האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

סיקינוס sikinos

1%
כמות ישראלים ביעד זה - Israeli Tourists

סיקינוס

אם חיפשתם אי יווני קטן, מרוחק ונידח, לתפוס בו שלווה ושקט ללא המוני תיירים, ללא אטרקציות מלבד ים, אוכל טוב ושקט, בתים בצבע כחול לבן, סירות דייגים והפשטות היוונית המוכרת והטובה, סיקינוס הוא אחד האיים האלה. סיקינוס הוא בין האיים הקטנים המומלצים של יוון, אם כי להגיע אליו דורש השקעה קלה.

סיקינוס, הוא אחד האיים הנידחים ביותר מבין קבוצת האיי הקיקלאדים, אם חיפשתם מפלט מההמון באיים הפופולריים, סיקינוס הוא מפלט יותר ממצויין. סיקינוס הוא אי קטן, מאד לא יומרני. אלופרוניה Alopronia היא עיירת הנמל של האי ואחת מבין שתי העיירות היחידות בו. העיירה השניה ממוקמת על הגבעה והיא העיירה סיקינוס, ה'חורה' של האי, גם היא מעט נידחת אך יש בה מספר טברנות נחמדות. מחירי המסעדות והלינה באי זה זולים באופן משמעותי מהאיים הנוספים בקבוצת איים זו לא תמיד קל להגיע לסיקינוס, זמני המעבורות אינם אחידים, קשרי המעבורות הם בעיקר עם פיראוס, נאקסוס וסנטוריני.

הגעה אל סיקינוס
מאתגר מעט. הדרך המהירה היא לטוס לאתונה ומאתונה לאי איוס Ios.אתר יוון והאיים מפעיל מוקד הזמנות מיוחד לטיסות משולבות עם טיסות פנים, ניתן לחייג אלינו בימים א-ה בין השעות 09:00 עד 18:00 למספר טלפון 03-5023770 לאחר מכן תוכלו לחזור לאתר יוון והאיים ולהמשיך ללמוד על היעד וגם לבצע הזמנה למלון, רכב ועוד. מספר הטלפון מיועד להזמנת טיסה בלבד, לא לייעוץ. 
מאיוס יוצאת הפלגה קצרה אל סיקינוס, של 30 דקות בלבד אך אינה יוצאת כל יום, לכן בידקו היטב ותכננו היטב את הגעתכם. לבדיקת לוחות זמני הפלגה לחצו כאן. יש גם הפלגות לא פורמאליות, אך זאת ניתן לנסות לתאם מול המארחים שלכם באי.
ניתן להפליג אל סיקינוס גם מאתונה, מנמל לאבריו, השוכן כ-50 דקות דרומית לשדה התעופה Athens Lavrio, הפלגה זאת אורכת כ-11 שעות ויוצאת פעם בשבוע בלבד.

כיוון שהאי קטן, מספר הרכבים מוגבל, פעילות מומלצת ופופולארית בסיקינוס היא הייקינג, או פשוט הליכה. בסיקינוס מרבית התושבים והמבקרים פשוט הולכים. הולכים מהנמל לעיירה, הולכים מהעיירה לחופים, הולכים במסלולי הליכה או על הכביש.
סיקינוס הוא אי קטן והמפלט השקט מהאי השכן והפופולארי איוס. מספר תושבי הקבע על האי קטן. המוקד הכי תיירותי והכי מפורסם בסיקינוס הוא האתר הארכיאולוגי אפיסקופי Episkopi, שהוא מוסילאום רומי במקור שהוסב במהלך ההיסטוריה למנזר ביזנטי. באתר כמה פרסקאות עתיקות ויפות. האתר ממוקם כ-4 ק"מ דרומית מערבית לעיירה המרכזית, מה שמכונה ה'חורה'.
ב'חורה' תמצאו גם מוזיאון פולקלור שבנוי בגת שמנים עתיקה. במהלך היום, בעונת הקיץ, ה'חורה' מנומנמת, אז המבקרים מבלים את זמנם בחופים המבודדים של סיקינוס, ולעת ערב הם ממלאים את הטברנות (המעטות) שבעיירה.

מקומות הלינה בסיקינוס מאד מאד ספורים, וכמובן מאד צנועים ופשוטים, בעיקר חדרי אירוח מיושנים, אך נקיים, נוחים וכמובן עם אירוח חם כמו שרק היוונים יודעים.

עברו לעמוד מלונות בסיקינוס. אם הנכם מעוניינים בעזרה בחיפוש מלונות מומלצים באי, לחצו על המלצה על מלון ביוון. האי סיקינוס קשור בהפלגה עם האיים סנטוריני, איוס ופוליגאנדרוס.

איים מבודדים במיוחד: אנאפי  גאבדוס  גאידורוניסי  קימולוס  סיקינוס


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il