האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » קורונה מידע ישן

קורונה מידע ישן

קורונה מידע ישן

- - - - - - מעדכונים ישנים לא להתייחס   - - - - -


עדכון חדש 13.8 עדיין לא התפרסמו פרטים מלאים על תוכנית "יוון 600" שהתפרסמה היום בחלק מההסכם הראשוני בין יוון לישראל על כניסה של 600 ישראלים בשבוע שיחולקו בין היעדים אתונה, סלוניקי, קורפו וכרתים, ככל הנראה רכישת הכרטיסים לטיסות הללו יהיו על בסיס כל הקודם זוכה בשל מינימום אפשרי של טסים בכל טיסה, לאחר הנחיתה ביחד ביוון תזדקקו להשאר בבידוד במלון במיקום סמוך ל 24-48 שעות הקרובות עד קבלת תוצאת הבדיקה שתילקח ממכם בנמל התעופה בנחיתה, לאחר תוצאה שלילית שתקבלו לטלפון הנייד שלכם, תוכלו להתחיל בחופשה או בטיול ביוון, ללא מגבלת תנועה בתוך שטח יוון [ נכון למידע הקיים כעת ] אגב גם בישראל תזדקקו לבדיקת קורונה בנמל התעופה כאשר עדיין אין מידע לגבי העלויות של הבדיקה הזו גם בישראל טרם הטיסה וגם ביוון עם הנחיתה [ יוון לרוב מבצעת בדיקות אלה ללא תשלום ] שימו לב שזה המידע הקיים נכון לעכשיו והוא אינו מידע סופי, מאחר ואף גוף רשמי בישראל כמו משרד התיירות או משרד החוץ לא אישרו את כל הפרטים.

עדכון חדש 14.8 בשעות האחרונות חלה התקדמות בנושא הסכם יוון 600 לפרטים הקיימים על ההסכם עיברו לעמוד הבא : יוון 600

עדכון חדש 13.8 אתרי החדשות השונים ממהרים להכריז על סיכום בין ישראל ליוון של 600 תיירים בשבוע שיגיעו לאתונה, סלוניקי כרתים וקורפו, אך חשוב להבין שההסכם עדיין לא סגור ויש עדיין הרבה בעיות ומחלוקות, אז לפני שאתם ממהרים לשמוח ולהזמין טיסה ליוון שווה לחכות עוד כמה שעות לעדכון מלא של ההסכמות הרשמיות [ שבכלל לא בטוח שיהיו כאלה ]  אנחנו נעדכן כאן באתר יוון והאיים וגם בעמוד הפייסבוק

עדכון חדש 12.8 ב 24 שעות האחרונות יש קשר בין משרדי החוץ של ישראל ויוון ויש גם גיבוש על הצעה ישראלית עבור היוונים, אבל עדיין אין הסכם חתום בין ישראל ליוון לגבי התיירות הישראלית ליוון, וסביר להניח שגם לא יהיה כזה ביממה הקרובה למרות המידע בחדשות, אלה אם יקרו דברים "בצינורות" הרשמיים באופן מהיר מאד, מה שכן יש התחלה של תזוזה לכיוון של הסכם, נקווה לחדשות ועדכונים נוספים ב 24 שעות הקרובות, נעדכן כאן בעמוד זה של אתר יוון והאיים | גם בפייסבוק

עדכון חדש 6.8 ביוון די כועסים על ההתנהלות של ישראל, אחרי שבמשך חודשיים יוון לוחצת על ישראל לאשר כניסה של ישראלים ליוון הנקייה,עכשיו כשיש עליה בנדבקים ביוון, פתאום ממשלת ישראל כן מתחילה להראות סימנים של מאשרת לישראלים להגיע ליוון?.. הרי ברור שיש כאן מניפולציה. ממשלת ישראל רוצה להראות לאזרחי ישראל שהיא כן מאשרת לישראלים להגיע ליוון אבל יוון לא מאשרת [ אחרי חודשיים שיוון הייתה נקיה ואישרה לישראלים ] כך או כך עדיין אין החלטה סופית בנושא ה 16-8 לא מכיוון היוונים ולא מכיוון הצד הישראלי, צריך להמתין עוד איזה כמה ימים..

עדכון חדש 3.8 : בעקבות השמועות על חידוש הטיסות ליוון לשלושה איים בלבד ב 16.8 יצרנו קשר עם ממשלת יוון והודיעו לנו שאין להם מושג על מה אנחנו מדברים ושישראל בכלל לא מצוייה בקשר עם יוון לגבי שום תאריך ספציפי ולגבי פתיחת השמים ליוון ו ה 16.8 היא ככל הנראה המצאה של ממשלת ישראל בלבד.

עדכון חדש 1.8 : מתקיימים מגעים בין ישראל ליוון בנושא פתיחת השמים בתאריך 16.8 [ ביום שני או שלישי השבוע יש סיכוי להתקדמות במשא ומתן בין המדינות ] במסגרת ההסכם ישראלים יכולו לטוס ליוון ולחזור מיוון ללא בידוד, אם זאת כל פרטי ההסכם עדיין לא ידועים ואין הצהרה רשמית של ישראל בנושא מלבד דבריםשאמרה מירי רגב וגם פרופסור גרוטו לתקשורת. בנוסף אל על הודיעה כי תחדש את הטיסות שלה באותו התאריך 16.8

עדכון חדש 29-7 : בימים האחרונים מתבצעות שיחות בדרגים גבוהים יותר בין יוון לבין ישראל, בין הנושאים שנדונים הם ביטול חובת הבידוד לישראלים שיחזרו מיוון החל מ 16 לאוגוסט וכן אפשרות לישראלים עם דרכון ישראלי להכנס ליוון בחופשיות, עדיין לא ברור אם או ללא בדיקה בשדה או בישראל או ביוון,  פרטים מלאים יסופקו כאן בעמוד זה של אתר יוון והאיים ככל שהמידע יתעדכן ויאושר, המשיכו לעקוב אחר אתר יוון והאיים.


הודעות ועדכונים אחרונים - תקציר מעודכן

התחלת פיילוט "יוון 600" צפוי בתאריך 16-8.
צפי ביטול הבידוד לישראלים שישובו מיוון והתחלת הטיסות החופשיות ליעדי יוון  - 2 לספטמבר.
אג'יאן איר טסים פעמיים בשבוע כל הזמן לאתונה.
בכניסה ליוון  - אין צורך בבידוד, אך ייתכנו בדיקות רנדומליות.
ישראלים עם דרכון זר - יכולים לטוס ליוון ואין צורך בבידוד. [ מלבד בידוד בחזור לישראל ] 
ישראלים עם דרכון ישראלי בלבד לא יכולים להכנס בשלב זה ליוון.
יש עליה במספר הנדבקים ביוון, סביב ה 100 ביום בימים האחרונים.
נשקלת כניסה של ישראלים למספר איים של יוון ב 16-8 [ ללא בידוד בחזור ] 

 
שימו לב  שהצפי שלנו מבוסס של שכלול נתונים, מידע, חדשות, הערכות של מומחים בתחום, קשר עם גופים מקצועיים בישראל וביוון - אם כי הוא רק צפי, "הוירוס" מתנהג באופן כזה שעשוי להוביל לשינוי הצפי, בנוסף מדינת ישראל בניגוד לרוב מדינות אירופה, מתנהלת באופן לא ברור ומאד מבולבל.  אנו מעדכנים את המידע, בעמוד זה של אתר יוון הואיים, כל הזמן בהתאם לנתונים הנאספים ובכל פעם שמתקבל מידע חדש ורלוונטי עבורכם.
נקווה לבשורות טובות ולפתיחת השמים עבורכם בקרוב, מאחל לכם המשך גלישה מהנה, סיון זמיר.


בפעם הבאה שאתם רוצים חופשה או טיול ביוון, פשוט חפשו אותנו בגוגל ותזכרו את השם יוון והאיים, האתר מכיל אלפי המלצות חינמיות למטיילים ונופשים ביוון והאיים ומאפשר הזמנה של הכל Online כולל: טיסות, מלונות, וילות, הפלגות, רכב, חבילות, אטרקציות ועוד ובנוסף מחלקת השרות שלנו עוזרת לכל הפונים ללא תשלום! אז רק צריך לזכור, יוון והאיים.

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

21-7-2020
גורם בכיר ביוון סיפר לנו [ אתר יוון והאיים ] שיוון מוכנה לפתוח את התיירות לישראלים באופן מיידי אם ישראל תביע עניין ותחתום על ההסכמים המחייבים, בשלב זה ממשלת ישראל לא חותמת, ביוון מבינים היטב שמה שמונע את החתימה הוא הפחד של ממשלת ישראל שישראלים יצאו לחופשה ביוון ואז התיירות הפנים ארצית תפגע [ אילת ]. אזרחי ישראל מאד כועסים על הפגיעה הקשה בחופש הבחירה וחופש התנועה [ ראו מחאה ]

13-7-2020
העיתונות בישראל העלתה כתבות ומידע על כך שיוון שוקלת סגר מחדש בשל עליה במספר חולי הקורונה החדשים שהתגלו מאז פתיחת הגבולות, המידע הזה שגוי כמו הרבה ידיעות שאתם מקלים עליהם עדכון בערוצי החדשות בישראל. מה שקורה הוא שיש אמנם עליה במספר הנבדקים החדשים כתוצאה מפתיחת הגבולות, דבר שהיה ידוע וצפוי לממשלת יוון, אף אחד לא ציפה שיפתחו את הגבולות ומספר הנשאים של הוירוס ירד.. חיים ביוון במציאות, מדינה אחת ממנה נכנסו יחסית כמות גדולה של נשאי וירוס נחסמה לתיירות והיא סרביה ותיירים שזוהו בגבול שיש להם קורונה [ נספרים כתיירים שהתגלו ביוון ] אבל הם הוחזרו למדינת המוצא שלהם, היום ראש ממשלת יוון נפגש עם נציגי הבריאות של הממשלה בכי לשקול גבלות של מעברי הגבול היבשתיים של יוון עם בולגריה ומקדוניה, שככל הנראה כל הנכנסים מגבולות אלה יזקקו לבדיקת קורונה טרם הבדיקה ולא בדירות "רנדומליות" שבוצעו בשבועיים האחרונים מאד פתיחת הגבולות, אין ביוון דיבורים עם סגר, ואין דיבורים על סגירת השמיים, עוד עדכונים שוטפים מיוון תוכלו למצוא באתר יוון והאיים.


22-6-2020
אין שינוי בוירוס הקורונה ביוון, למרות פתיחת הסגר המספרים נמוכים מאד, מספר המתים מועט מאד, מספר החולים קשה בירידה מתמדת, תיירים נוחתים באתונה ב 30 טיסות ביום [ גם מישראל, עם דרכונים זרים בלבד בשלב זה ] ביוון כבר מתחילים להבין שמה שקורה בישראל לא קשור רק לבריאות וזה כבר מדווח בחדשות בערוצים השונים. במקביל מנהל התעופה האזרחי העולמי דורש מישראל לפתוח את השמים באופן מיידי.


עדכון קורונה ביוון  16-6-2020
ההצהרה של נתניהו אומרת שב 1 באוגוסט ישראלים יוכלו לטוס ליוון ללא צורך בבידוד בחזור כל זאת אם המספרים של הקורונה לא יעלו, הצהרה שללא ספק חלולת כל תוכן, מאחר והיא מקשה עבורכם את התכנון של חופשה ביוון, עם זאת ככל הנראה ישראלים יוכלו לטוס ליוון כבר ב 1 ביולי [ אם כי עם חובת בידוד בחזור ] אלא אם יחזרו אחרי ה 1 לאוגוסט ואם חובת הבידוד תבוטל בעקבות ירידה במספרים עד אז וכמובן שרק אם תמצאו חברה שתטוס ליוון, מאחר וסביר שחברות התעופה יצמצמו את הטיסות ליוון עד סוף יולי בהסתמך על ההצהרה הזו של נתניהו שמתקבלת ביוון באכזבה רבה, שכן יוון כרגע במצב מעולה מבחינת תחלואה, נמוכה מאד מאד.


עדכון קורונה ביוון  15-6-2020
היום נפתחת התיירות ליוון ל 18 מדינות אירופאיות, בהחלטה לילית של ממשלת יוון הוצאו מהרשימה מספר מדינות כגון ישראל, אוסטרליה וסין, עדיין לא ברור מדוע ישראל הוצאה מהרשימה, אם מדובר בבקשה של ממשלת ישראל, או שמדובר בסתירה בין הרצון של ממשלת יוון לחוקי ולהוראות של האיחוד האירופאי, אך בכל מקרה מי שרכש כרטיסי טיסה לאתונה לימים הקרובים, נראה שצריך לבוא בטענות בעיקר לממשלת ישראל או לממשלת יוון ולא לחברת התעופה אג'יאן שנראה שהוטעתה ע"י השלטונות, בנוסף ישראל הועברה לקבוצת המדינות שאינן ירוקות, מה שאומר שהתיירים מישראל יוכלו להכנס ליוון רק מ 1 ביולי ויתבקשו לבצע בדיקת קורונה עם כניסתם ליוון ולשהות לילה אחד במלון מקומי שיוכשר לכך [ עדיין לא נמסר לגבי עלויות, ככל הנראה הבדיקה תהיה ללא תשלום ] עדיין יש הרבה חורים של מידע חסר שאנחנו נשלים עם הזמן, גם חברות התעופה לא מעודכנות בשלב זה באופן מלא בהחלטות החדשות שהועברו ע"י ממשלת יוון. בעולם התיירות הישראלי כמעט משוכנעים למרות שלא ניתן להוכיח את זה שאת ההוראה החדשה למעשה ממשלת ישראל העבירה ליוונים, כפי שהעבירה גם לגאורגים ולקפריסאים וכל זאת על מנת לא לאפשר לישראלים לצאת לחו"ל ולהשאיר את התיירות בישראל.

עדכון קורונה ביוון  14-6-2020
ישראלים לא הורשו לכנס לטיסה היום לאתונה בהוראה חדשה ומפתיעה של ממשלת יוון, חברת התעופה קיבלה את ההודעה ברגע האחרון שהנוסעים הגיעו כבר לנמל התעופה בן גוריון, ההתייחסות היא לישראלים שאין להם דרכון אירופאי.

עדכון קורונה ביוון  12-6-2020
אין עדיין חדשות בנושא ביטול חובת הבידוד לישראלים שיחזרו מיוון, וממתינים לפגישת נתניהו עם ראש ממשלת יוון בתחילת השבוע הבא, עם זאת נמשכת המגמה של ישראלים שמזמינים ביוון גם ללא ביטול חובת הבידוד. במקביל חברת התעופה אג'יאן אמורה לפרסם בימים הקרובים את את לוח הטיסות שלה מתל אביב לסלוניקי אחרי שפרסמה את לוח הטיסות מתל אביב לאתונה.

עדכון קורונה ביוון  9-6-2020
ישראלים שאינם נרתעים מחובת הבידוד בחזור או כאלה שמאמינים שזו תבוטל בקרוב או עד שיחזרו מיוון, מתחילים להזמין טיסות וחופשות ביוון בימים האחרונים מחדש, יוון נפתחת לתיירות גם לישראלים עוד 6 ימים. מלבד זאת ביוון גם העלו בימים האחרונים את מספר הבדיקות בכדי לקבל "תמונה מדוייקת יותר של התפשטות " ושמעלים את מספר הבדיקות, מן הסתם מוצאים יותר נדבקים, אם כי המספרים אינם גבוהים ואינם משנים ליוון את התוכניות בנושא פתיחת התיירות, נראה שיוון החלה בבדיקות מקיפות יותר בעיקר לבקשה של מדינות שרוצות לשלוח אליה תיירים, זאת בשל העובדה שהקו שהנחה את יוון עד כה לא היה מספר הנשאים, אלה רק מספר החולים קשה או המתים, בהחלט ישנה ייתכנות שהדרישה לבדיקות במספרים גדולים יותר הגיעה גם מישראל וזאת על מנת לספק מידע רלוונטי לביקור של ראש ממשלת יוון בישראל בשבוע הבא לדיון בנושא פתיחת התיירות בין המדינות שמתוכנן לתחילת יולי.

עדכון קורונה ביוון  8-6-2020
גם ללא הסרה של חובת הבידוד לשבים, חברת התעופה היוונית מחזירה את הקו תל אביב  - אתונה לטיסות יומיות מאתונה לתל אביב וחזרה, החל מ 22 ליוני, וזאת עקב ביקושים הולכים וגדלים של טיסות מישראל לאתונה, ייתכן וגם אל על ייצטרפו לקו תל אביב אתונה החל מ 30 ליוני, גם ללא הסרה של חובת הבידוד. במקביל מתחיל להווצר לחץ ע"י מספר משרדי ממשלה שטוענים שמשרד הבריאות "גורר רגלים" בכך שלא מספק את הסרת חובת הבידוד לשבים מהמדינות הירוקות, לחץ זה שמגיע גם ממספר מדינות באירופה עשוי להביא לשחרור ההוראה עד סוף חודש יוני [ כך גם מאמינים ומקווים באל על ובאג'יאן ] .

עדכון קורונה ביוון  7-6-2020
הקיפאון של מקבלי ההחלטות של ישראל מבלבל גם אותנו, גם את חברות התעופה הזרות שרוצות לטוס לישראל וגם את משרדי התיירות והבריאות במגוון ארצות באירופה, עוד שבוע כמעט 20 מדינות באירופה יאפשרו מעבר של תיירות, ללא בידוד וללא הגבלה, גורמי תקשורת שאנחנו בקשר איתם טוענים שהשבוע הוא שבוע "קריטי וחשוב" לקבלת החלטות עבור ענף התיירות היוצאת בישראל, גם אתר יוון והאיים מצוי בקשר עם התאחדות סוכני הנסיעות שפועלים למען מטרה חשובה זו, היום תתקיים פגישה עם שר התיירות החדש אסף זמיר, נקווה לבשורות טובות יותר בהמשך השבוע, נעדכן.

עדכון קורונה ביוון  5-6-2020
עוד התקדמות לכיוון פתיחת השמים והטיסות ליוון מגיעה היום מכמה גופים שמייעצים לממשלה, נקווה לעדכונים בשלב מאוחר יותר.

עדכון קורונה ביוון  4-6-2020
מדינות נוספות באירופה פותחות את הגבולות לתיירות בחודש יולי ומבטלות את חובת הבידוד לשבים, בזמן שבישראל עדיין לא דנים באופן רציני בסוגייה זו, בתוך כך ככל הנראה ראש ממשלת יוון ושר התיירות של יוון יגיעו לישראל לקדם את נושא התיירות מישראל ליוון, הפגישה מתוכננת ל 16 ליוני, במטרה לקדם את פתיחת התיירות בין ישראל, קפריסין ויוון ולבטל את ובת הבידוד בתחילת יולי.

עדכון קורונה ביוון  2-6-2020 
התקדמות מסויימת אם כי עדיין לא מידע רשמי לגבי הייתכנות לביטול חובת הבידוד לישראלים שיצאו ליוון החל מ 1 ביולי.
בנוסף יוון מודיעה היום שתשא בכל הוצאות הטיפול של תיירים חולי קורונה שיתגלו בתחומה, סוגייה זו גם אמורה להוזיל משמעותית את סוגיית הביטוח לנוסעים ליוון.

עדכון קורונה ביוון  1-6-2020 
הגופים האחראים על ההחלטות בישראל מגיבים באופן בהול, ללא תכנון וללא פרופורציה ביחס למדינות אחרות עם נתונים דומים בעולם, דבר שפוגם מאד ביכולת שלנו לספק לכם מידע ענייני, בנוסף חברת התעופה הישראלית אל על, כמעט ולא מדווחת כלום ואי אפשר לקבל ממנה מידע וגם משרד הבריאות בישראל או משרד התיירות בישראל ממעטים לדון בענייני התיירות או לפחות לעדכן את גופי התקשורת בנעשה, צפי חזרת הטיסות ב 1 ליולי עדיין גדול יחסית, אם כי נושא ביטול חובת הבידוד לשבים לוטה בערפל בשלב זה, בניגוד להתחייבות של ישראל שהיא חלק מההסכם עם המדינות הירוקות. משפחות ישראליות רבות באופן יחסי מזמינות חופשות וטיולים ביוון מבלי להתייחס לאם חובת הבידוד תבוטל או לא בכניסה חזרה לישראל, אחרות ממתינות להודעה הסופית והרשמית של משרד הבריאות, גם חברות תעופה רבות בעולם ממתינות למשרד הבריאות הישראלי, שלמעשה גורם למשבר תעופתי קשה בישראל. שימו לב שאנחנו כבר פחות ופחות מדווחים בנושא קורונה וירוס ביוון בשבועיים האחרונים וזאת מאחר והוירוס נמצא ביוון בשליטה, התיירות ליוון נפתחה היום 1.6 באופן רשמי, ויוון מקבלת החלטות רק לאחר ייעוץ מקצועי וסבלני ולא מהיום למחר כמו בישראל, סביר שאם לא יכולו שינויים בישראל, נעדכן פחות בעמוד זה של אתר יוון והאיים, מאחר ומבחינת יוון המצב טוב ומחכים בעיקר להחלטות של הממשל העצל בישראל.

עדכון קורונה ביוון  31-5-2020 
היום פורסמו בכמה מיקומים ידיעות בדבר דחיית הפיילוט של הטיסות למדינות הירוקות ל 1 ביולי, זה נכון שדובר על זה, אבל עדיין לא פורסם שום דבר רשמי בעניין, אבל עצם הידיעות שצצו, הביאו לגל של מחאה בעסקי תיירות רבים וגם במנהל רשות שדות התעופה ששלחו מכתב דחוף לשר הבריאות, המצב כרגע הוא שיש הרבה בלבול, מדינת ישראל מגיבה באופן כל כך בהול ומבולבל כל יום באופן שונה שאי אפשר לקבל שום תמונה מדוייקת או דרך מנחה, דבר שפוגע קשות בענף התיירות וגם בכם, הנופשים והמטיילים וגם באמינותה של מדינת ישראל בעולם, שנתפסת כמדינה שפועלת מהיד לפה, ללא שיטה וללא קו מנחה,  אנחנו מקווים שבתוך כל הבלאגאן הזה תוך כמה ימים נהיה מעט יותר חכמים עם מידע ממוקד יותר.

עדכון קורונה ביוון  31-5-2020 
במסגרת ההסכם בין המדינות הירוקות הוחלט שכל המדינות הירוקות יבטלו את חובת הבידוד גם לנכנסים אליהם וגם לשבים אליהם, לפי כך, גם ישראל אמורה לבטל את חובת הבידוד לישראלים שיחזרו מיוון אחרי ה 15 לחודש יוני, ישראל גם אמורה לאפשר לתיירים שאינם ישראלים להכנס לישראל ללא בידוד החל מ 15 ליוני [ ע"פ אותו ההסכם, מהמדינות הירוקות ]  בזמן שכל המדינות "הירוקות" הסירו את חובת הבידוד ונכנסים ולחוזרים אליהם לאחר החופשה, ישראל היא המדינה היחידה שעדיין לא הצהירה רשמית על ביטול חובת הבידוד ובכך אינה עומדת בהסכם עמה, אנו מקווים שבימים הקרובים יגיע האישור המיוחל.

עדכון קורונה ביוון  30-5-2020 
אחרי יום מעט מתוח בשל ארועי "הגימנסיה" המתח יורד ואפילו קיימת הערכה לאישור תוכנית המדינות הירוקות וביטול חובת הבידוד לחוזרים מהם לקראת תחילת חודש יולי [ שבועיים לאחר פתיחת אולמות הארועים בישראל ב 14 ליוני ]  כאמור מדובר בהערכות בלבד בשלב זה, שעשויות להשתנות לכאן או לכאן, נמשיך לעדכן ככל שיגיע מידע נוסף.

עדכון קורונה ביוון  30-5-2020
אתמול יוון הצהירה על המדינות מהן היא תתחיל לקבל טיסות ותיירים  ב 15 לחודש יוני : אלבניה, אוסטרליה, אוסטריה, בולגריה, סין, קרואטיה, קפריסין, צ'כיה, דנמרק, אסטוניה, פינלנד, גרמניה, הונגריה, ישראל, יפן, לטביה, לבנון, ליטה, מלטה, מונטנגרו, ניו זילנד, צפון מקדוניה, נורבגיה, רומניה, סרביה, סלובקיה, סלובניה, דרום קוריאה ושוויץ. בתוך כך תיירים ישראלים ממשיכים לבצע הזמנות למלונות ברחבי יוון גם כאשר ישראל עדיין לא הודיעה על ביטול הבידוד לחוזרים, מתוך הנחה שעד ההגעה חזרה לארץ אחרי החופשה תבוטל חובת הבידוד לחוזרים, כפי שמבוטלת בכל 28 המדינות שברשימה זו. שימו לב שתיירים המגיעים מחלק מהמדינות ברשימה זו יזדקקו לבצע בדיקה טרם ההגעה ליוון מלבד המדינות הירוקות  : קפריסין, ישראל, סלובניה, סלובקיה, ניו זילנד, מונטנגרו.

עדכון קורונה ביוון  29-5-2020
צפי שישראלים יצאו בטיסות ליוון שייחלו ב 15 לחודש לאתונה וגם לסלוניקי גם אם ממשלת ישראל עדיין לא קיבלה החלטה סופית לגבי ביטול הבידוד בחזור. יותר ויותר ישראלים מבצעים בימים האחרונים הזמנה למלונות ברחבי יוון להחל מ 15 ליוני ופנימה לתוך הקיץ, גם בהעדר ביטול חובת הבידוד בחזור בתקווה שנושא זה יטופל עד חזרתם ארצה או טרם יציאתם. בתוך כך יש ביקוש הולך וגדל של ישראלים לרכישה של כרטיס בכיוון אחד ליוון, ללא הזמנת כרטיס חזור.

עדכון קורונה ביוון  29-5-2020
בחברת התעופה היוונית אג'יאן ממתינים להחלטות של משרד הבריאות בישראל לגבי הבקשה של אג'יאן להפעיל טיסות כבר מה 15 ביוני, אתמול הודיעה אגי'אן שאם אכן יתקבל האישור ממשרד הבריאות בישראל, היא תוציא בנוסף לטיסות המתוכננות לאתונה גם טיסות מתל אביב לסלוניקי עוד בחודש יוני, החלטה של משרד הבריאות בישראל או התקדמות בנושא אמורה להתפרסם עד יום שני או שלישי הקרובים. על אף האפשרות שטיסות יחזרו כבר ב 15 ליוני, אנו ממליצים לכם עדיין לא להזמין טיסות תאריכים אלה ולכוון קדימה ככל שניתן, אחרי 1 ביולי, בשל האפשרות המאד סבירה שמשרד הבריאות בישראל לא יגיע להחלטות בנושא בטווח הקרוב, דבר שיעכב את פתיחת השמיים בעוד שבועיים לפחות [הערכה] .

עדכון קורונה ביוון  28-5-2020
בימים האחרונים איסוף המידע האמין הפך להיות משימה קשה הרבה יותר, גופים רבים בישראל ובמיוחד משרד הבריאות "שומרים את הקלפים קרוב לחזה" וממעטים לשתף מידע, לכן "דייג" המידע הופך למשימה קשה מתמיד,  רמז קל מגיע מכיוון אוסטריה, אחרי שאתמול ראש ממשלת ישראל וראש ממשלת אוסטריה נועדו בשיחת ויעידה, הודיעה היום חברת התעופה הלאומית של אוסטריה על התחלת טיסות לישראל ומישראל מ 15 ליוני, אם יש קשר לפגישה בין נתניהו לראש ממשלת אוסטריה או לא אנחנו עדיין לא יודעים, אבל יש מספר אנשים בענף שטוענים שיש קשר לתוכן השיחה.

עדכון קורונה ביוון  28-5-2020
אתמול התקיימה שיחת ועידה בין מנהיגי המדינות הירוקות : ישראל, יוון, קפריסין, אוסטריה, דנמרק, צכיה, נורבגיה וניוזילנד בעיקר לגבי חידוש קשרי התיירות בין המדינות, ישראל לצערנו היא המדינה היחידה מבין כל המדינות שהביעה חששות [ בנימין נתניהו ] וזאת למרות המספרים הטובים, ראש ממשלת יוון סיפר על ההצלחה היוונית ועל המספרים הנמוכים ביוון גם אחרי פתיחת הסגר וסיפר שיוון מקווה לראות תיירות מהמדינות הירוקות כולל ישראל החל מ 15 ליוני, מהצד הישראלי נאמר שבדיוק בימים אלה דנים בסוגיות הללו באופן ממוקד יותר בועדות שנועדו לצורך כך כולל הערכות לחזרה לשגרה בנמל התעופה בן גוריון. בתוך כך ביוון כבר לא נפטר אף חולה מקורונה ביומיים האחרונים וכמות החולים הקשים מצוייה בירידה מתמדת וגך גם הנדבקים החדשים.

עדכון קורונה ביוון  27-5-2020 
בישראל החלו היום בדיונים המתקדמים בנושא פתיחת השמים למדינות הירוקות ובינהן גם יוון, גורמים בתעופה ובכלל בתיירות מאשימים את משרד הבריאות במסורבלות ואיטיות בקבלת ההחלטות וחתימה על ההסכמים בילטראליים עם המדינות הירוקות, הסכמים שכבר נחתמו בין כל המדינות מלבד ישראל, גם במישור הדיפלומטי ישראל מכניסה את עצמה לבידוד, כאשר גורמים רשמיים ביוון שוחחו עם ממשלת ישראל על פתיחת התיירות כבר לפני למעלה מחודש, כאשר בזמן הזה יוון כבר חתמה על הסכמים עם מספר מדינות וישראל למרות ההבטחות ולמרות הירידה בתחלואה בשתי המדינות, ישראל מתחילה להתפס באירופה כמסורבלת ולא ברורה וגם ככזו שקשה לסמוך על סיכומים עמה, עם זאת אנחנו מאמינים שבימים הקרובים הנושא יתבהר ויגיע האישור המיוחל לטיסות ליעדי יוון כולל ביטול של חובת הבידוד לשבים [ שמתבטל אוטומטית ברגע שיש אישור טיסה למדינה ירוקה ] אנחנו עדיין שומרים על הצפי לפתיחת הטיסות [ אתונה ] ב 16 ליוני ומקווים שלא תהיה דחייה נוספת מצד ישראל.

עדכון קורונה ביוון  27-5-2020 
עדיין אין חדשות  רשמיות מישראל בנושא ביטול חובת הבידוד ופתיחת השמיים לטיסות ליוון, אך מתקיימים דיונים מתקדמים בנושא "המדינות הירוקות" : יוון, קפריסין, גאורגיה, סלובניה ואנשי מקצוע מתחום התיירות בישראל וביוון מעריכים שביטול חובת הבידוד לשבים ואישור הטיסות למדינות אלה יתקבלו ממשרד הבריאות בימים הקרובים.

עדכון קורונה ביוון  25-5-2020 
היום נפתחו כל המסעדות ברחבי יוון והאיים וגם כל בתי הקפה.
ביומיים האחורנים התגלו בכל יוון רק 4 חולים חדשים 3 מתוכם במחנות הפליטים ולמעשה רק חולה אחד אזרח יווני.

עדכון קורונה ביוון  24-5-2020 
יוון לא תבצע בדיקות קורונה לנכנסים אליה.

עדכון קורונה ביוון  23-5-2020 
אחרי ההצהרה של ראש ממשלת יוון על פתיחת התיירות ליוון באופן רשמי ב 15 ליוני ושליחת כל המידע למלונאים ביוון, יוון החלה את ההכנות לפתיחת העונה ובכל מלונות יוון, מסעדות ושרותי התיירות פועלים במרץ ליישום התקנים ולפתיחת עונת התיירות, שימו לב שטיסות ראשונות מישראל ליוון יחלו ב 11 ליוני, טיסות מתל אביב לאתונה ו ב 1 ליולי ייפתחו הטיסות ליעדי יוון הנוספים. בתוך כך מספרי הקורונה ביוון ממשיכים להיות נמוכים מאד עם חולים בודדים חדשים מדי יום וגם הם ברוב המקרים משוייכים למחנות הפליטים של יוון והרבה פחות אם בכלל באוכולוסיה האזרחית, נראה שלמרות פתיחת הסגר לפני יותר משבועיים אין עליה במספר החולים, בהחלט מצד מעודד מאד עבור היוונים בכלל ועבור עונת התיירות שנפתחת ממש עוד מעט בפרט, בנוסף יוון הסירה את מגבלת הבידוד למגיעים אליה בכך אתם יכולים להכנס ליוון ולהיות חופשיים, גם חובת הבידוד לישראלים שיחזרו מיוון צפויה להתבטל בעוד מספר ימים. בימים אלה כבר יש הזמנות של מאות ישראלים לחופשות ביעדי יוון השונים החל מ 15 ליוני ופנימה לתוך קיץ 2020.

עדכון קורונה ביוון  19-5-2020 
יוון מתכננת להחזיר גם את המסעדות לפעילות מוקדם מהצפוי והן עשויות להפתח כבר ב 25 במאי, כלומר ביום שני הקרוב, בנוסף חברת התעופה אג'יאן איר הודיעה על החזרת הטיסות לתל אביב כבר בתחילת יוני, אם כי עדיין ממתינה לביטול חובת הבידוד לישראלים שישובו מיוון, כפי שממתינות עוד למעלה מ 50 חברות תעופה בעולם, במקביל אתמול, יוון הסירה את השלב השלישי בהסגרת הסגר ויוונים יכולים לנוע בתוך יוון באופן חופשי ואכן אתמול רשמה תנועה רבה של יוונים בכבישי יוון, מבחינת קורונה והתפשטות, היא ממשיכה להיות נמוכה מאד, ככל הנראה ניתן לזקוף זאת גם בהקשר של מזג האוויר השורר ביוון [ וגם בישראל ] בימים אלה, עם טמפרטורות גבוהות במיוחד, נראה היוונים פועלים במרץ לפתיחת התיירות שכאמור צפויה להיות מוקדמת יותר מהתחזיות הקודמות.

עדכון קורונה ביוון  16-5-2020 
חברת התעופה היוונית Aegean air הודיעה כי היא תגדיל את הטיסות הפנימיות שלה בתוך יוון כבר ב 25 למאי והצפי לפתיחת הטיסות הבין לאומיות עומד כעת על 15 ליוני, שבועיים מוקדם יותר מהצפי המקורי של 1 ביולי, וזאת בשל המשך מספרים נמוכים מאד של התפשטות הקורונה ביוון,  טיסה ראשונה כבר נקבעה ב 27 ליוני מפריז ועם הזמן יוספו עוד יעדים, קיימת ייתכנות שגם הטיסות מישראל יחודשו לקראת השבועיים האחרוים של חודש יוני ולא תחילת יולי כפי שתוכנן מראש, בקיצור.. יוון מתחילה לפתוח את השמיים!
להזמנה של טיסות עם אג'יאן אנחנו ממליצים על אתר Flight-Booking.co.il

עדכון קורונה ביוון. 15-5-2020
המספרים ביוון ממשיכים להיות נמוכים, אפילו נמוכים מהתחזיות, היוונים נכנסים מחר לסופ"ש האחרון לפני הסרת השלב השלישי של הסגר, פתיחת המעבר של יוון בכל שטחה של יוון, בישראל מתקיימות גם הערכות מצד בנוגע ביטול חובת הבידוד לתיירים ישראלים שיחזרו מהמדינות הבטוחות ומידע בסוגייה זו אמור להתפרסם בעוד מספר ימים, גם אנחנו נעדכן כאן באתר יוון והאיים, ב 48 שעות האחרונות יש עליה של הזמנת לטיסות, מלונות ורכב ביוון לקיץ, כל זאת מתוך האופטימיות של הימים האחרונים, עם זאת ליתר בטחון אנחנו ממליצים לבצע את כל ההזמנות עם אפשרות ביטול [ למקרה הצורך ] בכדי שתהיו On the safe side.

עדכון קורונה ביוון. 14-5-2020
מספר החולים והנדבקים החדשים ביוון ממשיך להיות נמוך מאד מה שגורם ליוונים יותר ויותר אופטימיות לקראת פתיחת עונת התיירות בקרוב, בנוסף המאמצים בנמלי התעופה בעולם כולל ישראל יכולים להוביל למצב ששהתיירות ליוון אף תפתח מוקדם מהצפוי עוד לפני 1 ביולי,

עדכון קורונה ביוון. 12-5-2020
עקב מספרים נמוכים של נדבקים חדשים אנחנו מפםסיקים את העדכון התכוף של עמוד זה ונםרסם רק שיהיה מידע חדש ורלוונטי עבורכם, בינתיים יוון מתכוננת לפתיחת עונת התיירות לתיירות פנים כבר ב 1 ליוני.


עדכון קורונה ביוון. 11-5-2020
ממשלת יוון בשיתוף גורמי התיירות והבריאות מפרסמים בימים אלה את הנהלים למלונות, וילות וחברות ספנות, לא נכניס אתכם לכל עמודי המידע המתפרסמים [מדובר בשני מסמכים של 20 עמודים ומאות סעיפים] עם זאת בהחלט נעשות הכנות של ממש לפתיחת עונת התיירות ביעדי יוון השונים ותוך כדי מספר הנדבקים החדשים בקורונה וגם מספר המתים ביוון מצוי בירידה חדה, כבר מעל 5 ימים ללא אף נפטר מקורונה ואתמול אובחנו רק 6 חולים חדשים. בתוך זאת בימים אלה ישראל יוון וקפריסין דנות על ביטול חובת הבידוד לישראלים שיחזרו מיוון וקפריסין, החלטה סופית בנושא אמורה להתקבל ממש בימים הקרובים, ויותר ויותר ישראלים מבצעים הזמנות לחופשות וטיולים ביוון דרך אתר יוון והאיים.


עדכון קורונה ביוון. 10-5-2020
יוון כבר סופרת 4 ימים ללא מתים מקורונה וכמות הולכת וקטנה של נדבקים חדשים וזאת למרות הסרת הסגר, דבר שמגביר את ההכנות לפיחת עונת התיירות ומביא הרבה אופטימיו לעוסקים בתחום התיירות ביוון, בנוסף ככל הנראה יעדי נופש ביוון כמו כרתים או רודוס יפחו מוקדם יותר מהצפי לתיירות בין לאומית וכבר נשקלות טיסות ממספר מיקומים באירופה ליעדי הנופש של יוון.


עדכון קורונה ביוון. 8-5-2020
עקב כמות הדבקה נמוכה מאד ביוון ממשלת יוון הפסיקה את מסיבת העיתונאים היומית שהתקיימה מדי ערב לתושבי יוון והיא עוברת כרגע ל 3 פעמים בשבוע עד הודעה חדשה, בנוסף חלה התקדמות ממשית בנושא התיירות מישראל ליוון, כולל התקדמות של ממש בביטול חובת הבידוד של ישראלים שיגיעו ליוון, ייתכן מאד שחלק מהיעדים ביוון יפתחו לתיירות ישראלית כבר בחודש יוני [ רודוס, כרתים ] עדיין לא מדובר במידע סופי ורשמי אך אנחנו נעדכן בהתפתחויות בנושא, בנוסף לתיירות מישראל ליוון, עוד שתי מדינות שעשויות להיות בין הראשונות שישלחו תיירים ליוון הם קפריסין ובולגריה.


עדכון קורונה ביוון. 6-5-2020
מספר הנדבקים החדשים בוירוס ממשיך להיות נמוך מאד, עד כדי כך שבחלק מערוצי התקשורת כבר לא מדברים על כמות הנדבקים החדשים, גם מספר מקרי המוות מצוי בירידה, ביוון עובדים על תוכנית חזרה מאלה של רוב שוק העבודה ב 1 ביולי, כולל פתיחה של מעדות ובתי קפה וכאמור, תיירות, ביוון מתכננים לפתוח את התיירות רק למדינות בהן תבוטל חובת הבידוד לחוזרים מיוון, קיים ספק אם גרמניה, ארה"ב ובריטניה תבטל את חובת בידוד לשבים ממנה, עם זאת יוון מכוונת למדינות באות ששם בהחלטה משוטפת בין מדינו אלה חובת הבידו תוסר : אוסטריה, צכ'יה, דנמרק, ישראל, לבנון, קפריסין בשלב הראשון.


עדכון קורונה ביוון. 5-5-2020
הסגר ביוון הוסר אתמול בפעם הראשונה לאחר יותר מחודשיים של בידוד וריחוק, מפרי הנדבקים והנפטרים החדשים עדיין נמוך מאד [ ב 48 האחרונות התגלו פחות מ 20 נדבקים חדשים בכל יוון ]  וביוון מקווים לשמור על מספרים נמוכים למרות שצופים גידול מסויים [ סביר ] בתוך כך יוון החלה כבר בהכנות לקראת פחית עונת התיירות ב 1 ליוני לתיירות מקומית ו 1 ליולי לתיירות בין לאומית, נמלי התעופה של יוון ביבשה ובאיים נערכים לקבלת קהל ולתנאים של חיטוי וניטור מתקדמים, שר התיירות של יוון התראיין בנושא בערוץ 12 של ישראל ובעוד מספר ימים תעלה כתבה עם ראישון של של התיירות היווני עם אתר יוון והאיים.


עדכון קורונה ביוון. 30-4-2020
רק מקרים בודדים של חולי קורונה התגלו ביוון ביממה הארונה ומקרה מוות אחד, המספרים ביוון עדיין מהנמוכים ביותר באירופה, בתוך כך הודיעו היום ביוון שכל האתרים הארכיאולוגים של יוון יפתחו מחדש לציבור ב 18 למאי, כל האתרים יפתחו תחת תנאים חדשים שיאפשרו למבקרים בטחון, סטריליות ושמירת מרחק. יוון מתכוננת לפתיחת המעבר החופשי בין איזורי יוון לאזרחים, שלב אחד לפני פתיחת עונת התיירות הרשמית ב 1 ליוני.  מחר ה 1 למאי, יוטל סגר כללי על יוון בכדי למנוע התקהלויות, כאשר ב 4 למאי יפתח הסגר המחוזי ביוון.

עדכון קורונה ביוון. 28-4-2020

ב 4 למאי תורשה תנועה ללא צורך בהודעה מראש, בתוך המחוזות [ עדיין לא ניתן לעבור ממחוז למחוז ] חנויות ייפתחו.
ב 11 למאי יחזרו הלימודים באוניברסיטאות והכיתות הגבוהות בבתי הספר.
ב 18 למאי תורשה תנועה לכל אזרחי יוון בכל יוון.
ב 1 ליוני, יפתחו מלונות עונתיים,בתי קפה ומסעדות ותורשה תיירות יוונית למלונות אלה, כולל פתיחת קווי הפלגה.
ב 15 ליוני, צפי להחזרת הטיסות ליוון ופתיחת השוק לתיירות הבין לאומית.
ב 1 ליולי, פתיחה גם של מלונות שאינם עונתיים ולמעשה כל שוק התיירות ביוון.
    ארועים גדולים, כנסים, הופעות, ליגות הכדורגל והכדורסל - לא יתקיימו עד סוף אוגוסט לפחות.

* ייתכנו שינויים בהתאם להתפשטות וירוס הקורונה.

עדכון קורונה ביוון. 27-4-2020
היום או מחר תוצג בתקשורת תוכנית תלת שלבית לחזרה לשגרה ביוון[תוכנית עם אפשרות למילוט ממנה במקרה של החמרה במצב] למרות שע"פ הנתונים,מומחים טוענים שהסיכויים להחמרה כעת אינם גבוהים, התוכנית ככל הנראה תכלול את השלבים הבאים.

שלב ראשון : פתיחת תנועה ביוון, הפסקת משלוח הודעה מהטלפון כאשר יוצאים מהבית, חידוש נסיעה בין מחוזות ביוון, באותו השלב יפתחו גם חנויות, מספרות ומכוני יופי ובתי הקפה והמסעדות יוכלו להפתח רק ע"י שמירה על נהלי ריחוק באוויר הפתוח, שלב זה אמור להתחיל ב 4 למאי.

שלב שני : בתי ספר ותחבורה ציבורית יחלו לפעול בהדרגה, כאשר תחילת הלימודים שיפתחו הם עבור סטודנטים ותלמידים בכיתות הגבוהות יותר, גם קניונים סגורים עשויים להפתח בשלב זה, שלה זה אמור להתחיל בשבוע השני של חודש מאי.

שלב שלישי : השלב השלישי בחודש יוני מתעסק בעיקר בתחום התיירות, בשלב זה תותר פתיחה של מלונות רב עונתיים, כאלה שפתוחים כל השנה ונאלצו לסגור כתוצאה מהוראת הממשלה, המלונות ישרתו בעיקר מקומיים שיוצאים לחופשה או אנשי עסקים מקומיים אך גם תיירים, וזאת בשל העובדה שהטיסות ליוון אמורות לחזור בהדרגה במהלך החודשים מאי ויוני, בסוף יוני יפתחו גם המלונות העונתיים וגם תותר בחזרה האפשרות להפליג בחברות ההפלגה השונות לתיירים, למטרות נופש, שלב זה כאמור מתוכן לימים האחרונים של חודש יוני.

חשוב לציין שנמל התעופה של אתונה כבר מצוי בהכנות לקראת פתיחת התיירות, כולל התחלה של ניסוי בבדיקות סרולוגיות לנוסעים, גלאי חום, נהלי שמירת מרחק ועוד צעדי מניעה וריחוק, זאת בכדי להיות מוכנים לעבודה במהלך החודשים מאי ויוני בהם ייתחילו לנחות מטוסים עם נוסעים ביוון, תיירים שמגיעים ליוון לא יזדקקו לשבועיים של בידוד ככל הנראה מאמצע מאי.

 - אנו נעדכן בפרטי התוכנית הסופית כשו תתפרסם. -


עדכון קורונה ביוון. 25-4-2020
ביום שני יפתחו רוב החנויות ביוון ו ב 4 למאי צפוי שחרור של הסגר ביוון, בתוך כך איגוד המלונאים הגיש בקשה לממשלה לאסור על הפעלה של Airbnb לתקופה מסויימת גם מתוך דרגה לבריאות הציבור וגם מתוך הכרה בחשיבות של שיקום התיירות והרווחיות של המלונות שמפגעו מהמשבר, דרישה שדנים בה ביוון בימים אלה, מבחינת התשפטות הוירוס, נרשמו ב 24 שעות האחרונות רק 17 נדבקים חדשים וב 24 שעות האחרונות לא נפטר אף יווני, כמו כן יש ירידה במספר המונשמים בבתי החולים ביוון. מבחינה תיירותית ישנה אפשרות שטיסות ליוון יתחילו כבר בחודש יוני ולא ביולי כפי שדובר עד לפני כמה ימים, אך עדכון בנושא זה יתקבל בימים הקרובים.

עדכון קורונה ביוון. 24-4-2020
מומחי רפואה ביוון מאמינים שהמגפה תדעך במהלך חודש מאי ע"פ המיסע והסטטסטיקה ממדינות אחרות בעולם וע"פ מידת ההתפשטות ביוון, בתוך כך ביוון יודיעו ביום שני הקרוב על ההקלות בסגר ויש צפי להחזרת התיירות כבר בימים הראשונים של חודש יוני לקראת פתיחת תיירות בין לאומית בסוף יוני תחילת יולי, חברות התעופה היווניות כבר עובדות במרץ על נהלים חדשים לטיסות החברות.

עדכון קורונה ביוון. 23-4-2020
ב 24 שעות האחרונות התגלו רק 7 חוולי קורונה חדשים, הכמות הקטנה ביותר מאז פרוץ שיא המשבר, בנוסף אף יווני לא נפטר אתמול. יחד עם זאת ראש הממשלה קרא לעם להמשיך לשמור על הכללים בכדי ליצור המשכיות, יוון לא ממהרת לפתוח בחזרה את שוק העבודה וגם חשוב לציין שיוון משלמת גם לבעלי עסקים, גם לבעלי חברות וגם לאזרחים תשלומים קבועים שיעזרו להם להתמודד עם נזקי המשבר ובכך גם מונעת תסיסה של העם וגם מקבלת יותר זמן לניהול נכון ומושכל של המשבר, בניגוד לישראל 95% מהעם היווני תומך ומחזק את פעולות הממשל במשבר הזה.

עדכון קורונה ביוון. 22-4-2020
מספר מקרי הקורונה עלה במעל 150 ביום  אחד לאחר שהתגלה הנגיף באחד ממחנות הפליטים המצויים בדרום יוון, ממש בימים בהם ממשלת יוון מנסה לגבש תוכית יציאה מהסגר, דבר שמעט מערער את בטחונם של היוונים, כך או כך ממש בימים הקרובים צפוייה להתפרסם תוכנית שלבי היציאה מהסגר וההגבלות המשוייכות לתהליך זה, מבחינת תיירות עדיין אין שינוי ותאריך היעד להחזרת התיירות המקומית עומד על 15 ליוני ותאריך היעד להחזרת התיירות הבין לאומית 15 ליולי.

עדכון קורונה ביוון. 21-4-2020
ממשלת יוון עובדת על תוכנית יציאה והקלות מסודרת, בהתאם לצפי ועם אפשרות לשינויים ע"פ התוצאות, לגבי התיירות כרגע מדברים ביוון על פתיחה של תירות בין לאומית החל מחודש יולי, עדיין אין תאריך יעד אבל התאריך שהוצב כרגע כיעד הוא 15 ליולי, כאשר בתחילת יוני יוון תפתח לתיירות מקומית, תחילה עם המלונות הקטנים בינוניים והגדולים יצטרפו כאמור רק בתחילת יולי [ היוונים דורשים מהאיחוד האירופי להאיץ את ההוראות וההמלצות בנושא תיירות ].

עדכון קורונה ביוון. 19-4-2020
רק 10 חולים חדשים התגלו ביוון ביממה האחרונה אך ייתכן שנתון זה גם נובע בשל פסחא המתקיים ביוון בימים אלה, אבל עדיין המספרים ביוון נמוכים ביחס לכל מערב אירופה ושאר העולם. [ להזכירם ביוון לא מבצעים בדיקות המוניות, אלה רק מי שלא מרגיש טוב מתבקש להגיע לבדיקה ]  והשאר מתבקשים להישאר בבית ולצאת לסידורים חשובים ממוגנים בלבד, בתוך כך בימים האחרונים מספר חברות תעופה הודיעו על חידוש פעילות בחודשים מאי ויוני בעולם ובינהן בריטיש הבריטית, אוסטריאן, האוסטרית, קנדה איר הקנדית וגם החברות היווניות שוקלות בימים אלה את צעדיהן, אך ממתינות להחלטות ממשלת יוון שצפויות להתקבל בימים הקרובים לאחר פסחא [ ככל הנראה יוון יכנסו להקלו בסגר ולתוכית הפעלת התיירות  ]  ביוון מרגישים שמשהוא קורה בעולם, כשנתוני האמת על מספר המתיפם מהקורונה נמוך משמעותית מההיסטריה הראשונית שהיתה צפוייה.

עדכון קורונה ביוון. 19-4-2020
ביוון מודעים להקלות בסגר במספר מקומות באירופה וגם בישראל אך עדיין שומרים על הסגר, גם בשל העובדה שסופ"ש הקרוב הוא פסחא ביוון ולא רוצים לייצר התקהלויות.
צפי פתיחת ההקלות לתשובים צפוי סביב 27 לאפריל, כשבוע לאחר הפסחא.
בתוך כך, מספר חברות תעופה הודיעו על החזרת טיסות וביניהן [ קנדה איר ] שהודיעה שתתחיל לעבוד מ 1 ליוני, [ אוסטריאן ]  הודיעה שתתחיל לעבוד גם היא בתחילת יוני ובכלל ישנה התעוררות בימים האחרונים בעולם התעופה בעולם, עולם שזקוק לזמן היערכות על מנת להפתח וחייב לעבוד ע"פ תוכנית ארוכת טווח ככל שניתן, גם החברות ביוון אמורות להודיע בקרוב על האסטרטגיה בהתאם לאסטרטגיה של ממשלת יוון.


עדכון קורונה ביוון. 16-4-2020
יוון ממשיכה במספרים שאינם גבוהים ומקבלת תשבוחות על ניהול המשבר שלה משלל מדינות בעולם ובעיקר באירופה, בתוך כך מתחילים בימים אלה ביוון לחשוב על אסטרטגיית היציאה וגם מסתכלים על מספר מדינות באירופה שמרחיקות לכת ואפילו מתכננות פתיחת גבולות בקרוב כמו פולין למשל, ישנה הערכה זהירה שהמשבר ביוון כבר ארי השיא, אבל הממשלה עדיין שומרת על כללי זהירות ומעוניינת ביציאה הדרגתית מהסגר המוטל על יוון, ככל הנראה מספר הקלות בסגר יחלו ממש בסיום פסחא, בעוד כשבוע.


עדכון קורונה ביוון. 14-4-2020
ביוון שלא כמו בישראל דנים רבות בנושא התיירות כ 30% מהתל"ג של יוון הוא תיירות ולכן נושא התיירות מצוי בראש סדר העדיפויות של ממשלת יוון בכל ההיבט הכלכלי של המשבר, בימים אלה נעשות שיחות בין ארגוני הבריאות, הכלכלה ומשרד התיירות היווני להגיע להבנות וייתכן שכבר במהלך חודש מאי ינתן אישור לתיירות מקומית ואולי גם בין לאומית ממדינות שאין בהם התפשטות חריפה של קורונה, אלה שמאמץ זה דורש גם שיתוף פעולה מאותן המדינות. [ ישראל היא אחת מהן ] .בינתיים יוון גורפת הרבה מחמאות מהעולם על התמודדותה עם מגפת הקורונה, מספר נמוך של נדבקים יחסית למדינות עם אוכלוסיה דומה, מספר נמוך של מתים וללא זינוקים במספר החולים או המתים, בממשלה הודיעו שאם עד סוף חודש אפריל המספרים יהיו זהים או נמוכים יותר, ככל הנראה יוחזרו חלק מענפי המשק לפעילות ובתוכן גם חלק מענפי התיירות וככל הנראה מבחינת הקורונה יתמקדו בהישארות בבית לאנשים בעלי גורמי סיכון.

עדכון קורונה ביוון. 11-4-2020
ממשיך הגידול האיטי במספר החולים ביוון וגם במספר הנפטרים עם זאת יוון וחצה היום את ה 2000 חולים ו 91 שנפטרו, מספר קטן יחסית לאירופה המערבית. בתוך כך הויעה היום חברת ראיינאיר ו tue שהן מתכננות להחזיר את הטיסות שלהם ב 17 ליוני אם לא יחולו שינויים ושהן מתעדכנות ממידע אמין המתפרסם בעולם הבריאות והתעופה בעולם. עם זאת היוונים היו עסוקים היום יותר ברעידת האדמה  בדרגה 4.8 ליד האי כרתים.

עדכון קורונה ביוון. 8-4-2020
ידיעה הקשורה לתיירות ישראלית ביוון פורסמה היום בכלי התקשורת ביוון : "קיימת אפשרות סבירה שבעת הקרובה, מאי או יוני, תיתכן תיירות ממדינות שלא נפגעו קשה ע"י מגפת הקורונה, המדינות שמדובר עליהם הן קפריסין, ישראל ולבנון ועוד ממספר מדינות בבלקן, את הסברה הזו העלה ארגון התיירות היווני SETE ובכל מקרה בשלב זה מדובר בסברה בלבד שתדון ע"י הממשלה וגורמים מקצועיים בימים הקרובים, אנחנו כמובן נעדכן את כל המידע באתר יוון והאיים.

עדכון קורונה ביוון. 7-4-2020
נתונים מעודדים מיוון, למרות הגדלת כמות הבדיקות היומית, אתמול דווח רק על 20 נדבקים חדשים בוירוס. למרות זאת יוון מזהירה משאננות והחמירה את הסגר לקראת פסחא, צפי זהיר להחזרת חלק מהמשק לפעילות בסוף אפריל / תחילת מאי.

עדכון קורונה ביוון. 6-4-2020
ביוון מתחילים בימים אלה לבנות תוכנית יציאה ממשבר הקורונה, התוכנית המחולקת לשלבים וממוקדת בעיקרה בענף התיירות, זה יזכה להקלות משמעותיות ומרחיקות לכת במיסוי, ביטול מס הלינה שלנקבע לפני שנתיים ועוד הטבות לבעלי עסקים בתחום התיירות בתוך כן נכון לעכשיו יוון מטילה סגר כמעט מלא על האיים מיקונוס וסנטוריני ל 14 יום החל מהיום, זאת עקב הפרות סדר מצד תושבים שהתגלו באיים הללו בימים האחרונים.

עדכון קורונה ביוון. 4-4-2020
ירידה במספר הנדבקים החדשים ביוון ויחד עם זאת עליה צפוייה במספר המתים, ב 24 שעות האחרונות נוספו עוד 60 חולים מאומתים ועוד 9 נפטרו, עדיין למרות הכאב היווני, המספרים לא עולים ביחס למדינות הקשות של אירופה. - עם זאת הסגר נמשך. [ כל המתים ביוון בגילאים מבוגרים ועם מחלות רקע קשות ] .

עדכון קורונה ביוון. 4-4-2020
ביוון יש אופטימיות זהירה, אבל גם חשש של ממשלת יוון שבחג פסחא יוונים לא ישמעו להוראות באופן מלא, דבר שעשוי לפגום במאמצי הממשלה בבלימת התפשטות הוירוס, דבר שעל פניו בינתיים נראה שדי מצליח, יוון לא מתקרבת אפילו למימדים ולמספרים המדאיגים של איטליה או ספרד או צרפת.

עדכון קורונה ביוון. 3-4-2020
יוון מתחילה בתהליך שתוכנן בקפידה ויוצא לפועל בימים הקרובים, החלק העיקרי של התוכנית תלוי ביצירת מרכזים רפואיים הפועלים 24 שעות ביממה לטיפול בחולים הסובלים מתופעות Covid-19, כמו גם חיזוק טיפול ביתי בחולי הוירוס וחולים פגיעים במיוחד. המרכזים הרפואיים ישמשו לטיפול בחולים הסימפטומים הניתנים לניהול, והעברתם לבתי חולים רק כאשר הדבר נחשב כנדרש וזאת בכדי להקל על בתי החולים, המרכזים הראשונים יפעלו 24 שעות ביממה ויוקמו באטיקה, במתקני הבריאות הקיימים בשדרת אלכסנדרס במרכז אתונה, כמו גם באזורי קליביה, רפינה, קמניה ופריסטרי. גם בערים סלוניקי, פטרה, לריסה ואירקליו בכרתים יצוידו במרכזים כאלה, למעשה בדרך זו יוון מקימה 2 סוגים של בתי חולים, לחולים במצב בינוני ולחולים במצב קשה. כאשר חולים במצב קל או בינוני יקבלו תמיכה ע"י רכבי סיור שיפעלו גם הם 24 שעות ביממה.

עדכון קורונה ביוון. 3-4-2020
10 מטוסים עמוסי ציוד רפואי ותרופות עושים את דרכם בימים אלה מסין ליוון, ביוון הציוד שנשלח מסין, מכונות הנשמה, מסיכות, תרופות ועוד. היוונים נכנסים ע"פ גורמי הממשלה לתקופה הקריטית של הוירוס, בינתיים ללא עליה משמעותית במספר הנדבקים, המונשמים או המתים. בנוסף אתמול הועלה שמה של אתונה כאפשרות לאירוח של סיום טורניר היורוליג בכדורסל בחודש מאי. ועוד בעניין ספורט, מרוץ השטח ההררי בכפרי זגוריה שבצפון יוון ההררית הודיעה השבוע על המשך הרשמה למירוץ, שיתקיים ע"פ ההערכות בחודש יולי.


עדכון קורונה ביוון. 31-3-2020
יוזמה במגירה שעדיין לא ניתן כמובן להוציא אותה לפועל, אבל יש דיבורים בין מספר גורמי תיירות לגביה אומרת, שעקב המספר הלא גדול של חולי קורונה ביוון וגם בישראל [ אחוזים יחסית נמוכים ] ייתכן שלקראת תחילת מאי יחודשו טיסות בין היעדים, תל אביב ואתונה [ לאזרחי ישראל ויוון בלבד ]  אם כי כאמור מדובר עדיין בתוכנית שלא עברה לשלבי ביצוע מאחר וגם בישראל וגם ביוון עדיין ממתינים לשבועיים שלושה הקריטים ביותר, שע"פ החישובים הסטטסטים מתחילים ממש בימים אלה. ביוון בעוד מספר ימים נכנסים לפסחא, ממשלת יוון מוטרדת שהיוונים יקיימו מפגשים בחג ורוצה למנוע את האפשרות הזו, ייתכן שבשבוע של פסחא העוצר ביוון יעבור למתכונת חירום מלאה. [ כרגע יש עוצר חלקי ] .


עדכון קורונה ביוון. 30-3-2020
יוון הודיעה היום על הפסקת תשלום מיסים עד הודעה חדשה כצעד עזרה ראשון עבור עסקים ביוון, זאת בנוסף למענק מיידי של 800 יורו שקיבל כל עסק קטן עוד לפני עשרה ימים. אחד מכל 5 יוונים עוסק בתחום התיירות, הנפגע העיקרי של המשבר, המגזר צופה הפסדי של מאות מיליוני יורו כתוצאה מהמשבר המתמשך וממשלת יוון עסוקה במציאת פתרונות עתידיים ומשמעותיים יותר, תחילה לענף התיירות ולשאר לשאר המשק, אך התיירות לפני הכל.

+ הים גם מתפרסמים נתונים סטטיסטים לגבי הקורונה ביוון, כולל איזורים ביוון ללא דיווח על נדבקים, סטטסטיקה עולמית של יוון ביחס לעולם ועוד, לכתבה באנגלית לחצו כאן

עדכון קורונה ביוון. 27-3-2020
שר הבריאות של יוון טוען שהשבועים וחצי הקרובים הם הקריטים ביותר להתפשטות ביוון וקרא לציבור לשמור על כללי הבידוד והריחוק ועל כללי העוצר ביוון, יוון עדיין לא נכנסת  לעוצר מלא, למרות שיש חשיבה כזו לקראת פסחא ובהתאם להתפתחויות בימים הקרובים, נכון להיום נוספו עוד כ 100 מאובחנים חדשים בקורונה ו 6 נוספים נפטרו.


עדכון קורונה ביוון. 27-3-2020
יוון רכשה 5 טון של chloroquine מהודו שהגיע לאתונה אתמול, התרופה הוכרזה ע"י ארגון הבריאות העולמי כיעילה לטיפול בוירוס Covid-19 אף שבמקור הומצאה עבור טיפול במלריה, במקביל החל גם ייצור מקומי של התרופה, בנוסף יוון קיבלה תרומה של 11 טון ציוד רפואי מתקדם כולל מכונות הנשמה, מאיחוד האמירויות, ביוון מאד מרוצים מניהול המשבר ע" ראש ממשלת יוון מיצוטאקיס שבינתיים בהחלטותיו נראה שמצליח לבלום את ההתפשטות הגדולה של הוירוס.
בנוסף ולמרות הקשיים הכלכליים, גם בעלי העסקים מבינים את החשיבות של הוראות הממשלה.
יוון נמצאת בסגר זה היום השישי, האזרחים עומדים היטב בהוראות הסגר.


עדכון קורונה ביוון. 25-3-2020
היום נוספו עוד 78 חולים ביוון ו 2 נוספים נפטרו [ מספרים דומים לאתמול ]
+ תזכורת, היוונם לא מבצעים בדיקות בדיקות בדיקות, אלה מבקשים מכל האכלוסיה להישאר בבית [ סגר מלא ] ורק מי שלא מרגיש טוב מגיע לבדיקה בבית חולים.


עדכון קורונה ביוון. 24-3-2020
במהלך היום התגלו עוד 48 חולים ו 2 מתים.

+ ביוון הנהלים שונים מישראל וגם מהרבה מדינות אחרות בעולם, ביוון לא מבצעים את הבדיקות ההמוניות שארגון הבריאות העולמי מבקש ואפילו לא מבינים מדוע ארגון הבריאות העולמי מבקש לעשות את הבדיקות הללו.

ביוון בודקים רק את מי שלא מרגיש טוב, אמבולנסים ממוגנים לוקחים אותו לבדיקה בבית החולים.
מצב קל עד בינוני - שולחים הביתה.
מצב קשה - נשאר בבית החולים.
לא בודקים את האסינמפטומטים ביוון וטוענים שהם ככל הנראה לא מדבקים.
למרות שמספר פרופסורים ידועים ביוון טוענים שהדרך של יוון שגויה, אך כמו בישראל, ביוון פחות אוהבים להקשיב למומחים שאינם מתוך המערכת.

+ גורמים מקצועייים רבים ביוון מתחילים להבין שאחוז התמונה מקורונה נמוך משמעותית מהרבה מחלות אחרות, כל היוונים שהלכו לעולמם, עם כל העצר שבדבר היו חולים במחלות סופניות,עדיין אין סטטסטיקה ברורה עם נפתרו כתוצאה מהמחלות שלהם או כתוצאה מהקורונה שנוספה למחלות הסופניות שלהם,ביוון מתים ביום סביב ה 100 איש, כמו בישראל [ ללא קשר לקורונה ] ממחלות, זיהומים, זקנה ועוד, גם באיטליה המדינה מודה שרוב החולים היו במצב קריטי עוד לפני הקורונה ולכן "אחוז" התמותה  מקורונה כפי שמתפרש בעיתונות, שגוי.


עדכון קורונה ביוון. 24-3-2020    
אג'יאן אירליינס ביטליה את כל הטיסות שלה מלבד טיסות לבריסל ומספר טיסות פנים ביוון. הביטול הוא עד סוף אפריל, אז ע"פ הערכות ביוון וגם בכמה מיקומים בעולם יתחילו להפתח השמיים ברוב העולם [ שימו לב מדובר בהערכות בלבד ]  נמשיך לעדכן בהמשך..

עדכון קורונה ביוון. 24-3-2020    
מלבד 2 מתים נוספים [ עם מחלקות רקע ] לא התקבלו ב 24 שעות האחרונות דיווחים על נדבקים חדשים ביוון, אופטימיות זהירה ביוון. [ חדשות ייתכנו בהמשך היום ] היום זה יום העוצר השני ביוון.

עדכון קורונה ביוון. 23-3-2020    
לא התקבלו דיווחים בנושא וירוס קורונה ביוון היום.

עדכון קורונה ביוון. 22-3-2020    
עוצר הוכרז ביוון שיחל בשעה 06:00 בבוקר של יום שני.
בזמן העוצר נוסעים לעבודה יזדקקו לנסוע עם מסמך חתום מהמעסיק
[ את המסמך ניתן להוריד מכל אתרי הממשלה והמשטרה ]
אנשים   שיוצאים לסופר, בית מרקחת, או לכל סידור אחר צריכים להדפיס ולחתום בעצמם על הצהרה באשר לסיבת היציאה שלהם מהבית וזמן החזרה.
אזרח או תייר שימצאו ללא המסמך ויעצרו ע"י הרשויות, יקנסו בשלב ראשון בקנס של 150 יורו.
הטפסים ניתנים להורדה מאתר האינטרנט של ממשלת יוון forma.gov.gr ואו ישלו לכל מי שישלח הודעת טקסט למספר 13033
 - שימו לב ששלב העוצר הזה, הוא שלב אחד לפני עוצר צבאי שנשקל גם בימים אלה לשלב הבא  במאבק עצירת ההתפשטות -
במקביל יש גורמים ביוון שמאמינים שבעולם עשויים להתגבר על המשבר העולמי מוקדם מהצפוי סביב אמצע אפריל, אם האזרחים יעמדו בנהלי הבידוד וההסגר, קולות דומים נשמעו גם בישראל ובארה"ב במהלך היום.


עדכון קורונה ביוון. 22-3-2020    
למרות הגדלת מספר הבדיקות היומיות, יוון לא עולה באופן משמעותי מאד במספר החולים, מספר מקרים בודדים מדי יום בכל יוון, מהווים מקור לאופטימיות זהירה עבור היוונים. [ כל המתים עד כה ביוון היו מבוגרים עם מחלות רקע ]

עדכון קורונה ביוון. 21-3-2020   
מספר החולים ממשיך לעלות ביוון אם כי לא במגמה רחבה כמו בשכנתה איטליה, יאמר לזכות יוון שהדבר הראשון שיוון עשתה היא לבודד את כל בתי האבות ודיירי הדיור המוגן מהאוכלוסיה ועדיין יוון עוקבת בדאגה על המתרחש באיטליה ומנסה לאכוף את הוראות החצי סגר שהוטל על האוכלוסיה בעוד האוכולוסיה ברוב איזורי יוון לא ממשומעת מספיק להוראות ולנהלים, בעיקר בסלוניקי ובכמה מהפרברים של אתונה.

עדכון קורונה ביוון. 21-3-2020   
מספר החולים הידועים עולה ביוון ל 495 ומספר המתים עולה ל 13 המספרים היחסית נמוכים מאד ביחס לשכנה איטליה גורם גם לשאננות בקרב יוונים רבים ויש כעס גדול מצד הרשויות על אזרחי יוון שאינם מצייתים להוראות הממשלה במלחמה בוירוס והחשש הגדול שמספר החולים והמתים יעלה בשבועות הקרובים משמעותית, בתוך כך וכחלק מההתנהלות האזזרחית ביוון ממשלת יוון הורתה לבתי הספר להיות סגורים עד 27 לאפריל.

עדכון קורונה ביוון. 21-3-2020   
בתי הספר ביוון יהיו סגורים עד אחרי פסחא, בנוסף יוון אוסרת על את ההפלגות עם יאכטות מהמרינות ברחבי יוון לאיי יוון, 2 חולים נוספים מתו ביממה האחרונה, אחד מהם מהעיר קוזאני.

עדכון קורונה ביוון. 20-3-2020   
יוון עוצרת את ההפלגות לכל איי יוון למי שאינו תושב האי אליו הוא רוצה להגיע, זאת בכדי לצמצם את הפצת הוירוס לאיים של יוון, בנוסף נשקלת האפשרות ביוון מיום ראשון לסגר מלא על האכולוסיהלתקופה בלתי ידועה וע"פ ההתפתות, זאת בעיקר בשל העובדה שיותר ויותר יוונים למרות ההנחיות לא לצאת מהבית.

עדכון קורונה ביוון. 20-3-2020   
יוון עולה ל 464 חולים, בזמן שעוד 8 הבריאו ושוחררו לבתיהם אתמול במקביל התגלה החולה הראשון באיים שי יוון, על האי קרפאטוס.

עדכון קורונה ביוון. 19-3-2020   
כל המתים מקורונה ביוון היו עם מחלות רקע קשות, כך גם 98% מהמתים באיטליה, החולה השישי שמת היום הוא השלישי מתוך 6 שמת באיזור העיר קסטוריה ביוון.

עדכון קורונה ביוון. 18-3-2020 
יוון עולה ל 418 חולים.

עדכון קורונה ביוון. 17-3-2020 
למרות ההאטה כבר היום השני במספר הנדבקים המזוהים החדשים היום עוד 35 בלבד, ראש ממשלת יוון דורש מהעם לעמוד בנהלי הבידוד בכדי שהמצב ביוון לא יגיע לזה של איטליה. רוב החולים ביוון מצויים באתונה, סלוניקי שניה והיעדים האחרים הם הפלופונז, האי זקינטוס, האי לסבוס והאי כרתים. וכן מספר כפרים באיזור מערב מקדוניה [ קסטוריה ] בצפון יוון.

עדכון קורונה ביוון. 17-3-2020
מספר בעלי עסקים ביוון שפתחו את העסק שלהם לאחר הוראה של ממשלת יוון שלא לפתוח, נשפטו בהליך מהיר ונשלחו לשנה מאסר, עוד עשרות בעלי עסקים קיבלו אזהרה וקנס של 300 יורו עם שנת מאסר על תנאי.

עדכון קורונה ביוון. 17-3-2020
הנהירה הגדולה - אלפי יוונים שיש להם בתים באיזורי הכפר או באיים של יוון, נוהרים החוצה מאתונה להתבודד באיזורים מבודדים לקראת ההתפשטות הגדולה של הוירוס, עם זאת העניין לא כל כך פשוט, ממשלת יוון לא תומכת ברעיון זה שעשוי להפיץ את הוירוס ביעדים שעד כה לא דווחו בהם מקרי הידבקות רבים ויותר מכך, רשויות האיים האגאים של יוון פנו עוד לפני כמה ימים לממשל שלא לאפשר תנועה חופשית של יוונים לאיים אם אין להם מידע רפואי בדוק לגבי הוירוס, עם זאת בשעות אלה יש ביוון בעיקר בלבול ובאלאגן בעוד אלפי יוונים עולים על הרכב לבתים בכפר או עולים על מעבוות לאיי יוון השונים מבלי שהרשויות יודעות איך לטפל בסוגייה.

עדכון קורונה ביוון. 16-3-2020
מספר ארועי ספורט שאמורים להתקיים באביב וקיץ 2020 מתחילים הרשמה, כמו מרוץ Zagori mountain race שאמור להתקיים בחודש יולי, זאת בשל הערכות זהירות ביוון שירידה משמעותית בהתפשטות הוירוס תחל בתחילת חודש אפריל.

עדכון קורונה ביוון. 16-3-2020
יוון מכריזה על איסור התקהלות למען פולחן דתי, גם בכנסיות בכדי להלחם בוירוס הקורונה, הכנסיה למרות התנגדות ראשונית בסיכומו של דבר מאשרת את הנושא.

עדכון קורונה ביוון. 16-3-2020
ביממה האחרונה יש ירידה קלה בכמות היומית הממוצעת של נדבקים בקורונה ביוון, אך למרות זאת ואולי גם בשל זאת ממשלת יוון מקשיחה את התנאים וממחר כאמור חנויות סגורות ורק שרותי חירום יהיו פעילים.

עדכון קורונה ביוון. 16-3-2020
גם יוון תחל החל ממחר את הליך הבידוד לתיירים שמגיעים ליוון, בידוד למשך 14 יום, גם אזרחי יוון שיגיעו מישראל ליוון ואינם תיירים, כולם יהיו מחוייבים ב 14 ימי בידוד ויזדקקו להוכיח רשמית שיש להם מקום להיות בו בבידוד, להחלטה זו תהיה גם השפעה על הטיסות של חברות התעופה שעדיין טסות ליוון שככל הנראה תצטמצם אפילו עוד או תושבת לתקופה מסויימת. בנוסף יוון תחל החל ממחר את הידוק הבידוד העסקי כאשר כל החנויות נדרשות לסגור והעסקים היחידים שישארו פתוחים הם : בתי מרקחת, סופרמרקטים ותחנות דלק.

עדכון קורונה ביוון. 16-3-2020
על שני כפרים קטנים במחוז מערב מקדוניה של יוון הוטל סגר מלא בשל הימצאות מקרים רבים מאד של קורונה וגם שניים מהמתים של יוון הגיעו משני כפרים אלה, מספר המתים והנדבקים ביחס למספר מצומצם מאש של תושבים הוא זה שהוביל לסגר זה ומלא על הכפרים אליהם תהיה כניסה רק לצוותי חירום של בתי החולים ביוון ,שני הכפרים הם דמסקיניה והכפר דרגסיה 

עדכון קורונה ביוון. 16-3-2020
דעות לכאן ולכאן ביוון על המודל הבריטי לטיפול במשבר הקורונה, שבהחלט מעורר עניין ביוון ובעולם [ מומחים לוירוסים טוענים שבריטניה נוקדת צעדים חכמים המבוססים על מדע בלבד ולא על היסטריה ] 

עדכון קורונה ביוון. 16-3-2020
חברת התעופה אג'יאן איר היוונית צמצמה את מספר הטיסות שלה לתל אביב ל 3 טיסות בשבוע, עד הודעה חדשה.

עדכון קורונה ביוון. 15-3-2020 
יוון סוגרת את הגבול הצפוני שלה עם אלבניה, והרפובליקה של צפון מקדוניה, כמו כן מבטלת את כל ההפלגות האזרחיות בין נמלי הים של איטליה [ בארי, אנקונה, ברנדיזי וונציה ] לנמלי הים של יוון [ איגומיניצה, קורפו, פטראס ופיראוס ]

עדכון קורונה ביוון. 15-3-2020 
יוון מתחילה להראות סימנים לא טובים של הצטרפות למדינות האירופאיות שבהן הוירוס מתפשט במהירות וקופצת היום בעוד 100 חולים למעל 300 בנוסף קיימת תסיסה וכעס על הכנסיה ביוון שאלפי יוונים השתתפו במהלך היום במיסות המוניות, דבר שנאסר ע"י הממשלה אבל לא נאכף ע"י המשטרה, חוסר התאום בין הממשלה למשטרה מביא לכעס רב בממשלת יוון על ראש הממשלה מיצוטאקיס, שמצד אחד החריף את הצעדים נגד הקורונה אבל לא אוכף את הכנסיה, שעד כה נחשבת למפיצה הגדולה ביותר ביוון של הוירוס.

עדכון קורונה ביוון. 15-3-2020
יוון סוגרת את כל אתרי הסקי שלה [ 18 אתרי סקי פעילים ביוון ] ואת כל החופים המוסדרים שלה, תוך כדי כך מספר המתים ביוון עולה ל 4 גבר בן 53 מהעיר קסטוריה שבמחוז מקדוניה נפטר הבוקר מהקורונה, כמו 3 האחרים שנפטרו גם הוא עם מחלות רקע קשות.


עדכון קורונה ביוון. 15-3-2020
יוון באיחור רב יש לומר.. השהתה את כל הטיסות היוצאות והנכנסות לכל יעדי איטליה עד הודעה חדשה, זאת לאר מקרה המוות ה 3 ביוון בשל הקרורונה.


עדכון קורונה ביוון. 14-3-2020
המספרים ביוון קופצים ככל שהיוונים משפרים את יכולות הבדיקה שלהם וככל שהמודעות לוירוס הקורונה תופסת תאוצה, ההערכות ביוון שיש פי 10 יותר חולים מהכמות "המדווחת" וכך נכון לגבי על מדינות העולם, היום יוון עולה ל 228 חולים מדווחים יעודים.


עדכון קורונה ביוון. 13-3-2020
עוד שני מתים מוירוס הקורונה ביוון, אדם בן 90 ועוד אדם בן 67, מעלים את מספר המתים ביוון ל 3.


עדכון קורונה ביוון. 13-3-2020
ראש ממשלת יוון כעס מאד על העם היווני ובצדק.
כאשר לאחר סגירת בתי הספר כל ההורים יצאו לשתות קפה ולמסעדות של יוון.
בהוראה חדשה ובשל חוסר האחריות של העם היווני כלשונו, הוא הורה עם סגירת כל המסעדות, כל בתי הקפה וכל החנויות עד הודעה חדשה.
כאשר מקרי הקורונה ביוון קפצו תוך יום אחד ל 190.

עדכון קורונה ביוון. 13-3-2020
יוון סוגרת את כל המוזיאונים ביוון ואת כל האתרים הארכיאולוגים עד סוף החודש, בנוסף ייתכן שכבר הערב יוחלט ביוון עם עוצר נרחב [ כרגע יש שמועות על כך ברשתות חברתיות ] וצפי להכרזה רשמית על כך בשעות הקרובות מעטם מממשלת יוון.

עדכון קורונה ביוון. 12-3-2020
מספר החולים ביוון עולה ל 133

עדכון קורונה ביוון. 12-3-2020
ממשלת יוון הכשירה מעל 200 שוטרים ואנשי כבאות לשמור על המבודדים בביתם שיש להם קורונה בכך שלא יפרו את תנאי הבידוד [ בשל מקרי הפרה ] שתועדו.

עדכון קורונה ביוון. 12-3-2020
חולת הקורונה הראשונה ביוון שדווחה ב 26.2 השתחרהה מבית החולים בסלוניקי לאחר שנמצאה שלילית בבדיקה.

עדכון קורונה ביוון. 12-3-2020
יוון סוגרת מועדונים, בתי קולנוע, אתרי תיירות, וחדרי כושר למשך שבועיים.

עדכון קורונה ביוון. 11-3-2020
בעקבות הודעת ארגון הבריאות העולמי בדבר פנדמיק [ מגפה עולמית ] ממשלת יוון שלחה הודעות לווייניות לכל מכשירי הסלולאר ביוון, גם של תיירים המבקשת לא לצאת מהבית לדברים שאינם דחופים.

עדכון קורונה ביוון. 11-3-2020
חולה ראשון מת מסיבוך של וירוס קורונה עם מחלות רקע, בן 67 שחזר עם קבוצת הצליינים מישראל.

עדכון קורונה ביוון. 10-3-2020
מספר החולים המדווחים ביוון עולה ל 99 כאשר 2 נשים מוגדרות במצב קשה. [ ככל הנראה בשל מחלות רקע ]

עדכון קורונה ביוון. 10-3-2020
כל בתי הספר והאוניברסיטאות בכל יוון יסגרו החל מהיום למשך 14 יום.

עדכון קורונה ביוון. 10-3-2020
בשעה 18:00 ידונו כמה ממנהיגי אירופה כולל ראש ממשלת יוון מיצוטאקיס בצעדים הבאים הנדרשים לטיפול והתגוננות בפני הקורונה.

עדכון קורונה ביוון. 10-3-2020
אגיאן אירליינס מאפשרת שינוי בכרטיסי טיסה של החברה ללא קנס כספי, אלה שתיירים רבים טוענים שבחברה לא עונים בקווי הטלפון היעודיים לנושא.

עדכון קורונה ביוון. 10-3-2020
יוון עולה הבוקר ל 89 חולים ומרחיבה את אפיקי ההתלהנות מול הוירוס.

עדכון קורונה ביוון. 9-3-2020
מספר ישראלים החלו להגיע לצפון יוון ההררית להתבודד [ כי גם כך הכלכלה בישראל די משותקת ] זמן טוב לחופש מרוחק מציביליזציה.

עדכון קורונה ביוון. 9-3-2020
ממשלת ישראל קיבלה את החלטה שכל מי שמגיע מכל מדינה בעולם כולל יוון, יכנס לבידוד של שבועיים בישראל, ההחלטה עבור ישראלים מיידית, גם לטיסות שיוצאות כבר הלילה מאתונה וסלוניקי.

עדכון קורונה ביוון. 9-3-2020
יוון עולה הבוקר ל 84 חולים, כאשר 3 מהחולים הם אזרחי ישראל [ ועובד בשגרירות ישראל באתונה ] ו2 מבני משפחתו שחזר מישראל באותה הטיסה עם משלחת הצליינים מיוון שחלו בוירוס. בנוסף צעדי הבידוד של יוון מרוכזים כרגע בחולים בשפעת, הם המבודדים העיקריים, בשל העובדה שע"פ הסטטסטיקה העולמית הם אלו המצויים בסיכון הגבוה ביותר.

עדכון קורונה ביוון. 8-3-2020
הוירוס ממשיך להתפשט ביוון ומספר החולים עולה היום ל 73 ממשלת יוון מתכנסת בשעה זו לדון במצב, בין הצדעים המתוכננים
ארועי ספורט ללא קהל למשך חודש.
סגירת בתי ספר באיזורים בהם התפשטות גדולה יותר של הוירוס למשך חודש. [ אתונה, סלוניקי, צפון מערב הפלופונס ]
ביטול כל הכנסים המקצועיים למשך חודש.

עדכון קורונה ביוון. 8-3-2020
מספר החולים ביוון ממשיך לעלות ובסוף שבוע נוספו חולים נוספים, רובם באיזור האי זקינטוס  ומחוז ארכיה [ מצפון מערב הפלופונז ] וגם באיזיור אתיקה ובאוויה, מספר החולים המדווחים נכון לעכשיו ביוון 66

עדכון קורונה ביוון. 7-3-2020
חולה נוסף התגלה ביוון, גם הוא חלק מהקבוצה שביקרה בישראל וברשות

עדכון קורונה ביוון. 6-3-2020
חברת התעופה היוונית אג'יאן איר ממשיכה לטוס בקו לישראל עד הודעה חדשה וכך גם אל על [אלא שאל-על צימצמה טיסות משמעותית וגם "מאחדת טיסות", אם יש לכם טיסה לאתונה יש להתעדכן מול החברה]

עדכון קורונה ביוון. 6-3-2020
עוד עליה במספר הנדבקים ביוון שחזרו מטיול בישראל וברשות  [ ממשלת יוון הוציאה הודעה לכל המטיילים בישראל לחזור מיידית ליוון ]  ולכל המטיילים שחוזרים מישראל להכנס לבידוד, בכך ישראל נכנסת למדינות שיש לגביהן אזהרת בידוד.

עדכון קורונה ביוון. 5-3-2020
כל איזור העיר פטראס והאי זקינטוס נסגרו באופן גורף לביקורים, בוטלו כנסים מקצועיים, בוטלו הפלגות וטיסות פנים לנמל התעופה [ קבוצת הצליינים שביקרה בישראל הגיעה מהאי זקינטוס ] ולכן ההחמרה של הנהלים באיזור זה של יוון, בו בן יום גדל מספר הנדבקים מ 1 ל 22 ישראלים שמצויים ביוון מתבקשים להמנע מהגעה לאיזור זה של יוון ואם הם מצויים בו רצוי להתפנות במהירות וליצור קשר לעזרה עם השלטונות ועם המשטרה המקומית.

עדכון קורונה ביוון. 5-3-2020
קפיצה דרמטית בחולי הקורונה ביוון בשל קבוצה של צליינים שחזרו מישראל ומהרשות הפלסטינית בעת טיול מאורגן, עדיין לא ברור עם נדבקו במהלך הטיול בישראל וברשות או שהביאו את הוירוס איתם מיוון או שנדבקו מתיירים אחרים ששהו בישראל, החקירה נמאת בעיצומה, כך או כך יוון עולה בשל מקרה זה ל 31 חולים.

עדכון קורונה ביוון. 5-3-2020
ביממה אחת יוון עולה ל 10 נדבקים [ בתי ספר במספר מיקומים ביוון יסגרו ]

עדכון קורונה ביוון. 5-3-2020
מקרה נוסף של קורונה ביוון דווח אתמול בלילה, בכך עולה יוון ל 9 חולים בוירוס.

עדכון קורונה ביוון 4-3-2020
בעוד החולים בקורונה ביוון ממשיכים את הליך ההחלמה שלהם, הבוקר התגלה מקרה נוסף בסלוניקי בכך יוון מגיעה כרגע ל 8 חולים בוירוס הקורונה. 4 מקרים באתונה ועוד  4  מקרים בסלוניקי, כולם משוייכים לתיירים שחזרו מאיטליה הנגועה.

עדכון קורונה ביוון 1-3-2020
במהלך סופ"ש נוספו עוד 3 חולים בקורונה וירוס ביוון, שנים מהם בסלוניקי ועוד אחד באתונה בכל עולה מניין החולים בקורונה ביוון לשבעה, 4 באתונה ועוד 3 בסלוניקי [ חדשות שהועלו לגבי הימצאות חולה באי רודוס, שגויות ]

עדכון קורונה ביוון  28-2-2020
מניין החולים ביוון עולה הבוקר ל 4, חולה נוספת התגלתה באתונה, אשה בת 38 שגם היא חזרה מאיטליה לפני מספר ימים.

+ כעס וזעם ביוון ובכלל באירופה על ההתנהלות של איטליה עם הוירוס כאשר ראש ממשלת איטליה ושרי התירות והבריאות באיטליה מתעקשים שהחיים מתנהלים כסדרם ושתיירים ואנשי העסקים מוזמנים לבוא לאיטליה ללא חשש, באירופה טוענים שהההתנהלות הזו היא אחד הגורמים להתפשטות של הקורונה באיטליה, אדישות וחוסר הבנה של הסיטואציה, בעוד יותר ויותר חברות מבטלות את טיסותיהם לאיטליה כולל אל על, בריטיש, איזי גט, אג'יאן איר ועוד חברות וכאשר כמות הנבדים והמתים מהקורונה עולה באיטליה מדי יום וגוררת איתה גם הדבקות בשווויץ, אוסטריה, יוון וקרואטיה. משרד החוץ האיטלקי נעלב מצעדים של מדינות בכל העולם לגבי כניסת תיירים איטלקיים, העלבות שמבהירה את חוסר ההבנה של איטליה למשבר.

עדכון קורונה ביוון  27-2-2020  
 היום בצהריים דווח ביוון על שני חולים נוספים. אחד מהם בסלוניקי, בנה של של החולה הראשונה. והמקרה השני באתונה, אשה שחזרה מצפון איטליה. סה"כ 3 חולים. בתוך כך, במטרה להגביל את התפשטות הנגיף, הוחלט היום לבטל את כל ארועי קרנבל אפוקריאס בכל רחבי יוון, ארועים שהיו מתוכננים להימשך עד לתאריך 2 במרץ. אתמול היה היום עם כמות המתים הנמוכה ביותק מנגיף הקורונה בכל העולם, מגמה שנמשכת כבר מספר ימים, אמנם הוירוס מתפשט ליותר מדינות ברחבי העולם, אך מומחים מעריכים שהוירוס מתחיל בהליך היחלשות. עם זאת למרות היחלשות זו ממשלות העולם מעלות את רמת הכוננות והמוכנות בשלב זה, בכדי להיות מוכנים לכל תרחיש. [ אופטימיות זהירה ]

עדכון קורונה ביוון  26-2-2020
מקרה קורונה ראשון של Covid-19 דווח ביוון, אשה בת 38 שחזרה מטיול בצפון איטליה, אושרה הבוקר כחולה בקורונה, האשה מצוייה במתקן בידוד בבית חולים בסלוניקי וכרגע נבדק עם מי הייתה במגע מאז שחזרה מצפון איטליה, מצבה של האשה שהתראיינה לערוץ טלביזיה יווני טוב, היא מצוייה בבית החולים AHEPA בעיר סלוניקי

 
עדכון קורונה ביוון 25-2-2020

מקרים ראשונים של קורונה דווחו בספרד, קרואטיה ושוויץ במקביל ממשלת יוון פועלת ממש בשעות אלה לביטול כל הטיסות וכניסת תיירים שהגיעו בטיסות המשך מ : סין קוריאה, יפן, איראן, איטליה, סינגפור, הונג קונג וכן נשקלים צעדים לגבי תיירים שעשויים היו להגיע מאיזזורים מסויימים בארצות הברית, תאילנד, אוסטרליה ומלזיה, כמו כן הגבול עם טורקיה והגבולות עם בולגריה הוגבלו לכניסות ויציאות חירום בלבד.

עדכון קורונה ביוון 25-2-2020
כוחות השיטור והרפואה ביוון העלו את רמת הכוננות והבדיקות בנמלי הים והיבשה והאוויר של יוון לגבי אנשים שביקרו באיטליה ב 30 יום האחרונים, כאלה לא יורשו להכנס לתחומי יוון בטווח הקרוב, במקביל את אותו הנוהל יוון מבצעים ללא סנטימנטים על תיירים ממדינות נוספות בהם מקרי הוירוס גוברים, היוונים נוקטים במדיניות חסרת תקדים בעולם על מנת לנסות ולבלום את התפשטות נגיף ה Covid-19 ביוון. שר הבריאות של יוון Vassilis Kikilias וממשלת יוון הכינו 13 בתי חולים ברחבי יוון המוכנים לכל תרחיש של חולי קורונה ביוון,  כל 13 בתי החולים הללו צויידו בכל הציוד הדרוש להתמודדות עם הוירוס ופתחו מחלקות יעודיות באיזורים מבודדים וסטרילים מבתי החולים עצמם.

+ ממשלת יוון מחזירה 75 תלמידים שיצאו לטיול באיטליה ע"י מטוס מיוחד שנשלח לקחת אותם מאיטליה, התלמידים יעברו בדיקות מקיפות עם נחיתתם באתונה.

עדכון קורונה ביוון 25-2-2020
אדם עם סימפטומים מחשידים לקורונה שהגיע בהפלגה מאיטליה לנמל פטראס נלקח לבית החולים המקומי בפטראס לבדיקות ומעקב, אנו נעדכן בעמוד זה של אתר יוון והאיים לגבי ממצאים אם יהיו.
עדיין לא התקבל עדכון לגביו.

עדכון קורונה ביוון  22-2-2020
העלאה של כוננות ובדיקות קפדניות של תיירים שעשויים להגיע מאיטליה הוכרזה ביוון בתאריך 22-22020 בשל ההתפשטות הפתאומית של קורונה באיטליה, ראו  וירוס קורונה באיטליה

עדכון קורונה ביוון  17-2-2020
שר הבריאות של יוון Vasilis Kikilias הורה על העסקה של עוד 200 אנשי מקצוע מתחום הרפאוה למצב חירום באם יהיה כזה בעתיד, תוך כדי הוקם בית חולים בתנאי בידוד מלא לחולים אם יהיו כאלה בעתיד.
בהקשר התיירותי אמר השר שסין למרות גודלה אינה מהווה מקור הכנסה גדול של תיירות ליוון כאשר רק 200 אלף סינים מגיעים מדי שנה ליוון.

 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il