האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

סלוניקי | Thessaloniki

סלוניקי

בהמשך העמוד המלצות לינה והמלצות אוכל בסלוניקי. המשיכו לקרוא...  העיר סלוניקי Thessaloniki היא עיר נמל והשנייה בגודלה ביוון אחרי העיר אתונה. סלוניקי שוכנת במחוז מרכז מקדוניה. העיר בעלת היסטוריה יהודית עשירה ועד מלחמת העולם השניה התנהלה פה קהילה יהודית גדולה ומשמעותית. בשנת 1492 הגיעו לסלוניקי אלפי יהודים מגירוש ספרד אשר הצטרפו לקהילה שהתקיימה בעיר עוד מהמאה ה-2 לפנה"ס. טרום מלחמת העולם השנייה חיו בעיר כ-60,000 יהודים , אך במהלך המלחמה נשלחו יהודי סלוניקי למחנות ההשמדה וספורים שרדו את השואה.כיום מתנהלת בעיר קהילה יהודית קטנה המונה כמה מאות בלבד, המורשת היהודית בעיר לא נשכחה ובעיר מתנהל מוזיאון יהודי ופועלים בו 2 סתי כנסת ומדי שנה ב-15 במרץ מתקיימים אירועי זיכרון וצעדת זיכרון לזכר יהדות סלוניקי שנספתה בשואה. מלבד הקשר היהודי, העיר מארחת אלפי תיירים מדי יום, תיירים המבקרים באתריה ההיסטוריים, במסעדות האותנטיות ובעיקר בטברנות עם המוסיקה החיה והופעות של אומנים יווניים לאוהבי המוסיקה היוונית. מלבד תיירי המוסיקה היוונית המגיעים לרוב לסופשבוע בעיר, סלוניקי היא בסיס למטיילים בצפון יוון בכפרי זגוריה, צומרקה וחצי האי פיליון, וכן למגיעים לנפוש בחלקידיקיכמו בכל מקום ביוון, גם פה אנו ממליצים על הזמנה עצמאית של החופשה שלכם בעיר, באמצעות הכלים הנוחים פה מתחת:


ראו סיורים פרטיים מודרכים מעולים עם המדריכים הטובים והמנוסים ביותר בסלוניקי,  מסלוניקי למעיינות החמים בפוזאר ולמפלי אדסה או יום סיור מודרך לפארק הלאומי של האולימפוס ויום סיור מודרך למנזרים התלויים של מטאורה - לחצו כאן או על הבאנר


 

 

   

Vanoro Hotel

מלון בוטיק 5 כוכבים במרכז סלוניקי

מלון מצויין במיקום מצויין במרכז העיר. חדרים גדולים ומרווחים, מעוצבים ונוחים מאד. לאונג' נעים, מסעדה וארוחת בוקר מפנקת שניתן לאכול כל היום! (ולא רק בבוקר). במלון גם ספא מפנק, חדר כושר וחדר מנהלים. מומלץ בחום.

 

 

סיור קולינארי של אתר יוון והאיים!

סיור פרטי וטעים עם אקיס, יליד העיר