האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » מסלולי טיול מומלצים ביוון

מסלולי טיול מומלצים ביוון

טיולים ביוון - לא רק נופש

יוון חרוטה בתודעה הקולקטיבית כיעד נופש, קיץ, חופים ובטן גב, אך המציאות היא שונה.
יוון היא אכן יעד נופש אידיאלי ומומלץ לכל סוג וסגנון של נופש בקיץ, עם מאות איים ואלפי חופים ויעדים מתאימים בין אם אתם מחפשים נופש מפנק ויוקרתי או חופשה קייצית ואותנטית.
אבל יוון אינה רק יעד נופש, היא יעד רב שנתי ומציעה טיולים נפלאים שיכולים לשלב הליכות בטבע מרהיב, ביקור בכפרים מסורתיים, תרבות מקומית, אטרקציות טבע כמו ראפטינג, קניונינג, ריברטרקינג ועוד. כל אלה יכולים להשתלב גם עם נופש וחופים אם מטיילים בעונה הרלוונטית, או עם שלכת יפיפיה בעונת הסתיו, פריחה מרחיבת נפש באביב ואפילו סקי בחורף.
חלק מהטיולים הם טיולי כוכב, חלקם צריכים להתגלגל בשל המרחקים.
בעמוד זה ריכזנו את יעדי הטיול המומלצים ביותר ביוון. המשיכו לקרוא...

.

טיול בצפון יוון - מחוז אפירוס

מחוז אפירוס בצפון מערב יוון הוא יעד הטיולים המומלץ ובעיננו גם היפה ביותר ביוון. מדובר ביעד טבע עוצמתי, הרר ודרמטי. 
נחלק את המחוז בגסות לשלושה איזורי טיול וגם נופש - 
חבל צומרקה, בדרום אפירוס, הוא יעד טבע בתולי ומרהיב עם הרים דרמטיים ושפע של מים זורמים, מפלים, מעיינות ושני נהרות גדולים שזורמים בתחומו - נהר האכלוס ונהר הארכטוס. בצומרקה עשרות מסלולי הליכה בדרגות קושי מגוונות, כך שגם אם אינכם מיטיבי לכת, תוכלו להגיע למגוון ספוטים מרהיבים, לבקר בכפרים, במנזרים עתיקים ולהינות מהתרבות המקומית.
איזור כפרי זגוריה נמצא צפונית לצומרקה וכולל ריכוז של כפרים עתיקים ומסורתיים מיוחדים ויפים, כל זה עטוף בטבע מרהיב שכולל את שמורת הרי הפינדוס ואת קניון ויקוס. נהר הוידומאטיס שנחשב לנהר הצלול ביותר באירופה זורם פה, וקרוב גם נהר האוס וקניון האוס היפיפה. גם פה תהנו ממגוון מסלולי הליכה בדרגות קושי שונות.
בשני איזורים אלה מומלץ לשלב גם פעילות כמו ראפטינג שניתן לעשות על נהר הארכטוס וגם על נהר הוידומאטיס (הראפטינג על הוידומאטיס הוא מאד שקט ורגוע ומתאים גם לפעוטות), וכן קניונינג בזגוריה, פעילות מלאת אדרנלין שמשלבת הייקינג, סנפלינג וויה פראטה.
במערב מחוז אפירוס ישנם חופי ים יפיפיים ועיירות חוף מקסימות, שהגדולות ביניהן הן פארגה וסיבוטה. כך תוכלו לשלב בטיול שלכם גם ביקור בחופים.
העיר הגדולה של המחוז גם היא נהדרת, יואנינה, עיר יפה על שפת אגם פמבוטידה, עם היסטוריה מרתקת ועם חיי לילה.
טיול כזה מצריך לפחות 2 בסיסי טיול ואידיאלית שלושה - בסיס בצומרקה, בסיס בזגוריה ובסיס באיזור החוף. או בסיס בצומרקה ובסיס ביואנינה, שממנה ניתן לצאת לטיול בזגוריה ובחופים, אך עם יותר נסיעות.
עוד יותר מומלץ לשלב את הטיול בצומרקה וזגוריה עם חצי האי פיליון - ראו הרחבה בהמשך, ובדרך לשלב ביקור גם במנזרים התלויים של מטאורה.
טיול במחוז אפירוס לבדו מצריך במינימום 5 ימים. ניתן להגיע מסלוניקי בנסיעה של כ-4 שעות או מאתונה בנסיעה של כ-5 שעות. ניתן להגיע גם מאתונה בטיסת המשך ליואנינה. בעונה יש בדרך כלל טיסות ישירות גם לפרבזה, שנמצאת כשעתיים נסיעה מצומרקה או זגוריה. הטיול מחייב רכב, אין צורך ברכב שטח, אלא רכב נח עם נפח מנוע בינוני עד גדול, רכב קטן יתקשה מאד בעליות ויהפוך את הנסיעה למייגעת.
כך שטיול במחוז אפירוס מציע את כל העולמות ומשלב טבע מרהיב, אקשן אם רוצים, כפרים מסורתיים, עיר מעניינת, וחופים נפלאים, וכל זה על קצה המזלג. ממליצים לקרוא בהרחבה על טיול במחוז אפירוס בעמודי היעד באתר יוון והאיים. וכן להיעזר במסלול המוכן שמוצע לרכישה באתר שמפרט 21 ימי טיול וכולל גם את חצי האי פיליון, מטאורה ואולימפוס. לפרטים והרשמה היכנסו למסלול המודולרי.
אנו מציעים גם טיולים פרטיים למחוז אפירוס, ראו מידע בתיבה מטה.
זהו יעד רב שנתי, לכל עונה הייחוד שלה כמובן. בקיץ חם אך בערבים נעים מאד ואפילו מומלץ לקחת עליונית, באביב ובסתיו מרהיב בפריחה או בשלכת בהתאמה, בחורף הפסגות מושלגות ושלג יורד לעיתים גם במקומות הנמוכים יותר.

.

יוצאים לטיול בצפון יוון?

ריכשו את המסלול המודולרי המעודכן ביותר לטיול בצפון יוון

אתר יוון והאיים עם שנים של ניסיון טיול בצפון יוון, תכנן עבורכם את המסלול המושלם. המסלול המודולרי כולל פירוט יומי לטיול טבע יפיפה באיזורים של צומרקה, כפרי זגוריה, חצי האי פיליון, אולימפוס ומטאורה וכולל הרחבה לנופשים בחלקידיקי. עם מקסימום המידע והקישורים שיעשו לכם סדר וראש שקט.

בסוף כל יום במסלול תמצאו קישור למפה, נתון חשוב כדי למנוע טעויות ניווט שכל כך נפוצות ביוון.
בנוסף, ניתן להתייעץ עם הצוות המקצועי במייל לגבי חלוקה מומלצת של הימים שלרשותכם וכן מענה על כל שאלה, כולל טלפון חירום לראש שקט.

.

טיול בחצי האי פיליון

חצי האי פיליון הוא אחד היעדים המיוחדים ביוון. רבים ישלבו טיול בפיליון יחד עם טיול בצפון יוון, צומרקה, זגוריה, מטאורה ועוד. ויש שיגיעו לטיול שכולו פיליון.
חצי האי שוכן במחוז תסליה במרכז  יוון בחוף המזרחי. מצידו האחד מפרץ פגאסטיקוס ומצידו השני הים האגאי, ביניהם הר פיליון וכולל שפע במלא מובן המילה. שפע של פרי, שפע של זיתים, שפע של מים זורמים, כפרים ציוריים, עיירות חוף נינוחות, עשרות מסלולי הליכה וחופים מהיפים ביוון. את כל אלה ניתן לשלב עם אטרקציות כמו שייט בקיאקים, שייט בסירה, קניונינג ויה פראטה, סדנאות בישול מקומי, סדנאות יוגה, רכיבה על סוסים, על אופניים ועוד.
כמה זמן להקדיש לפיליון? שאלה קשה, יש שמגיעים לשלושה ארבע ימים ונהנים מטעימה בלבד ויש שמגיעים לחודש ולא ממצים. בהחלט אפשר לטייל בפיליון הרבה זמן ולחזור לכאן שוב ושוב.
זהו יעד, בין היחידים ביוון שמציעים טיול כוכב אידיאלי.
את פיליון ניתן לחלק בגסות למערב, מזרח ודרום. לרוב, התמקמות במערב מתאימה ביותר לטיולי כוכב ברחבי פיליון. המזרח הוא יותר דרמטי ויותר מפורסם בחופים המרהיבים, המערב הוא הצופה למפרץ פגאסטיקוס ומאופיין בחופים נינוחים ורגועים יותר והדרום הוא בתולי ומתאים ליום או ימי טיול מהמערב.
פיליון הוא כאמור הר, הנסיעה היא הררית, וכך גם המסלולים, כמעט תמיד יכללו עליות, אך יש מסלולים בטווח רמות קושי ומסומנים היטב.
עונת הקיץ היא העונה הכי מבוקשת, אך האביב בפיליון כל כך מרהיב ביופיו, והסתיו מרהיב בשלכת הכתומה, כך שאם אתם אוהבי טבע וטיולים, צילום, שקט ואותנטיות, עבורכם פיליון הוא רב שנתי. בחורף איזורי ההר ובפרט הכפרים פורטאיה ומקריניצה הם יותר רלוונטים ומציעים גם תיירות חורף מקומית, בקרבה לאתר הסקי הקטן של פיליון - חאניה.
אתר יוון והאיים מציע מידע רב ושימושי, עשרות טיפים והמלצות בעמוד פיליון, ובנוסף, מדריך מפורט והזמנה להתייעץ עם נציגי האתר במייל לרכישה באתר, ראו פרטים בתיבה:

מדריך למטיילים בחצי האי פיליון