, בסנטוריני לרוב ניתן להשתזף טופלס, לגבי אוכל הוא לא הצד החזק ביותר של סנטוריני, אם כי תמצאו שם הכל, בפירה יש כמה מסעדות מעולות, ראו את אתר סנטוריני הישראלי לגבי איים נוספים, מציע לכם לשקול גם את פארוס ואנטיפארוס שהם די קרובים לסנטוריני, וגם את האי אגיסטרי, שאולי יתאים לכם לסוף החופשה לקפיצה מאתונה, מקווה שעזרתי., אגב אם אתם מחפשים אי ממש מרוחק ומנותק ועם זאת פשוט ויפה וקרוב גם כן לסנטוריני שיקלו את אנאפי, מידע קיים באתר זה.

ש - שלום רב,אנו 3 זוגות.מעונינים לנפוש בסנטוריני בסופ"ש שבין 18/9 עד 21/9 .האם וכיצד ניתן לעשות זאת? מה העלות? יש חבילות בכלל או שצריך לטוס ולהזמין מלון בנפרד? היכן נוחתים ואיך מגיעים בתאריך זה לאי? אודה לתשובות לנ"ל ולכל מידע שיעזור לנו להבין ולקבל החלטה.תודה, איתן.

ת - איתן שלום, העניין מעט מסובך, אך לכל דבר יש פתרון, אם אתם מגיעים בטיסה לכרתים בבוקר יש בשעה 09:30  רחפת מהרקליון לסנטוריני בעלות של כ 50 יורו, אך תזדקקו לחזור לכרתים [ אם יש לכם טיסה ב21 לחודש ] , יום קודם מאחר והרחפת האחרונה עוזבת את סנטוריני כל יום ב 17:00, לכן כבר ב 20 לחודש תזדקקו לקחת רחפת חזרה ולהעביר את הלילה האחרון בכרתים, אופציה נוספת היא להגיע מכרתים בטיסות לסנטוריני, אך אלה מייקרות את החופשה שלכם מאד, האופצייה השלישית היא להגיע לאתונה בטיסה, ומשם הלוך חזור לסנטוריני במעבורות, ביום ההגעה שלכם יש מעבורות מפיראוס, אתונה לסנטוריני בשעות : 07:00 קטמרן הגעה לסנטוריני ב 12:00 ובשעה 07:25 יש הפלגה שזמן הגעתה 15:00, ביום החזרה שלכם תלוי לפי שעת הטיסה חזרה לישראל מסנטוריני לפיראוס, יש ביום קודם לחזור שלכם שתי הפלגות ב : 17:00 וב 19:30, ביום החזור שלכם הכי מוקדמת היא ב 10:30 בבוקר, הגעה לפיראוס ב 22:10, תעשו את החשבונות שלכם, להערכתי סופ"ש בסנטוריני זה מעולה אם יש טיסה ישירה לשם, אחרת כפי שאתה מבין זה טיול מאלף אבל עשוי גם להיות מעט מעייף., את סנטוריני רצוי או לעשות בסופש ארוך פלוס עוד יום יומיים, או כחלק מטיול באיי יוון, לגבי מלונות נראה לי שבמקרה שלכם כדאי להגיע לשם ושם למצוא, נ.ב יוון מדהימה, אך לוחות הזמנים עשויים להשתבש מדי פעם, לכל הפלגה קחו חצי שעה אחרונה טווח בטחון, אל תגיעו ברגע האחרון.

ש - שלום רב, קודם כל, תודה על תשובתך מהבוקר, החלטנו לא לבזבז זמן על טיסות/הפלגות קישור (רצינו לטוס לזקינטוס)  והוחלט לנסוע לטיול בכרתים ל-4 ימים, מהמלצות הקוראים ומהמידע שלכם, אני רוצה להתרכז בעיר ריתמנו וסביבותיה,  (הנמל, הצעירים, שווקים, סימטאות והחופים כמובן) אבל יש לי מס' שאלות ואשמח לעזרתך,  מה מרחק הנסיעה מהרקליון לריתמנו? האם ניתן לקחת רכב בשדה התעופה ולהשאירו בריתמנו?, האם מעשי לצאת מהאזור לטיולים השונים? מה המרחקים לאטרקציות השונות בסביבה? ומה המרחק לפלאקיאס?, שוב, תודה על העצות. וכל הכבוד על ההענות שלכם באתר, מיכל.

ת - מהרקליון לריתמנו מדובר על כשעה וחצי נסיעה, בדרך כלל תלוי ע"פ חברת ההשכרה ניתן לקחת רכב בהרקליון ולהחזיר אותו בריתמנו, ריתמנו בהחלט עיר מרתקת ויפה, אך כן מומלץ לצאת גם מהאיזור לטיולים ויש לאן, פלאקיאס 35 ק"מ דרומית לריתמנו, בקרו גם במנזל פרבלי ובשפך הפרבלי לים [ חוף פרבלי ] כל האיזור של פלאקיאס עד הפרבלי יפייפה, מה גם שהדרך מריתמנו יפה, אגב תוכלו גם להעביר לילה בפלאקיאס, יש חוף, מלונות, טברנות, לגבי אטרקציות עכשוויות בריתמנו כנסו לכל סוכנות תיירים בעיר, תבלו, יופי של בחירה! 

ש - שלום , אנחנו נוסעים השבוע לכריתים ( 2 זוגות בגילאי 30-35 ) ורצינו לדעת האם יש אתרים המפרטים איזה אופנועים ניתן להשכיר ומה המחיר ? בנוסף אנחנו חובבי אוכל מושבעים האם אתם יכולים להמליץ על מסעדות אותנטיות לאורך החוף איכותיות ? ( אחד הנוסעים הנו שף... ) אנחנו מתאכסנים בחרסוניוס. המון תודה מראש.

ת - כרתים הוא יעד איכותי מאד לחובבי אוכל יווני טוב, יש מספר מקומות שאסור לשף שלכם ולכם לפספס, קודם כל בהגיעכם לכרתים, בהרקליון, בין הנמל לתחילת המדרחוב של הרקליון, יש שלוש מסעדות דגים ופירות ים מעולות [ בזו הקרובה יותר לכיכר על הכביש, נסו את הסטייק דג חרב ולא תתאכזבו ], בנוסף בתוך העיר אל תפספסו את הבורקס המתוק המקומי, בחאניה ובריתמנו יש שווקים שהמסעדות בתוכן מעולות, נסו את הסטיפאדו [ סטייל גולש בסגנון יווני עם המון בצל ], סביר להניח שהשף בחבורה לא יתאכזב מכרתים, אך היזהרו ממסעדות שהמלצרים מזמינים את התיירים להכנס או מכאלה שכל התפריט כולו באנגלית, אלה לא ממש מסעדות אלה מלכודות תיירים, לגבי השכרת אופנועים בכל פינה בכרתים תוכלו למצוא סוכנויות 

ש - שלום לכם,  תודה על האתר המופלא שהקמתם. אנחנו 2 מבוגרים + שני ילדים בגילאי 2+5 . מנסים לתכנן נסיעה של 3 שבועות ליוון במהלך אוקטובר, חשוב לנו: להישאר באזור הדרומי בשל מזג האויר - אבל פתוחים להצעות, חשבנו לבקר בקבוצת איים שניתן לנוע בקלות וללא זמנים ממושכים בין אחד לשני או לטייל לאורך החוף ביבשת, להיות עצמאיים וספונטניים (ללא תלות בבתי מלון. מעדיפים חדרי אירוח), חופים לבנים ואוכל טוב, מקומות שאינם המוניים, עלות סבירה, נשמח מאד לקבל המלצה למסלול בסיסי ל-3 שבועות, תודה רבה, שי וענת.

ת - שי וענת שלום, אמנם גם האיים הקיקלאדים יכולים להתאים לדרישותכם : סנטוריני, מילוס, סריפוס, סיפנוס, אנאפי וגם כרתים, אך אני ממליץ לכם יותר עם הכיוון של איי המפרץ הסארוני הקרובים לאתונה ולפיראוס : אגינה [ חופים פחות טובים אבל אוכל ופיסטוקים מעולים ], אגיסטרי [ קטן, חופים טובים, בתים יפים, אוכל טוב ] , פורוס [ גדול יותר מאחרים ] , הידרה [ ללא חופים אך גם ללא כבישים, חמור הוא כלי התחבורה הראשי ] וספצאס, שהוא יעד תיירות מעולה עם אוכל טוב וחופים זהובים וארוכים, בין איים אלה ובין הפולופונז ואתונה ישנם קשרי מעבורות מצויינים, רוב שעות היום וכל השנה, המחירים במהלך אוקטובר צפויים להיות נוחים מאד, בעיקר באמצע השבוע, איים אלה מהווים כל השנה מפלט לתושבים יווניים בעיקר הבאים אליהם לנופש של סופי שבוע,  תוכלו גם לשלב טיולים באיזור הפולופונז של יוון המקושר היטב לאיים אלה, ההפלגה בין אגינה לפורוס עוברות דרך עיירת הנופש מתאנה שבפולופונז בנוסף מהאי ספצאס ניתן להגיע לעיירה קוסטה שבפולופונז, כמו כן האיים אגינה ואגיסטרי קרובים כשעה וחצי הפלגה מפיראוס ואתונה.

ש - שלום רב, אנו מעונינים להגיע לאי איקריה, בסוף ספטמבר, מבקשים לדעת כמה דברים: 1. מה אתם יכולים לספר לנו על אי זה ואיים בסביבתו ? 2. מתי מתחיל LOW SEASON  באזור זה - טיסות/מעבורות/לינה. 3.מהי הדרך הזולה להגיע לשם ? בתודה - רמי ורונית.
 
ת - רמי ורונית שלום, איקריה מצוי בדרום האיים הצפון מזרחיים של יוון, האי נחשב לאי היפה ביותר מבין קבוצת איים אלה, אנשים שחזרו מאיקריה דיווחו על אי עם הרגשה מיסטית מאד השוררת בו, איקריה הוא פחות אי של חופים חוליים, ודווקא יערות ומצוקים הם נופיו העיקריים וכן מצויים בו מעיינות רדיואקטיבים מיוחדים מאד, סוף העונה ביוון מתחיל ב 16 לספטמבר ואז המחירים מתחילים בירידה הדרגתית, ההגעה לאי זה דרך פיראוס במעבורת שקו ההפלגה שלה הוא פיראוס סאמוס מחוץ לעונת התיירות יש כ 3-4 מעבורות בשבוע, בידקו את הזמנים בדף המעבורות שלנו כאן באתר, הפלגות  כמו כן יש בין 3-5 טיסות מדי שבוע מאתונה בעלות של כ 55 יורו לכל כיוון, אפשרות נוספת וזמינה מאד [ כל השנה ] היא בעזרת רחפת שעושה את הקו איקריה פיראוס בעלות של 39 יורו לכל כיוון. [ הכי כיף והכי זול הפלגה במעבורת ]

ש - אני יחד עם 2 חברותי, בנות 30+, תכננו לנסוע בתחילת ספטמבר לאי זקינטוס, כי חשבנו שיש טיסה ישירה, והתברר שאין, היות והנסיעה תהיה ל-3 לילות, והזמן קצר, אשמח אם תייעץ לנו על אי אחר , לא גדול, דומה בהווי שלו לזקינטוס, ושיש לו טיסה ישירה (או הגעה אחרת אך לא מסורבלת). אנחנו רוצות לשכור וילה לא רחוק מהמרכז ולשלב שקט, טיולים ובילויי ערב סולידיים, תודה מראש, מיכל.

ת - מיכל שלום, האיים היחידים שיש בהם דמיון רב לזאקינטוס הם גם בלתי מתאימים לחופשה בת 3 לילות והם קורפו, פאקסי, עם זאת אתן לכן שתי אופציות נוספות לאיים שניתן להגיע אליהם בקלות יחסית, כך שלא תזדקקו לבזבז את זמנכם על הגעה, האי הראשון שאמליץ עליו הוא אגיסטרי, שהוא אי קטן מאד, קרוב לנמל אתונה, יש בו חופים טובים, אוכל טוב, וניתן גם לטייל טיולים קטנים באיזור, איים נוספים שגם באים בחשבון אם האיים הקיקלאדים הצפוניים ביותר כגון : קיתנוס או סיפנוס, גם בהם יש הכל, לגבי מרחקים, אתונה אגיסטרי במעבורת כ שעה וארבעים דקות, אתונה קיתנוס, שעתיים וחצי, סיפנוס כ 3 שעות.

ש - שלום לכם,  תודה על האתר המופלא שהקמתם., אנחנו 2 מבוגרים + שני ילדים בגילאי 2+5 . מנסים לתכנן נסיעה של 3 שבועות ליוון במהלך אוקטובר., חשוב לנו:להישאר באזור הדרומי בשל מזג האויר - אבל פתוחים להצעות, חשבנו לבקר בקבוצת איים שניתן לנוע בקלות וללא זמנים ממושכים בין אחד לשני או לטייל לאורך החוף ביבשת, להיות עצמאיים וספונטניים (ללא תלות בבתי מלון. מעדיפים חדרי אירוח), חופים לבנים ואוכל טוב, מקומות שאינם המוניים עלות סבירה נשמח מאד לקבל המלצה למסלול בסיסי ל-3 שבועות תודה רבה שי וענת.

שי וענת שלום, להערכתי יש שתי קבוצות איים שיכולים לספק את מבוקשכם, הראשונה היא קבוצת איי המפרץ הסארוני : אגינה, אגיסטרי, פורוס, הידרה, ספצאס, בין איים אלה ובין אתונה קיים קשר מעבורות יומי נרחב וקל מאד להתנייד בינהם, גם האוכל וגם אופציות הלינה טובות, לגבי חופים, באגיסטרי, פורוס וספצאס קיימים חופים מצויינים, באגינה ובהידרה אין חופים, אך באיים אלה קימות אטרקציות אחרות, איים אלה גם קרובים לפולופונז של יוון ותוכלו לשלב טיולים באיזור, האופציה השנייה היא איזור כרתים וסנטוריני, מידע בנושא סנטוריני תוכלו לקבל כאן

אני מחפשת מידע לגבי אפשרות לשכור בית בסנטוריני לסוף שבוע ארוך מיום חמישי עד יום ראשון, האם יש אפשרות כזו בסנטוריני, האם זה בכלל מומלץ, תודה אילנה.

 
ביוון ישנם מה שנקרא דומאטיה, דירות בסיסיות להשכרה, אלה שבשנים האחרונות רובם הופכים למלונות וניתן להזמין אותם באתרים להשמנת בתי מלון ביוון, או בשיטוט ברחובות יוון [ סנטוריני ], בגדול ניתן, אם כי בתקופה זו של השנה די עמוס בסנטוריני ורצוי להצטייד במלון שהזמנת מראש. 

אני מחפש מידע לגבי זמני הפלגות מכרתים לסנטוריני, בחודש אוקטובר מעבורת או רחפת, תודה.

אין מידע מדוייק באשר להפלגות מחוץ לעונת התיירות, רק בתחילת אוקטובר חברות הספנות מפרסמות את לוח הזמנים לעונה [ מחוץ לעונה ], עם זאת קיימת רחפת שיוצאת כל יום ב 8:00 לערך לסנטוריני, באשר להפלגות [ מעבורת ] תוכל לברר מידע מדוייק רק בהרקליון אצל סוכני הנסיעות המקומיים.

שלום רב בעלי ואני טסים ל-3 ימים לסנטוריני דרך כרתים וחוזרים ביום 31/8/2008, יש לנו טיסה מכרתים חזרה לארץ בשעה 7:55. נכנסתי לאתר של ההפלגות וחיפשתי מעבורת או רחפת וגיליתי שבכיוון הזה רק בערך בשעה 17:00 יש הפלגות אז זה אומר שאני צריכה להזמין את הלילה האחרון בכרתים. האם זה נכון? באתר ההפלגות חיפשתי את היעדים הבאים  THIRA HERAKLIO האם אלה שמות הנמלים? תודה רבה רבה. תשובתכם דחופה כי אצטרך לשנות את ההזמנה למלון איריס

 
איריס שלום, זו הבעיה של הצ'ארטרים, זמני הטיסות מאד לא נוחים, אכן בדקתי במספר אתרים עבורכם ונכון יש רחפת בשעה 17:00 לכן, תזדקקו להעביר את הלילה האחרון בהרקליון ולא בסנטוריני, בדקתי גם אפוציות טיסה, אך הטיסה היחידה היא בערב של אותו יום טיסות פנים בין איי יוון , כבר אמרנו מספר פעמים ההגעה לסנטוריני דרך כרתים זולה יותר בשל הטיסות היחסית זולות שיש מהארץ לכרתים, אך ההלוך חזור עם סנטוריני פחות יעיל מההלוך חזור שקיים מול נמל יוון הראשי בפיראוס.
 
אתרכם המצויין סיפק לי מידע רב, אך עדיין יש ברשותי מספר שאלות:, ברשותי כרטיס טיסה לאתונה ואני מעוניינת להגיע לפארוס. שאלותי הן: מהו הנמל הקרוב ביותר לשדה התעופה באתונה ממנו ניתן לקחת מעבורת לפארוס?, מהו משך זמן הנסיעה וזמינות התחבורה הציבורית לנמל?, מהו משך זמן ההפלגה לפארוס?, באם מדובר בזמן רב, האם תמליצו על טיסת פנים?
האם זמן ההפלגה יתקצר אם אשנה את יעד הנחיתה- במקום אתונה לכרתים?, כאשר מגיעים לפארקידה בפארוס, מהו משך זמן הנסיעה וזמינות התחבורה הציבורית לנאוסה
המון תודה על העזרה והמשך יום טוב, עדי.
 
עדי שלום, הנמל הקרוב ביותר והוא גם זה שממנו יוצאות ההפלגות לפארוס ולכל האיים הקיקלאדים הוא הנמל הראשי של פיראוס, מנמל התעופה של אתונה יש אוטובוסים כמעט כל היום לנמל פיראוס, משך הנסיעה כ 50 דקות, תלוי בשעת הנסיעה והעומס בכביש, ההפלגה לפארוס אורכת בין 6 ל 8 שעות, תלוי בקו ההפלגה יש קווים שעוצרים בכל האיים בדרך ויש שעוצרים רק באיים המרכזיים, לדעתנו אין צורך בטיסת פנים, ההפלגה נעימה וכיפית והיא חלק מהחווייה של לטייל באיי יוון, לגבי כרתים, התשובה לא, אפשר אמנם להגיע גם מכרתים אך זה גם מייקר וגם לוחות הזמנים וסוגי כלי השייט שמגיעים מכרתים לפארוס קטן, לגבי נאוסה, מדובר בנסיעה של כ 30 דקות, אוטובוסים יש מהבוקר עד אחה"צ המאוחרים בתדירות של כל שעה בערך, כפי שאת מבינה ביוון הכל "בערך ותלוי", זה יוון ולכן צריך להתכונן גם לבלתי צפוי לעתים, תהני!

זוג מחפשים יעד איכותי ומעניין באיי יוון (לזוג סקרן ואוהב חיים). חשבנו על קורפו, האם סוף ספטמבר 21 לחדש ואילך מתאים לטיול מבחינת מזג אויר, נוסף לטיולים חשבנו על חופי ים? האם ספט' אינו קריר מידי לנופש ורחצה בים?, תודה ורד.

ורד שלום, ספטמבר הוא חודש מעולה לנופש וטיול ביוון, אמנם קורפו הוא אי די צפוני וייתכן גשם בתקופה זו של השנה, אך המים נעימים, מזג האוויר לרוב טוב מאד ובקיצור, תהנו!, אם יהיה לכם זמן תנו קפיצה לאי פאקסוי paxi קרוב לקורפו ושווה ביקור!

אני מתכננת לטוס לכרתים באוקטובר ורציתי לדעת מהן הדרכים (הפלגה, טיסה , נסיעה) להגיע מכרתים לאתונה ומהי התכיפות שלהן,
האם כדי לשכור אופנוע בכרתים חייבים כ. אשראי בין לאומי או שאפשר לשלם במזומן?
בתודה מראש, שירן
 
שירן שלום, מכרתים לאתונה ניתן להגיע או בהפלגה, כזו יוצאת מדי ערב מהרקליון לאתונה[ פיראוס ] וגם מחאניה לאתונה, ההגעה בבוקר, או בטיסה, כאלה יש כ 5 טיסות לפחות ביום מהרקליון לאתונה, לגבי השכרת אופנוע בדרך כלל חייבים כרטיס אשראי בין לאומי, אחרת תוכלי להשכיר ליום ולברוח עם האופנוע, יש מקרים בהם ניתן להשאיר ערבון אחר כגון דרכון, אך לא רצוי.

אנחנו זוג + 2 ילדים בגילאי 5 ו-9 המתכננים טיול בשבוע הבא, של 3 ימים בכרתים ומשם הפלגה לאי פארוס לעוד 4 ימים, היינו שמחים לקבל המלצה על אתרים בכרתים שיענינו גם ילדים בזמן קצר של 3 ימים אלו, בנוסף נשמח אם תוכלו להמליץ על אזור/עיר/חוף שבו כדאי ללון כנקודת יציאה אידיאלית בשהותנו באי, נשמח גם לקבל המלצות על אתרים וחופים באי פארוס אליו נגיע בהמשך, תודה על העזרה, ריקי ודותן.

ריקי ודותן שלום, נראה לי שהבסיס שלכם בכרתים רצוי שיהיה הרקליון או חאניה שתים מהערים הגדולות והמרכזיות של כרתים, במרכז הרקליון אין חוף ים של ממש, אך ישנם מספר אתרים מסביב שתוכלו למצוא בהם מלון וים, בחאניה היותר יפה יש גם חופים בעיר ובקרבתה,  את הילדים ניתן לקחת לפארק המים אנופוליס הפארק ממוקם ב Chani Kokkini קרוב מאד להרקליון, או אם תבחרו בחאניה, אז לפארק המים לימנופוליס, המצוי כ 8 ק"מ מחאניה בעיירה Varypetro, גם בהרקליון וגם בחאניה יש אוכל מצויין, גם האתר הארכיאולוגי קנוסוס ליד הרקליון יכול לעניין ילדים, לגבי פארוס, פארויקה היא עיירת הנמל והיא נחמדה ונעימה ביותר, בנוסף מעט יותר אקסלוסיבית היא נאסואה ובה חופים מעולים, עוד כפרים ועיירות ציוריות ניתן למצוא בצידו המזרחי של האי, כאשר אתם מגיעים לנמל המצוי בצידו הצפון מערבי של האי. 

שלום רב, אני ובעלי נוסעים ל- 3 לילות לסנטוריני. האם יש לכם המלצה על מלון  מפנק אפשרי 5 כוכבים ושיהיה גם במיקום נוח, תודה רבה, איריס.
 
איריס שלום, אנחנו לא מתמחים בהמלצה על בתי מלון, אך עם זאת אנו עובדים בשיתוף פעולה עם gta והם בדרך כלל מספקים בתי מלון מהטובים בסנטוריני וביוון בכלל, נסי את הקישור שבראש עמוד זה להזמנת מלון ביוון, שם ביחרי את סנטוריני וצפי במלונות שיש להם להציע, יש כ 10 מלונות 5 כוכבים, שגם חלק מה 4 כוכבים טובים כמו ה 5 כוכבים ומעט זולים יותר, בהצלחה!
 
 
שלום, אני ובעלי נוסעים רוצים להגיע לסנטוריני בין ה- 27/8/2008 ל- 31/8/2008. יש לנו טיסה לכרתים שנוחת בשעה 9:30. איך מגיעים משם לסנטוריני?  באיזה שעה יוצאת רחפת ואם אני מפספסת אותה מה האלטרניטיבות הכי טובות להגיע לסנטוריני  ל- 3-4 ימים? הדרך הכי קצרה ומהירה.
תודה איריס.
 
איריס שלום, מעט הסתבכתם אך יש פתרון להכל, ביום שאתם מגיעים יש שתי רחפות, האחרונה יוצאת ב 09:45 לסנטוריני, לא תספיקו לנחות ולצאת מהטרמינל ולהגיע לנמל בזמן, אלה אם יקדימו טיסתכם מהארץ בשעה לפחות, להערכתי תעבירו את הלילה הראשון בהרקליון ובבוקר יש לכם מעבורת של חברת ga מנמל הרקליון לסנטוריני, רחפת יש ב 9:45 אך לא בטוח שיהיה כרטיסים לרחפת, קחו את ההפלגה!, בנמל הרקליון בידקו את מועדי החזור שלא תקלעו לבעיה, אופציה נוספת היא טיסה לסנטוריני אך בשעה זו אין טיסות ישירות, תוכלו לטוס לאתונה ומשם לסנטוריני, בעלות של 100 יורו לאדם, להערכתי כדאי יותר להעביר את הלילה בהרקליון [ המסעדות באיזור הנמל צמוד לכביש הראשי, מעולות! ] .
הערה : [ ייתכן שיש הפלגה לסנטוריני בשעה מאוחרת יותר ביום ההגעה, אתרי המידע היווניים מהגרועים שיש בעולם, לעתים יש הפלגות שבשום מקום לא כתוב שהן קיימות, ככה זה ביוון, לכן ליתר בטחון קיפצו לנמל ובררו גם בע"פ, מקסימום עשיתם טיול קטן ]

אני ובת זוגתי מתכננים חופשה באי סקיאטוס, אשמח למידע לגבי הגעה לאי, הפלגה מאתונה? טיסה? מחירים זמנים וכו', האם יש גם טיסות ישירות מהארץ? האם כדאי לשקול טיסה לרודוס והפלגה משם?, תודה מראש, ירון.

ירון שלום, טיסה ישירה מישראל לסקיאטוס אין, וגם להגיע לסקיאטוס דרך רודוס זה רעיון מסורבל למדי סקיאטוס ורודוס מצויים בשתי קבוצות איים נפרדות, הדרך הטובה ביותר היא לקחת טיסה לאתונה ומשם בהפלגה להגיע לסקיאטוס, או בטיסה של כ 30 דקות בלבד, סקיאטוס קרוב יותר לעיר וולוס שבפיליו של יוון מאשר לאתונה וזו גם דרך טובה לטייל ביוון מאתונה על וולוס ומוולוס לקחת את ההפלגה לסקיאטוס, אופצייה נוספת וטובה לא פחות, אם יש טיסה מישראל לעיר סלוניקי, ומשם להגיע לסקיאטוס זה הכי קל ומהר.

אני מעוניין להגיע לסנטוריני, הבנתי שבתקופה שאני רוצה להגיע אין טיסות ישירות (אמצע ספטמבר) אלה רק חבילות נופש ואני לא מעוניין בכך, האם תוכלו בבקשה לומר לי איך אני מגיע מאתונה או כרתים?, כמה זמן זה הפלגה במעבורת וכמה זה עולה, בנוסף אשמח אם תוכלו להפנות אותי לאתר של זמני הפלגת מעבורות, תודה רבה, שי.

שי שלום, קיים מידע רב באתר באשר לשאלתך, נסה לחפש במנוע החיפוש שלנו ועם זאת, מאתונה יש כ 2-3 הפלגות ביום לסנטוריני כ 35-40 יורו סביב ה 9-10 שעות הפלגה, מכרתים לסנטוריני ניתן להגיע ברחפות שיוצאות בבוקר, שעה וחצי ריחוף בים, כ 50 יורו לכל כיוון, לעתים יש גם הפלגות אחה"צ 4 שעות הפלגה בעלות של כ 20-25 יורו, לגבי לוחות זמנים לתקופה זו של השנה אין לנו לינק ללנקק אותך, מדובר בתאריכים בעיתיים של פרסום הזמנים מאחר ומדובר בסוף העונה, רק בנמל ניתן לקבל זמנים מדוייקים בחודשים ספטמבר, אוקטובר והלאה, והזמנים גם תלויים במזג האוויר ובמצב הים.

היי, אנחנו 2 חברות וידיד  (בגילאי 35+)שמתכננים לנסוע לאיי יון בין ה02/09-16/09 לאיי יון בטיסת אל על לאתונה 410 $ ומשם במעבורת למיקונוס/סנטוריני, למעשה אנחנו מחפשות חופים יפים עם חיי לילה עשירים, מאחר ונגיע בערב חשבנו לישון ליליה באתונה ולצאת למחרת לאחר טיול קצר בעיר לאיים במעבורת, הסתכלתי באתר ומצאתי שלילה באתונה הוא כ-80EURO‏ ומעבורת כ-  40EURO,  ונשאלת השאלה האם זו הדרך הנוחה והזולה ביותר?

ראשית, להערכתי ניתן למצוא לינה באתונה גם בפחות מ 80 יורו ללילה, אלה אם כן מדובר בחדר לשלוש ואז המחיר 80 יורו טוב מאד, וכן זו הדרך היעילה והנוחה להגיע לאיים הללו וגם לשלב טיול קצר באתונה, דרך נוספת להגעה לסנטוריני היא דרך הרקליון שבכרתים [ טיסה מישראל לכרתים ] ומשם ברחפת או מעבורת לסנטוריני, באופצייה זו הטיסה לכרתים זולה יותר, אך לוחות הזמנים של ההפלגות והרחפות לא תמיד תואם את הטיסות מישראל, כך שבאופציה זו אולי גם תזדקקו ללילה בהרקליון, כך שזה ייצא קרוב במחינת מחיר, חוץ מזה שההפלגה מאתונה לסנטוריני מהנה הרבה יותר מההפלגה מהרקליון לסנטוריני, בסה"כ הבחירה והרעיון שלך נראים לי טובים למדי, תהנו!

הי, אני מחפשת מידע לגבי מקומות לינה זולים ונחמדים באזור סנטוריני, האם יש משהו מומלץ במחירים סבירים לזוג?, תודה.

נסי את הקישור להזמנת בתי מלון בראש עמוד זה, בדרך כלל יש להם הצעות טובות מאד לתקופה זו של השנה.

שלום רב וברכות על האתר, שאלתי כזאת. אנחנו זוג בשנות השישים מעונינים לחגוג אירוע בסופשבוע המתחיל ב-2/10/2008 למשך 2-3 לילות באחד האיים שלמעלה, אבקש את המלצתכם על איזה אי, איזה מלון (לא רב קומות) מה מזג האויר בתקופה זאת של השנה ומהן דרכי ההגעה לאיים, תודה מראש, אתי.

 

אתי שלום, מזג האוויר בחלק זה של יוון בתחילת אוקטובר לא צפוי, רוב הימים הם ימי שמש, אך ייתכנו טיפטופים, בעיקר בשעות הערב, בכרתים הסיכוי לגשם קטן יותר מבסנטוריני, אך גם בסנטוריני הסיכוי לא גדול אבל קיים, מלבד זאת מזג האוויר בתקופה זו נעים מאד, לא חם מדי, לא קר, מעט "טרופי נעים", לגבי כרתים ההגעה היא ישירות לכרתים בטיסה מישראל, תוכלו לבלות סופש באיזור חאניה, או פלקיאס, או אגיוס ניקולאוס, לגבי סנטוריני, ההגעה לסנטוריני אפשרית ברחפת מנמל הרקליון שבכרתים או בטיסה מכרתים, וכך גם בחזור, או דרך אתונה, אך אז ההפלגה או הטיסה הפנימית ארוכה יותר ובחופשה של 2-3 לילות זה עשוי ליצור לכם צפיפות יתר, לגבי היעד בסנטוריני, או פירה, או אויה, או חוף פריסייה, להזמנת מלון נסי את הקישור בראש עמוד זה, יש אופציות רבות וטובות ובמחירים טובים למזמינים דרך אתר זה, לגבי פארוס הוא מעט צפוני יותר ומצוי על קו ההפלגה של סנטוריני, כך שניתן להגיע אליו גם מכרתים וגם מאתונה, לאתונה הוא קרוב יותר בכ 3 שעות הפלגה, מכרתים ארוך ב אותן 3 שעות, מבחינת יופיו והאווירה שבו, הוא אי מצויין' עם מלונות טובים ואוכל טוב, אם יהיה גשם באיזור בתקופה, סביר שבפארוס יהיה מעט יותר כי הוא צפוני יותר [ אך כאמור הסיכוי לגשם באוקטובר יחסית קטן ]

 

אנו שתי חברות המעוניינות לטייל באזור בסוכות, במאני שבפלופונסוס, אך גם להגיע לסלוניקי, מקום היציאה כמובן הינו אתונה, לרשותנו עומדים 9 ימים. האם הדבר אפשרי באמצעות רכב , מהו המרחק המשוער בים סלוניקי לאזור המאני?

אפשרי כן, אך קחו בחשבון שמאני מצוי בדרום יוון [ בפולופונז ]  וסלוניקי בצפון יוון, mani המרחק גדול למדי, אך הטיול בדרך מרתק, אגב אתונה באמצע הדרך פחות או יותר, לגבי המרחק בים, אין לי מרחק בק"מ, אך הפלגה מכרתים לסלוניקי ויש כזו, לוקחת כ 19 שעות הפלגה, להערכתי תוכלו להתחיל באתונה, לרדת למאני, משם להגיע לכרתים ובהפלגה לסלוניקי ומשם להדרים בחזרה לאתונה. [ אל תפספסו בדרך מסלוניקי לאתונה עצירה במטאורה! ] ואפשרי עצירה גם באיזור הפיליו של יוון!

שלום לכם, בן זוגי הינו גולש גלים, אנחנו רוצים לטוס ב-24 לאוגוסט ליוון, הבנתי שטיסה לכרתים זולה יותר מאשר לרודוס, א.      האם עדיף להשאר בכרתים ? (איזה מהאיים מתאים יותר לגלישת רוח וגלים ?, ב.      מה הדרך הטובה ביותר להגיע מכרתים לרודוס וכמה זה עולה ?, אשמח לקבל תשובותיכם בדחיפות, תודה, דיקלה. קטריני

דיקלה שלום, בשני האיים יש תנאי גלישה טובים למדי, לפי שאלתך נראה שאתם יותר רוצים להגיע לרודוס, ואכן טיסה לכרתים יותר זולה בדרך כלל מטיסה לרודוס, אלה שאם תשלבו הפלגה מכרתים לרודוס, בסיכומו של דבר המחיר יהיה אותו הדבר, אני חושב שכדאי שדווקא תכוונו בכלל לכיוון כרתים, כך גם תוכלו יותר להנות מאווירה יוונית, רודוס הוא אי יפה, אך תיירותי למדי ומאד ממוסחר.

שלום רב.ראשית תודה על האתר הנפלא שלכם.ובכן בעלי ואני זוג גמלאים בני שישים,ילדינו עזבו מזמן את הקן,ובליבינו חלום רטוב שטרם התגשם,חופשה של כמה חודשים בכפר ציורי ייוני שעל הים.רצוי מקום כזה שאולי אפגוש את זורבה הייוני בטברנה מקומית.תודה, מאירה אוהד דורי, ציירת ,אוצרת, ומנחה לאמנות פלסטית,  
כמה חודשים בכפר ציורי יווני [ אני מקנא ], מספר האופציות העומדות בפניכם הוא עצום, אזדקק ליותר מידע בכדי לכוון אתכם, כפרים יפים ויווניים תוכלו למצוא גם ביבשה קרוב לים, גם באיים האגאים האצפון מזרחיים, גם באיים הקיקלאדים הפחות מתויירים כגון : סיפנוס, סריפוס, גם בכרתים וגם בפולופונס, אם יש לכם מספר חודשים, תוכלו בשלב הראשון לטייל ולחפש את הכפר המתאים ביותר, מציע לכם לטייל קצת בכל קבוצת איים או לפחות בשלושת קבוצות האיים היוונית ביותר [ קיקלאדים, אגאים, איי המפרץ הסארוני ].

שלום, אנחנו זוג בני 30 מתכננים לנסוע לחופשה בת 5 ימים ליוון בחגים, זאת הפעם הראשונה שלנו ביוון ונשמח להמלצות, אנחנו מחפשים מלון טוב עם חוף שקט אך גם קצת לטייל באזור אבל לא טיול בין האיים, רוצים להגיע ולחזור לאי בטיסה ובלי מעבורת, תודה רבה מראש על העזרה.

האילוצים הופכים את התשובה לדי פשוטה, קחו טיסה לאן שיש אך אם אתם לא רוצים הפלגה, דעו שהטיסות לאן שיש, אלה בדרך כלל טיסות למקומות תירותיים למדי, בהם לא בטוח שתמצאו חוף שקט ממש, לכן בין היתר אנשים מפליגים מהיעד הראשי לאי קצת יותר שקט ומיוחד, [ אך עם זאת בתקופת החגים שלנו, יוון מעט מתרוקנת ואולי יהיה לכם מזל ] , האופציות הקיימות מישראל בתקופה זו כפי שידוע לי הם : כרתים, רודוס, אולי קורפו ואולי זאקינטוס, אפשרות נוספת שמשלבת הפלגה קצרצרה הוא האי אגיסטרי, וההגעה אליו היא דרך אתונה, כל שאר היעדים דורשים הפלגה יחסית ארוכה עבורכם או טיסה פנימית בתוך יוון. 

שלום רב, אני ובעלי בני 45-50 מתכננים לצאת לחופשה קצרה באיי יון ל- 3 לילות. חשבתי על סנטוריני  אבל בעיקרון אני רוצה מקור שניתן להסתובב בשכונות המקומיות הכפריות, לבלות בטברנה, לאכול אוכל מקומי, להינות מנופים ייפים הכל במסגרת ההשלשה וחצי ימים שיש לנו. האם זה מעשי? איך מגיעים לשם? אם אין טיסה ישירה איך ניתן להגיע הכי מהר וגם להינות מהדרך? אם זה לא מעשי להגיע לסנטוריני בגלל מגבלת הזמן האם יש לכם יעד אחר שיכול להתאים?  אם אני צריכה לבחור בין אווירה מקומית למקום תיירותי אני יותר לכיוון המקומי האותנתי. תודה מראש על העיצה

שלום גם לכם, אם אין טיסה ישירה לסנטוריני ההגעה אליו מאתונה עשוייה להיות ארוכה ביחס למספר הימים הכולל שלכם, הדרך אמנם יפה מאד, ההפלגה עוברת ועוצרת בכ 5-7 איים בדרך, אך את אופציית ההפלגה לסנטוריני מאתונה [ פיראוס ], נראה לי שתוכלו לעשות רק אם יש לכם טיסת בוקר מישראל לאתונה ואז תוכלו לקחת הפלגת צהריים לסנטוריני ולהגיע בערב, וטיסת חזור בלילה האחרון מאתונה לתל אביב שתעזבו את סנטוריני בבוקר או בצהרים ותגיעו הישר לטיסה, כל סידור אחר יהפוך לכם את הטיול והנופש ללחוץ, עוד אופצייה פחות ,מרהיבה מבחינת נופים אך מאד יוונית, היא להגיע לאתונה ולצאת לטיול של יומיים שלושה באיי המפרץ הסארוני הדרומיים לאתונה ההגעה אליהם קלה ופשוטה, אגינה, אגיסטרי, הידרה, ספצס, פורוס.

שלום...אנו בני זוג בשנות ה30 לערך ואנו מעוניינים לדעת לגבי חופשה בת שבועיים באיי יוון (אנו לא ממש סגורים על איזו קבוצת איים עדיין) אני מחפשים טיול שיכלול 3-4 איים, לא יקרים וגם יכלול קצת טרקים ונופים בנוסף לבט גב הרגיל....המחירים שלנו הם כ-40 יורו ללינה ואנו נגיע גם עם אוהל למקרה של קפינג או טרק של יומיים...האם יש לכם המלצה כלשהיא? אנו מתכננים לטוס ב7 או ב8 לספטמבר, מקומות שעלו לנו בחיפוש ונראים כמעניינים הם סקיאתוס, סנטוריני, פארוס/אנטיפארוס, מיקונוס וכו' אודה לכם על תשובה מהירה, יונתן ושחף.

יונתן ושחף שלום, הכיוון של פארוס והאיים שמסביב לו כגון אנטיפארוס, נאכסוס, וגם סנטוריני ואלי גם מילוס, נראה לי כאופציה טובה למדי גם מבחינת טיולים, גם מדובר באיים שיש בהם אתרי קמפינג מסודרים ונוחים יחסית שעשויים להיות פתרון מבחינת התקציב [ 40 יורו לחדר לזוג קשה למצוא ביוון בתחילת ספטמבר המחיר הוא מינימום 60 אך קמפינג בהחלט תוכלו למצוא לזוג בכ 20 יורו ללילה ], מיקונוס הוא אי יפה, אך הפך בשנים האחרונות לאי שבשיא עונת התיירות הוא מוקד של קהילת ההומו/לסביות והאווירה בו מעט שונה.

אנחנו חבורת בנים שנוסעים עוד שבוע לאיוס. רצינו לדעת אם יש אטרקציות לראות באי, בתוספת למסיבות וחופים. והאם כדאי לנסוע לסנטוריני ליום אחד?

סנטוריני שווה קפיצה תמיד, מדובר באי מרהיב! לגבי איוס, כן באיוס יש יופי של חופים, וגם כפרים יפים ושקטים,  אם מעט תתרחקו מההמולה של המסיבות והרעש תמצאו אי נעים ואפילו די שלוו ורגוע, אם חופים מרוחקים ועיירות קטנות ופסטוריליות, רק בעשר שנים האחרונות איוס קיבל את המינוח island of sex עד אז הוא היה  אי יווני נעים ופסטורלי. 


שלום רב, ראשית, אני מודה לכם על תשובתכם המהירה לפנייתי בעבר :), אנחנו זוג שמעוניין לנסוע לירח דבש לסנטוריני בתחילת ספטמבר. נתקלנו בקשיים כי אין טיסות ישירות לאי הנ"ל מהארץ בתקופה זו. השאלה היא האם כדאי לטוס לכרתים ומשם מעבורת או מאתונה? מה יותר קרוב?בנוסף רצינו לדעת אם יותר זול לסגור מלון מסוכנויות (לפי האתרים שפירסמתם באתרכם) או מהארץ? חשבנו שספטמבר יהיה יותר זול מבחינת אוכל + מלון כי זה פחות תיירותי, האם אכן זה כך?, אודה לכם על תשובתכם המהירה :).

אין בעד מה, עד אמצע ספטמבר המחירים בסנטוריני הם כמו בשיא העונה, אולי טיפה פחות, רק לאחר ה 15 לספטמבר ישנה ירידה משמעותית יותר של מחירי הלינה וההפלגות, מחירי האוכל נשארים זהים כל השנה, לגבי ההגעה, מכרתים הרחפות בוקר מגיעות לסנטוריני בכשעה וחצי ועל פניו יותר מהיר להגיע לסנטוריני מכרתים [ הרקליון ] , אלה שתדירות ההפלגות מפיראוס [ אתונה ] גדולה יותר, אך משך ההפלגה כ 8-9 שעות [ ועם זאת ההפלגה כיפית ומהנה הרבה יותר מהרחפת, הדי קלסטרופובית ], לגבי הזמנת מלון, בדרך כלל הזמנת מלון דרך הקישורים שלנו כמו הקישור בראש עמוד זה זולה יותר בכ 20% לערך,  אך תוכלו גם להסתדר באופן עצמאי בספטמבר לבחירתכם.

שלום ויישר כוח על המידע והרצינות. אני חולמת כבר זמן רב לנוח ולנפוש באחד מאיי יוון שהחשוב מכל אני מחפשת מקום כמו בגלויות בו בתים לבנים חלונות וכיפות כחולות וחתולים מסתובבים. יודעת שסנטוריני כזה. האם יש מקום דומה שקט ושלוו והאם סנטוריני הינו היפה היותר. מעדיפה להגיע בספטמבר או אוקטובר או לחילופין אפריל מאי. תודה.

סנטוריני אכן נחשב לאי המרהיב ביותר ביוון, אין ספק שבסנטוריני יש כמעט הכל, רחובות ציוריים, מים צלולים, תופעות טבע, צוקים גבוהים, וחופים מקסימים, וכן גם כיפות כחולות וחתולים ברחובות, אך סנטוריני מאד בנוי לתיירות, אם את מחפשת דומה לו אך קצת פחות ממוסחר, נסי את האיים : סיפנוס, מילוס, סריפוס, קיאה, קימולוס, קיטונוס, שגם בהם תמצאי את הרוב, אך בצורה פשוטה יותר וכן, גם מקומית ויוונית יותר.

שלום לכם, אנחנו זוג באזור גיל ה 30, ואנחנו מתכננים חופשה בת שבוע, באזור אמצע ספטמבר, באחד  מאיי יון, אף אחד מאיתנו עוד לא ביקר ביון. ולא הצלחנו למצוא המלצות קונקרטיות על אי/מלון/תחבורה/אפשרויות הגעה (שיט,טיסה), אנחנו מחפשים את האי הכי מפנק אקזוטי ושקט, עם חופים לבנים ומים צלולים, בתי קפה וסמטאות קטנות עם חנויות שאפשר לטייל בהן, מעדיפים להימנע מאיים של טיולי טרום צבא, היינו רוצים למצוא אי שאפשר לשוט ממנו לטייל באיים אחרים בסביבה, בזמן קצר ובמחיר סביר. חוץ מזה היינו מעוניינים שיהיה במקום גם פעילויות ספורט מים, ואפשרות לשכור קטנוע ולטייל באי, נשמח גם לקבל אולי המלצה על מלון טוב (רצוי על הים...), מקווים שקיים אי שיענה על הדרישות שלנו, תודה רבה ושבוע טוב, עידו.

עידו שלום, נראה לי שמבחינת כל הדרישות שלכם ובעונה זו של השנה כדאי לכם ללכת או על האיים הקיקלאדים : פארוס, אנטיפארוס, נאכסוס, מילוס, סיפנוס, סריפוס, כולם קרובים אחד לשני ויש בהם בדיוק ממה שאתם מחפשים, עוד אופציה טובה לא פחות אך מעט יותר מרוחקת מבחינת ההגעה מהארץ היא האיים היוונים המצויים במערב יוון בין יוון לדרום המגף האיטלקי : קורפו, פאקסי, לפקאדה, אנטיפאקסי., אך בגדול מבחינת נגישות ויותר עניין מציע שתלכו על כיוון האי פארוס שיהיה מרכז הטיול שלכם וממנו תצאו לאיים הסובבים אותו.

שלום רב, אנחנו זוג צעיר שרוצה לבלות ת ירח הדבש באיי יוון בתקופת חול המועד סוכות הקרוב, מדובר בעשרה ימים מ 12/10 עד 21/10, אופי החופשה שאנו מחפשים הוא רומנטי אם רביצה בחופים לצד, טיולים קצרים בכפרים ובמקומות יפים, האם מזג האוויר בתקופה זו של אוקטובר הולם את אופי החופשה שאנו מתכננים?, האם מזג האוויר נעים מספיק בשביל לשהות בחופים ולהיכנס לים?, אילו אייים מומלצים לחופשה רומנטית של ירח דבש?, תודה מראש!
 
שלום ומזל טוב, מזג האוויר ביוון באוקטובר לא יציב, באיים הצפוניים או המערביים צפוי אף יותר גשם, אך גם עניין זה לא בטוח, לכן בתכנון חופשה ביוון בתקופה זו רצוי לחשוב על האיים הדרומיים יותר, בהם הסיכוי לגשם קטן [ אך קיים, בעיקר בערב ], מציע לכם ללכת על סנטוריני, או כרתים, שניהם דרומיים למדי בכדי לספק לכם מזג אוויר טוב בעונה זו, בסנטוריני גם תמצאו כמויות גדולות של רומנטיקה, אם כי גם במגוון גדול של יעדים בכרתים, עוד אופציה היא איי המפרץ הסארוני המצויים דרומית לאתונה, אגיסטרי, ספצאס, פורוס, מקווה שעזרתי, לדעתי זה הכיוון, ושוב הכי טוב נשמע לי, סנטוריני!

שלום, בהנחה שאת רוב החופש עושים בכרתים, האם יש איים שכדאי לבקר בהם שנמצאים במרחק של עד שעתיים הפלגה מכרתים, אם כן, מה משך ההפלגה ומה העלות שלה?

יש אי קטן בדרום כרתים, ועוד מספר איים במזרח, אך לא מדובר באיים שיש בהם משהוא יוצא דופן, האיים המעט יותר מרוחקים שעדיים נחשבים כקרובים, כגון קארפאטוס, סנטוריני, הם כבר יעדים ששווה להגיע אליהם, גם אם ליום אחר, אך ההגעה אליהם אורכת לפחות 4-5 שעות לכל כיוון והעלות למעבורת 20-30 יורו, רחפת 40-50 יורו.

שלום רב, אנחנו קבוצה של בני 18 + , מתכננים להגיע לאי איוס בתחילת ספטמבר, האם זו תקופה טובה לשהות באי איוס: מעבר למזג האוויר מעניין אותנו שיהיו הרבה מסיבות ובילויים, מכיוון שאין טיסות ישירות לסנטוריני בתקופה זו – נטוס דרך אתונה, איך מגיעים מאתונה לפיראוס, ואיזו מעבורת מומלץ לקחת, הטיסה שלנו מגיעה בערב- קח שנצטרך לקחת מעבורת בבוקר למחרת, איפה כדאי לישון בזול בפייראוס, מה מחיר הנסיעה במעבורת?, האם עדיף לטוס מאתונה לסנטטוריני?, תודה מראש.

שלום גם לכם, שאלות טובות!, תחילת ספטמבר האי איוס עדיין "חי ונושם" אם כי בשלבים ראשונים של התרוקנות אך הוא עדיין מקום טוב מאד לחברה בגילכם, רוב הפאבים והמועדונים פתוחים, והאווירה בדרך כלל טובה מאד, לגבי ההגעה, מאתונה לפיראוס ניתן להגיע ברכבת התחתית של אתונה [ מצויינת ], מנמל התעופה של אתונה לפיראוס ניתן להגיע באוטובוס, כשעה נסיעה, בפיראוס יש הרבה מלונות מעבר, של אנשים שבאים ללילה אחד כמוכם, נסו לבדוק בקישור הזמנת בתי מלון ביוון שבראש דף זה, יש להם הצעות טובות וזולות שתוכלו להזמין באינטרנט, או שם, מחיר ההפלגה לאיוס במעבורת נע בין 27 ל 35 יורו תלוי ברמת המעבורת שתרצו, המעבורות הטובות ביותר הן של בלו סטאר, אך גם האחרות טובות למדי, לגבי טיסה מאתונה לסנטוריני ומשם להגיע לאיוס, נראה לי מעט מסורבל, אם כי טיול קטן בסנטוריני הוא חוויה שלא תשכחו, הכרתי כמה אנשים שהחליטו לנסוע לנופש באיוס והגיעו אליו מכרתים דרך סנטוריני, וויתרו על איוס לחלוטין לאחר שראו את סנטוריני, אז אם כן תבחרו לעשות כך, קחו בחשבון שאולי תתאהבו בסנטוריני בדרך ובכלל לא תגיעו לאיוס, או שתגיעו לאיוס ותחזרו לסנטוריני..

שלום, אנחנו זוג בני 27 רוצים לטייל באזור האולימפוס ואח"נ לנוח באי. על איזה אי הייתם ממליצים שנמצא באזור האולימפוס? קורפו נשמע לנו כמו אי נהדר לנפוש בו, האם הוא מרוחק מידי מהאולימפוס?, תודה מיכל וגל.
 
מיכל וגל שלום, אם תרצו איים קרובים לאיזור האולימפוס תזדקקו להגיע לאיים האגאים הצפון מזרחיים, ההגעה לאיים אלה דרך העיר ולוס, קורפו בהחלט מעניין אך מצוי בצד השני של המדינה.
 
 
שלום לצוות האתר!י, כמטייל ותיק שראה הרבה בעולם (ביוון רק את רודוס וכריתים....)אני חייב להתפעל מהאתר המקיף המיוחד
והמושקע שלכם.אנו זוג צעיר בני 40+,מעוניינים באיזור סוכות "לספוג " קצת אי יווני .אנו אוהבים "בטן גב "ושמחים
גם להפעיל את הידיים שאוחזות בהגה...נשמח להכוונה של הצוות המקצועי. תודה משה.
 
משה תודה, מציע לכם הפעם לנסות או את סנטוריני, או את פארוס ונאכסוס או את מילוס, או את כולם, כל האיים מצויים בקבוצת האיים הקיקלאדים, ובתקופה זו של השנה יכולים להיות יעד מעניין. יעד נוסף שיכול להתאים הוא האי קורפו , האי קפלוניה, והאי פאקסי, שלושת האיים הללו מצויים בקבוצת האיים היוונים [ אם כי בסוכות עשויים להיות מעט יותר גשומים ] .

אהלן צוות המומחים!, אני וחברה שלי בני 27, רוצים לצאת לחופשה באיי יוון בתחילת ספטמבר., אנו מחפשים יעד שקט יחסית- אך מצד שני לא נטוש ועם אפשרויות לינה ואוכל. כמו-כן ארצה לשכור אופנוע ולטייל ברגל מעט. לפי שיטוט באתרכם והמלצות אחרות –אנטיפארוס ופארוס נראים הכי מתאימים.איך אני קובע מלון וטיסה לשם? לא הצלחתי למצוא שום כיוון באתרי הנסיעות.האם יש חברות ישראליות שבונות "דילים" לאיים אלו? האם הדרך היחידה היא להגיע לפיראוס ומשם להפליג(כמה זמן) לאנטיפארוס, ורק שם לקבל מידע על מלונות? נשמע מתיש. אשמח אם תוכלו לעזור לי בהקדם האפשרי-תודה. עדי

עדי שלום, ניתן להגיע לפארוס באמת בהפלגה מפיראוס [ אתונה ] ההפלגה מהנה מאד, כ 8 שעות ועוצרת בכמה איים בדרך, כמו כן ניתן להגיע מכרתים ברחפת, כ 4 שעות, אפשרות נוספת היא בטיסה פנימית בתוך יוון בין אתונה לפארוס, לגבי מלונות תוכל למצוא כשתגיע לפארוס, אך עם זאת אתה יכול להזמין מראש בהנחה וגם בראש שקט בקישור שבראש דף זה, קח בחשבון שחלק מההנאה בטיול ביוון הוא הדרך מאי מאי או מאתונה לאיים.

 הי, אנחנו זוג צעיר שנוסע לסנטוריני מה17-21. הזמנו טיסה , רכב ומלון ולא ידענו שצריך להזמין גם את המעבורת מראש. הטיסה היא הלוך-חזור מכריתים. רצינו לנסוע הלוך חזור מה17 עד ה20 ועכשיו ראינו שאין מקום. יכול להיות שיהיה לנו מקום שם? מה לעשות???

 
ראשית, אתרי ההזמנות להפלגות ביוון לא ממש מדוייקים, כמעט כל יום יש גם הפלגה של ספינה וגם הפלגה של רחפת מכרתים לסנטוריני, ב 17 לאוגוסט יש לפחות שני כלי שייט בבוקר [ רחפות ] לסנטוריני בשעות 10:25 וב 11:30 וייתכן שיש גם הפלגה של מעבורת בערב, כן גם לנו עם כל הניסיון אין מידע מדוייק, הפלגות חזור מסנטוריני ב 21 לחודש יש בלילה של ה 20 לחודש במעבורת של חברת G.A. FERRIES יוצאת ב 21 לחודש אבל זה בפועל הלילה של ה 20 לחודש מסנטוריני להרקליון כרתים, עוד אופצייה שכדאי שתשקלו היא טיסה פנימית מכרתים לסנטוריני, ישנה חברת צ'ארטר אחת המפעילה טיסות מדי יום מהרקליון לסנטוריני וגם לאולימפיק ישנן טיסות, גם חזור. 
 
 
 

 מילות חיפוש בדף זה : יוון, איי יוון, מלונות באיי יוון, סיפנוס, אתונה, מעבורות, פיראוס, איוס, מיקונוס, סנטוריני, פארוס, רודוס, קוס, מלון, מלון ברודוס, אגינה, אגיסטרי, פורוס או פארוס, פיראוס לפארוס, הסארוני, הקיקלאדים, הדודקאנסים, האי קוס, האי איוס, מילוס, קימולוס, קמפינג, אנאפי, סריפוס, נאקסוס, הידרה, זאקינטוס, מלונות, בתי מלון, הפלגה, הפלגה על הסיפון, לוחות זמנים, טיסות ליוון, טיסה ישירה, רחפת, קורפו, איטליה, פאקסי, יוון, מטאורה, פיליו, זאגוריה, דלפי, חזרה לאתונה, מלונות קטנים, זולים, חוף, חופים, מלון ליד הים, להשכרה ביוון, מלונות ביוון, מלון ביוון, מלונות בתאונה, הזמנת מלון, מלון בקוס, מלון ברודוס, מלונות ברודוס, המלצות, תיירות, נופש, דילים, טיסות, מידע, מפות, קישורים, פורום, greece

 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il